Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki + DAC do 2000zł do codziennego używania


Fooger

Pytanie

Szukam słuchawek do codziennego używania przy komputerze stacjonarnym - przede wszystkim muzyka (Tidal HiFi jako główne źródło, gatunki różnie, ale w przeważającej części rock, jakieś folkowe brzmienia i rap), ale tez wszystko inne, co robi się przy komputerze czyli gry, filmy, YouTube. Co do charakterystyki dźwięku to nie zależy mi na żadnych studyjnych dokładnościach, bo muzyki będę raczej słuchał niż ją produkował ;) Jak dotąd najczęściej korzystałem z wokółusznych otwartych, aktualnie z massdropowych Sennheiserów HD58X Jubilee i jestem z nich bardzo zadowolony. Niemniej, jestem otwarty na zasadniczo każdą konfigurację więc nie upieram się co do tej otwartości.

 

Myślałem o AudioQuestach NightOwl Carbon i Dragonfly'u Red w zestawie z nimi, ale ten drugi jest aktualnie trudno dostępny, a tam gdzie pozostał - kosztuje bliżej 700zł niż 500 jak to miało miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Co w takim razie byście polecili? Budżet za cały zestaw do 2000zł chociaż to już jest bardzo naciągnięta kwota więc jakby dało się dwie-trzy stówki mniej to byłoby idealnie :)

Edytowane przez Fooger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, MrBrainwash napisał:

880 nie znam, ale w tych beyerach co słuchałem na neutralnym źródle nic spexjalnie nie przyciąga uwagi. Bas mają dobry, ale nie jakiś fenomenalny może na chwilę przyciągnie uwagę jak się przechodzi z.dużo.słabszych słuchawek ale potem to normalne plumkanie. 

Czyli jeśli dobrze rozumiem: mało efektowny bas i nudne granie. Słuchając w sklepach kilku innych znanych słuchawek, pierwsze co rzucało mi się w uszy to jakby większa efektowność gry. I w sumie nie do końca mi się to podobało. Musiałbym mieć je wszystkie u siebie z pół roku, aby to lepiej ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fenomen na skale globalną, pisane było godzine temu że spamujemy w tym temacie a ludzie wciąż o nich piszą.Faktycznie to muszą być tak tragiczne słuchawki że mają takie powodzenie w dyskusjach na forach :D Brainwash trafnie podsumował, możemy kończyć.

 

Ja jestem ciekaw czy jak zrobie drugie podejście do hawków to czy to będzie miłość od drugiego wejrzenia czy ponownie tydzień czasu i nara.Jak Paweł sie zachwyca dopiero nad nimi z konkretnie dobranym osprzętem do nich to może lepiej autor niech ich nie kupuje.Bo faktycznie, pierwsze wrażenie na nieciekawym albo nie trafionym źródle/wzmaku to jest poprostu jak wsadzić głowe pod puduszke :D

Edytowane przez deftones9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, pabloj napisał:

Kupił Hawki i spier..lył xD

 

Zobaczymy ile Ty z nimi wytrzymasz bo hawkowa miłość to patrząc po kolegach z forum bardzo płomiennie gorąca, ale krótka. Kabelki wiem że do nich podorabiałeś specjalne i bardzo dobrze bo jak je dorzucić w gratisie to szybciej znajdą nabywcę w komisie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Spawn Są lekko zmodowane żeby powietrze nie uciekało ze styku padów z muszlą (pomiędzy zaczepami plastikowymi to się czasem dzieje, bo one się potrafią luzować i w ogóle Audioquest tego zbyt genialnie nie wymyślił) + cały tor pod nie dostosowałem włącznie z interkonektami + tak się złożyło, że mogę podłączyć do nich 3 różne 8 żyłowe kable: pełna miedź, srebrzona miedź, srebro :D I jest super fajnie :) Jeśli bym coś kiedyś zmieniał to pewnie znowu w bioceluloze, np Fostex TH900 albo Klipsch HP3 bo jestem bardzo ciekaw tych słuchawek (a TH900 mnie również oczarowały tyle, że strasznie słabo izolują), ale póki co jestem spełniony.

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak tak trochę spamujemy to dodam, że moja przygoda z DT-150 nie jest zwyczajna, gdybym nie zainteresował się DIY to pewnie zrezygnowałbym z tych słuchawek - na Fioo E09k grały mi sucho i ostro na średnicy. 

Nie dziwię się, że sporo osób nie daje im szansy długo pograć, bo w jakim celu? Nie pasuje to wracają do sklepu i szuka się dalej, sam pewnie bym tak zrobił. 

 

Przy kolejnych moich słuchawkach to ja mogę być dla nich niesprawiedliwy, zamówię takie K712Pro to przez dwa tygodnie nie zdąże zbudować pod nie 4 wzmacniaczy tylko będą grać na moim aktualnym sprzęcie, nie będzie synergii to out i słaba opinia na temat nauszników, które być może grały na 50% swoich możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co do dyskusji, która się tu wywiązała odnośnie DT150, to miałem pisać, że jakkolwiek całkiem mi się podobały te słuchawki swego czasu (nawet bardzo) tak "pierwsze z brzegu" HM5 od nich wolałem jednak. Wnet sobie jednak przypomniałem, że one pękają od samego patrzenia na nie. 

 

Ale potem przypomniałem sobie o DT770 LE 32 ohm, które grały bardzo ciemno ale z super jakości sopranem. Teraz w dobie pędu za lepszym coraz to bardziej wyżyłowanym audio i prześciganiu się na próbkowanie one mogłyby w sumie też zdać egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
45 minut temu, Undertaker napisał:

Ale potem przypomniałem sobie o DT770 LE 32 ohm, które grały bardzo ciemno ale z super jakości sopranem.

O.. czyli dobrze je zapamiętałem, a już myślałem, że pamięć ma całkiem zawodna. :D@Undertaker, a pamiętasz może, jak reszta wypadła, bas chyba mocny był i średnica gęsta, dobrze kombinuję? :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O kyrie eleison, wszelkie pogłoski o mojej śmierci są mocno przesadzone, ale widzę, że ominęły mnie ciekawe wydarzenia :D Dziękuję za wszystkie seanse nienawiści i miłości wobec DT-150, ale stanie chyba ostatecznie na Hawkach, a z racji braku mocnej konkurencji dla DFRa to również i na tym przetworniku mimo małej perspektywiczności skoro nic innego zbytnio z hołkami się w tytułowym przedziale nie zmieści. Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc (i wszystkie przestrogi co do tego hobby :D) i wszystkie wyjaśnienia i podrzucone pomysły :) Chociaż oczywiście jak komuś jeszcze jakiś pomysł przyjdzie do głowy to podrzucajcie, bo faktycznego zakupu będę pewnie dokonywał jakoś za tydzień-dwa, a nie za 10 minut ;) Dzięki wszystkim jeszcze raz!

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Fooger najważniejsze, że żyjesz :) Jak dokonasz zakupu, będziesz miał ochotę, możesz dokonać opisu swoich wrażeń w tym wątku: 

Też bywa w nim ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Fooger Nie słuchaj ich, oni sie nie znają i nie myją uszu! :D

Hawki da best!

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności