Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki + DAC do 2000zł do codziennego używania


Fooger

Pytanie

Szukam słuchawek do codziennego używania przy komputerze stacjonarnym - przede wszystkim muzyka (Tidal HiFi jako główne źródło, gatunki różnie, ale w przeważającej części rock, jakieś folkowe brzmienia i rap), ale tez wszystko inne, co robi się przy komputerze czyli gry, filmy, YouTube. Co do charakterystyki dźwięku to nie zależy mi na żadnych studyjnych dokładnościach, bo muzyki będę raczej słuchał niż ją produkował ;) Jak dotąd najczęściej korzystałem z wokółusznych otwartych, aktualnie z massdropowych Sennheiserów HD58X Jubilee i jestem z nich bardzo zadowolony. Niemniej, jestem otwarty na zasadniczo każdą konfigurację więc nie upieram się co do tej otwartości.

 

Myślałem o AudioQuestach NightOwl Carbon i Dragonfly'u Red w zestawie z nimi, ale ten drugi jest aktualnie trudno dostępny, a tam gdzie pozostał - kosztuje bliżej 700zł niż 500 jak to miało miejsce jeszcze nie tak dawno temu. Co w takim razie byście polecili? Budżet za cały zestaw do 2000zł chociaż to już jest bardzo naciągnięta kwota więc jakby dało się dwie-trzy stówki mniej to byłoby idealnie :)

Edytowane przez Fooger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 minut temu, neonlight napisał:

DT1770Pro plus Topping NX4 i... voila. 👍

 

Kurczę, ale tutaj to już w ogóle wchodzimy w rejony 2500zł a nie 2000zł :( Może źle się wysłowiłem, bo w tytule piszę jakby chodziło o 2000zł za same słuchawki i dopiero w treści pisząc o tych NightOwlach i Dragonfly'u wychodzi, że chodzi mi o 2000zł za całość, a nie tylko słuchawki - sorki, już poprawiłem temat i w treści :) Co poleciłbyś w takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, neonlight napisał:

@neonlight żadnego, grają sobie tak po prostu podłączone do peceta

No to nie słyszałeś jeszcze tych senków.

Może lepjej dokupić do nich jakąś sensowną integrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, Seler666 napisał:

Kolega miał na myśli AQ Cobalt. Ale AQ Red też wystarczy. ;)

No tylko właśnie z Redami jest teraz mega problem z dostępnością tak jak pisałem, a Cobalt nie mieści się już w budżecie :( Red w "starych" cenach jest już nie do dostania, a w nowych to cena całości wychodzi już po minimum 100zł ponad budżet, a tak jak mówię te 2000 to taka granica, ale bardzo napięta i wolałbym oddalić się od niej o stówę w dół niż w górę 😕

 

33 minuty temu, neonlight napisał:

A czego Ci brakuje w Senn'ach, że szukasz nowej zabawki?

Mam po prostu akurat budżet, który chciałem spożytkować na kupienie czegoś lepszego, bo nigdy nie miałem porządniejszego zestawu do słuchania codziennego i chciałem zobaczyć jak to będzie hulać :) 

 

17 minut temu, bendezar napisał:

No to nie słyszałeś jeszcze tych senków.

Senki nadal będą bezpiecznie w domu więc jeszcze usłyszę myślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Fooger napisał:

Mam po prostu akurat budżet, który chciałem spożytkować na kupienie czegoś lepszego, bo nigdy nie miałem porządniejszego zestawu do słuchania codziennego i chciałem zobaczyć jak to będzie hulać :)

No tak, tylko problem w tym, że HD58X to już bardzo dobre słuchawki, więc Twój budżet nie pozwala na zakup czegoś, co znacząco przewyższy ich SQ, a jedynie będzie to inna sygnatura dźwięku.

 

Może lepiej skupić się na wyciągnięciu 100% z Twoich HD58X, bo na chwilę obecną, to grają na 75% max?! A jak dalej będziesz na "głodzie", to pomyślimy nad innymi słuchawkami. 👍

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, neonlight napisał:

No tak, tylko problem w tym, że HD58X to już bardzo dobre słuchawki, więc Twój budżet nie pozwala na zakup czegoś, co znacząco przewyższy ich SQ, a jedynie będzie to inna sygnatura dźwięku.

 

Może lepiej skupić się na wyciągnięciu 100% z Twoich HD58X, bo na chwilę obecną, to grają na 75% max?! A jak dalej będziesz na "głodzie", to pomyślimy nad innymi słuchawkami. 👍

 

 

Mam "wsystkie 3 hołki" i żadne nich to nie są uniwersalne słuchawki. Duża część tego czego słucham brzmi tak sobie. Ale jak im coś podpasuje.... ło Panie.... MAGIA!!!

Nie wiem czy tego właśnie szukasz?

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Fooger napisał:

Hehe, a czym się tak naraziłem? :D 

Siedząc tu narażasz siebie na posiadanie toru w cenie wielokrotnie wyższej od Twoich miesięcznych dochodów,  z którego i tak będziesz ciągle niezadowolony lub wiecznie będzie mu jakiś szlif (ostatni oczywiście) potrzebny np. listwa za trzy tysie itp. Także tego, ja tylko dobrze radzę.

 

11 godzin temu, Fooger napisał:

 A tak na poważnie to mógłbyś rozwinąć, czemu NightHawk a nie Owle? 

Bo NH są jednak lepsze (tzn ja je wolę:))

11 godzin temu, Fooger napisał:

No i niestety nie mam Maca, a szukając AudioQuest Carbon znajduje mi tylko kable USB za 700zł więc myślę, że to nie o to chodzi? :)

Oczywiście chodziło mi o AQ Cobalt - czeski błąd.

 

Co do budżetu, to wychodzi 1590pln:

https://allegrolokalnie.pl/oferta/audioquest-nighthawk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, Fooger napisał:

Hehe, a czym się tak naraziłem? :D A tak na poważnie to mógłbyś rozwinąć, czemu NightHawk a nie Owle? No i niestety nie mam Maca, a szukając AudioQuest Carbon znajduje mi tylko kable USB za 700zł więc myślę, że to nie o to chodzi? :)

Wiesz, ja założyłem konto 6 lat temu, bo była promocja dla forumowiczów. Już nawet nie pamiętam na co.

Jak założyłem tak zostałem.

W dobrej wierze, dla Twojego dobra, zostaniesz przez nas "wkęcony, zanęcony" - zwał jak zwał - i skierowany na ścieżkę z której nie będzie już odwrotu.

Jestem stary i mało podatny, ale siedzę Tu 6 lat, a założyłem konto "tylko na chwilę".

 

W sumie to jest to bardzo fajna przygoda, ale sakiewka płacze ...

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ekhm...

Ponad 10 lat temu założyłem konto bo szukałem grajka i słuchawek do 350 ziko. Do tej pory pamiętam z czym zostałem, Sandisk Sansa M240 i Sennheiser MX450.

 

Koledzy Ci dobrze radzą, masz dobre słuchawki. Doinwestuj w nie. Wymień kable, kup dobrą elektronikę do nich i złożysz sobie bardzo fajny system. W pierwszej kolejności, warto dokupić elektronikę.

Edytowane przez D@rkSid3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 minut temu, D@rkSid3 napisał:

Ekhm...

Ponad 10 lat temu założyłem konto bo szukałem grajka i słuchawek do 350 ziko. Do tej pory pamiętam z czym zostałem, Sandisk Sansa M240 i Sennheiser MX450.

 

Koledzy Ci dobrze radzą, masz dobre słuchawki. Doinwestuj w nie. Wymień kable, kup dobrą elektronikę do nich i złożysz sobie bardzo fajny system. W pierwszej kolejności, warto dokupić elektronikę.

Sansa m240 - znaleziona kilka dni temu podczas porządków.

Ani ryski, stan kolekcjonerski. Tylko ten kondomik ochronny z przezroczystej folii zabarwił się na pomarańczowo.

Oczywiście włożyłem paluszka i odpaliłem. Śmiga 🙂

 

SansaM240.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No ja osobiście zostałbym z HD58x i cieszył się muzyką. No ale nie wiemy @Fooger czego oczekujesz i czy wiesz czego się spodziewać. Dla siebie wziąłbym pewnie NX4, aby mieć do nich dobre źródło i dla urozmaicenia kupiłbym X2 z promocji (te mają więcej oomph). By wskoczyć na wyższy poziom, który jest czymś subiektywnym to trzeba się nakombinować, nasłuchać i wydać full kasy... imo bez sensu.

 

Te night hawk/owl mogą być ciekawe bo się wyróżniają dźwiękowo i dają coś odmiennego pytanie czy podejdą... (nie słuchałem i mnie jakoś nie kuszą)

 

A jeśli chodzi o źródło z górnej półki to ciekawą propozycja byłby shanling m6 z komisu + kabel zbalansowany. Jednak po zakupie sabaj DA3 powątpiewam w sens inwestowania w drogie DAPy. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Marudy lepiej by słuchał cieszył się muzyką niż by marudził i czekał końca pracy by lecieć po kilka bro...

Jeśli uchroni Cię to od gorszych nałogów SŁUCHAJ!

Najlepiej poszukaj audio znajomych z okolicy oni już Ci pokażą drogę

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do 2k to bym zostawił Sennheisery i nabył do nich źródło, np Bursona Playmate Basic za 1850 zł.

Idąc dalej, można wzbogacić/dostosować brzmienie poprzez wymianę w nim op-ampów.

Poza tym w wyższym budżecie,

wzmak SMSLSP200 i DAC SMSL M300,

Negocjacje cenowe nówek, polowanie na używki lub dozbieranie.

Kilka osób na forum ma taki zestaw i w tym budżecie sobie chwali. Ja też polecam, bo SP200 to jest kosmos.

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hehe, no to widzę nie mam pojęcia w co się pakuję wnioskując po ostrzeżeniach kolegów... :D

 

A co do samego wyboru to w takim razie będę musiał przemyśleć ten dylemat odnośnie tylko dokupienia źródła do HD58X-ów albo nowych słuchawek chociaż ciekawość trochę zżera w kierunku opcji drugiej, żeby mieć też w domu coś co gra inaczej niż te moje Sennheisery, a rozumiem, że i NightHawki i NightOwle spełniają ten warunek ;) HD58X to tak naprawdę pierwsze "lepsze" słuchawki jakie miałem i teraz kiedy jest trochę wolnej gotówki chętnie dołożyłbym coś innego do kolekcji i jednocześnie kupił jakieś źródło, żeby mieć nie tylko Senki w pełniejszej krasie, ale też coś innego do dyspozycji więc nie wiem czy oprę się tej pokusie :D 

 

Czyli podsumowując jeśli jednak zamiast doinwestowania całych pieniędzy w obecne słuchawki chciałbym zgodnie z pierwotnym planem spróbować jednak czegoś nowego to najsensowniejszą opcję są NightHawki/NightOwle + Dragonfly Red, nawet pomimo nowej wyższej ceny DFR'a? (czyli raczej 700zł niż 500 jak to było do niedawna) Jest coś jeszcze w tytułowych granicach wartego uwagi , czy wszystko inne będzie już odczuwalnie gorszej jakości niż ten zestaw (który z bólem serca przekracza te 2000 tak jak wspominałem :( )?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, Fooger napisał:

Czyli podsumowując jeśli jednak zamiast doinwestowania całych pieniędzy w obecne słuchawki chciałbym zgodnie z pierwotnym planem spróbować jednak czegoś nowego to najsensowniejszą opcję są NightHawki/NightOwle + Dragonfly Red, nawet pomimo nowej wyższej ceny DFR'a? (czyli raczej 700zł niż 500 jak to było do niedawna) Jest coś jeszcze w tytułowych granicach wartego uwagi , czy wszystko inne będzie już odczuwalnie gorszej jakości niż ten zestaw (który z bólem serca przekracza te 2000 tak jak wspominałem :( )?

Kup używane, chyba jednak Carbony (choć pierwsze hołki lepsiejsze), i zmieścisz się w budżecie. Ich przetwornikom z zasady nic się nie dzieje. A ceny w Top-HiFi to jakaś chwilowa pomyłka - kup w zestawie, zapłacisz 2xdrożej. Red niedługo znowu będzie po 500.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności