Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze lcd 3 i Pathos Aurium czy Trilogy931?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Które Waszym zdaniem połączenie będzie z mniejszą ilością pastelozy i duszności scenicznej :) ale zarazem bezpieczniejsze, gdy chodzi o podkreślanie sybilantów przez Audeze? Obecna rewizja LCD 3 lubi pokazać dobitnie głoski syczące a ja tego nie trawię. Tylko te dwa piece wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trilogy nie znam, natomiast Aurium nie ma ani pastelozy a ni duszności scenicznej. 
Tzn inaczej, nie jest jakiś bardzo szeroki, ale jest w tym aspekcie naprawdę bardzo przyzwoity. Powiedziałbym że dla ludzi o przeciętnym guście w 100% wystarczający. No chyba że właśnie sie jest wielkim fanem hektarów, to co innego. 
Nadrabia sporą wielkością dzwięku i dobrą dynamiką. 
Pasteloza, owszem jest, ale tylko na początku. 
Jeśli chodzi o wysokie, to odrobinę je uspokaja, ale to nie jest misiek. Podobno trochę ucina szczegóły, ale ja tego nie słyszę przy swoim katowaniu streamów. 
Dla mnie z Audeze LCD2 F było odrobinę za jasno, ale ja mogę mieć skaleczony słuch przez E5000 :D 

Edytowane przez roger987
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę, znam tylko XC i LCD 2C :) Ale chcę tylko Audeze, lcd 2C dla mnie są kiepskie - zgaszone na ament. XC są prawie ok. bo są niestety zamknięte a ja wolę otwarte więc wybrałem sobie LCD3 jako jeszcze do niedawna król audezowych puszek z przepięknym dołem, przepięknymi wokalami - z opisów ich posiadaczy. Jedynie ta obecna rewizja wg recek i użytkowników jest duża jasniejsza od starszych lcd 3 i trzeba uważać przy doborze toru -  na sybilanty. Na 99% polubię sound lcd 3 tylko boju się, że źle dobiorę wzmacniacz i będzie mi na 80% płyt sssskwierczeć do ucha :)

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston do sprawdzenia i Cayin. Pierwszy niestety zdrożał jeszcze bardziej ... Znam te słuchawki na wskroś. Będę chciał kupić je za jakieś dwa miesiące kolejny raz. WA8 pięknie je napędza dla mnie, tylko aby dopaść je na welurze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chcheckitout napisał:

Bryston do sprawdzenia i Cayin. Pierwszy niestety zdrożał jeszcze bardziej ... Znam te słuchawki na wskroś. Będę chciał kupić je za jakieś dwa miesiące kolejny raz. WA8 pięknie je napędza dla mnie, tylko aby dopaść je na welurze. 

 

 

 Z tych dwóch to raczej Cayin jeśli w ogóle.

 

@Adam 76

Ja zamiast tych Audeze (te sybilanty na górze i jakieś takie "rozczłonkowanie" całego pasma) to celowałbym bardziej w HE-6 z Brystonem i z cieplejszym źródełkiem - i miałbyś ******sty dźwięk.

Choć jeśli Ciebie stać, to jeszcze lepiej byłoby pewnie pójść w HE-1000 (wypowiadam się tylko na temat V1 - V2 nigdy nie słyszałem) - i paradoksalnie do HE-1000 byłoby Ci łatwiej dobrać wzmaka, i wtedy obowiązkowo neutralne źródełko.

 

Chyba @saudio miał kiedyś Trilogy z HE-1000 - ale mogę się mylić ;)

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Baele, aż tyle pieniędzy nie mam do dyspozycji na swoje "gupości". No i upieram się przy "Audeze sound" .

Ten Trilogy wydaje się ciekawszy od Pathosa Aurium do Audeze. Gdzieś na forum Audionanik podsumował charakter Pathosa Aurium i rozdzielczością to on mu nie grzeszył ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adam 76 napisał:

:) Baele, aż tyle pieniędzy nie mam do dyspozycji na swoje "gupości". No i upieram się przy "Audeze sound" .

Ten Trilogy wydaje się ciekawszy od Pathosa Aurium do Audeze. Gdzieś na forum Audionanik podsumował charakter Pathosa Aurium i rozdzielczością to on mu nie grzeszył ;)

 

Najważniejsze jest to czego Ty chcesz i co daje Ci melomańską frajdę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam 76  potrafio,ale nie jest to jakaś tragedia [dla mnie].

Też tego bardzo nie lubię,niemniej idzie przywyknąć. Jak na początku posiadania ich jednego dnia trafiłem na jakiś utwór A.M Jopek to z tego powodu szlag chciał mnie trafić i zacząłem się zastanawiać nad zmianą.Tylko które całościowo zagrajo podobnie? 🙂

Nie słuchałem muzyki chyba 2 dni i mnie przeszło.

Przed chwilą sprawdziłem extremum - A.M Jopek ,,Jeżeli chcesz'' na tranie i dwóch lampach. i jest zjadliwie w każdym przypadku .[Przykład A.M  chyba dobry.]

 

Tak że warto sprawdzić po jakimś czasie nawet na tym samym torze. W moim przypadku wtedy miałem po prostu bardzo zły dzień pod tym względem.

Nie Posłuchasz sam, Będziesz wiedział ....

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 11:52, Baele napisał:

Ja zamiast tych Audeze (te sybilanty na górze i jakieś takie "rozczłonkowanie" całego pasma) to celowałbym bardziej w HE-6 z Brystonem i z cieplejszym źródełkiem - i miałbyś ******sty dźwięk.

Poważnie HE-6 dobrze zgrały Ci się z BHA-1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Cain1916 napisał:

Poważnie HE-6 dobrze zgrały Ci się z BHA-1? 

 

Tak, i to bardzo dobrze, i nie jest to żadnym zaskoczeniem jeśli masz takie źródło jak wcześniej napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cain1916 napisał:

Podasz jakiś konkretny przykład? Dobrego źródła pasującego do tego zestawu.

 

Ancient Audio poczynając od Lektora V w górę. Lektor III też byłby niezły choć gra inaczej niż wspomniane V-ki i wyżej. Najlepiej zagrał mi Prime.

 

Natomiast totalnie nie sprawdziłby się np Primare 31 czy też 32 - są zbyt sterylne i kliniczne. Ale już D30.2 byłby niezły na początek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności