Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Głośniki. Stereo. Widełki cenowe 1000-4500zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, neonlight napisał:

Haha.. zażartowałem, a jednak. :woot: Te Saby za 1800??? Ładnie teraz sobie cenią za vintage. :unsure:

Tak sobie cenią mocno że jest to napompowany balonik już do granic możliwości. Prędzej czy później to pęknie. Byle kolumny np. na STX (nowe) w tej cenie będą o niebo lepsze od tych sab. Takie kolumny mają sens jak można je kupić za 500-600zł. i tyle dźwiękowo one są warte na dzisiejsze standardy. Paradoksem jest że kiedyś jak te kolumny były jeszcze konkurencyjne (jakieś 10-15 lat temu) to były tańsze niż teraz kiedy technologia tak bardzo się posunęła do przodu że kompletnie nie warto ich kupować. Główną bolączką takich starych kolumn jest ich niepoprawnie zaprojektowana zwrotnica. Dzisiaj mamy większe możliwości a kiedyś robili tak żeby się nie spaliło i brzmiało mniej więcej poprawnie. Jedyne co można zaplusować w takich starych kolumnach z dużym wooferem to kickbass. Perkusja będzie na tym brzmieć lepiej i będzie się tego lepiej słuchać bo jest po prostu większa powierzchnia głośnika. Reszta z takich np. sab w/w jest daleko z tyłu za współczesnymi kolumnami typu "słupek". 

Edytowane przez Oskar2905
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się. Chociaż nie potrafię tak ładnie pisać o dźwięku jak większość tutaj na forum.

Miały być jakieś większe. Niestety wygląd też ma znaczenie ( żona była neutralna ale mi się bardzo podobają ). W ogóle to bym tv wywalił, zamiast tego kominek i głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz swoimi słowami jak potrafisz, połowa tych ładnie piszących o dźwięku to pozerzy piszący kwiecistym językiem a nie słuchający w ogóle muzyki :) Pzdr

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mushabelly napisał:

W ogóle to bym tv wywalił, zamiast tego kominek i głośniki.

 

Wywal TV. Ja wywaliłem już z 10 lat temu. To najbardziej szpetny element mieszkania. A jak lubisz filmy oglądać, to projektor. Inny klimat. Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Hej.

Odkopuję swój własny temat. Klipsch The Sixes sprawują się dobrze. Jako że za bardzo nie potrafię przelać na tekst tego co słyszę to powiem po prostu tak. Amatorzy w postaci córek przejęły te głośniki ( 5 i 3 lata :D ). Miały być dla żony no ale jest jak jest. Powiedziały że z innych to źle gra muzyka i te są najlepsze, gdzie jakiś Microlabów Solo6C nie zabierały. Nie będę im żałował. Niech mają.

 

Więc nadarzyła się okazja do wydania pieniędzy znowu.

Założenia te same. Bas na pierwszym miejscu. Tym razem prościej ponieważ wygląd nie ma dużego znaczenia. Mogą być też podłogówki.

 

Tak myślałem nad polecanymi tutaj wcześniej 

Magnat Transplus 1500 + wzmak.

Jednak czytałem recenzje wg których basu tam za dużo nie ma. Dodatkowo jakby ktoś bił kijem o karton? Wydaje mi się że to przesadzone opinie. Chyba po prostu inny rodzaj grania.

 

Mógłbym kupić drugie Sixes ale czemu nie spróbować czegoś innego. Jakbyście mieli jakieś pomysły to proszę rzucić po prostu modele. Doczytam sobie o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wharfedale wczoraj oglądałem.  Też o nich myślałem. EVO 4, te podstawkowe bardzo z wyglądu mi pasuję. 

 

Jednak chyba te Transplusy 1500 wezmę. Jeszcze takiego typu głośników nie miałem. Duże są, a możliwe że w przyszłym roku się na przeprowadzę i do większego pomieszczenia by pasowały. Tylko muszę rozeznać co do wzmacniacza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mushabelly napisał:

Wharfedale wczoraj oglądałem.  Też o nich myślałem. EVO 4, te podstawkowe bardzo z wyglądu mi pasuję. 

 

Jednak chyba te Transplusy 1500 wezmę. Jeszcze takiego typu głośników nie miałem. Duże są, a możliwe że w przyszłym roku się na przeprowadzę i do większego pomieszczenia by pasowały. Tylko muszę rozeznać co do wzmacniacza.

Jakościowo podobno lepsze Evo i Linton'y, ale fakt, Transpuls1500 robią wrażenie rozmiarem, też chętnie bym ich posłuchał. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neonlight napisał:

Jakościowo podobno lepsze Evo i Linton'y, ale fakt, Transpuls1500 robią wrażenie rozmiarem, też chętnie bym ich posłuchał. 😉

Gorzej jeśli tylko rozmiarem robią wrażenie ;).

 

Głównie na basie mi zależy. Na mój chłopski rozum z większego głośnika powinien być lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank będą miały dobrą dynamikę, bas nie będzie miękki, tylko twardy, ale ze względu na rozmiar budy i 15" niskotonowca, też nisko zejdą. Jedynie wydaje mi się, że nie zagrają do końca klarownie na średnicy, ale to po przeczytaniu opinii i odsłuchu YT, a z tym to wiadomo, nie do końca miarodajne jest. ;)

Edit.

Raczej łączyłbym je z szybkim i wydajnym pradowo wzmakiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mushabelly said:

Gorzej jeśli tylko rozmiarem robią wrażenie ;).

 

Głównie na basie mi zależy. Na mój chłopski rozum z większego głośnika powinien być lepszy?

Też kiedyś tak myślałem, nawet kupiłem głośniki o średnicy 30 cm.... Teraz mam 16ki w monitorach i jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Solid_Snake napisał:

Też kiedyś tak myślałem, nawet kupiłem głośniki o średnicy 30 cm.... Teraz mam 16ki w monitorach i jest o wiele lepiej.

Kwestia gustu, dla mnie 16'ka nie da dużego dźwięku (skala, nie ilość basu), 20'ka już prędzej, ale to i tak nie to. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, espe0 napisał:

U mnie wszyscy po odsłuchu ELAC Debut Reference DBR62 zbierali szczęki z podłogi ...tylko trzeba im dać prąd minimum 120wrms.

Co one takie stosunkowo tanie?

Co by nie było to i tak muszę się w temacie wzmacniaczy dokształcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mushabelly napisał:

Co one takie stosunkowo tanie?

Co by nie było to i tak muszę się w temacie wzmacniaczy dokształcić.

No widzisz, byłem w Katowicach na odsłuchu dużo droższych Bowersów ... A wyszedłem z kartonem dużo tańszych ELACów. Grają tak obfitym i dociążonym dźwiękiem że aż nie chce się wierzyć patrząc na ich rozmiary. jak masz gdzie ich posłuchać, to po prostu posłuchaj i będziesz wiedział o czym piszę :D Ja od siebie je polecam zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności