Skocz do zawartości

Głośniki. Stereo. Widełki cenowe 1000-4500zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę żonie prezent zrobić ( serio żonie ;) ).

 

Kiedyś słuchała muzyki z głośniczka telefonowego i było ok. Jednak z czasem zrobiła coraz bardziej wybredna. Głośniki z laptopa zaczęły ładniej grać, później Creative Gigaworks T20 II. Kiedyś kupiłem Mircrolaby Solo6C. Ja się na słuchawki przerzuciłem, a głośniki zostały. Podłączyłem jej i słyszała różnicę. Teraz k-popu słucha oraz ... jakieś egipskie melodie :D. K-pop to jak dla mnie sieczka. Ale te egipskie już o wiele fajniejsze. Jakieś bębny, do tego dzwoneczki, jakieś inne dziwne instrumenty :). Jednak na obecnych głośnikach już mówi że bas jakiś nie taki. Jak podkręci się bas w głośnikach to dudni za bardzo a i tak nie czuć tego uderzenia. Chciała bardzo mini wieże. Mówiłem że dźwięk będzie słaby ale się uparła. Jakiś Philips. Potwierdziła że bas słabszy niż w Gigaworksach.

 

Pożyczyłem na próbę 2 kolumny podłogowe + wzmacniacz i sub. Nic szczególnego, jakieś stare M-Audio. Lepiej grało niż Microlaby ale za dużo miejsca zabierało dodatkowo dużo, dużo lepiej niż Microlaby nie grało to i nie usprawiedliwia to zajęcia dużej powierzchni saloniku :). Dodatkowo wzmacniacz, mimo że zima to tak nagrzewał pokój że nie szło wytrzymać :|. Ustaliliśmy że jakieś lepsze stereo by nam wystarczyło.

 

Sam chciałem coś wybrać ale nie będę ukrywał że się znam.

Myślałem o jakiś monitorach studyjnych. Do tych egipskich chyba by pasowało.

Zakres szeroki od  tańszych Tannoy Reveal 802 po KRK rokit RP10 G4. Tylko nie wiem czy to po pierwsze dobry kierunek, po drugie czy KRK to nie przesada.

 

Troszkę szperałem różne tematy i trafiłem na urządzenie Topping MX3. Może by dało radę? Tylko nie wiem jakie głośniczki do tego.

 

Co do ceny to jak coś co spełni wymagania i będzie kosztowało 1000-2000zł to będzie fajnie. Jak bliżej 5000zł też przeboleję. Ale wiadomo im mniej tym lepiej :).

 

Jeszcze sprawa wyglądu. Jakby były białe to byłoby idealnie. Ale nie jest to obowiązkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mushabelly napisał:

idealnie

KEF LSX

Klipsch the sixes

Dynaudio x14a

 

Wszystkie to już 2klasy wyżej niż to co opisywałeś. Wszystkie aktywne, więc nie potrzebne zabawy ze wzmacniaczem. Pierwsze 2 mają bluetooth. Każde z nich kompletnie inne stylistycznie.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF LSX jak najbardziej, w przyszłości można rozbudować o jakiegoś Rela, T5 lub T7. Zależy od wielkości pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te KEF LSX są lepsze niż KEF EGG? Pytam bo miałem te drugie i okazały się bardzo słabe, nie mogłem znieść tego szumu a i dźwiękowo wolałem moje Solo 7c.

Też niedługo będę szukał jakichś głośników aktywnych typowo (nie monitorów) na biurko, mocno myślę o Audioengine A5+. jako że nie potrzebne mi jest WiFi i inne bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/swans-hivi-m3amkii-glosniki-2-0-monitory-240w-wifi-7515203329

 

Bardzo fajne rozwiązanie all-in-one BT, WiFi. Mało popularne, a zdecydowanie godne polecenia. Można spokojnie wyrwać w okolicach 3k po bardzo krótkich pertraktacjach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnach masz 3 istotne cechy, trochę szczęścia a będziesz mieć 2 z 3 rzeczy.

Wielkość
Jakość
Cena

Dobre i małe będą drogie.
Małe i tanie będą słabe.
Dobre i tanie będą wielkie i brzydkie.

Dobry mały monitor to min 5k za szt tyle w temacie.

- Tapatalk

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już mniej więcej wiem jakie są zasady :).

 

Chyba zrobię tak.

Jakieś ładniejsze głośniczki do salonu.

 

Mamy jeszcze jedno pomieszczenie piwnico/spizarnio/pralnio/mini salonik - tam sobie poeksmerymentuje. Może jakieś używane na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wyłożone płytkami. Ściany puste podłoga też. Można sobie poeksperymentować.

Na takie zastosowanie to ja tu widzę na początek amplituner z bluetooth i jakieś małe ale porządne podłogówki. By nie musieć za szybko zmieniać.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie było tam wilgotno a pranie wsiało z 2m od sprzętu woda paruje.
Z opowieści serwisowych, była sobie kobieta która wieszała pranie obok tv a ten po czasie puszczając dym powiedział odchodzę. PRAWDZIWE!

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie duże. Płytki są ale rzeczy tyle że głowa mała. Suszarka elektryczna. No ale faktycznie może nie najlepszy pomysł.

 

Eh za duży wybór. Za dużo kombinacji. Był by jeden model dostępny to bym wiedział co kupić ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniej było by wybrać się do sklepu  posłuchać kilku konfiguracji, zabrać coś do domu i posłuchać w swojej akustyce. Ale w obecnym czasie ...

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mushabelly napisał:

Prezencją nie grzeszą. Spore :) 

Miejsce właściwie by się znalazło. Tylko jeszcze jakiś wzmacniacz by się przydał.

Podałem za przykład te Transpuls'y 1500, ponieważ są to kolumny grające w starym stylu, czyli dużym i dynamicznym dźwiękiem, a nie tak, jak dzisiejsza większość słupków, czyli małe źródła pozorne, bas słychać a go nie czuć i wyżylowane technikalia, zamiast muzykalności. Sam posiadam teraz Celestion Ditton 33 i to jest zupełnie inne doświadczenie, niż reszta kolumn współczesnych, które miałem lub słuchałem, dlatego polecam spróbować konstrukcji z dużym głośnikiem basowym, jak nie te Magnat'y, to np. wspomniane Celstion z serii Ditton. 😉

11 minut temu, vonBaron napisał:

A dp 2k co możecie polecić na biurko, może być używane.

Focal Alpha chyba, że coś nowszego wyszło.

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, neonlight napisał:

Podałem za przykład te Transpuls'y 1500, ponieważ są to kolumny grające w starym stylu, czyli dużym i dynamicznym dźwiękiem, a nie tak, jak dzisiejsza większość słupków, czyli małe źródła pozorne, bas słychać a go nie czuć i wyżylowane technikalia, zamiast muzykalności. Sam posiadam teraz Celestion Ditton 33 i to jest zupełnie inne doświadczenie, niż reszta kolumn współczesnych, które miałem lub słuchałem, dlatego polecam spróbować konstrukcji z dużym głośnikiem basowym, jak nie te Magnat'y, to np. wspomniane Celstion z serii Ditton. 😉

Focal Alpha chyba, że coś nowszego wyszło.

Dzięki ale za wielkie to i ciężkie, z podobnego powodu odpuściłem Edifier S2000 Pro.

Chyba jednak zostanę przy tych Audioengine tym bardziej że da się je bez problemu kupić w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Dzięki ale za wielkie to i ciężkie, z podobnego powodu odpuściłem Edifier S2000 Pro.

Chyba jednak zostanę przy tych Audioengine tym bardziej że da się je bez problemu kupić w PL.

Obadaj jak byś miał możliwość IK Multimedia iLoud MTM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności