Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Muzyczne, przestrzenne, zamknięte, nausze do 500


Merida

Pytanie

Problem DAPa został rozwiązany (mam nadzieję, że pomyślnie, czekam na przesyłkę, jak dojdzie opiszę wrażenia 🙂) @blueme, @MrBrainwash, @side, @Najner dzięki za pomoc. Teraz stanęło przede mną kolejne wyzwanie. Chodzi o słuchawki dla najstarszej córki. Słuchawki nauszne lub wokółuszne i zamknięte ale jednocześnie muzyczne, przestrzenne (co jest ponoć cechą słuchawek otwartych). Możemy na nie przeznaczyć około 500 zł (córka ma stypendium naukowe a teraz, w czasach pracy zdalnej, słuchawki jawią się jako jedna z niezbędnych pomocy, szczególnie w domu pełnym ludzi). Nie mają być to słuchawki w stylu "wincyj basu" bo akurat muzyka współczesna i elektroniczna nie jest tym gatunkiem, który ją fascynuje. Chodzi o to by były muzyczne, przestrzenne, dobrze oddające wokale (muzyka średniowieczna, chorał typu "Peres", śpiewana poezja Tolkienowska itp). Wiem, że muzycznie lepsze są otwarte ale ze względu na osobiste upodobania słuchania "intymnego" i domową sytuację musimy oprzeć się na zamkniętych.

I tu mam problem. Przerzuciłam mnóstwo recenzji, ale ponieważ nie miałam możliwości odsłuchu (i jeszcze długo takiego nie będzie ze względu na ograniczenia "pandemiczne"), a temat słuchawek jest dla mnie nowy, wcale nie jestem mądrzejsza niż na początku. Dlatego mam prośbę o pomoc do  tych co już trochę słuchawek mieli i potrafią coś powiedzieć o ich brzmieniu.

Źródłem do którego mają być podpięte to smartfon huawei p lite 10 i komputer, ale planuję wesprzeć je dacem typu shanling up2/4 bo wiem, że to niezbyt mocne źródła. Mogą być bluetooth jeśli grają też po kablu i mają dobre kodeki 😁

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj. Muszą być wyłącznie zamknięte? z tego typu słuchawek widzę w sumie aby AKG K550, nie są znowu one jakoś specjalnie muzykalne a da niektórych nudne.

Ciężko jest znaleźć słuchawki zamknięte o dużej scenie, ja mam jedne z najbardziej scenicznych zamkniętych do 1000zł czyli DT150 i one znowu nie pasują do opisu bo mają dużo niskich tonów.

W modelach bezprzewodowych jestem ciemny więc tu nie doradzę.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.amazon.de/Pioneer-Cancelling-Akkulaufzeit-Freisprechfunktion-Tragekomfort-Schwarz/dp/B07JFG6PBP/ref=mp_s_a_1_13?dchild=1&keywords=pioneer+bt&qid=1585863653&sr=8-13

 

Miałem model niższy. Wpisują się w kryteria. No i DACa nie musisz do nich nabywać. Cena z amazona okazyjna. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słyszenie przestrzeni w słuchawkach to bardzo subiektywna rzecz - jedni słyszą metry przestrzeni, innym dźwięk ze słuchawek zawsze gra w głowie - wszystko zależy czy nasz mózg potrafi odpowiednio przetworzyć ten dźwięk płynący przecież z 2 głośniczków przy uchu. Sam nieraz czytając to forum potrafię się dziwić, jak różnie to ludzie odbierają :)Więc nikt nie odpowie tak z całą pewnością na to pytanie, to musi ocenić osoba która będzie używać tych słuchawek.

Druga sprawa, to oczywiście nagranie - przestrzeń musi być zapisana w nagraniu, inaczej żadne, nawet najlepsze słuchawki jej nie "zrobią" same z siebie.

 

Dla mnie jedyne tanie zamknięte słuchawki, które potrafią zaimponować przestrzenią, to Shure SRH940 - bo mają scenę przesuniętą przed twarz, precyzyjną i trójwymiarową, co się rzadko zdarza nawet w słuchawkach otwartych w okolicach tysiąca zł. Niestety są mało "muzykalne", kiepsko wykonane i przekraczają budżet.

 

AKG k550 mają dużą (jak na zamknięte) przestrzeń z bardzo precyzyjnie zaznaczonymi dalszymi planami - ale akustyka tych słuchawek jest po prostu dziwna - one brzmią wręcz jakby dźwięk był słuchany w komorze bezechowej - niestety muzyka akustyczna brzmi przez to po prostu nienaturalnie.

AKG K371 - mniejsza przestrzeń i bez tej precyzji co w ich większym bracie K550, ale za to bardziej naturalna akustyka. W sumie powinny się sprawdzić.

DT770 - w przeciwieństwie do 2 powyższych są to słuchawki diffuse field i moim zdaniem mają najbardziej naturalną akustykę najbliższą temu co słyszymy w otwartych słuchawkach. Grają jednak dość mocnym "V" z wycofaną wyższą średnicą i pikiem na sopranie. Nie każdy lubi taki dźwięk.

 

Trudno więc wskazać jednego faworyta, bo wszystkie w/w mają swoje wady i zalety. Chyba mimo wszystko przy tych założeniach wybrałbym DT770 w wersji 32 om.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Pioniery wyglądają interesująco, jakoś mi umknęły (chyba cała marka mi umknęła, albo jawiła się jako strasznie droga). Jak one brzmią? I czy po kablu tak samo?

Co do Beyerdynamic DT770 to gubię się w ich "omach". Wiem już, że do smarftonu to raczej takie do 32 om. Ale jak to się przekłada na dźwięk? Czy te 250 brzmią inaczej niż 80, a te z kolei inaczej niż 32? Czy to tylko sprawa głośności i tego, że smartfon "nie napędzi" słuchawek? Jaka jest w ogóle granica w omach, które można podłączyć do zwykłego, nie muzycznego smartfona?

Co do DT 150 to czytałam o nich dobre opinie, tylko ten wygląd... na głowie nastolatki mogą być monstrualne... nie wiem jak z ciężarem.

AKG 371 ktoś używał? Bo ciekawie też się zaprezentowały choć to już trochę ponad zaplanowany budżet.

I jeszcze ważna rzecz, jak jest z trwałością tych modeli słuchawek? Co z pałąkiem po roku, dwóch? Podobały mi się z opisu BM5, ale tu mówią, że mocowanie pałąków to tragedia. Nie chamiałabym aby szybko padły.

I jeszcze jedno pytanie, może trochę wydawać się głupie ale chcę to zrozumieć. O co chodzi z wyjściem zbalansowanym w Dacach/Dapach? Czy można do niego podłączyć wszystkie słuchawki jak mają odpowiedni kabel czy słuchawki też muszą być jakieś inne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Merida napisał:

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc.

Pioniery wyglądają interesująco, jakoś mi umknęły (chyba cała marka mi umknęła, albo jawiła się jako strasznie droga). Jak one brzmią? I czy po kablu tak samo?

Co do Beyerdynamic DT770 to gubię się w ich "omach". Wiem już, że do smarftonu to raczej takie do 32 om. Ale jak to się przekłada na dźwięk? Czy te 250 brzmią inaczej niż 80, a te z kolei inaczej niż 32? Czy to tylko sprawa głośności i tego, że smartfon "nie napędzi" słuchawek? Jaka jest w ogóle granica w omach, które można podłączyć do zwykłego, nie muzycznego smartfona?

Co do DT 150 to czytałam o nich dobre opinie, tylko ten wygląd... na głowie nastolatki mogą być monstrualne... nie wiem jak z ciężarem.

AKG 371 ktoś używał? Bo ciekawie też się zaprezentowały choć to już trochę ponad zaplanowany budżet.

I jeszcze ważna rzecz, jak jest z trwałością tych modeli słuchawek? Co z pałąkiem po roku, dwóch? Podobały mi się z opisu BM5, ale tu mówią, że mocowanie pałąków to tragedia. Nie chamiałabym aby szybko padły.

I jeszcze jedno pytanie, może trochę wydawać się głupie ale chcę to zrozumieć. O co chodzi z wyjściem zbalansowanym w Dacach/Dapach? Czy można do niego podłączyć wszystkie słuchawki jak mają odpowiedni kabel czy słuchawki też muszą być jakieś inne?

 

 

DT770 32 om grają bardzo dobrze i to nawet z telefonu, więc nie warto sobie zawracać głowy wersją 250 om która jest trudniejsza do napędzenia :) 

Każda firma ma swoje sposoby na to, by słuchawki bardziej przypominały dźwięk z kolumn. Jak to wygląda w przypadku DT770 można poczytać na stronie Beyerdynamic: https://support.beyerdynamic.com/hc/en-us/articles/201058811-What-is-meant-by-diffuse-field-equalisation-and-free-field-equalisation-

K371 to słuchawki dostosowane do krzywej Harmana, więcej o tym można poczytać np. tutaj: https://www.innerfidelity.com/content/harman-tweaks-its-headphone-target-response

Tak, miałem oba modele i za naturalniejsze uważam brzmienie DT770, ale ktoś inny może to odbierać inaczej. Może lepiej zamiast czytać forum wypożyczyć oba modele i jeden zwrócić po 14 dniach. To da znacznie większą wiedzę, niż czytanie subiektywnych recenzji w Internecie :)

Co do trwałości to na pewno DT770.

Żadnych z powyższych nie da się podłączyć do wyjścia zbalansowanego bez poważnych modyfikacji, więc nie ma sensu tutaj o tym pisać ;)

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Tutaj trochę moich wrażeń na temat 7ek

 

Tak jak wyżej kolega powiedział, ciężko coś poradzić bo to kwestia odbioru subiektywnego danej osoby, a wszystkie słuchawki to suma kompromisów. 

 

Jeśli chcielibyśmy maksymalnej jakości dźwięku w przybliżonym budżecie to ja bym jednak wziął słuchawki otwarte. 

Te w poniższym linku mozna stargować do 650zł (wiem bo to zrobiłem tylko w miedzyczasie nabyłem nowe z massdropa)

 

https://m.olx.pl/oferta/sluchawki-hifiman-he-400i-CID99-IDDMso3.html

 

+ dongle 

 

Takie meizu hifi pro albo tempotec hd pro

 

I będzie to dżwięk prawdziwie hifi wysokich lotów wpisującu w kryteria brzmieniowe. 

 

A coś mobilnie do tego nie hałasującego/izolującego to tanie doki mh1c robią robotę.

 

Moim zdaniem SQ/cena nie do pobicia, a i równie dobrze może to być end game. 

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja się wyłamię. Wszyscy zaraz na mnie naskoczą. Dla mnie priorytetem w wyborze słuchawek zawsze był rodzaj słuchanej muzyki i wynikające z tego konsekwencje.

Do muzyki wokalnej, szczególnie dawnej, wybrałbym dla siebie HD 650. Z racji założnych wymagań, wybór od czapy, więc logika każe zwrócić uwagę na "cuś" podobnego.

A może Momentum M2. Wokale - cud, miód, malina. Przestrzeń - niby taka sobie, ale gdy połączyłem je do Fiio M11 pro, to byłem zdziwiony, jak przestronnie potrafią zagrać.

Uwaga! Te "mułki"  na tym źródle stawały dla mnie momentami zbyt jasne.

Przez ostatnie dwa miesiące odprowadzałem córę na karate. Gdy ćwiczyła miałem dla siebie 1,5 h wolnego. W ten sposów przesłuchałem ma tym zestawie 200 kanatat Jana Sebastiana. Podobało się.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
23 godziny temu, Merida napisał:

Problem DAPa został rozwiązany (mam nadzieję, że pomyślnie, czekam na przesyłkę, jak dojdzie opiszę wrażenia 🙂) @blueme, @MrBrainwash, @side, @Najner dzięki za pomoc. Teraz stanęło przede mną kolejne wyzwanie. Chodzi o słuchawki dla najstarszej córki. Słuchawki nauszne lub wokółuszne i zamknięte ale jednocześnie muzyczne, przestrzenne (co jest ponoć cechą słuchawek otwartych). Możemy na nie przeznaczyć około 500 zł (córka ma stypendium naukowe a teraz, w czasach pracy zdalnej, słuchawki jawią się jako jedna z niezbędnych pomocy, szczególnie w domu pełnym ludzi). Nie mają być to słuchawki w stylu "wincyj basu" bo akurat muzyka współczesna i elektroniczna nie jest tym gatunkiem, który ją fascynuje. Chodzi o to by były muzyczne, przestrzenne, dobrze oddające wokale (muzyka średniowieczna, chorał typu "Peres", śpiewana poezja Tolkienowska itp). Wiem, że muzycznie lepsze są otwarte ale ze względu na osobiste upodobania słuchania "intymnego" i domową sytuację musimy oprzeć się na zamkniętych.

I tu mam problem. Przerzuciłam mnóstwo recenzji, ale ponieważ nie miałam możliwości odsłuchu (i jeszcze długo takiego nie będzie ze względu na ograniczenia "pandemiczne"), a temat słuchawek jest dla mnie nowy, wcale nie jestem mądrzejsza niż na początku. Dlatego mam prośbę o pomoc do  tych co już trochę słuchawek mieli i potrafią coś powiedzieć o ich brzmieniu.

Źródłem do którego mają być podpięte to smartfon huawei p lite 10 i komputer, ale planuję wesprzeć je dacem typu shanling up2/4 bo wiem, że to niezbyt mocne źródła. Mogą być bluetooth jeśli grają też po kablu i mają dobre kodeki 😁

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

Merida,

skąd jesteś?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Serdeczne dzięki wszystkim. Zaczęłam przynajmniej zawężać poszukiwania, choć nadal mam pootwieranych sporo okien w przeglądarce. Nawet się na Dropa zalogowałam (nota bene są tam teraz PSB M4U za 80 dolarów - przecenione z 249, chyba jeszcze do jutra, jakby ktoś szukał, ponoć dźwiękowo bardzo dobre, nawet o nich myślałam przez chwilę, tylko nie wiem jak stamtąd przesyłki szybko idą, a wolałabym przed świętami coś znaleźć i zakupić). Mamy więc w kolejce Pioniera, Beyerdynamic choć faktycznie wersja z odpinanym kablem jest lepsza, teoretycznie powinna być mniej awaryjna.HD 650 odpada ze względu na cenę. Musimy się zmieścić w 500 góra 600/650 zł. Ale za to Momentum może być ciekawym wyborem, słyszałam już o nich, tylko chyba o wyższym modelu. Ciekawe czy by się zgrały z jakimś (bardzo) niedrogim dacem. 

na Amazonie trafiłam jeszcze na takie pioniery: https://www.amazon.de/dp/B07JC45S1F/ref=sr_1_348?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1585945683&refinements=p_76%3A419123031%2Cp_72%3A419117031&rnid=419116031&rps=1&s=ce-de&sr=1-348

Są jeszcze panasoniki z dobrymi opiniami w podobnej cenie. Ale tych nie znam zupełnie: https://www.amazon.de/dp/B07VZ2W8Z5/ref=sr_1_337?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1585945683&refinements=p_76%3A419123031%2Cp_72%3A419117031&rnid=419116031&rps=1&s=ce-de&sr=1-337

i Denony :https://www.amazon.de/dp/B07S85CX9G/ref=sr_1_346?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1585945683&refinements=p_76%3A419123031%2Cp_72%3A419117031&rnid=419116031&rps=1&s=ce-de&sr=1-346&th=1

Czy ktoś wie coś o którymś z nich?

 

  @bendezar Szczerze mówiąc, właśnie próbuję dopasować słuchawki do słuchanej muzyki. Wiem, że córka nie ma "zwykłych" nastoletnich preferencji typu "eurowizja" i dlatego chciałabym znaleźć jak najlepsze w cenie jaką możemy wydać, pod to co ona lubi słuchać. A to jest jednak trochę niszowe. Sama nie mam wiele doświadczenia z słuchawkami i wydaje mi się że dla takiej muzyki powinna być przestrzeń (jak do orkiestrowej, bo to w dużej mierze często jest orkiestra, albo takie instrumenty jak lutnie, harfa, dulcymer) , ale może powinnam na coś innego jeszcze zwracać uwagę.

 

@Baele Spod Bochni. Np na odsłuch da się od biedy do Krakowa dojechać (nawet cztery busy w ciągu dnia tam jadą 😁 ) i gdyby nie aktualna sytuacja z virusem pewnie bym się z córką do mp3store wybrała. Ale teraz to wyprawa dość ryzykowna i długa, na cały dzień. Niestety, choć mieszkanie poza miastem ma sporo zalet (cisza, własny kawałek ziemi, dzieci sąsiadom nie przeszkadzają 😉) ale ma też i wady: jakiekolwiek zajęcia dodatkowe, usługi itd, po to wszystko trzeba jechać do miasta. A komunikacja "wiejska" to zupełnie co innego niż "miejska". Dobrze, że jest internet to przynajmniej część spraw można w ten sposób załatwić, choć akurat nie odsłuchiwanie słuchawek.

Edytowane przez Merida
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Merida napisał:

Serdeczne dzięki wszystkim. Zaczęłam przynajmniej zawężać poszukiwania, choć nadal mam pootwieranych sporo okien w przeglądarce. Nawet się na Dropa zalogowałam (nota bene są tam teraz PSB M4U za 80 dolarów - przecenione z 249, chyba jeszcze do jutra, jakby ktoś szukał, ponoć dźwiękowo bardzo dobre, nawet o nich myślałam przez chwilę, tylko nie wiem jak stamtąd przesyłki szybko idą, a wolałabym przed świętami coś znaleźć i zakupić). Mamy więc w kolejce Pioniera, Beyerdynamic choć faktycznie wersja z odpinanym kablem jest lepsza, teoretycznie powinna być mniej awaryjna.HD 650 odpada ze względu na cenę. Musimy się zmieścić w 500 góra 600/650 zł. Ale za to Momentum może być ciekawym wyborem, słyszałam już o nich, tylko chyba o wyższym modelu. Ciekawe czy by się zgrały z jakimś (bardzo) niedrogim dacem. 

na Amazonie trafiłam jeszcze na takie pioniery: https://www.amazon.de/dp/B07JC45S1F/ref=sr_1_348?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1585945683&refinements=p_76%3A419123031%2Cp_72%3A419117031&rnid=419116031&rps=1&s=ce-de&sr=1-348

Są jeszcze panasoniki z dobrymi opiniami w podobnej cenie. Ale tych nie znam zupełnie: https://www.amazon.de/dp/B07VZ2W8Z5/ref=sr_1_337?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1585945683&refinements=p_76%3A419123031%2Cp_72%3A419117031&rnid=419116031&rps=1&s=ce-de&sr=1-337

i Denony :https://www.amazon.de/dp/B07VZ2W8Z5/ref=sr_1_337?dchild=1&fst=as%3Aoff&qid=1585945683&refinements=p_76%3A419123031%2Cp_72%3A419117031&rnid=419116031&rps=1&s=ce-de&sr=1-337

Czy ktoś wie coś o którymś z nich?

 

  @bendezar Szczerze mówiąc, właśnie próbuję dopasować słuchawki do słuchanej muzyki. Wiem, że córka nie ma "zwykłych" nastoletnich preferencji typu "eurowizja" i dlatego chciałabym znaleźć jak najlepsze w cenie jaką możemy wydać, pod to co ona lubi słuchać. A to jest jednak trochę niszowe. Sama nie mam wiele doświadczenia z słuchawkami i wydaje mi się że dla takiej muzyki powinna być przestrzeń (jak do orkiestrowej, bo to w dużej mierze często jest orkiestra, albo takie instrumenty jak lutnie, harfa, dulcymer) , ale może powinnam na coś innego jeszcze zwracać uwagę.

 

@Baele Spod Bochni. Np na odsłuch da się od biedy do Krakowa dojechać (nawet cztery busy w ciągu dnia tam jadą 😁 ) i gdyby nie aktualna sytuacja z virusem pewnie bym się z córką do mp3store wybrała. Ale teraz to wyprawa dość ryzykowna i długa, na cały dzień. Niestety, choć mieszkanie poza miastem ma sporo zalet (cisza, własny kawałek ziemi, dzieci sąsiadom nie przeszkadzają 😉) ale ma też i wady: jakiekolwiek zajęcia dodatkowe, usługi itd, po to wszystko trzeba jechać do miasta. A komunikacja "wiejska" to zupełnie co innego niż "miejska". Dobrze, że jest internet to przynajmniej część spraw można w ten sposób załatwić, choć akurat nie odsłuchiwanie słuchawek.

Wszędzie wkleiłaś link do panasoniców

Mam  Pioneery SE-MS7BT od @MrBrainwash i też je polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Jaro54 napisał:

Szczerze mówiąc, właśnie próbuję dopasować słuchawki do słuchanej muzyki. Wiem, że córka nie ma "zwykłych" nastoletnich preferencji typu "eurowizja" i dlatego chciałabym znaleźć jak najlepsze w cenie jaką możemy wydać, pod to co ona lubi słuchać. A to jest jednak trochę niszowe. Sama nie mam wiele doświadczenia z słuchawkami i wydaje mi się że dla takiej muzyki powinna być przestrzeń (jak do orkiestrowej, bo to w dużej mierze często jest orkiestra, albo takie instrumenty jak lutnie, harfa, dulcymer) , ale może powinnam na coś innego jeszcze zwracać uwagę.

Ciężko wejść w czyjś gust. Dla mnie istotne w takiej muzyce jest naturalne brzmienie instrumentów. Scena nie jest duża, ale pozycjonowanie instrumentów bardzo dobre. Muzyka do okresu baroku to są jednak małe składy. W tej cenie są też Focal Listen. Bardzo dobre, moje uszy je polubiły, ale głowa już nie - okazały się być bardzo niewygodne.

Edytowane przez bendezar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Baele pozamiatał, na początek wystarczy.

Jeśli ktoś ma wiedzę i doświadczenie z czego może wybierać to jest krok dalej. Mimo wszystko lepiej mieć punkt odniesienia jakim somiki mogą się stać a kolejny zakup będzie dużo bardziej trafiony niż obecnie w ciemno.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
33 minuty temu, retter napisał:

Baele pozamiatał, na początek wystarczy.

Jeśli ktoś ma wiedzę i doświadczenie z czego może wybierać to jest krok dalej. Mimo wszystko lepiej mieć punkt odniesienia jakim somiki mogą się stać a kolejny zakup będzie dużo bardziej trafiony niż obecnie w ciemno.

- Tapatalk
 

 

Thx :)

Niesamowite jest to czego ta teenegerka słucha...

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, Merida napisał:

Serdeczne dzięki @Baele  🥰i bardzo, bardzo dziękuję wszystkim. Bez Waszej pomocy zginęłabym w gąszczu informacji i otchłaniach internetu. ❤️

 

Nie ma za co - szacun dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Skoro temat zamkniętych słuchawek został zamknięty rozważ @Merida zakup hifimanów. Córka będzie w 7 niebie.

 

Ogarnij tutaj 2 pierwsze filmy.

 

Masz porównanie HE do HD800. 

 

W pełni się z Tobą zgadzam @MrBrainwash, że Hifimany (a zwłaszcza nieprodukowane już HE-4) to może być koniec poszukiwań, tylko bądźmy też uczciwi wobec @Meridy - Dobrze grające Hifimany, aby dobrze zagrały potrzebują dobrego wzmocnienia, które będzie kosztować raczej 2-3 razy więcej niż same słuchawki, o źródle nie wspominając.

Ale oczywiście do wszystkiego córka Meridy musi też muzykalnie dojrzeć :) i jak sądzę to raczej trochę w dalszej perspektywie ;)

Powiedzmy też @Merida, że pieniądze częściej nie grają niż grają - z małymi wyjątkami rzecz jasna ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Baele Nie wiem jak grają ze sprzętów, które masz na myśli. Na mnie jednak robią wrażenie już na standardowych dziurkach. @espe0 słuchał ich na meizu hifi pro i dawało mu to radę, ja w to wierzę, bo słyszę jak u mnie grają moje hifimany. Możliwe, że da się lepiej, ale dla osoby która wkracza do "biznesu" to i tak będzie super granie. Może patrzysz na to przez pryzmat HE-4 ale one podobno były dużo bardziej wymagające co do źródła. 

Szkoda życia na słuchanie na słabych słuchawkach. ;) Kiedyś takiego dźwięku nie było w tej cenie, teraz wg. mnie szkoda nie korzystać. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Baele mówi o starych HE4 które są dość trudne a[mention=1714]MrBrainwash[/mention] chyba mówi o he4xx czyli massdropowej wersji he400i/s które nijak maja się do HE-4.

 

To tak jak porównać hd600 do hd800s, ludki nie ta półka.

 

Do tego dochodzą aspekty wieku, płeć, beztroskiego podejścia, słuchania z byle czego wszędzie.

 

Jeśli otwarte polecę grado sr80/80i/80e i niech dziewczę się cieszy muzyka

 

- Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności