Skocz do zawartości

Chillout


vinci

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, Massive Attack - Mezzanine oraz Portishead - Dummy. Są bardzo basowe i świetne na miasto. Z kolei Morcheeba jest delikatniejsza, relaksująca, kojąca, choć też nie brakuje wyrazistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

quantic - wszystko

 

yppah - you look beatiful at all times

tco - wszystkie plyty, przy czym ostatnia, ma fleur jest juz prawie ze jak coldplay

parov stelar - tez wszystko :D

pole - tez wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic co wymieniacie chill-out'em nie jest ;), jakiś trip-hop itp widzę ale sam TC lobię np.

 

Polecam:

Chill Out in Paris cd series

Buddha-Bar cd series

 

i wszystkie projekty dodatkowe z pod znaku BB

 

Bo chill-out to gatunek-worek.

 

Buddha-Bar to rzeczywiście świetna muzyka. Chociaż pięknie wydana - bije po kieszeni <_< Ceny mają nieziemskie.

 

[edit]

 

Mogę jeszcze polecić rodzimą składankę "Pinacolada" - chociaż też droga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Cafe Del Mar

Hotel Costes

Pinacolada

 

Polecam także. Można się jeszcze zainteresować: Lounge i Downtempo, ja ostatnio pławie sie w Psychodelic i Ambient Dub :)

 

ignacy007 - które BB przypadły Ci do gustu najbardziej ?, mnie Ravina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ignacy007 - które BB przypadły Ci do gustu najbardziej ?, mnie Ravina :)

 

Trudno powiedzieć, słuchałem tylko kilka razy III i V - będzie trzeba odświeżyć. Moja ciotka namiętnie słucha takich klimatów, także liznąłem trochę z jej pomocą. W sumie dobra okazja, żeby sobie przypomnieć tą muzykę. Od której płyty zacząć? ;)

 

Pinacolady również bardzo dawno nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacques La Fey

Od I :), moja ulubiona to VII, VIII odradzam na początek bo to z USA jakiś Dj. się zajmował z okazji otwarcia BB w NY chyba, a nowa IX też całkiem niezła chyba po VIII najlepsza, tyko uprzedzam, że lobię bardziej taneczne kawałki :), z relaksacyjnych to składane przez Claude Challe. Niestety 80 PLN to niezły cios :/, Wyszła też BB Ten Years i tam jest przekrój mniej więcej przez całość. Siddharta Spirit of Buddha-Bar by Ravin to z kolei bardziej relaksacyjne oblicze Ravina.

 

Ktoś się wybiera do BB w Paryżu może :P ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skladanki cafe del mar, dokladnie, to mi sie pierwsze nasuwa na slowo 'chill out'. najlepsza moim zdaniem jest 6, bo wydawane sa seryjnie, mam jeszcze 7,8 ale do 6 mam sentyment, przede wszytskim piona za przerobke 'the look of love' burta bacharach'a, i jest to jedyna skaldanka, przy ktorej nie lapie komara.

taki zespol Telepopmusik tez kiedys byl.

i ta cala plyta http://www.amazon.com/Gabin/dp/B00006RIOK

 

jesli mialabym zestawic moj top 5 chilloutowych trackow to wygladalby tak

sebastian tellier-la ritournelle (ponoc nagrane w studiu z kamienia, taka ciekawostka)

Hird-keep you kimi

The Avalanches-since I left you, stay another season

Gotan Project- Last tango in paris

saint germain - sure thing ( w ogole 'tourist' to petarda, az trudno uwierzyc, ze francuzi potrafia nagrac taka dobra muzyke)

i ewentualnie Daft Punk-something about us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Lazy hours to dobry wstęp ale jak sie juz jest w klimacie to sie raczej nic nowego tam nie odkryje. Dostalem tamta plyte i szczerze znalem 3/4 kawalkow. Niektore moze na nowo odkrylem.

 

 

Lecz warte polecenia ;), przynajmniej ja tak uważam...

 

Dla mnie na niej było wiele nowości, gdyż wcześniej nie zaszczyciłem tego nurtu moim zainteresowaniem :P !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności