Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowe, wokółuszne/nauszne +/-300 zł


bob2000

Pytanie

Moja kobieta szuka słuchawek bezprzewodowych. Interesują ją tylko wokółuszne i nauszne. Otwarte, półotwarte lub zamknięte ze słabą izolacją od świata zewnętrznego. Budżet do +/-300 zł.

 

Najlepiej, aby:

- miały wyraźny wokal z przodu

- grały przestrzenie, melodyjnie i wesoło, ale nie łubu dubu, np. koss porta pro to już za wesoło (i zbyt muląco) - podobają się jej moje JBL305, czyli pewnie coś pomiędzy wesołym graniem a dźwiękiem bardziej monitorowym, ale nie nudnym/równym.

 

Muzyka którą słucha to głównie: house, trance, chillout.

 

Ja się na bezprzewodówkach nie znam (czytałem tylko polecanki na fanatyku, ale mało tego), więc proszę Was o jakieś typy. Mogą być też od przyjaciół z Chin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Orientuje się ktoś czy te słuchawki są coś warte?

 

BLON Bosshifi HD08BT (czy to będzie chociaż w pewny stopniu poziom polecanych B8 Bosshifi?)

https://pl.aliexpress.com/item/32861682798.html?spm=a2g0o.cart.0.0.20d53c00STtwi7&mp=1

 

Meizu HD60

https://pl.aliexpress.com/item/4000469363937.html?spm=a2g0o.cart.0.0.20d53c00STtwi7&mp=1

 

Bluedio V2 (pińcset przetworników)

https://pl.aliexpress.com/item/32922645335.html?spm=a2g0o.cart.0.0.20d53c00HDyLz2&mp=1

 

Oneodio A9

https://pl.aliexpress.com/item/32998756840.html?spm=a2g0o.cart.0.0.20d53c00STtwi7&mp=1

 

 

Ewentualnie, które z normalnych słuchawek (nie BT), w cenie z tytułu tematu, zagrają:

-wesoło,

-ze sprężystym, ale nie bułowatym basem (bas w stylu shp5401,  nie CAL),

-z wyraźną, ale nie kłującą górą,

-przestrzennie, szeroko, z napowietrzeniem,

-wokal z przodu, wyraźny (nie cofnięty jak w Pioneer m290)? 

 

Ze słabą izolacją od otoczenia i żeby kabel był giętki i najlepiej krótki. Żeby nie skrzypiały przy ruchach głową. Tylko nówki wchodzą w grę. Podpinane będą do telefonu.

Jakieś chińczyki? Tylko, które mają słabą izolację?

Może Somic v2? Ale one chyba nie mają sprężystego basu. Chyba już niedostępne.

Superlux hd668?

 

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

miałem doczynienia z BossHiFi B8 i Błon 03, z Oneodio Elysium, Bluedio T4/6/7. Jakość dźwięku i wykonanie Blon>Bluedio>Oneodio. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W830BT grają dość specyficznie, tak jakby zza ściany, do tego dobrze izolują od otoczenia. Plusem na pewno jest czas pracy tych sluchawek na 1 ladowaniu. Jak ma bys slaba izolacja to musisz sie rozgladac za sluchawkami otwartymi albo polotwartymi, tylko wtedy inne osoby beda slyszaly czego slucha posiadacz owych sluchawek.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.tophifi.pl/house-of-marley-positive-vibration-2-wireless-black.html - Te sam mam. Kuba też napisał u siebie recenzję, raczej sensowną. Cena (np. w TopHiFi) nieźle spadła, możecie spróbować i ew. oddać jeżeli nie podejdą. Co do grania:
 - Nauszne i zamknięte. Izolują jak nauszne i zamknięte :D Czyli tak pół na pół. Coś pomiędzy otwartymi a zamkniętymi wokółusznymi. 
 - Podstawę basową zdecydowanie czuć, CALe słuchałem daaaawno i nierekablowane, ale wydają mi się podobne(mogę się mylić :)). Bas jest raczej z tych tłustszych, ale nie dominuje, nie zalewa średnicy. 
 - Średnica i wokale łapią to ciepło od basu. Nie wiem jak bardzo lubicie wyeksponowane wokale, myślę, że można spróbować, chociaż przez to ciepło nie błyszczą. Są bardziej miedziane niż chromowane, jeżeli to coś mówi :D Góra nie kłuje zdecydowanie

Skrzypienia nie zauważyłem, są lekkie, wygodne, (subiektywnie) ładne i nieduże. Do opisu mi pasują, te wokale nie wiem czy podejdą. Ale ja to jestem mid-headem, może przesadzam :D 

Reszty wymienionych nie słuchałem, ale jak coś to pytaj :) 

Edytowane przez ForeseenQuasar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam BossHiFi B8, o których wspomniał Jaro54 i są naprawdę świetne w tej cenie. Rzeczywiście są bardzo fajnie wykonane - w zasadzie sam metal, drewno i ekoskóra. W środku kabelki są wątłe i mocowanie gniazda też wygląda słabo, ale podobnie by to pewnie wyglądało także w dużo droższych i markowych słuchawkach. Nic nie trzeszczy, wyraźna skokowa regulacja pałąka, super wygoda i moim zdaniem dość niska izolacja od otoczenia. Brzmienie powinno się wpasować w oczekiwania, bo bas może nie jest najszybszy, ale nadal skoczny i nie zamula, góra wyraźna, sybilantów się nie dosłuchałem. Średnica jest wyraźna, nie jest z pewnością wypchnięta, ale też nie wycofana - obecna, choć trochę mniej niż wyraźnie zaznaczona góra.

 

Superlux HD-668B też są fajne, ale jakość wykonania to zupełnie inny poziom - ordynarny plastik i twarde, nieprzewiewne pady. Wygoda dużo niższa, także przez spory docisk, choć to można skorygować przez odgięcie pałąka. Brzmienie to V-ka, moim zdaniem świetny, sprężysty bas, ale góra dość ostra, średnica cofnięta, bardzo dobra lokalizacja i przestrzeń.

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności