Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzamcniacz vintage do 350 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki wzmacniacz do 350  zł ? Generalnie do mieszanej muzyki w stronę spokojnych kawałków. Do pokoju ok 20 m2 jednak głośno muzyki nie słucham ale fajnie jakby miał jakiś zapas mocy. Głośników tez nie mam, najpierw chce dobrać wzmacniacz. Fajnie jakby był z pilotem jednak nie jest to ważne (  bo kiedy podłącze jakis streamer będę nim sterował głośnością).

Proszę o parę modeli które polecilibyście lub znacie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem, że z tej strony się zaczyna. Chciałbym dźwięk ciepły jasny z szeroką sceną dość szczegółową ale nie analityczną miękkim basem i wyeksponowanym środkiem.( mam nadzieję że trzyma się to kupy co wyraziłem :) ) Coraz częściej lubię spokojną fortepianową z wokalem muzykę bez metalu hard rocka itp Generalnie w przyszłości planujemy przeprowadzić się do domu z większym salonem dlatego zacząłem od wzmacniacza by był mocniejszy by w przyszłości zmienić głośniki na mocniejsze. 

Co do głośników jakiej mocy byście polecali. Jakiś przykładowych producentów. Za całość nie chcę wydać więcej niż 500 zł. (wzmacniacz i głośniki)

Pokój ok 25 m2 takie ustawienie:

obraz.png.7387174708d8e9ca1b597a1ac5cbbd33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupił niestety, a co powiez na takie ?

www.olx.pl/oferta/kolumny-rft-capella-b9272-monitory-vintage-o-rewelacyjnym-brzmieniu-CID99-IDBzwfu.html#8dd615ea0a


www.olx.pl/oferta/stare-kolumny-heco-spirit-50-CID767-IDDXfCF.html#20f0fe5cd4

 

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-quadral-sonologue-status-15-CID99-IDD9V8K.html#c2de56e39d

 

Edytowane przez rytmicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, rytmicznie napisał:

Chciałbym dźwięk ciepły jasny z szeroką sceną dość szczegółową ale nie analityczną miękkim basem i wyeksponowanym środkiem.( mam nadzieję że trzyma się to kupy co wyraziłem :) )

Ciepły i jasny to raczej się wyklucza (przynajmniej w tej cenie). Chcesz spełnić te wymagania to dołóż jeszcze jedno albo dwa zera :P

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Ciepły i jasny to raczej się wyklucza (przynajmniej w tej cenie). Chcesz spełnić te wymagania to dołóż jeszcze jedno albo dwa zera :P

Przepraszam sprecyzowałem jak umiałem :) Na pewno nie  analityczne jak np słuchawki supelux 668 b ( za takie je uważam) wolę vsonis vsd2

Edytowane przez rytmicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, amrowek napisał:

miałem te summity. Nic ciekawego. Za 250zł można już poszukać jakiś heco lub czegoś na głośnikach heco. Tylko nie takich jak podałeś plastikowych a czegoś normalniejszego ;)  . Do 25m2 nie bierz niczego co ma mniej niż 20cm głośnik basowy. Najlepiej w bass-reflexie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Oskar2905 napisał:

miałem te summity. Nic ciekawego. Za 250zł można już poszukać jakiś heco lub czegoś na głośnikach heco. Tylko nie takich jak podałeś plastikowych a czegoś normalniejszego ;)  . Do 25m2 nie bierz niczego co ma mniej niż 20cm głośnik basowy. Najlepiej w bass-reflexie. 

ok Szukam porównuje.

Czy Ty również polecasz akai 2400  Czy jakiś inny np z wymienionych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, rytmicznie napisał:

ok Szukam porównuje.

Czy Ty również polecasz akai 2400  Czy jakiś inny np z wymienionych ?

Tak. Wiem że summity to heco tylko że takie heco w bieda wersji ;) . Dodatkowo często były na głośnikach westry które raczej poza kilkoma wyjątkami nie były dobre.

 

Ja nie lubię akai. Dodatkowo są dosyć awaryjne (przełączniki, potencjometry i takie denerwujące ******ły). Jeśli masz nieprzekraczalny budżet 500zł. na te dwie rzeczy to ja bym to podzielił 150zł na wzmacniacz i 350zł. na kolumny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sesowneg za 150 z używek nie kupi ze wzmaków .Przy dzisiejszych cenach to jest  drogie hobby

mozesz polowac na luxmana L`90 ale Oskar znowu go nie lubi:lol:

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźmy ok 300zł na wzmacniacz i 300 na kolumny.

Jaki Oskar byś wzmacniacz polecił z ciekawości ?

Ten harman podobno łatwy do naprawy jest.

Wiel osób mówi że onkyo intergra trzeba libić jakieś specyficzne ma brzmienie ?

Może taki krytyk sprzętu vintage ale konstruktywna krytyka jest ok o ile jest  wnosząca. Nadal czytam analizuje co piszecie więc śmiało :)

14 minut temu, amrowek napisał:

nic sesowneg za 150 z używek nie kupi ze wzmaków .Przy dzisiejszych cenach to jest  drogie hobby

mozesz polowac na luxmana L`90 ale Oskar znowu go nie lubi:lol:

 

coś takiego?

https://www.olx.pl/oferta/luxman-l210-CID99-IDCihjI.html#9d44592bb8

Tutaj znowu Recenzent bardziej poleca inne modele wtym harmana bardziej

http://audio-room.net/luxman-l-5-regulacja-i-test-wzmacniacza/

 

Mam wrażenie że na waszym poziomie czyli duże obeznanie, duża ilośc przetestowanego sprzętu. Pojawia sie pewnego rodzaju znudzenie i wybieracie jakieś śwoje mniej znane modele bo nudzi was już cięgłechwalenie tych samych modeli :) Są i tego plusy możne nie popularny sprzęt kupić taniej :) no może nei luxmana

 

Edytowane przez rytmicznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Oskar2905 napisał:

Za tyle możesz już kupić https://allegrolokalnie.pl/oferta/palladium-nsa-7000 to jest NEC w innym przebraniu. 

dobrze ze się w czymś zgadzamy

drugi post od góry i nr 2 po akai:lol:

 

ale jak zwiekszles budzet

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-saba-mi-215-CID99-IDEe4Yq.html

 

:lol:

 

jvc 333 bym nie brał mozna trafic w tej kwocie 444 i 555

a z kolumn to chyba nic ciekawszego od

https://www.olx.pl/oferta/rft-corona-CID99-IDDtT4L.html#5cf35a274f

 

nie bedzie

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że padł jakiś wspólny mianownik Palladium. Co do tego z aukcji aż tak nie zwiększyłem budżetu. 😕

Ale szukając tej marki takie coś znalazłem;

www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-saba-mi-212-CID99-IDEe54i.html#ba7fb27d10

www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-stereo-hi-fi-dual-cv-1400-moc100watt-CID99-IDC2TSr.html#6702e12e1a

Póki co numer1 akai 2400 i głośniki corona

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co numer1 akai 2400 i głośniki corona. Amrowek porównywał oba i lepiej ocenił Akai (wyczytałem to w jego starych komentarzach :).

Swoją drogą czemu unikacie takich mare jak kenwood Harman, Teac, sony niektóre popularne modele są w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności