Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki + DAC do 700zł


Pawel_24

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Z góry muszę przeprosić za moją niewiedzę w zakresie sprzętu audio, jako że jestem totalnie zielony, chciałbym was poprosić o pomoc. 

 

Szukam słuchawek nausznych do użytku domowego  + DAC do laptopa. Całość musi się zmieścić w kwocie do 700zł. 

 

Do tej pory zajechałem 2 pary słuchawek Sennheiser HD201 które były podpięte zawsze jedynie do integry. Żywot 3-ciej pary niestety też dobiega końca. W słuchawkach spędzam sporo czasu (przynajmniej 8h dziennie). Muzyka jakiej słucham jest bardzo różna, ale jeśli to ma jakieś znaczenie, to skupiłbym się na:

 

Rammstein

https://www.youtube.com/watch?v=NeQM1c-XCDc

 

Rap

https://www.youtube.com/watch?v=GbAHs3Bs8I4

 

Gram też teamowo w FPS’y, ale bardziej zależy mi na muzyce niż na pozycjonowaniu w grach. Myślałem nad AKG K240 Studio + FX Audio DAC-X6. Czy to byłby dobry wybór?

Edytowane przez Pawel_24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
W dniu 28.03.2020 o 11:28, LuQi napisał:

Ewentualnie Beyerdynamic DT770 PRO lub DT990 PRO. Do tego DFB i powinno być całkiem fajnie :) 

Problem w tym, że nie będzie "całkiem fajnie", bo taki pierdek-usb, jakim bez wątpienia jest DFB, nie jest przeznaczony dla wymagających słuchawek.

 

Znacie się na rzeczy, więc polecajcie początkującym dobre i sprawdzone połączenia, a nie półśrodki, które i tak za jakiś czas będą musieli poprawiać. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

@neonlight masz rację, nie będzie to idealne połączenie, ale przy ograniczonym budżecie i przejściu z integry powinno być lepiej, a i DFB z DT770 PRO 80 Ohm też powinien dać radę ;)

 

Ps. I sam wiesz, że taki zakup (idealny czy nie) to nie zakończenie pogoni za króliczkiem, a jej początek więc poprawa i tak będzie, niejedna ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://m.olx.pl/oferta/sluchawki-philips-fidelio-x2hr-CID99-IDDqaht.html#position=11&page=1

 

+ jakiś dongle nie wiem czy akurat DFB bym brał. Może Meizu HiFi DAC pro lub TEMPOTEC HD PRO nie wiem sporo tego teraz. Ewentualnie coś z baterią i bluetooth przyczaić się.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za wszystkie propozycje, przejrzałem wszystkie modele i jestem raczej zdecydowany na DT990 PRO 250 Ohm (~540zł). Niestety wyczytałem, że te słuchawki wymagają dobrego źródła... Czy waszym zdaniem znalazłoby się coś do 550zł,  na czym w miarę dobrze by te słuchawki zagrały? (dodatkowy plus gdyby było wejście na mikrofon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.04.2020 o 06:50, LuQi napisał:

@neonlight masz rację, nie będzie to idealne połączenie, ale przy ograniczonym budżecie i przejściu z integry powinno być lepiej, a i DFB z DT770 PRO 80 Ohm też powinien dać radę ;)

 

Ps. I sam wiesz, że taki zakup (idealny czy nie) to nie zakończenie pogoni za króliczkiem, a jej początek więc poprawa i tak będzie, niejedna ;)

Zamiast tych HM5 można brać Snaby Euphony AF-100, podobno to samo a taniej i nowe: https://www.google.com/search?q=snab+euphony&oq=snab+euphony&ie=UTF-8

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności