Skocz do zawartości

Dragonfly'e Cobalt


Deathinmay

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba właśnie tak jest ...Akustik mogłem popsuć tego Cobalta, tym wpinianiem w gniazdo na włączonych głośnikach - zmienia kolory diodka itd - więc watpie, ale może ty się wypowiesz czy mógł zostać uszkodzony jakis układ? Problem jak widać rozwiazalem

Jak możesz zwróć lub wyślij na gwarancji do serwisu. Jak dla mnie uszkodzileś go tym wspinaniem głośników skoro gra tak samo jak telefon.
M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Deathinmay napisał:

Chyba właśnie tak jest ;) ...Akustik mogłem popsuć tego Cobalta, tym wpinianiem w gniazdo na włączonych głośnikach - zmienia kolory diodka itd - więc watpie, ale może ty się wypowiesz czy mógł zostać uszkodzony jakis układ? ;) Problem jak widać rozwiazalem ;)

Już wcześniej się wypowiadałem w tym temacie. Nie widzę powodów, dla których Cobalt miałby się uszkodzić podczas podłączenia do niego głośników aktywnych.

Możliwość zasilania sygnałem głośników aktywnych to jedna z podstawowych funkcji wszystkich Ważek.

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Palpatine napisał:

Nie wiem. Sprawdź. Sensu w tym nie widzę ale bawić się można 😂

Zakladam, ze M6 będzie robił tylko za transport i dac a Cobalt za Amp? 

W takiej konfiguracji to to M6 będzie transportem a Cobalt nadal bedzie dac'iem i ampem - tak jak dotychczas. Nie widzę sensu kupować dapa do Cobalta skoro masz smartfona. Jezeli funkcjonalnie Cobalt Ci nie odpowiada to lepiei go sprzedać i kupić lepszego DAPa. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Deathinmay napisał:

Ale Cobalt w ogóle będzie wspolpracowal w pełni z tym dapem? Tzn odpalał się w każdym trybie itd? Z tego co wiem jest on na andku...

 

Jeżeli jest na Androidzi, to prawdopodobnie będziesz miał identyczny efekt jak na smartfonie.

Czyli koniecznie będzie używanie USB Audio Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, czy ktoś z Was miał problem z cobaltem i próbował go sam naprawiać? Mam już po gwarancji, zaczęło brzęczeć w lewym kanale, przerywać, chrobotać...nie zgasł całkowicie lewy kanał ale ewidentnie jest coś na rzeczy - gdy jacka wsunę tylko trochę, zanim dopchnę do końca to gra bez trzasków na obu kanałach ale bez mocy...jak dopchnę jack do końca to jest moc ale pierdzi lewy kanał. Wykluczyłem winę kompa, sprawdziłem na drugim; słuchawki też są ok. Rozłożyłem DFC, luty nie są w żaden sposób luźne, gniazdo jack też wydaje się być ok, nie ma luzów - ale obstawiam że właśnie jednak gdzieś przy gnieździe może być problem, przeszperałem zagraniczne fora i coś tam wyłuskałem na temat problemów z gniazdem jack, ale czytałem tylko o problemach luźnych połączeń lutowanych. Posiłkowałem się filmikami poniższymi ale nic z tego póki co. Jakieś sugestie poza oddaniem do serwisu/elektronika?

Edytowane przez PioterD
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w serwisie, zaproponowano wymianę całej płytki drukowanej ze wszystkimi elementami elektroniki (przy obecnej "promocyjnej" cenie cobalta taka wymiana to koszt około 700zł...) - nie widać co się zespuło ale raczej nie gniazdo bo jest stały szum w lewym kanale a dopiero przy większej głośności pojawiają się zniekształcenia i "pierdzenie" lewego kanału. Nie naprawiają pojedynczych elementów typu wzmacniacz, dac etc. Więc cobalt może i brzmi świetnie (gdy działa), ale w sugerowanej cenie spodziewałbym się lepszego serwisu pogwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności