Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dragonfly'e Cobalt


Deathinmay

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie...czy mogłem w jakiś sposób uszkodzić układy cobalta podłączając go pod załączone do prądu głośniki komputerowe, działa wydaje mi się niż z taką jakością jak wcześniej ...poza tym gdy dioda zaświeci się na zielono podczas odtwarzania plików innej specyfikacji po przejściu na jeszcze inne muszę go wypiac i wpiąć żeby się znowu przełączyła w tryb zielony (reset) czy Cobalt moze być uszkodzony czy podłączenie pod głośniki mogło coś zrobić z układami...drugie pytanie - jest już dostępna jakaś aktualizacja oprogramowania bo program z audioquest mi go nie wykrywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tryb zielony to nie jest reset tylko gotowość do pracy w 44.1 kHz

 

Co do pytania drugiego, nie ma aktualizacji i ten program nie działa z Cobaltem. Jest dedykowany do Red i Black

An Important Note to DragonFly Cobalt Owners:

Thank you so much for purchasing DragonFly Cobalt.

At this time, there is no need to download our Desktop Device Manager or attempt to update your device. Your DragonFly shipped from the factory fully compatible and ready to be used with Apple iOS mobile devices, Android smartphones and tablets, and Mac and Windows PCs. (In some cases, Android devices will require a third-party app in order to support USB audio output. For more info, see “For Use with Android Devices” in your Flight Manual.)

With the release of the first firmware update for DragonFly Cobalt, the Desktop Device Manager will be activated. Until then, the Desktop Device Manager is intended for use with our Beetle Toslink-Bluetooth-USB DAC and DragonFlys Black and Red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się aby Twój Cobalt był uszkodzony. Obniżenie jakości może być związane z upsamplingiem.

Tak sytuacja zachodzi kiedy pojawia się rozbieżność pomiędzy próbkowaniem pliku źródłowego a trybem pracy Cobalta. 

 

Zacznijmy może od tego z jakiego Playera oraz systemu korzystasz?

 

Za zmianę trybu próbkowania Cobalta, czy innych Ważek odpowiada odtwarzacz.

Przykładowo VOX Player na MacOS kiedy rozpocznie odtwarzanie bardziej gęstych plików zmienia próbkowanie na wyższe, ale po zatrzymaniu odtwarzania nie wraca od początkowego trybu 44.1 kHz. Rozwiązaniem wtedy jest ręczna zmiana próbkowania w ustawieniach systemowych, włączenie pliku w standardowe jakości lub przepięcia ważki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi9T korzystam z Tidala słuchawki Denon C621R - jeśli chodzi o współpracę z komputerem jest git - właśnie sprawdzalem i grzebalem w ustawieniach dragonfly'e - jestem nowicjuszem - może ktoś mi powie jakie kupić słuchawki do takiego zestawu - najlepiej dokanalowki, żeby wycisnąć potencjał z ważki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślnie w większości androidowych telefonów ważka pracuje w trybie wyższego próbkowania niż powinna. W efekcie większość materiału audio jest upsamplowana. Pod Androidem potrzebujesz czegoś takiego jak USB Audio Player PRO (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.extreamsd.usbaudioplayerpro&hl=pl) albo Okno FH Player (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.onkyo.jp.musicplayer&hl=pl).

To są dwie aplikacje, które posiadają własny sterownik dla USB Audio i potrafią podczas odtwarzania muzyki ustawić odpowiedni tryb pracy zewnętrzengo DAC na podstawie gęstości plików.

 

W temacie słuchawek się nie wypowiadam, bo nie mam Cobalta tylko Reda, który ma nieco inną sygnaturę.

Edytowane przez Akustik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to że nie odczułem zbyt dużej różnicy przesiadając się z mojego siaomi - wejście słuchawkowe - na Dragonfly, jest podbicie dźwięku, jakiejś specjalnej różnicy podczas jakości odsłuchu nie zauważam - moze faktycznie coś jest uszkodzone 😕 - cos się zmieni jeśli dorzucę do tego jitterbug a, może coś źle konfiguruje jeśli chodzi o USB audio plyer'a, z kolei też kwestia słuchawek pewnie odgrywa sporą role...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Deathinmay napisał:

Najdziwniejsze jest to że nie odczułem zbyt dużej różnicy przesiadając się z mojego siaomi - wejście słuchawkowe - na Dragonfly, jest podbicie dźwięku, jakiejś specjalnej różnicy podczas jakości odsłuchu nie zauważam - moze faktycznie coś jest uszkodzone 😕 - cos się zmieni jeśli dorzucę do tego jitterbug a, może coś źle konfiguruje jeśli chodzi o USB audio plyer'a, z kolei też kwestia słuchawek pewnie odgrywa sporą role...

Mnie też się bardzo podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Deathinmay napisał:

Najdziwniejsze jest to że nie odczułem zbyt dużej różnicy przesiadając się z mojego siaomi - wejście słuchawkowe - na Dragonfly, jest podbicie dźwięku

DFy lepiej grają z USB jak więcej prądu dostają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaworrr napisał:

DFy lepiej grają z USB jak więcej prądu dostają. 

Co mam w takim razie zrobić? Drugie pytanie - podobno dobrze współpracują ze słuchawkami Aune - prawda/fałsz, warto zainwestować w jakiś model tych słuchawek dajmy na to w przedziale 700 - 1000 zł?

Aha...warto inwestować w Jitterbug do tego zestawu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej słuchać samemu i oceniać to co się słyszy a nie czytać to co inni słyszą 😉

U mnie w takim połączeniu świetna synergia. Dziwne ze z IphoneX i IPad Pro lepsza jakość dźwięku niż z Vaio Win10

 

E6A5509E-FEA6-4921-844F-EB1969846EFB.jpeg

 

 

@DeathinmayPołączenie dwóch dac nic nie daje. Zakładam, że za dac robi X a Cobalt jest tylko wzmacniaczem.

Edytowane przez Palpatine
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Palpatine napisał:

Najlepiej słuchać samemu i oceniać to co się słyszy a nie czytać to co inni słyszą 😉

U mnie w takim połączeniu świetna synergia. Dziwne ze z IphoneX i IPad Pro lepsza jakość dźwięku niż z Vaio Win10

 

E6A5509E-FEA6-4921-844F-EB1969846EFB.jpeg

 

 

@DeathinmayPołączenie dwóch dac nic nie daje. Zakładam, że za dac robi X a Cobalt jest tylko wzmacniaczem.

Bo wydaje mi się że dźwięk ulega zmianom, właśnie - co z tym jitterbugiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności