Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki domowe do 300zł


Aaneval

Pytanie

Witam, poszukuję słuchawek wokółusznych , półotwartych lub ewentualnie zamkniętych , w budżecie do 250 zł.

Podłączone będą do karty dźwiękowej Asus Xonar D1. Muzyka której głównie słucham to Rock, Metal, oraz muzyka elektroniczna.

Dotychczas używałem słuchawek Superlux HD 681 EVO których brzmienie lubiłem jednak dokonały one swojego żywota.

Modele na które zwróciłem uwagę to AKG K240 MKII, HyperX Cloud Alpha, ISK HD9999, TAKSTAR PRO82. 

Jeśli czegoś brakuje w opisie to proszę o informację, natychmiast uzupełnię :D . Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pro82 bądź MH751 od CoolerMastera.

Dokładnie ta sama konstrukcja tylko CM jest przystosowany pod gaming. 3.5mm gniazdo zamiast 2.5mm i odpinany mikrofon zamiast bass portów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
[mention=65316]BitWolf[/mention], a jak jest z basem w tych CoolerMasterach MH751? Z recenzji które czytałem wynikało że jest on bardzo słaby, wycofany oraz że ich dźwięk jest raczej nastawiony na "graczy" niż słuchanie muzyki. 
Nie ma zamulającego basu to na pewno. Miej na uwadze, że osoby testujące MH751 to osoby na co dzień testujące wyłącznie słuchawki gamingowe, więc tutaj często mamy brzmienie ciepłe często z przykrytą górą. Sam ich już trochę przerobiłem. Pro82 z maksymalnym bass boostem ma dosyć duży Distortion.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Oskar2905 napisał:

@Perul to ty pisałeś? 

Tak, ja. Z tym, że moje nie są "fabryczne" - choć akurat wersja drewniana jest już całkiem przyzwoita tak jak fabryka wypuściła.

Ich minusem jest to, że różnie grają z różnych źródeł - tak z moich obserwacji to chyba im mocniejsze, tym bardziej bas zamula i jest go więcej. Prawdopodobnie chodzi o napięcie na wyjściu.

Jakość wysokich tonów za to nie do pobicia, więc jak ktoś lubi smaczki w tym zakresie, to na pewno się nie zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja (zupełnie osobiście) w tej cenie wolałbym polować na używki sprawdzonych modeli z pułapu 500-600. W tej cenie co jakiś czas są do złapania na ebayu AKG K701/ATH M50/Sony WH900n / V-MODA M100 / Grado SR60e - raczej każde(może oprócz M100, o nich ciszej) o w miarę dobrej opinii i u nas na forum, i ogólnie. Chociaż to może wymagać faktycznie wiedzy czego szukać...

O, właśnie! Jeszcze co jakiś czas są na alle CAL!e za ok 100zł używki. Do tego wymiana kabelków u któregoś mistrza z forum i fajne grajki! 

Edytowane przez ForeseenQuasar
Dodanie CAL!i Jeszcze więcej mi się przypomina :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Perul napisał:

Tak, ja. Z tym, że moje nie są "fabryczne" - choć akurat wersja drewniana jest już całkiem przyzwoita tak jak fabryka wypuściła.

Ich minusem jest to, że różnie grają z różnych źródeł - tak z moich obserwacji to chyba im mocniejsze, tym bardziej bas zamula i jest go więcej. Prawdopodobnie chodzi o napięcie na wyjściu.

Jakość wysokich tonów za to nie do pobicia, więc jak ktoś lubi smaczki w tym zakresie, to na pewno się nie zawiedzie.

A tak poza tym jak to gra? Mógłbym jakąś krótką reckę tutaj lub na PW?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Oskar2905 napisał:

Jest jakaś różnica pomiędzy zwykłą a drewnianą? 

Jest spora różnica, drewniane z racji użytego materiału mają sporo grubsze ścianki muszli i w związku z tym mniejszą jej pojemność, dzięki temu mocniej dampingują przetwornik.

Przekłada się to na mniejszą ilość basu i lepszą jego jakość, jak również większą ilość wyższej średnicy. Z tego co pamiętam (bo swoje zmodowałem dawno temu) drewniane grają po ciepłej stronie, w miarę naturalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Ja (zupełnie osobiście) w tej cenie wolałbym polować na używki sprawdzonych modeli z pułapu 500-600.

Jakby co to mam Shure SRH840 w założonym budżecie - ten egzemplarz

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1634951

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak podobały Ci się 681 evo, to nie celowałbym w k240 (mało basu, jasny d1 z mała mocą dodatkowo wyostrzy), HD9999 (tu też wysokie Cię zabiją). Pro82 nie słuchałem, miałem krótko hd6000 i mogą Ci pasować brzmieniem (można dać gąbkę lub filc przed przetwornik), minus to, że trochę uciskają. Z zamkniętych również CAL będą pasowały pod d1. Miałem DX (na pci-e) i do niego trzeba łatwe do napędzenia i ciepłe słuchawki. Z otwartych w tej cenie wybór mniejszy, jedynie przychodzą mi na myśl somic v2, mi się podobały tylko na skórzanych padach z zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności