Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Smartfon jako odtwarzacz główny słuchawek (wybór pomiędzy USB-C a jack 3,5mm)


Miszczunieczku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pięknie wszystkich Użytkowników!

Jak zapewne wszystkim wiadomo znaczna ilość osób najczęściej używa telefonu do słuchania muzyki. Coraz więcej producentów smartfonów rezygnuje z gniazda jack 3,5mm na rzecz podłączenia słuchawek pod usb-c. Czy ktoś z was sprawdzał jaka jest różnica w odtwarzaniu poprzez usb-c? Są też różne przejściówki z usb-c na jack 3,5mm oraz takie gdzie można podłączyć pod usb-c w telefonie same słuchawki jak i ładowarkę. Czy takie coś ma w ogóle rację bytu? W necie są artykuły sugerujące, że usb-c jest lepszym wejściem do podłączenia słuchawek, a znowu w innym miejscu potwierdzające, że jednak gorszym. Prawdopodobnie w niedługim czasie czeka mnie zmiana telefonu. Nie będę ukrywał, że model, który chcę kupić nie ma wejścia jack 3,5mm. Kupić przejściówkę (lepszą) to dla mnie nie problem, ale czytałem też komentarze, że port usb-c tak intensywnego użytkowania może długo nie wytrzymać. Komu wierzyć i jakiego wyboru dokonać?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skorzystaj z BT, większość dzisiejszych telefonów obsługuje LDAC lub LDHC. Różnica jest tak niewielka że warto dokupić np BTR5 od FiiO. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz telefon bez gniazda mini jack, to możesz kupić słuchawki BT, adapter typu Fiio BTR5/Radsone ES100 + słuchawki kablowe bądź dongle usb-c. każda opcja jest dobra, kwestia tak naprawdę indywidualna co komu bardziej pasuje. w każdej opcji możesz dostać fajny dźwięk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem słuchawek BT. Testowałem słuchawki Bang&Olufsen beoplay h9 3rd. Jakość odtwarzanej muzyki super, ale głośność tragedia. Testowałem na różnych telefonach, także na iphone. Wszędzie wynik podobny: jakość super, ale głośność tragedia. Dlatego pozostałem przy przewodowych. Obecnie używam słuchawek Ultrasone Signature Pro. Te słuchawki mają i moc, i jakość. W moim zapytaniu bardziej zależy mi na odpowiedzi na pytanie: odtwarzanie poprzez jack 3,5mm i odtwarzanie poprzez adapter usb-c na jack 3,5mm. Czy różnice są, że tak powiem, namacalnie słyszalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xiaomi Redmi Note 7 i kiedy słucham muzyki poprzez Zorloo Ztella, to słyszę, że jest lepiej niż z dziurki telefonu. Nie jest to przepaść, ale to naprawdę słyszę. oczywiście, poprzez aplikację USB Audio Player Pro.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miszczunieczku napisał:

Nie jestem zwolennikiem słuchawek BT.

Chłopakom chodziło bardziej o to, żebyś został przy swoich słuchawkach, ale dokupił odbiornik Bluetooth jak Radsone ES100 (mam, polecam - aż do jego zakupu również nie byłem przekonany co do Bluetooth mimo wielu podejść) albo Fiio BTR5. Z takim odbiornikiem łączysz się poprzez bluetooth ze smartfonem, do odbiornika podłączasz swoje ulubione słuchawki i masz naprawdę dobrą jakość dźwięku. Jest to o tyle fajna opcja, że zmieniając telefon nie narażasz się na utratę jakości dźwięku, bo i tak DAC+Wzmacniacz masz w Radsone/Fiio.

 

9 godzin temu, Miszczunieczku napisał:

W moim zapytaniu bardziej zależy mi na odpowiedzi na pytanie: odtwarzanie poprzez jack 3,5mm i odtwarzanie poprzez adapter usb-c na jack 3,5mm. Czy różnice są, że tak powiem, namacalnie słyszalne?

A jeżeli jednak wolisz bez odbiornika BT, to nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie jack/przejściówka. Są przejściówki z DAC, które biorą na siebie przetwarzanie sygnału i grają wg mnie relatywnie dobrze (przejściówka Google Pixel, przejściówka HTC). Przykład - telefon mojej narzeczonej ma wyjście słuchawkowe 3.5mm, ale gra to źle, lepiej z przejściówki od Pixela. Z drugiej strony są telefony, które oferują bardzo dobrą jakość dźwięku prosto z dziurki, np. LG z serii V (popularny u nas an forum model V30, z którego da się bez wstydu słuchać nawet lepszych słuchawek).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak chłopaki wyżej - BTR5 czy inną małą popierdółkę BT. Z wyjścia 3,5mm świadomie zrezygnowałem wybierając telefon - mogłem albo szukać dobrze grającego smartphona, który zazwyczaj był sporo droższy, albo zwykłego ze świadomością, że z 3,5 i tak nie będę korzystał. Wybrałem to drugie, łączę z Shanlingiem M0 po LDAC, nie marudzę :) Gdybym wybierał jeszcze raz wziąłbym pewnie BTR5 - z ekranu i pamięci w M0 i tak nie korzystam. Minusem jest to, że jak któregoś nie naładuję, no to nie posłucham (to taka półprawda, na wszelki wypadek mam ze sobą przejście usb-c - mini jack, które było z telefonem w zestawie ;) )

A, no i dla mnie było ważne, żeby mieć "uwolniony" telefon. Lubię tę swobodę, że nic się z niego nie ciągnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Właściwie to powinienem na samym początku zaznaczyć, że jestem w trakcie oczekiwania na wzmacniacz headonic do moich słuchawek USP. Wydaje mi się, że czekają mnie testy odsłuchowe i porównania na podłączeniu pod gniazdo jack 3,5 mm, a następnie USB-C. Samych przejściówek jest sporo do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używając usbc parę razy szarpniesz, przegniesz przewód przy wtyczce i będziesz kupował nowy telefon, bo przez uszkodzone gniazdo nie naładujesz go. Pamiętaj o tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał:

Używając usbc parę razy szarpniesz, przegniesz przewód przy wtyczce i będziesz kupował nowy telefon, bo przez uszkodzone gniazdo nie naładujesz go. Pamiętaj o tym 

 

USBC jest delikatniejsze niż micro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał:

 

USBC jest delikatniejsze niż micro?

A miałeś przejściówki na micro? W ten sposób raczej nie używano gniazda USB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używałem, od dawna używam BT i sobie chwalę oraz widzę postęp na przestrzeni kilkunastu lat, ogromny postęp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja też. Obecnie siedzę na Radsone, ale używałem też dongli i nic mi się z gniazdem nie działo. Dlatego pytam o to USB. Masz jakieś sprawdzone źródła, czy tak ci się wydaje "na chłopski rozum"?

 

Z kupowaniem telefonu od razu też trochę przesada. Wymiana gniazda to 100 maks, a pewnie da się i taniej zaleznie od modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 16:08, zdzichon napisał:

USBC jest delikatniejsze niż micro?

 

Nie, delikatniejsze jest micro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam, a czy wiecie może czy te zwykłe adaptery (usb żeńskie na jack męski) zdadzą egzamin? Bo chciałbym podłączyć słuchawki które mają zakończone standardowym USB, i chciałbym je podlaczyc pod np. telefon które ma jack 3.5mm ? Czy będzie będzie odtwarzany głos jak i mikrofon będzie działał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

99% że nie. Jak masz słuchawki na USB C to wymagają zasilenia dodatkowego w większości przypadków. Poza tym przejściówka z żeńskiego usb  na męskiego jack`a? Pokaż mi to :D szczerze nie widziałem takich. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie słuchawki na usb C jak i dongle dzielą się na dwa rodzaje:
- Biorące sygnał analogowy -> one po prostu działają jak słuchawki na jacku

- Biorące sygnał cyfrowy -> one natomiast mają w sobie wbudowanego DAC'a, będą również pobierały prąd z telefonu.

 

 

Edytowane przez MP3store Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności