Skocz do zawartości

Głosniki bezprzewodowe do salonu


Mariusz1223

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Jestem tutaj nowy. Polecił Was moj przyjacie.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nagłośnienia do mojego salonu. Nie wiem co z czym się je tak na prawdę. Mam TV Samsung, glośniki jak to w TV są średnie bardzo. Ale jako kinoman lubię dobre nagłośnienie więc teraz uszy krwawią przy filmach. Wiadomo, że wszystko rozchodzi się w pieniądzach. Powiedzy ze max to 3k zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przerabiałem. Najpierw stawiałem różne kolumny (2 czyli stereo) ale w filmach średnio się to sprawdza.Szczególnie jak jest "jebudubudu" i potrzeba solidnego dołu (basu) żeby dźwięk spotęgował wrażenia wizualne.

Potem wpadł mi w ręce jakiś zestaw kolumn Panasonica z subwooferem i było znacznie lepiej, bo sub załatwiał sprawę niskich tonów.

Skończyło się na soudbarze z subem i odpinanymi satelitami BT, które można sobie dowolnie ustawić jak chcę dźwięku 3D.

Nie wiem czy myślałeś o takiej opcji. U mnie się sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem wiele opcji, od zwykłych stereo po soundbar z glośniakami. Na pewno potrzebuje zestawu gdzie wszysto będzie się łączyło przez bluetooth.

Kable mnie denerwują więc wolałbym sobie tego oszczędzić.

 

Fajnie gdybyście podrzucali jakieś linki , albo nazwe. Bo ja w tematach nagłośnienia to średnio się znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego i bardzo fajnie sprawdza się w filmach :

 

 

Poszperałem trochę po sieci i z takimi satelitami w cenie do 3 tys.to jest teraz dostępny chyba tylko JBL Bar 5.1

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno przerabiałem temat, rozważałem soundbar + sub, ale bardziej skłaniałem się w kierunku kolumn jednak, żeby muzyki w salonie też się dało przyjemnie posłuchać. Ciężko było coś godnego polecenia znaleźć w budżecie, ale akurat się pojawiła recenzja Zeosa i kupiłem z nastawieniem najwyżej odeślę.

 

https://allegro.pl/oferta/swans-hivi-m3amkii-glosniki-2-0-monitory-240w-wifi-7515203329

 

Trójdrożne, aktywne, wstęga na wysokich,  BT z aptX, Wifi, optyk, do wyboru do koloru. Żywe detaliczne granie, a do tego nie potrzeba subwoofera, bo niskotonowiec służy tylko do niskich tonów i potrafi zatrząść ścianą. Zostały

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, nie mam nic przeciwko soundbarom do kina domowego, po prostu podrzucam opcję. 

 

Swoją drogą lubię jak na tych wszystkich wizualizacjach nie pokazują kabli, a ten subik jak i sam soundbar to raczej na baterie nie jest, co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że nie jest, ale ja się wcale w chowanie kabli nie bawiłem i ich nie widać.

Suba zresztą można postawić gdzie Ci wygodnie, bo nasze uszy nie lokalizują jakoś szczególnie niskich zakresów.

Zresztą wiadomo, do muzyki to kolumny stereo, bez dwóch zdań.

Do filmów wolę jak mi dźwięki latają po salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom, fajne to rozwiązanie z tymi odpinanymi satelitkami.

 

Cytat

Do filmów wolę jak mi dźwięki latają po salonie.

 

Ja wymagam głównie solidnego zejścia, żeby czuć wibracje przy wybuchach, albo tak uwielbianych obecnie w soundtrackach dropach i brumach :) Reszta jest drugorzędna, ale przy tych kolumienkach doceniam też dźwięczność bo muzyki w filmach się przyjemniej słucha.

 

Acha, jeśli w grę wchodzą podłogówki to można obadać też opcję Dali Zensor 5ax. Też bezprzewodowe z aptX, a na niemieckim ebayu można je wyrwać w okolicach 3k. Niewykluczone, że i w naszych sklepach jakby się potargować to udałoby się zejść  do trójki

 

https://www.ebay.pl/itm/Dali-Zensor-5-AX-Schwarz-NEU-2-Wege-Standlautsprecher-Paarpreis/254359315723?hash=item3b38ff250b:g:3WkAAOSwDZRdfM~s

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za opinie :) Doceniam, zobaczymy może ktoś się wypowie jeszcze. Sounbar z odpinanymi glosnikami fajna opcja fajnie ze dzialaja bezprzewodowo, za to glosniki od zdzichon ladnie wygladaja :) Na finale chyba bede musial sie wybrac do jakiegos sklepu zobaczysz moze jakis dobry zestaw będzie rozłozony na sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności