Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Alternatywa dla Shure SRH 440


merrigoth

Pytanie

Czy ktoś może jest w stanie zaproponować sensowną alternatywę dla tych słuchawek jak najbardziej zbliżoną dźwiękowo? Mam problem z komfortem w nich i rozważam ewentualne rozwiązanie go wymianą padów, pałąka albo jednego i drugiego, ale póki co myślę jeszcze nad alternatywą. Coś z miększym pałąkiem, mniejszą siłą nacisku na czubek głowy? Budżet do 400 zł.

default_smile.png

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

BossHiFi B8 za ok 60$. Wygoda, wykonanie i dźwięk na bardzo dobrym poziomie. Dźwiękowo dużo lepsze od Takstar 82 pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, wskazówki i propozycje, bo właśnie zastanawiałam się jakie pady ewentualnie do Shure. Mniejsza ilość basu raczej nie powinna mi przeszkadzać. Hmm, zaczynam się przychylać do zmiany tych padów. Jeżeli wezmę inne, to raczej wolałabym kupić je w Polsce bądź na niemieckim Amazonie... gdyby mi ewentualnie nie spasowały.

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, merrigoth napisał:

Czy ktoś może jest w stanie zaproponować sensowną alternatywę dla tych słuchawek jak najbardziej zbliżoną dźwiękowo? Mam problem z komfortem w nich i rozważam ewentualne rozwiązanie go wymianą padów, pałąka albo jednego i drugiego, ale póki co myślę jeszcze nad alternatywą. Coś z miększym pałąkiem, mniejszą siłą nacisku na czubek głowy? Budżet do 400 zł.

default_smile.png

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ja na pałąku przykleiłem sobie gąbkę od Beyerdynamic dtx710 i teraz mgę na nich słuchać godzinami. pady nigdy nie sprawiały mi problemów.

 

18 godzin temu, BitWolf napisał:

Możesz spróbować Takstar Pro 82
Bardzo podobna konstrukcja, bass porty, uznane za jedne z najwygodniejszych w takiej stylistyce.

Mam w domu SHR 440 oraz Pro 82 i nie, to nie są podobnie grające słuchawki. Wygoda użytkowania po stronie Pro82, ale SQ zdecydowanie SHR-440.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Mam w domu SHR 440 oraz Pro 82 i nie, to nie są podobnie grające słuchawki. Wygoda użytkowania po stronie Pro82, ale SQ zdecydowanie SHR-440.
Też odniosłam takie wrażenie co do Pro 82, robiąc krótki research. Dzięki za potwierdzenie.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jednak widzę problem z tę modyfikacją. Te słuchawki mam wrażenie są po prostu za duże nawet przy minimalnej regulacji pałąka i stąd wynika nacisk pałąka na czubek głowy. Nie jestem pewna, czy zmiana padów coś da w takim wypadku. Z tego powodu wciąż rozważam jednak alternatywę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zmiana padów na te z HM5 jak najbardziej zmienia też nacisk pałąka na czubek głowy - te pady są "wyższe" niż stockowe (są grubsze, mają więcej wypełnienia), a więc nacisk pałąka rozkłada się na mniejszą powierzchnię głowy. Ból znika zupełnie albo jest minimalne w zależności od wielkości łepetyny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności