Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw do malego pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, dostojnykocur napisał:

Czyli najlepiej pojsc jesli chce wszystko zamawiac z p (tak wiem na ali lepszy 😭) to v5 z toppingiem 10, z podstawkami kieszcze sie w budżecie yay:>

ten topping jest porównywalny z tym z ali. Praktycznie to samo w środku. Co prawda kostka jest nowsza w tym z ali ale różnica nie będzie aż tak znacząca. I tak jest lepszy od tego meizu o wiele. Jakie podstawki chcesz wziąć? 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest sama wysokość podstawek. Wysokotonowki powinny być na wysokości ucha. Reszta nie ma aż takiego znaczenia. Ewentualnie jeśli by coś ci drżało itd to pod kolumnę możesz dać jakąś gąbkę, filc czy po prostu coś co odizoluje kolumnę od podstawki i tym samym podłoża.

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Oczywiście można kupić i nowy zestaw wzmak + kolumny za 2k pewnie (no może bez daca) ale taki tani zestaw nawet nie będzie miał dźwięku przypominającego poprawny...chociaż może to ja mam takie duże wymagania juz...nie wiem ;)

Pylon Pearl to całkiem fajne kolumny. Poprawne na pewno. Do tego używany Onkyo choćby A9050 (albo niższy model nawet np 9030) - wymieniam te bo mozna kupić jeszcze egzemplarz na gwarancji - i masz całkiem zadowalający sprzęt. Zostanie na dac-a bo Onkyo dac-a co prawda ma, ale bez USB. Inną opcją jest dac i monitory aktywne, ale na tym się nie znam więc tu nic nie napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Oskar2905 napisał:

Ja na luzie usłyszę jeśli ty nie usłyszysz to trudno

Jedne usłyszy inny nie. Dla mnie DAC to konwerter mający zamienić sygnał cyfrowy na analogowy. Tyle. Różnice w brzmieniu pomijalne jak dla mnie - poziom kabli czyli nic. Chyba, że ktoś specjalnie coś namiesza w urządzeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajta, rozgladalem sie i mysle ze chyyba moge rozciagnac budzet, widzialem na olx fajny zestaw pylon pearl 25 +yamaha rn303d, lub drozsza olcja oearl 27 olus yamaha rn602

tu pytanie, czy 27mki nie beda „oberkill” jak na te pomieszczenie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że yamaha rn303d czy yamaha rn602 to dobre wzmacniacze? to bardzo podstawowe konstrukcje, niczym nie urzekają przy bardziej obsłuchanych audiolubach, czy takie pylony z Yamaha lepsze od kolumn Adama? oj trzeba posłuchać, tu nie wiadomo, ale ja nie łączył bym Pylona z Yamaha, chodzi o soczystość, wygładzenie górnego pasma, gładkość, spójność dźwięku.

 

Co do tematu źródła to ja słyszałem różnice w słabo ogarniętym akustycznie pokoju, pamiętam jak testowałem np Sony MDS JE510 z popularnym dawno SMSL SD650.

To samo pamiętam jakie różnice dawał modyfikowany Dac Magic 100 względem wersji stock.

To wszystko w byle jakich warunkach akustycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Aro91 napisał:

Co do tematu źródła to ja słyszałem różnice w słabo ogarniętym akustycznie pokoju, pamiętam jak testowałem np Sony MDS JE510 z popularnym dawno SMSL SD650.

To samo pamiętam jakie różnice dawał modyfikowany Dac Magic 100 względem wersji stock.

To wszystko w byle jakich warunkach akustycznych.

Takie to różnice, że potem nikt prawie nie rozpoznaje mp3 vs wav. Albo się nie przyznaje do porażki. Ostatecznie oszukuje samego siebie. Bierz chłopie tą rn602,  Pylonami i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu uważam, że te nowoczesne wzmacniacze budżetowe grają bez polotu, monotonnie, nie tak muzykalnie jak stare konstrukcje z lat 90 i dawniej.

Ale i tak bardzo ważne jest żeby chociaż akustyka była w miarę poprawna, stawienie kolumn i słuchacza przede wszystkim.

 

Ogólnie to namawiam na używany sprzęt, chociaż w tych czasach to też ryzyko bo może być ciężko w ogóle to odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafacio

pylony ma kolega ale ma tam luxmana kenwooda i akai tak wiec nie sluchalem yamahy , 

No niestety ijamahe słuchałem   w sklepie nie dla .... . No ale wiadom trzeba byc   i... żęby tam robić sobie odsluchy. Więc nie wiem jak zgrjaą się pylony z ijamacha,Yamaha mnie nie zachwyciła, hm   w ogole yjamachy mnie nie zachwycają. widać tak mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widać w stopce u mnie jakąkolwiek Yamahę? Te Yamahy co słuchałem grają bardzo fajnie. Jasno, żywo z wykopem.

Pylony miałem tylko Pearl na własność. Przymierzałem się do innych, ale skończyło się na Arcusach aktualnie. A, że miałem kiedyś i vienny, proaki to piszę, że Pylony są całkiem dobre.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności