Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zestaw do malego pokoju


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, znow zasiegam waszej pomocy w doborze sprzetu, jako że jestem totalnym laikiem zdaje sie na was :) 

otóż szukam sprzetu stacjonarnego do pokojuw którym pracuje, pokój to prostokąt 3m x 5m, kolumny/glosniki myslalem zeby usytuowac na koncach krosztego boku na koncu pokoju, i tutaj teraz pytanie

-budżet do 2k (wiem to nie duzo ale coz)

-prosze o porady co jest warte zakupu :) dac+kolumyn glosniki do lapka czy wzmacniacz jakis plus glosniki,

- muzyka jakiej slucham glownie to vocal (the weeknd, 6lack, khalid) choc i czasami wleci linkin park, daft punk, the rasmus itd :)

- bardziej celuje w srednice, mieszkam w kamienicy gdzie mimo scian wszystko sie niesie (ostatni byla sasiadka ze przeszkadza jej „dudnienie”) 

 

wiec terAz pytanie, co dostane w tej cenie ? Dac z bt do lapka i do kolumn? Prosilbym o porady :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak naprawdę to masz problem bo każde kolumny będą mniej lub bardziej "dudnić" ;) . Za 2k zostają ci albo nowe budżetowe monitory aktywne albo używany zestaw wzmacniacz + kolumny. Oczywiście można kupić i nowy zestaw wzmak + kolumny za 2k pewnie (no może bez daca) ale taki tani zestaw nawet nie będzie miał dźwięku przypominającego poprawny...chociaż może to ja mam takie duże wymagania juz...nie wiem ;) . W każdym bądź razie albo używany zestaw wzmak + kolumny albo nowe monitory. Chyba nic lepszego się nie wymyśli. Możliwości jest tak dużo że nie można doradzić tylko jednej czy dwóch kombinacji. Najpierw musisz określić czy chcesz monitory aktywne czy coś innego i potem można myśleć. Ogólnie jeśli chodzi o nowy zestaw wzmak + kolumny to głównym problemem jest znalezienie jakoś przyzwoicie grających kolumn za tą kwotę. Ze wzmacniaczem może by się coś jeszcze wykombinowalo sensownego (w ostatnich latach wzmaki w klasie D zrobiły mega postęp i to bardzo fajna opcja do takiego taniego (i nie tylko) zestawu), ale kolumny nowe do 2k fajnie brzmiące to chyba mission impossible ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah moga byc uzywane oczywiscie :) a co do monitorow to nie wiem, sami doradzcie co bedzie najlepszym wyborem, mysle ze uzywany sprzet bedzie lepsza opcja ale tu znow, tego jest tyle, plus nie znam sie na tyle a nie chce kupowac w cino bo „tanio” czy „okazja”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze...nie wiem czy dostaniesz coś wiele (jeśli w ogóle) lepiej brzmiącego od takich monitorów aktywnych współczesnych w tej kwocie (nawet jeśli o sprzętach używanych mowa). Do tego dopasowywanie klocków do siebie...chyba brałbym adamy t5v lub t7v jeśli chcesz więcej basu i tyle. Oczywiście można by się bawić w szukanie kolumn do 1000-1200zł, potem jakiś wzmak za kilka stówek no maksymalnie 500zł i daca z chin jakiegoś za resztę kasy...tylko nie wiem czy to ma naprawdę sens szczerze pisząc. Te adamy (tak jak i praktycznie wszystkie monitory aktywne, nawet te tańsze jak w/w adamy) są też bardzo uczciwie zrobione od strony technicznej co się nie zdarza wcale tak często w kolumnach pasywnych w tej kwocie.

 

Piszę to tak ogólnie z ciężkim sercem trochę, bo gdy zaczynałem się interesować audio jakieś 10-13lat temu, to nie do pomyślenia było żeby vintage wzmak i używane kolumny pasywne były mniej opłacalne od takich nowych monitorów aktywnych/studyjnych (jedno i to samo :P ). No ale lata leciały, handlarze coraz bardziej windowali ceny na całe używane audio aż doszliśmy do dzisiejszego absurdalnego poziomu. Równolegle do tego wzmaki w klasie D wykonały kolosalny postęp. Tak samo tańsze głośniki brzmią dzisiaj bdb i są w nich używane technologie do niedawna spotykane tylko w głośnikach z o wiele wyższej półki. Dzięki takiemu postępowi w segmencie budżetowych głośników, postępowi we wzmacniaczach w klasy D i absurdalnie napompowanych przez handlarzy cenach, można dzisiaj kupić nowe monitory aktywne (np. w/w adamy albo jakieś prodipe) które będą bardziej opłacalne i będą brzmiały na bardzo podobnym poziomie jak zestaw złożony z używanych kolumn i wzmaka. Także szkoda mi to trochę pisać ale chyba brałbym jakieś monitory aktywne + jakiś dac z chin i po sprawie. Szybko i bezboleśnie ;) .

 

Jedynym plusem dzisiejszego stanu rzeczy jest to że rynek DIY audio jest obszerny jak chyba jeszcze nigdy nie był i DIY jest chyba dzisiaj jeszcze bardziej opłacalne niż było kiedyś. Biorąc pod uwagę że producenci wołają coraz większe ceny za swoje wyroby, a dobrej klasy głośniki kosztują coraz mniej można coraz więcej zaoszczędzić :P  . 

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może popatrz na IK iLoud Micro Monitor, solidne granie, małe gabaryty i cena sporo poniżej 2k. Dodatkowo mają BT i są cholernie wytrzymałe.

Jedyny „minus” jest taki, że po uruchomieniu słychać lekki pisk, ale tylko przez parę sekund i później jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mihu83 napisał:

Może popatrz na IK iLoud Micro Monitor, solidne granie, małe gabaryty i cena sporo poniżej 2k. Dodatkowo mają BT i są cholernie wytrzymałe.

Jedyny „minus” jest taki, że po uruchomieniu słychać lekki pisk, ale tylko przez parę sekund i później jest git.

Nie no bez przesady...w 3" woofer to bym się nie pchał skoro ma to nagłośnić 15m2 ;) . 

4 minuty temu, dostojnykocur napisał:

Czyli w monitory mowisz🌝 myslisz ze lepiej je postawic na jakis stojakach czy spokojnie na podlodze moga byc? Plus jaki dac do tych adamow polecasz ?

Muszą być na podstawkach. Na podłodzę nie mogą być. Od tego są kolumny podłogowe ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Oskar2905 napisał:

Nie no bez przesady...w 3" woofer to bym się nie pchał skoro ma to nagłośnić 15m2 ;) . 

Oj stary, zdziwiłbyś się jak te kurduple grają - sam byłem grubo zdziwiony, że coś tak małego, generuje dźwięk takich rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mihu83 napisał:

Oj stary, zdziwiłbyś się jak te kurduple grają - sam byłem grubo zdziwiony, że coś tak małego, generuje dźwięk takich rozmiarów.

No mam nadzieję że sam się przekonam niedługo jak potrafi taki nowoczesny woofer w takim rozmiarze zagrać ;) . Robię kolumienki na peerlessie sls-85 i membranie biernej więc podobny rozmiarowo woofer...ale na razie obstawał bym przy adamach ;) .

 

Z tego co widać na pomiarach i piszą w recenzjach t7v są ciemniejsze od t5v więc zależy które byś wziął. Do t7v można jakiegoś taniego daca z es9018 lub inną kością od ESS wziąć i myślę że to się zgra. Do t5v trzeba by poszukać czegoś cieplej brzmiącego. Można pomyśleć nad tda1305 (trochę stary dac ale daje radę spokojnie w porównaniu z tym ESS). Poczytaj recenzję i w zależności na co się zdecydujesz to wtedy sie coś wybierze ;) . 

 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Oskar2905 napisał:

wiesz jak mają się porównania z yt do rzeczywistości ;) . Wiele z tego nie wyciągniesz :P . 

No wiem, że nie jest to zbyt miarodajne, ale lepsze coś niż nic.

 

Swoją drogą, mam iLoudy od dłuższego czasu, stoją w pokoju 3 x 5 i robią solidną robotę. Co więcej, nie potrzeba do nich żadnego DACa i mają bass reflex z przodu, co ułatwia ustawienie.

Edytowane przez Mihu83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Juz wspominalem w tym temacie jestem kompletnym laikiem, a w pl nigdzie nie widze dostepnych tych dacow:(

 

 

https://allegro.pl/oferta/dac-usb-sabre32-es9018k2m-ad823-super-8206185280 Czy ten zda roboty czy stricte pod sluchawki?

 

Edytowane przez dostojnykocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dostojnykocur napisał:

Juz wspominalem w tym temacie jestem kompletnym laikiem, a w pl nigdzie nie widze dostepnych tych dacow :(

Nie PL a aliexpress ;) . 

https://pl.aliexpress.com/item/32852868314.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47ef351eAFNVDv&algo_pvid=a5746d2f-61d7-4912-9c54-67cb0828451f&algo_expid=a5746d2f-61d7-4912-9c54-67cb0828451f-26&btsid=0b0a22a415847476279052620e09a5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/item/32866459659.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4fda76c9jjKbKN&algo_pvid=0cbc7537-04ba-42d0-908b-4cbbf807d468&algo_expid=0cbc7537-04ba-42d0-908b-4cbbf807d468-8&btsid=0b0a22a415847477825604969e09a5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/item/33062115420.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.47ef351eAFNVDv&algo_pvid=a5746d2f-61d7-4912-9c54-67cb0828451f&algo_expid=a5746d2f-61d7-4912-9c54-67cb0828451f-13&btsid=0b0a22a415847476279052620e09a5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000141291292.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.175d642cl0uVFa&algo_pvid=39dae4a8-289d-4dbd-9621-89c42378db77&algo_expid=39dae4a8-289d-4dbd-9621-89c42378db77-22&btsid=0b0a22a415847471539425011e09a5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

a to jest mój faworyt https://pl.aliexpress.com/item/33040042810.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4ee05b8626UeL3&algo_pvid=a4b3dc22-3716-455e-bcf5-c792b4424a6b&algo_expid=a4b3dc22-3716-455e-bcf5-c792b4424a6b-28&btsid=0b0a22a415847479430275996e09a5&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Osobiście brałbym tego ostatniego, do tego t7v. Basu można zawsze zmniejszyć a dodać już tak łatwo nie jest dobrej jakości ;) . 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T5V to bardzo fajne tanie monitory, wątpię, żebyś był rozczarowany zakupem :) T7V za duże do Twojego pokoju.

Co do DAC-a to śmiem wątpić, żeby dało się usłyszeć różnice między DAC-ami na takim sprzęcie i w takich warunkach :) Bardzo dobry i tani DAC to np. MEIZU Hifi Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

T5V to bardzo fajne tanie monitory, wątpię, żebyś był rozczarowany zakupem :) T7V za duże do Twojego pokoju.

Co do DAC-a to śmiem wątpić, żeby dało się usłyszeć różnice między DAC-ami na takim sprzęcie i w takich warunkach :) Bardzo dobry i tani DAC to np. MEIZU Hifi Pro.

Usłyszysz różnicę ;) . Ten XMOS i es9038 jest lata świetlne lepszy ;) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kuba_622 napisał:

T5V to bardzo fajne tanie monitory, wątpię, żebyś był rozczarowany zakupem :) T7V za duże do Twojego pokoju.

Co do DAC-a to śmiem wątpić, żeby dało się usłyszeć różnice między DAC-ami na takim sprzęcie i w takich warunkach :) Bardzo dobry i tani DAC to np. MEIZU Hifi Pro.

Wiec 5v z meizu hifi pro podlaczone pod lapka da rade ?:) i jak to wszystko spiac jak to jest pod  jack-usb c

1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

Usłyszysz różnicę ;) . Ten XMOS i es9038 jest lata świetlne lepszy ;) . 

Nadal sie upieram przy kupnie czegos w pl, nie lubie czekac tyle na paczki i wole to kupic w pl :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zeby kupic bezposrednio z polskiej dystrybucji nie czekajac milion lat na przesylke :(

 

https://allegro.pl/oferta/przetwornik-dac-sa9023a-es9018k2m-wzmacniacz-8604879277 czy https://allegro.pl/oferta/dac-usb-sabre32-es9018k2m-ad823-super-8206185280

Plus v5?

 

Edytowane przez dostojnykocur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

Usłyszysz różnicę ;) . Ten XMOS i es9038 jest lata świetlne lepszy ;) . 

 

Lata świetlne w czym? Ten MEIZU ma mniejsze wszelkiego rodzaju zniekształcenia niż jakiekolwiek tanie monitory, nie mówiąc już o tym, co wniesie od siebie niezaadaptowane pomieszczenie. To co ty chcesz usłyszeć? :)

 

2 minuty temu, dostojnykocur napisał:

Wiec 5v z meizu hifi pro podlaczone pod lapka da rade ?:) i jak to wszystko spiac jak to jest pod  jack-usb c

 

W Adamach masz wejście RCA. A MEIZU jak nie masz USB- C to podłączysz do USB 3.0 przez przejściówkę. Jak nie chcesz czekać, to z takich najtańszych DAC-ów do kupienia w PL to masz Fiio E10K. Z droższych, to jest Topping 10 - najlepszy z tych 3, ale też najdroższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, dostojnykocur napisał:

Chodzi mi o to zeby kupic bezposrednio z polskiej dystrybucji nie czekajac milion lat na przesylke :(

 

https://allegro.pl/oferta/przetwornik-dac-sa9023a-es9018k2m-wzmacniacz-8604879277 Plus v5?

 

Właśnie słucham na takim. Cena to zdrowa przesada a po 2 z tego co pisał @Perul przesterowuje się jeśli go podłączy się do jeszcze innego wzmacniacza. To jest dac-amp a nie sam dac. On jest stworzony żeby prosto słuchawki podpiąć pod niego a nie jeszcze pod jeden wzmacniacz. Musisz szukać samego daca. Naprawdę ten es9038 z xmosem to świetna oferta za tą kasę. W Polsce za takiego daca z xmosem i es9038 byś dał grube setki złotych w najlepszym przypadku , a tak realnie to wątpię żebyś się zmieścił w 1000. 

6 minut temu, Kuba_622 napisał:

Lata świetlne w czym? Ten MEIZU ma mniejsze wszelkiego rodzaju zniekształcenia niż jakiekolwiek tanie monitory, nie mówiąc już o tym, co wniesie od siebie niezaadaptowane pomieszczenie. To co ty chcesz usłyszeć? :)

 

A wiesz że same małe zniekształcenia nie grają? To jest taniutki dac- amp (czyli podłącza się do niego słuchawki a nie następny wzmacniacz) do telefonu i nic więcej. Taki dac z es9038 i xmosem byłby dużo większej klasy niż same monitory i mógłby bez problemu mieć go na dużo dłużej. Poza tym jesteś w stanie zagwarantować że nie będzie przesterowania jeśli podłączysz wzmacniacz do następnego wzmacniacza? To moje combo dac-amp się przesterowuje na przykład. 

 

BTW. Ten topping też ma xmos tylko że ze starszą kością es9018 i kosztuje 400zł. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności