Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Koronawirus - przedsmak 1984?


kuman

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Lord Rayden napisał:

Amerykańskie dane lubią wyciekać :) . Dlatego wolę HCE naszych banków. Mój bank i tak wie o mnie dużo. Ale po co ma jeszcze mieszać się do tego prywatna firma Google ?

Niech wyciekają...czego się o mnie dowiedzą, co miałbym do ukrycia płacąc telefonem kiedy chcę i jak chcę? A co ma google z apple do czynienia to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Dla mnie też może być elektronicznie, ale, żeby był np. parytet w złocie. Rezygnacja z tej zasady to był koniec uczciwej ekonomii. Pieniądz reprezentuje sam siebie, gdzie koszt jeo wytworzenia jest niemalże zerowy w stosunku do reprezentowanej wartości.

Wirtualne pieniądze, jak kryptowaluty, to wrota do złodziejstwa i spekulacji. Dziwię się, że ktoś w ogóle dopuścił coś takiego jak Bitcoin? Toż to większa abstrakcja niż sprzedawanie działek na Księżycu. Skądś trzeba ukraść realne pieniądze, żeby pokryć te wirtualne zyski, a duże sumy najlepiej ściąga się z biednych, bo jest ich wielu i są bezbronni. Tak, że - jestem za nowoczesnymi formami płatności, ale za którymi stoją starożytne metody rozliczenia transakcji w postaci materialnych transferów o tożsamej wartości.

 

gdyby tak zrobić to dopiero by wyszło jaki teraźniejszy system monetarny to fikcja... po coś to zrobili, swoją drogą tak bardziej przyziemnie to mnie zastanawia kto i po co tak obniża wartość złotówki w tym momencie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Niech wyciekają...czego się o mnie dowiedzą, co miałbym do ukrycia płacąc telefonem kiedy chcę i jak chcę? A co ma google z apple do czynienia to nie wiem.

Mówię tylko w sensie,że jeden ma Apple Pay, drugi Gpay. Apple też jest prywatne i Twoje dane o płatnosci zna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lord Rayden napisał:

 Oddają swoje dane i dowody Rosjanom z Revoluta itp.

 

Ja tam Rosjanom oddałem tylko prawo jazdy, które zresztą już straciło ważność :D 

Co do reszty: bezgotówkowość to oddawanie "wolności" w zamian za wygodę - co ogólnie często ma sens i co codziennie robimy w pełni dobrowolnie. Jasne, że w normalnym, zdrowym społeczeństwie to racjonalna droga - ułatwia korzystanie ze środków, jednocześnie transakcje stają się transparentne - trudniej o łapówkarstwo itp. Tyle, że raz oddaną wolność strasznie ciężko odzyskać, a władza deprawuje :) Jeżeli kiedyś zagrozi nam jakikolwiek totalitaryzm, to jakiekolwiek finansowanie strony opozycyjnej - kupowanie nieprzychylnych pism itp. stanie się niemal niemożliwe. A osobiście ostatnio zaniosłem wór drobniaków do banku, bo mi tylko ciążyły :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ForeseenQuasar napisał:

Ja tam Rosjanom oddałem tylko prawo jazdy, które zresztą już straciło ważność :D 

A nie prosili Cię o uaktualnienie i skan dowodu ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Akustik napisał:

Nie wiem czy statystyczny Chińczyk zgodziłby się z Tobą.

 

Tak jak wspomniał @marek_m wyłapywaniem rodzynek z wielkiej masy danych zajmują się algorytmy.

Wystarczy, że Twoje zachowanie znajdzie się w kręgu zainteresowania odpowiednich służb czy firm to znajdą się żywi ludze, którzy się tematowi bliżej przyjrzą.

Poglądy Chińczyków to nie mój problem. Natomiast drugi akapit to jest sedno, którego nie wyłowiłeś z mojej wypowiedzi - ja sobie gwarantuję swoim zachowaniem brak zainteresowania obserwatorów. Nuda, nic się nie dzieje... I w p*zdu cały misterny plan z obserwacją. Bądźmy nudni, a systemy nie zarobią na siebie. ;) Oczywiście tam, gdzie ktoś by coś mógł zobaczyć.

 

Te wszystkie boty, sztuczne inteligencje - na razie to tylko jest używane do podsuwania reklam. No i w sumie dobrze, bo jak już reklama musi być, to niech to nie będzie reklama podpasek, których przydatność doceniam, ale nie korzystam.  Natomiast promocje z odwiedzanych sklepów to dla mnie jest na temat. Tymczasem maszyna, która mi to wyguglała nie posiada żadnych emocji, więc ja nie mam problemu z jej przyglądaniem się mi.

6 minut temu, czaps napisał:

 

gdyby tak zrobić to dopiero by wyszło jaki teraźniejszy system monetarny to fikcja... po coś to zrobili, swoją drogą tak bardziej przyziemnie to mnie zastanawia kto i po co tak obniża wartość złotówki w tym momencie?

Wiem. Wyszłoby, że król jest nagi. Cały orszak królów praktycznie. Tylko ktoś musiał zbiednieć, żeby tę bańkę nadmuchać, bo wirtualne pieniądze i oszukańcze przewalutowania mają na końcu wygenerować zakup realnego dobra. Nie dziwi więc prawo, z którym się zgadzam, a mówi ono, że zjawisko koncentracji kapitału zachodzi w każdym ustroju politycznym. Ciekawe, dlaczego? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, majkel napisał:

Natomiast drugi akapit to jest sedno, którego nie wyłowiłeś z mojej wypowiedzi - ja sobie gwarantuję swoim zachowaniem brak zainteresowania obserwatorów. Nuda, nic się nie dzieje... I w p*zdu cały misterny plan z obserwacją. Bądźmy nudni, a systemy nie zarobią na siebie. ;) Oczywiście tam, gdzie ktoś by coś mógł zobaczyć.

 

Te wszystkie boty, sztuczne inteligencje - na razie to tylko jest używane do podsuwania reklam. No i w sumie dobrze, bo jak już reklama musi być, to niech to nie będzie reklama podpasek, których przydatność doceniam, ale nie korzystam. 

 

Bardzo naiwne i oderwane od rzeczywistości myślenie :) 

 

Co najmniej w kilku krajach na świecie z powodzeniem udało się wpłynąć na wyniki wyborów politycznych. Nudne informację sa nie mniej cenne jak te "sensacyjne", tak długo jak są precyzyjne i wiarygodne. Technologia na tym polu robi ogromne postępy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał:

 

Bardzo naiwne i oderwane od rzeczywistości myślenie :) 

 

Co najmniej w kilku krajach na świecie z powodzeniem udało się wpłynąć na wyniki wyborów politycznych. Nudne informację sa nie mniej cenne jak te "sensacyjne", tak długo jak są precyzyjne i wiarygodne. Technologia na tym polu robi ogromne postępy.  

Myślisz, że bot zmieni mi poglądy polityczne? Nie widzę tego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hammerh34d napisał:

Nie. On je po prostu ukształtował podsuwając od lat odpowiedni syf w wyszukiwaniach...

One się krystalizowały, kiedy Google jeszcze nie istniał. Nie wychowałem się na internecie wbrew faktowi, że dużo zawdzięczam jego istnieniu, ale to był mój świadomy wybór realizacji pewnych tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, ale wydaje mi się, że wtedy kiedy chcieli uaktualnień wysłałem na bezczela prawo jazdy i nikt się nie czepiał.

Moją prywatną opinią jest, że żyjemy w tak skrajnie zdemoralizowanych czasach(albo i zawsze żyliśmy. Właściwie to tak, zawsze tak było) i dociera do nas tak dużo informacji o skur....niu tego świata, że już na wiele rzeczy machamy ręką. Po prostu, bo tego jest za dużo, bo to daleko, bo to nas nie dotyka. Kto wie co robiła Japońska 731 w Chinach w czasie drugiej WŚ, za co nikt ich nigdy nie rozliczył? Kto wie, że w Jemenie Południowym jest teraz wojna domowa i ludzie nie mogą normalnie wyjść na ulicę? Kto wie, że papierosy testuje się na biglach? Że ten cały revolut wyznaje kołchozowe metody pracy? Już wszyscy dawno na to zamknęliśmy oczy. To i na sprzedawanie swoich danych też, gdzie to porównywalne. Przerzuciliśmy się(nie chcę tu nikogo obrazić oczywiście, nie znam was. Traktujcie to, jakbym mówił o sobie :)) na tryb wygodny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko krowa nie zmienia poglądów ;)
I hear you. Znaczy tez mi się wydaje, że moje poglądy są stałe od powiedzmy jakichś 25 lat.
Ale nawet w ramach pewnej szufladki odpowiednia manupulacja potrafi czlowieka delikatnie popchnąć tu lub tam, zradykalizować, wykreować kogoś na... wroga, o. I to się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majkel napisał:

coś tam o technice wiem.

 

Do zrobienia radia zapewne wystarczy, ale analiza Biga Data, AI, VR, modelowanie zachowań, face recognition, kreowanie tożsamości, itp. IMHO wykracza, co nie co.

 

To, że mamy dostęp do netu i przeglądarkę Google nie czyni z nas ekspertów od nowoczesnych technologi, tak jak posiadanie bandaża w domowej apteczce nie czyni z nas chirurgów :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marek_m napisał:

 

Do zrobienia radia zapewne wystarczy, ale analiza Biga Data, AI, VR, modelowanie zachowań, face recognition, kreowanie tożsamości, itp. IMHO wykracza, co nie co.

Wykracza poza co?

9 minut temu, marek_m napisał:

To, że mamy dostęp do netu i przeglądarkę Google nie czyni z nas ekspertów od nowoczesnych technologi, tak jak posiadanie bandaża w domowej apteczce nie czyni z nas chirurgów :D

Sugerujesz, że ludzie podają swoje wykształcenie lub zawód na podstawie tego, co w internecie przeczytali? Wyczuwam wpływ VR. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, popiszcie może coś o koronce, bo siedzę se na przymusowej kwarantannie i nawet nie do końca wiem, czy mam się wściekać o to na władze, czy ma ona sens. Opinie wirusologów i epidemiologów nie są jednogłośne.

Jedno jest pewne - to gwałtowne zahamowanie gospodarki z jakim mamy do czynienia z powodu paniki w Europie będzie miało nieodwracalne skutki.

Mamy (my białe cwaniaczki) nauczkę, że prawdziwego, trwałego dobrobytu nie buduje cudzymi (żółtymi) rączkami. Teraz po przerwaniu łańcucha dostaw i globalnych zależności wraz z nauczką będziemy mieli karę - dobrobyt jest tam, gdzie się pracuje i produkuje, Żółci Bracia ,których tak beztrosko okradaliśmy z ich pracy, pokażą nam tera, które pół dnia jest dłuższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne socjalistyczne państwo, czyli obecnie prawie każde w UE nie zrezygnuje z gotówki. Bo urzedasy, które będą o tym decydować, musiałyby zrezygnować z łapówek.

 

Natomiast wg mnie piniondz nie jest od tego, żeby go przetrzymywać, czy to na koncie, czy w papierach. Zawsze jak nazbiera mi się więcej kasy, czuję się strasznie niepewnie, jakbym zaraz mógł to stracic. Dlatego kasę wolę wydawać/inwestować. Wtedy wyłączenie guzika czy hiperinflacja nie ma znaczenia

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności