Jump to content
  • Similar Content

• By Inszy
      Final Audio Design jest firmą z bogatymi tradycjami na rynku audio, a i ich topowe modele słuchawek mają wielu zwolenników. Jednak prócz wysokiej półki, starają się wprowadzać swoje rozwiązania również na niski pułap cenowy i właśnie tu znajdziemy bohatera dzisiejszej recenzji, czyli dokanałówki E500, wycenione na 99 złotych.
      Jak przystało na serię E, także tu mamy do czynienia z małą konstrukcją skrywającą pojedynczy przetwornik dynamiczny na każdą stronę. Ale czy zachowanie podobieństw wizualnych przekłada się również na nawiązanie do brzmienia większych braci i czy opisywane słuchawki są w stanie znaleźć sobie miejsce w tak mocno obsadzonym przedziale cenowym? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Zapraszam do lektury
      https://kropka.audio/test/sluchawki/final-audio-e500-recenzja/

• By MgM
      Cześć!
      Mam niełatwe zadanie, liczę że uda się tu znaleźć pomoc. Postaram się zwięźle:

Zastosowanie: uniwersalne (słuchanie muzyki w środkach komunikacji, słuchanie muzyki w domu, trening siłowy, trening na bieżni)
      Typ: wokółuszne, mniej chętnie nauszne; zamknięte
      Charakterystyka: raczej w kierunku solidnych basów; nawet podobało mi się jak grały moje AKG K518
      Budżet: do 1000 zł
      Inne cechy: bezprzewodowe, ANC
      Rodzaj muzyki: właściwie to wszystkiego po trochę

Tak, wiem że uniwersalne zastosowanie brzmi tutaj trochę śmiesznie, ale próbowałem już dokanałowych na trening biegowy i nie jestem w stanie ich zdzierżyć. Kupiłem Jabra Elite Active 75t i jestem bardzo niezadowolony, nie mogę znaleźć dopasowania i ogólnie nie leży mi ten typ słuchawek.

Zrobiłem wstępny research i mam aktualnie na liście takie modele: 

Edifier W860NB
      Plantronics BackBeat FIT 6100
      Harman Kardon Fly
      SKULLCANDY CRUSHER EVO
      JBL Live 650BTNC

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc w wyborze.
    • By 4imb0t
      Sprawa jest prosta - poszukuję słuchawek dokanałowych będących bezprzewodowym odpowiednikiem posiadanych przeze mnie Soundmagiców E10, ponieważ w niektórych sytuacjach kabel jest niezwykle uciążliwy.

Jedyne co mnie interesuje to to, aby jakość i barwa dźwięku była jak najbardziej zbliżona do tychże E10.

Niestety E10BT odpadają, ponieważ są częściowo na kablu, a potrzebuję, żeby nie było tej opaski na szyję - czyli całkowicie bezprzewodowo tak jak Airpodsy.

Pozdrawiam
    • By Inszy
      Shanlinga nie raz już gościliśmy na naszych łamach, ale do tej pory były to testy odtwarzaczy. Tym razem, dzięki uprzejmości firmy Audeos, przyszedł czas na słuchawki dokanałowe, a dokładnie na flagowy model ME700, wyceniany na 2749 złotych.
      To konstrukcja hybrydowa, w której wykorzystano aż po pięć przetworników na każdą słuchawkę – cztery armaturowe, po dwa odpowiadające za tony średnie i wysokie, oraz jeden dynamiczny, którego membrana została pokryta złotem w celu minimalizacji zniekształceń. Czy wejście na rynek słuchawek i starcie z konkurencją okazało się dla Shanlinga udane?

Zapraszam do lektury  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/shanling-me700-recenzja/

• By Grzybek1595
      Cześć,
      jako, że podczas pracy używam słuchawek przez co najmniej 8h dziennie stwierdziłem, że czas dać odpocząć uszom, bo podczas kilkugodzinnego słuchania w nausznych Majorach III mocno dają o sobie znać.

Chciałem słuchawki wokółuszne, ale o zamkniętej konstrukcji (żeby ludzie obok nie narzekali na hałas dochodzący z słuchawek), które będą miały bardzo dobrą jakość dźwięku i będą przyjemne w użytkowaniu nawet po tych 8h bez przerwy na głowie. Chciałbym też aby miały opcje transmisji dźwięku zarówno po kablu jak i po bluetooth tak jak moje Marshalle, gdzie do laptopa jestem wpięty po kablu, a jak przechodzę na TV to przepinam się na BT.

W słuchawkach głównie słucham muzyki (różne gatunki, głównie Rock, Pop, Rap) i oglądam filmy.

Kieruję wzrok ku marce Sennheiser, ponieważ miałem kiedyś słuchawki tej marki i jakość dźwięku była świetna a poduszki pod uszy były bardzo wygodne.

Czy możecie polecić jakieś konkretne modele? Budżet w granicach 400zł, ale jak będziecie znali droższe to podeślijcie, może rozważę rozciągnięcie go, albo polowanie na grubą promkę.

P.S. Nie jestem pewien bo nie miałem nigdy do czynienia z konstrukcją półotwartą- czy bardzo dokuczliwe dla otoczenia są takie słuchawki?

Dzięki!
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy