Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie polecacie słuchawki z ANC (najlepiej dokanałowe)?


IceMan1988

Pytanie

Cześć,

 

Rozglądam się za słuchawkami z aktywną redukcją szumów. Miałem okazję przetestować najpopularniejsze słuchawki wokółuszne Sony WH-1000XM3. Niestety odstrasza mnie w nich jedna kwestia - pomimo neutralnej temperatury otoczenia w centrum handlowym, po 20 minutach czułem, że słuchawki grzeją dość mocno. Może był to wynik używania słuchawek rozgrzanych zaraz po podładowaniu, ale tak czy inaczej słabo to zaprezentowało się w perspektywie na nadchodzące lato.

 

Poza sugestiami w kontekście niżej wymienionych kryteriów, proszę was jeszcze o opinie odnośnie wyższości ANC w słuchawkach wokółusznych w porównaniu ze słuchawkami dokanałowymi. Widziałem sporo niepopartych argumentami opinii o tym, że dokanałówki spisują się gorzej niż wokółuszne. Osobiście mam inne wrażenie - już zwykłe chińskie słuchawki Awei A980BL, które kupiłem sobie do słuchania audiobooków, spisują się nieźle blokując pasywnie sporo szumu z zewnątrz jako zamknięta konstrukcja z dobrze stykającymi się z uchem gumkami. Zatyczki do uszu przecież zapewniają świetną izolację i nie są to muszle do zakrycia całej małżowiny usznej, tylko odrobina plastycznego materiału zatykającego sam kanał słuchowy. Ale chętnie spojrzałbym na jakieś argumenty i spostrzeżenia w temacie. Nie miałem okazji potestować żadnych dokanałówek z ANC.

 

Czego oczekuję od słuchawek:

  • Dobrej pasywnej i aktywnej redukcji szumów. Do użytku wewnętrznego, z redukcją szumu dochodzącego z zewnątrz (z innych mieszkań lub zza okna). Tutaj istotne jest, że nie zależy mi na obniżeniu poziomu ogólnego szumu (tak jak np. w sklepie, samolocie itd.), ale na zniwelowaniu incydentalnych dźwięków (stuki z innych mieszkań, hałasy kroków z korytarza, hałas śmieciarki zza okna). Niestety mieszkanie pozostawia tu wiele do życzenia (samo uszczelnienie drzwi i okien nie pomoże), a czas w pracy spędzam sam i nie zawsze muzyka maskująca te zewnętrzne hałasy jest komfortowym wyjściem (obecnie często sięgam po zatyczki do uszu).
  • Możliwości użytkowania słuchawek tylko do redukcji szumów... I wysokiej skuteczności w tym zadaniu.
  • Przyzwoitej jakości dźwięku. Na razie jestem zadowolony z zestawu Audiotechnika ATH-m40x + Realtek HD Audio, więc myślę, że poprzeczka nie stoi zbyt wysoko (ze względu na źródło dźwięku). Wspomniane słuchawki Sony WH-1000XM3 nie powalały na kolana, ale raczej były ok.
  • Niezłego, ale nie przesadzonego basu. W swojej historii zakupów nie byłem zbytnio zadowolony ze słuchawek o jasnej barwie dźwięku - kończyło się to szybkim poszukiwaniem podbicia w okolicy 20-80 Hz. Jednak idąc dalej za porównaniem z Sony WH-1000XM3 - tutaj domyślne ustawienia były przytłaczające i najlepszym profilem dla mnie był taki, który nazywa się 'bright'. Obecnych słuchawek ATH-m40x Audiotechniki używam z podbiciem najniższych częstotliwościami w equalizerze i ze zmienionymi padami, które nieco wycofały środek na korzyść góry. Ogólnie ujmując, jestem słuchaczem, który woli wycofać środek na korzyść dołu i góry, ale bez karygodnej przesady takiej, jakiej można doświadczyć przez ostatnie lata w bardzo wielu budżetowych produktach.
  • Wygodnej konstrukcji. Tutaj szczególnie chodzi o komfort termiczny, więc skłaniam się w kierunku słuchawek dokanałowych. Fajnym pomysłem wydaje się być konstrukcja naramienna (homonto).
  • Możliwości korzystania z wielu urządzeń i prowadzenia rozmów. Idealnym wyjściem byłyby słuchawki, które mogę podłączyć (1) bezprzewodowo lub przewodowo do komputera w celu słuchania muzyki i prowadzenia rozmów w pracy, (2) bezprzewodowo z telefonem w celu odebrania rozmowy telefonicznej. Całkiem dobrze spisywały się słuchawki Sony, jednak nie miałem okazji przetestować rozmowy przez komputer (potrzebne mi to do pracy) i możliwości tymczasowego przełączenia głównego źródła dźwięku na telefon (to chyba w Sony WH-1000XM3 nie jest możliwe).
  • W miarę przyzwoitej pracy na baterii. Minimum to redukcja szumów przez 8-10h. Jako że mam zamiar korzystać ze słuchawek przy komputerze, to nieuciążliwy sposób ich ładowania w trakcie pracy też jest pożądany - nie przeszkadza mi kabel, byleby nie miał 10 cm tak, jak w przypadku niektórych słuchawek.
  • Budżet - elastyczny. Gdybym nie miał wątpliwości co do użytkowania latem Sony WH-1000XM3, kosztujących 1200 zł, to nie wahałbym się w kwestii ceny. Widzę sporą rozpiętość w słuchawkach dokanałowych, więc nie pogardzę tańszym modelem i kilkoma stówkami odłożonymi do kieszeni, ale też nie chciałbym narzucać górnej granicy i odcinać się od jakiegoś sprzętu wybitnego w jakiejś półce cenowej.

 

Pozdrawiam,
Piotrek.

Edytowane przez IceMan1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzielono jeszcze odpowiedzi na to pytanie

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności