Skocz do zawartości

Fiio BTR5, czyli bezprzewodowy czempion – wrażenia po dwóch tygodniach użytkowania


Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę dodać od siebie, że u mnie na wyjściu zbalansowanym absolutny max to 5H słuchania. BTR5 robi się ciepły po dłuższym słuchaniu. Przerzuciłem się na standardowe wyjście niezbalansowane. Jakość dźwięku między tymi wyjściami to bardzo subtelne delikatne różnice w przestrzeni na korzyść balansu. W słuchawkach nausznych o niskiej skuteczności ta różnica może być wyraźnie zauważalna ze względu na dużo większą moc balansu. Ja wolę jednak 8-9 H pracy na akumulatorze. Nie wiem czy jest sens na siłę wymuszać LDAC jeżeli są problemy z połączeniem. Kodek APTX HD w praktyce jest równie dobry. Chyba, że ktoś naprawdę słucha koncertów smyczkowych z FLAC'a. Łączyłem już wiele sprzętów audio po BT z moim telefonem i muszę powiedzieć, że BTR5 wypada średnio pod tym względem. Czasem przerywa i nie jest to rzadkością. Generalnie jest dobrze, ale nie perfekcyjnie. Miałem swego czasu Sony MDR-1000X. Przez pół roku słuchania ani razu nie przerwało nawet na ułamek sekundy po LDAC. 

W dniu 2.04.2020 o 19:56, Mariushero napisał:

Czy używał ktoś tego wzmacniacza z SONY WH1000XM3? 

 A czy to ma jakiś sens? Jeżeli chcesz połączyć po kablu te słuchawki z BTR5 to będzie tylko gorzej. Te WH1000XM3 podobnie jak MDR-1000X grają gorzej po kablu, a to pewnie dlatego, że wzmacniacz jest specjalnie dostrojony, spreparowany pod konkretne przetworniki zastosowane w tych słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam od jakiegoś czasu BTR5. Obecnie mogę okazyjnie złapać Ibasso DX160. Niestety muszę zrobić to w ciemno. Interesuje mnie opinia, czy różnica będzie faktycznie słyszalna, biorąc pod uwagę że dx160 nie pracowałby po BT? Czy w pełni rozkodowane MQA daje jakąś poprawę w SQ?

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności