Skocz do zawartości
  • 0

Używane słuchawki do 300zł


mrk0sa

Pytanie

Witam, piszę tutaj ponieważ znajomy polecił mi to forum.

Szukam słuchawek nausznych do gier fps oraz słuchania muzyki. Zależy mi na basie i dobrym dźwięku.

Słuchawki będą podpięte pod kompa. może kiedyś dokupię DAC.

Maksymalnie mogę przeznaczyć 300zł na używki. 

Dodam że teraz używam KOSS UR40

 

Edytowane przez mrk0sa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

To z dropa weź BossHiFi B8 za 62, 56$ nówki plus ewentualny VAT. Dobre brzmienie, premium wykonanie. Mam już parę lat i polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

DT990 600 są bardzo trudne do napędzenia, nie ma sensu ich kupować do komputera. Ja bym szukał AKG K550 spora scena i niezłe pozycjonowanie więc do gier będą ok., basu też mają sporo. I grają z komputera. Inna propozycja to DT770 - tylko wybierz wersję 32 om, ewentualnie 80.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, neonlight napisał:

Jak na "neutralne", to może i tak, ale ogólnie to one tego basu mają niewiele. Fakt, nisko się zapuszczają, ale jego ilość jest symboliczna, imo. :)

 

Gdzie tam symboliczna :) Mają naprawdę konkretną ilość basu, tylko weź pod uwagę, że to harman target i one nie mają takiego typowego podbicia 150 -200 Hz - pewnie stąd Twoje wrażenie, że nie jest dużo basu. Ale przy 100 Hz i niżej mają bas naprawdę mocno podbity. Żadne otwarte jakie słyszałem nie miały tyle niskiego basu co K550 :)

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Gdzie tam symboliczna :) Mają naprawdę konkretną ilość basu, tylko weź pod uwagę, że to harman target i one nie mają takiego typowego podbicia 150 -200 Hz - pewnie stąd Twoje wrażenie, że nie jest dużo basu. Ale przy 100 Hz i niżej mają bas naprawdę mocno podbity. Żadne otwarte jakie słyszałem nie miały tyle niskiego basu co K550 :)

 

Otwarte może i nie, ale pólotwarte już tak, np. wszystkie Denonofostexowe wypusty, mają konkretną ilość niskiego basu i takie K550,

nie mają czego szukać przy nich w tej kwestii. :)

 

A jak ktoś pisze cyt. "Zależy mi na basie..", to K550 raczej się nie wpisują w wymagania, imo. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, neonlight napisał:

Otwarte może i nie, ale pólotwarte już tak, np. wszystkie Denonofostexowe wypusty, mają konkretną ilość niskiego basu i takie K550,

nie mają czego szukać przy nich w tej kwestii. :)

 

A jak ktoś pisze cyt. "Zależy mi na basie..", to K550 raczej się nie wpisują w wymagania, imo. :)

 

 

Tu się z Tobą nie mogę zgodzić :) O K550 można powiedzieć, że grają chudo - to znaczy nie mają podbitego wyższego basu/niższej średnicy. I przy Twoich HD650 rzeczywiście będą się wydawać chude, natomiast nie mylmy chudości z brakiem basu :) Bo tego w K550 w wielu nagraniach będzie zdecydowanie więcej, niż w HD650. Dobrze pamiętam ten bas, który w K550 potrafi wręcz wibrować na płytach gdzie jest dobrze nagrana stopa czy kontrabas, czy w muzyce elektronicznej (np. w Massive Attack dla mnie basu było już za dużo) i oczywiście przy różnych efektach w grach czy w filmach, więc myślę, że rekomendacja była jak najbardziej na miejscu :) Zresztą miałem równocześnie K550 i DT770 i te pierwsze uważam za bardziej basowe.

 

Tu masz porównanie ostatnio chwalonych za bas HD58X

fr-2e-versie.png

 

I K550:

k550-stock.png

 

Oczywiście z tego też dobrze widać jakie są różnice w parowaniu przetworników przez Niemców i przez Ausrto-Chińczyków ;) Więc może i między egzemplarzami zdarzają się duże różnice. Ja w każdym razie miałem 2 i oba miały dużo basu :)

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchałem/miałem K550 mk1, mk2 i mk3, również K551 seryjne i rekablowane. Żadne z nich nie miały sporo basu, ilościowo, brakowało im wypełnienia

w niskich tonach i średnicy, granie płaskie do bólu. Tak, jak sam napisałeś, a ja potwierdziłem, niski bas mają dobry, ale ogólna jego ilość jest symboliczna

w stosunku do reszty pasma. Owszem, jest dobrze słyszalny, ponieważ, jak sam zauważyłeś, jego wyższy zakres nie jest podbity.

 

Nie dziwne, że na wspomnianej płycie MA poczułeś wibracje, bo ta płyta jest tak nagrana, jest bogata w bas, jednak realizacje, które posiadają normalną

jego ilość, wypadną na K550 i reszcie serii blado, dla mnie np. w niewystarczającej ilości. Dlatego nigdy bym nie polecił tych słuchawek dla osoby, która

za cel postawiła sobie mocny bas, chyba, że posiada wzmacniacz z podbiciem lub chce grzebnąć w EQ. ;)

 

Odnośnie wykresów, to nie odzwierciedlają one w 100% tego, jak brzmi dany model, konkretna sztuka, nieraz się o tym przekonałem. Chcesz dużo basu,

to proponuję zrobić porównanie łeb w łeb, jakiekolwiek Denon'y z wyższych serii, z rzeczonymi K550 i wtedy przekonasz się, że K550 to chuderlaki i nie

mają nic wspólnego z dużym basem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli K550 nie mają basu, to nie mają go też DT770, Twoje HD650 i większość innych słuchawek, bas mają tylko jakieś Denony gdzie bas w stosunku do średnicy jest podbity o ponad 10dB ;) Przy takich standardach, to basu też z całą pewnością nie mają Yamaha NS10s używane przez Massive Attack do odsłuchu bliskiego pola :) Tylko to chyba nie był temat o najbardziej basowych słuchawkach?

1 minutę temu, Dzudas napisał:

Do K550 trzeba sporych rozmiarów głowę, żeby pady złapały seala, bez tego rzeczywiście basu jest mało. Najpewniej stąd taka różnica zdań i sprzeczność z wykresami.

 

Możliwe, tak to już jest ze słuchawkami, że dużo zależy od wielkości głowy czy uszu słuchającego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 minut temu, Kuba_622 napisał:

Jeżeli K550 nie mają basu, to nie mają go też DT770, Twoje HD650 i większość innych słuchawek, bas mają tylko jakieś Denony gdzie bas w stosunku do średnicy jest podbity o ponad 10dB ;) Przy takich standardach, to basu też z całą pewnością nie mają Yamaha NS10s używane przez Massive Attack do odsłuchu bliskiego pola :) Tylko to chyba nie był temat o najbardziej basowych słuchawkach?

 

Możliwe, tak to już jest ze słuchawkami, że dużo zależy od wielkości głowy czy uszu słuchającego :)

DT770 i HD650 mają sporo basu, którego z kolei nie mają K550. Monitory Yamaha NS10, nigdy nie służyły do oceny niskiego pasma w studiach nagrań, bo go

zwyczajnie nie odtwarzały, a to, że MA używali lub używają ich do odsłuchu w bliskim polu, nie ma nic do rzeczy. W wielu studiach nagrań był to standard, ale

głównie do kontroli średniego zakresu pasma i do tego świetnie się sprawdzały, bo cholernie rzetelnie go odtwarzały.

 

Faktycznie, jest problem z uzyskaniem izolacji w K550/551, ale ja sobie z tym skutecznie radziłem i bez problemu byłem w stanie ocenić ilość basu w stosunku

do reszty pasma. Temat nie dotyczył najbardziej basowych słuchawek, jednak zaproponowałeś model, który w mojej ocenie nie wpisuje się w wymagania autora,

i tyle, na tym kończę, ponieważ decyzja i tak już zapadła. :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, neonlight napisał:

DT770 i HD650 mają sporo basu, którego z kolei nie mają K550. Monitory Yamaha NS10, nigdy nie służyły do oceny niskiego pasma w studiach nagrań, bo go

zwyczajnie nie odtwarzały, a to, że MA używali lub używają ich do odsłuchu w bliskim polu, nie ma nic do rzeczy. W wielu studiach nagrań był to standard, ale

głównie do kontroli średniego zakresu pasma i do tego świetnie się sprawdzały, bo cholernie rzetelnie go odtwarzały.

 

Faktycznie, jest problem z uzyskaniem izolacji w K550/551, ale ja sobie z tym skutecznie radziłem i bez problemu byłem w stanie ocenić ilość basu w stosunku

do reszty pasma. Temat nie dotyczył najbardziej basowych słuchawek, jednak zaproponowałeś model, który w mojej ocenie nie wpisuje się w wymagania autora,

i tyle, na tym kończę, ponieważ decyzja i tak już zapadła. :)

 

Posłuchaj sobie koncertu organowego, to nagle HD650 przestaną mieć bas, za to K550 będą go miały w dużych ilościach. Sprawa jest prosta i oczywista, HD650 i większość innych słuchawek mają podbity wyższy bas, K550 są tam powiedzmy równe, natomiast mają podbity (i to konkretnie, bo o jakieś 5 dB i więcej w stosunku do średnicy) ten niższy. I tyle. Użyj jakiegoś generatora tonów i sobie porównaj głośność basu dla różnych częstotliwości. W K550 schodzi perfekcyjnie. A że na muzyce nie zawsze to będzie słychać, to zależy od realizacji - dlatego też Ci podałem przykład Yamah, po prostu w studio raczej się nie zakłada, że sprzęt osoby słuchającej płytę będzie sobie radził z niskim basem tak dobrze, jak K550, bo w 95% przypadkach nie będzie. Dlatego zdarzają się płyty, gdzie się z tym niższym basem trochę przesadza, żeby i Kowalski w domu trochę go usłyszał (i tę przesadę usłyszysz na K550 a na HD650 będzie ok), jak i oczywiście zdarzają się sytuacje odwrotne. Ale wracając do meritum, czyli do efektach w grach czy filmach, to przecież jak najbardziej niski bas ma znaczenie. W takich HD650, które miałem długo u siebie, to masz podbity tylko wyższy bas i nie ma szans, żeby przy jakiś wybuchach czy czymś takim on tak wibrował, jak w K550 :)

 

Zazwyczaj się z Tobą zgadzam, ale dziś to próbujesz udowodnić, że koło jest kwadratowe ;) Miłej nocy :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności