Skocz do zawartości
  • 0

Najlepszy jakościowo bas w słuchawkach do 2000 zl.


skylux70

Pytanie

Witam, 

w pogoni za króliczkiem chciałbym się Was doradzić w jakich słuchawkach słyszeliście najlepszy jakościowo bass. 

 

Odrazu napomnę, ze nie chodzi o duża ilość middasu, który mocno uderza, tylko o różnorodny schodzacy bas jak w 16 calowym subwooferze. 

 

Moje doświadczenia :

 

1. KEF M200. Byłyby idealne gdyby nie komfort. Bas w nich ma wiele faktur, jest potężny. Dodatkowo świetna, rozdzielcza średnica i naturalna góra bez cienia sybilizacji. Jedynie komfort mnie powstrzymuje by czesto ich użytkować, czekam na inne tipsy by staly się używalne. 

 

1. Silver Bullets Fischer Audio modowane. 

Leżały u mnie prawie 7 lat w szufladzie, zanim odkryłem w nich ogromny potencjał. Po wyjęciu osłonki z wewnątrz słuchawki 

Bas ma większego kopa niż Kefy, schodzi tak nisko, że praktycznie każde zejście jest słyszalne. Mają sporą sceną, niestety okropna sybilizację i przeciętne średnie tony sprawiają, ze są opcją idealną tylko do niektórych gatunków muzyki. Do rocka się po prostu nie nadają. Rap brzmi w nich wybitnie. Najlepsze, ze bardzo łatwo rożnicują bas i pokazują jego różną fakturę. 

 

2. SONY EX800

Genialne całościowo, najbardziej szczegółowe, z najlepszą średnica i średnimi tonami jakie słyszałem, wymagaja jednak equalizacji. Bez tego bas nie dorównuje KEF M200 i Silver Bullets. Potrzebują wzmacniacza, zastanawiam się czy z nim mógłby wejść poziom wyżej. 

Mod polegający na zamknięciu portów mi sie nie podoba, za bardzo zamula dźwięk i bas. 

 

4. Zero Audio Basso

Schodzą niezwykle nisko, nie wymagaja equalizacji, ale też nie sa na nie podatne. Są w trakcie wygrzewania więc narazie dam im szansę. 

 

Źródło : Ipod touch 5 gen. wg mnie grający barwowo lepiej niż LGV30. 

 

Co mi się nie podoba:

Sony XB41 - mulacy bass, mało różnorodny, mulaca srednica jak ze studni, skrzeczace wysokie tony. 

 

Sony WH1000XM3 - poprawne granie, jak dla mnie zbyt grzeczne, bass schodzi delikatnie i bez nalezytej siły. 

 

Nad czym się zastanawiam :

1. Sony XB500 - słuchałem ich dawno tego, niestety tak dawno, ze pamiętam tylko, ze bas był naprawdę imponujący, ale poza tym bez szalu. Nie wiem, czy teraz bas w nich zrobilby na mnie wrażenie. Cena 500 dolarów na amazon.com trochę daje do myślenia, gdyz pamiętam jak były po 500zl. 

 

2. Future Sonics G10 - recenzje zapewniają, ze bas jest genialny, ale czy tak jest w rzeczywistości? 

 

 

3. KEF One 

 

4. JVC FXT 100

 

 

 

Rozwiążę każdą inną propozycję. Najlepiej jak odnosiła by się do sprzętu, który posiadam. 

 

Pozdrawiam. 

 

Edit:

Zapomniałem napisać, ze słuchawki powinny posiadać szeroką i głęboką scenę muzyczną. Z jakiegoś względu niskie zejście basu przy sporej scenie odbieram tak jakby wielki subwoofer grał w sporym salonie, z kolei nie chciałbym słuchawek grających w głowie z wąska sceną. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak chcesz dobry jakościowo bas to skierowałbym się w stronę planarów chyba.  Nie wiem jak z uderzeniem ja mam z doświadczenie głównie z PM3, których ci nie polecę że względu na scenę, chociaż subbas mają pyszny. Forumowi koledzy to pomogą na pewno.

 

Zdynamików może któraś wersja Fostexów? Te klony th610 z DROPa mają opinię basowych potworów. Same 610tki też potrafią przywalić i łączą to z bardzo szeroką sceną, tak jakbyś chciał.

 

Piękny subbas mają też Denony d7200, można dostać używane do 2k. Ale tam już trochę midbasu brakuje jak dla mnie.

 

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 21.03.2020 o 22:33, skylux70 napisał:

Jest szansa wejść półkę wyżej nie wchodząc tak wysokie ceny  player ów? Może udałoby się to zrobić jakimś wzmacniaczem? 

Balans po taniości - Ibasso DC01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Play napisał:

Balans po taniości - Ibasso DC01

Myślisz, ze zagrają lepiej niz EX800 albo KEF M500?  Czy balans to faktycznie game changer? 

4 godziny temu, pekin93 napisał:

Zerknij na W1000Z :) 

Piękne, ale czytalem porównanie z NightHawk, których słuchałem i bas nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Podobno bass mają słabszy niż te odsluchiwane NightHawki, więc chyba to nie będzie to. 

 

Zastanawiam się nad Senheisser IE8, Future Sonics G10. 

 

Właściwie EX800 i M500 to dźwięk tak wysokiej próby, że ciężko będzie znalezc coś lepszego ogółem, więc może chociaż bass będzie lepszy w tych podanych wyżej? 

 

Chciałbym jakieś nauszne, ale 2000 zl to chyba za malo na upgrade, do tego dochodzi wzmacniacz i robia się kwoty za duże jak na ten czas. 

 

Pytanie do właścicieli EX800 czy wzmacniacz poprawi bass, zważając, ze na IPodzie nigdy nie slucham ich na maxa, nawet nie jestem blisko... 

 

Może mam juz te słuchawki, których slucham tylko trzeba im więcej mocy? 

 

Ifi Hip - Dac wpadł mi oko, czy może coś innego byloby lepsze? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, skylux70 napisał:

Myślisz, ze zagrają lepiej niz EX800 albo KEF M500?  Czy balans to faktycznie game changer? 

 

 

Lepiej raczej nie, bo to nie słuchawki, tylko dac/amp z wyjściem zbalansowanego ;) czy game changer - no to zależy od słuchawek i ich zapotrzebowania na prąd oraz na samą reakcję na balans. Do tego kable też mogą trochę zmienić sygnaturę, acz tu uważam, że będzie raczej skok w bok, niż wyraźna poprawa. Ja tym Ibasso tylko chciałem podać tańszą alternatywę dla playerów Sony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, skylux70 napisał:

Poczytałem i te DT1770Pro jednak nie dla mnie. 

Opis średnicy. 

'' To całkiem agresywna prezentacja, która może wydać się natarczywa – DT1770 to nie słuchawki dla szukających relaksu, czarowania dźwiękiem i delikatności.

 

Opis sceny:

"DT 1770 PRO to bardzo bezpośrednie słuchawki, wręcz narzucające się. Pierwszy plan pozostaje bardzo blisko, bez dystansu. Instrumenty są duże i serwowane wprost – nie wybrzmiewają gdzieś z oddali, lecz pojawiają się bezpośrednio przy uszach, także w głowie. Stereo jest mocno zarysowane, głębia słyszalna, separacja mocna, ale scena mała."

 

Tak jak wspominałem w 1 poście, najlepiej odczuwam niski bas jeśli scena jest szeroka, wtedy brzmi tak naturalnie, niesluchawkowo. Dodatkowo bezpośrednia średnica, narzucająca się... Na pewno nie dal mnie. 

 

Oczekuję słuchawek z potężnym nisko schodzacym, roznorodnym basem, szeroką sceną, oddaloną szczegółowa średnicą i nienatarczywą, czysta, wybrzewajaca górą. 

 

Wiadomo, jeśli cena bedzie niższa to priorytetem jest subbas, jesli natomiast cena jest około 2000 to chciałbym coś możliwie wpasujacego się w te preferencje.

DT1770Pro mają szeroką i obszerną scenę, głębia jest przeciętna, ale to też zależy od danego utworu. Średnica jest lekko oddalona i na pewno nie jest natarczywa, np. w HD600/650 jest bardziej bezpośrednia. Ogólnie dźwięk jest duży, z rozmachem, otacza nas ze wszystkich stron i to jest to, o czym pisałeś, czyli bas brzmi niesłuchawkowo, czuć jego potęgę. Opisami też do końca się nie sugeruj, bo każdy inaczej odbiera dźwięk i ma inne priorytety, w każdym razie wziąłbym je przynajmniej na próbę, a w razie czego masz możliwość zwrotu, bez podawania przyczyny.

 

Drugie słuchawki, które mi przychodzą do głowy i bardziej mogą wpisać się w Twoje preferencje, to stare Denon'y AH-D7000 tyle, że tutaj musiałbyś dołożyć z 500zł do założonego budżetu. Plusem jest ich bardzo duża skuteczność i pięknie grają z DFB.

 

Z dokanałówek kolejny raz przypominam o Bravado, to jest prawdopodobnie to, czego szukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, skylux70 napisał:

Poczytałem i te DT1770Pro jednak nie dla mnie. 

Opis średnicy. 

'' To całkiem agresywna prezentacja, która może wydać się natarczywa – DT1770 to nie słuchawki dla szukających relaksu, czarowania dźwiękiem i delikatności.

 

Opis sceny:

"DT 1770 PRO to bardzo bezpośrednie słuchawki, wręcz narzucające się. Pierwszy plan pozostaje bardzo blisko, bez dystansu. Instrumenty są duże i serwowane wprost – nie wybrzmiewają gdzieś z oddali, lecz pojawiają się bezpośrednio przy uszach, także w głowie. Stereo jest mocno zarysowane, głębia słyszalna, separacja mocna, ale scena mała."

 

Tak jak wspominałem w 1 poście, najlepiej odczuwam niski bas jeśli scena jest szeroka, wtedy brzmi tak naturalnie, niesluchawkowo. Dodatkowo bezpośrednia średnica, narzucająca się... Na pewno nie dal mnie. 

 

Oczekuję słuchawek z potężnym nisko schodzacym, roznorodnym basem, szeroką sceną, oddaloną szczegółowa średnicą i nienatarczywą, czysta, wybrzewajaca górą. 

 

Wiadomo, jeśli cena bedzie niższa to priorytetem jest subbas, jesli natomiast cena jest około 2000 to chciałbym coś możliwie wpasujacego się w te preferencje. 

 

 

 

 

A jak ja napisze Ci żebyś skoczył z mostu we wtorek o 12 to skoczysz? kup i posłuchaj sam a nie czytaj te wypociny.Masz 14 dni na zwrot więc co Ci szkodzi? Mi też sie otarły o uszy różne pierdyliony ujadań na temat basu w DT 1770 pro aż w końcu kupiłem sam i nie pożałowałem.Bas jest kapitalny, scena jest na ten moment ogromna, możesz sobie ją zawsze podreperować nieco przetwornikiem.Ja jak kupiłem ostatnio dac na AKM to scena poprostu sie ogromnie powiększyła względem sabre.Tą nachalność również idzie skorygować.

W ten sposób będziesz czytał ten temat przez miesiąc i niczego nie kupisz, gwarantuje Ci to.Zaraz sie zrobi z tego 20 stron i każdy będzie opisywał po swojemu.Kup sam i sprawdź.Powodzenia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, deftones9 napisał:

A jak ja napisze Ci żebyś skoczył z mostu we wtorek o 12 to skoczysz? kup i posłuchaj sam a nie czytaj te wypociny.Masz 14 dni na zwrot więc co Ci szkodzi? Mi też sie otarły o uszy różne pierdyliony ujadań na temat basu w DT 1770 pro aż w końcu kupiłem sam i nie pożałowałem.Bas jest kapitalny, scena jest na ten moment ogromna, możesz sobie ją zawsze podreperować nieco przetwornikiem.Ja jak kupiłem ostatnio dac na AKM to scena poprostu sie ogromnie powiększyła względem sabre.Tą nachalność również idzie skorygować.

W ten sposób będziesz czytał ten temat przez miesiąc i niczego nie kupisz, gwarantuje Ci to.Zaraz sie zrobi z tego 20 stron i każdy będzie opisywał po swojemu.Kup sam i sprawdź.Powodzenia

Czemu rzucasz tekstami na poziomie gimnazjalisty? Jak nie masz ochoty  normalnie się wypowiedzieć to po co cokolwiek piszesz? 

 

Prawie w każdej recenzji ktoś o tych wadach wspomina... Ja akurat nie cierpię natarczywego dźwięku i raczej nie lubię korygować wad słuchawek. Uwielbiam słuchawki przy które od razu brzmią tak jak powinny. Zarówno EX85, EX800  mają ogromną scenę i nie chciałbym w nausznych doświadczyć downgradu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@skylux70 wyppwiedź @deftones9 raczej nie była wymierzona w Ciebie, po prostu tak mu się napisało o tym, że w tym wypadku słuchał coś z pierwszej ręki i chce dla Ciebie dobrze to naciska trochę. W tym wypadku uważa, że słuchawki zasługują na szansę. Akurat przy takiej cenie słuchawek i biorąc pod uwagę, że mogą Ci podejść to warto je osobiście posłuchać, a że w takim thommanie masz miesiąc czasu na zwrot to w zasadzie minimalizujesz ryzyko do zera a maksymalizujesz możliwość dobrego strzału. 

 

Kolega dobrze Ci radzi. A same słuchawki wyglądają ciekawie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, MrBrainwash napisał:

@skylux70 wyppwiedź @deftones9 raczej nie była wymierzona w Ciebie, po prostu tak mu się napisało o tym, że w tym wypadku słuchał coś z pierwszej ręki i chce dla Ciebie dobrze to naciska trochę. W tym wypadku uważa, że słuchawki zasługują na szansę. Akurat przy takiej cenie słuchawek i biorąc pod uwagę, że mogą Ci podejść to warto je osobiście posłuchać, a że w takim thommanie masz miesiąc czasu na zwrot to w zasadzie minimalizujesz ryzyko do zera a maksymalizujesz możliwość dobrego strzału. 

 

Kolega dobrze Ci radzi. A same słuchawki wyglądają ciekawie. 

Spoko, po prostu jego wypowiedź  odbiega od moich standardów w których lubię wymieniać opinie. Rada, kup posłuchaj to zobaczysz jest najlepsza, wiem o tym. Ale to po jest forum by wymieniać się opiniami i wyszukać coś, co najbardziej pasuje danej osobie, a potem odsluchiwac. 

 

A co do słuchawek to pewnie ciekawe, ale co nie czytam to kazdy pisze, ze scena mala i natarczywy dzwiek, wspomina o tym nawet w recenzji poniekąd nasz forumowicz - Maciej Sas na kropka.audio, osoba z którą w większości mam podobne odczucia co do odsluchow.   Ja rozumiem, ze słuchawki dla kogoś mogą mieć szeroką scenę a dla kogoś wąską. Wiem, że EX85 i EX800 słyną z szerokiej rozbudowanej sceny. Wiem jak bardzo nie lubię wąskiego grania i jesli napotykam się w co drugiej opinii, że scena jest wąska to eliminuje słuchawki z kręgu zainteresowania. 

 

 

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem. Ja jak kupuję słuchawki to robię spory research, nawet nie dlatego że uważam że to ma sens :lol: ale po prostu to dla mnie część przyjemności. Niemal zawsze trafiam na sprzeczne opinie. Takie zakupy mają w sobie coś z ruletki. HE4xx jedni piszą, że mają świetny imaging a inni że grają lewa, środek, prawa, jedni piszą o zbyt podbitej górze a inni o gładkiej zdystansowanej i łagodnej. Dlatego sam chcę ich posłuchać

 

Jeśli chodzi o słuchawki z mocnym basem i dużą sceną to ja lubię swoje D600 i na odpowiednim źródle to nawet średnice mają fajną. Choć i tak ze względu na Vkę brakuje jej obecności, ale takich rzeczy nje da się uniknąć bo zawsze jest coż za coś. Dlatego ja wybrałem drogę posiadania kilku par. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
48 minut temu, skylux70 napisał:

Spoko, po prostu jego wypowiedź  odbiega od moich standardów w których lubię wymieniać opinie. Rada, kup posłuchaj to zobaczysz jest najlepsza, wiem o tym. Ale to po jest forum by wymieniać się opiniami i wyszukać coś, co najbardziej pasuje danej osobie, a potem odsluchiwac. 

 

A co do słuchawek to pewnie ciekawe, ale co nie czytam to kazdy pisze, ze scena mala i natarczywy dzwiek, wspomina o tym nawet w recenzji poniekąd nasz forumowicz - Maciej Sas na kropka.audio, osoba z którą w większości mam podobne odczucia co do odsluchow.   Ja rozumiem, ze słuchawki dla kogoś mogą mieć szeroką scenę a dla kogoś wąską. Wiem, że EX85 i EX800 słyną z szerokiej rozbudowanej sceny. Wiem jak bardzo nie lubię wąskiego grania i jesli napotykam się w co drugiej opinii, że scena jest wąska to eliminuje słuchawki z kręgu zainteresowania. 

 

 

 

Prawda jest taka, że jak sam nie posłuchasz to się nie przekonasz.

 

Przykład: Beyerdynamic DT-150, przez wiele osób słuchawki uważane za spokojne w podawaniu wysokich tonów, takie trochę przyciemnione na górze. Ja mam bardzo transparentny wzmacniacz i DAC, który stara się grać neutralnie (choć to budżetowiec) i mogę potwierdzić, że to słuchawki o spokojnej naturze w górnych rejestrach.

 

Kumpel ma wzmacniacz lampowy, do tego od wielu lat jako główne słuchawki HD650, ze dwa lata temu kupił sobie do pary DT-150 i dla niego to są ostre słuchawki i sybilują...DT- 150...na lampie...

 

Idealne rozwiązanie to spotkać się na forumowym spotkaniu i przesłuchać wiele słuchawek, jak już koronawirus ustąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, skylux70 napisał:

Prawie w każdej recenzji ktoś o tych wadach wspomina... Ja akurat nie cierpię natarczywego dźwięku i raczej nie lubię korygować wad słuchawek. Uwielbiam słuchawki przy które od razu brzmią tak jak powinny. Zarówno EX85, EX800  mają ogromną scenę i nie chciałbym w nausznych doświadczyć downgradu.

Kup sobie Audeze LCD2 Classic. Nie ma natarczywości, a co do jakości basu - jedni ją widzą w planarach, inni w dynamikach i jeszcze zależy, w których. :) To jest bardzo dobry punkt startowy. Jak się nie spodobają, bo np. za spokojne, to sobie uderzysz w jakieś Beyery albo Ultrasone. Dalsze teoretyzowanie w tym wątku nie ma najmniejszego sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokładnie. Pytanie czy chodzi o bas, jego jakość i jakieś w miarę akuratne zespolenie z resztą pasma, czy może raczej poszukiwany jest "bass" vel. okoń :D

W tym drugim przypadku być może wystarczą takie słuchawki jak Ultrasone PRO900/900i. To chyba najbardziej ekstremalna odmiana spośród wszystkich słuchawek które miałem, do tego wysokich też nie szczędzą. 

Jeśli ten bas ma być mniej misiowaty a bardziej taki syntetyczny i z naciskiem na niski, to być może wspomniane w temacie Denony D600/7100 zrobiłby robotę. Ten niski był świetny szczególnie w tych drugich, bo D600 już dokładnie nie pamiętam - a tańszy model puszczałem z jakiegoś lekko mułowatego CD Denona. 

Za nieco ponad 2000 są Ultrasone Signature Pro - tylko one są brzmieniowo mocno znormalizowane i w kontekście oczekiwania jakichś fajerwerków i udziwnień mogą rozczarować. 

Mnie pod względem basu zaskoczyły planary - Aeon Closed i Hifiman HE560v1. Tylko że nie chodzi o ilość a zejście - bo np. średniego czy tam wyższego basu w porównaniu do dynamików może w nich brakować. 

Najbardziej spektakularne i takie kolumnowe wręcz granie, w skrócie można by użyć iście reklamowego sformułowania: "potęga dźwięku" to w nieprodukowanych już Ultrasone'ach Edition 9/Tribute 7 --> szczególnie na dobrym DAC'u i wzmaku z porządnym zasilaniem te pierwsze chodzą jak złoto, bo z telefonu tracą większość z tego swojego wygaru ;) Tylko że tu już gdzieś tak połowa budżetu (o Tributach nie wspominając) o ile się gdzieś je znajdzie. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.03.2020 o 19:54, MrBrainwash napisał:

Rozumiem. Ja jak kupuję słuchawki to robię spory research, nawet nie dlatego że uważam że to ma sens :lol: ale po prostu to dla mnie część przyjemności. Niemal zawsze trafiam na sprzeczne opinie. Takie zakupy mają w sobie coś z ruletki. HE4xx jedni piszą, że mają świetny imaging a inni że grają lewa, środek, prawa, jedni piszą o zbyt podbitej górze a inni o gładkiej zdystansowanej i łagodnej. Dlatego sam chcę ich posłuchać

 

Jeśli chodzi o słuchawki z mocnym basem i dużą sceną to ja lubię swoje D600 i na odpowiednim źródle to nawet średnice mają fajną. Choć i tak ze względu na Vkę brakuje jej obecności, ale takich rzeczy nje da się uniknąć bo zawsze jest coż za coś. Dlatego ja wybrałem drogę posiadania kilku par. 

Z opisów D600 widzę, że naprawdę się wpisują w to co chciałbym usłyszeć, ale nowki  są cieżko dostepne.

W dniu 24.03.2020 o 09:34, majkel napisał:

Kup sobie Audeze LCD2 Classic. Nie ma natarczywości, a co do jakości basu - jedni ją widzą w planarach, inni w dynamikach i jeszcze zależy, w których. :) To jest bardzo dobry punkt startowy. Jak się nie spodobają, bo np. za spokojne, to sobie uderzysz w jakieś Beyery albo Ultrasone. Dalsze teoretyzowanie w tym wątku nie ma najmniejszego sensu.

To jest jakaś opcja, chociaż znacznie przekraczają budzet. Chyba są w Top HiFi, więc spróbuję podbić na odsłuch.

W dniu 24.03.2020 o 12:05, Undertaker napisał:

Dokładnie. Pytanie czy chodzi o bas, jego jakość i jakieś w miarę akuratne zespolenie z resztą pasma, czy może raczej poszukiwany jest "bass" vel. okoń :D

W tym drugim przypadku być może wystarczą takie słuchawki jak Ultrasone PRO900/900i. To chyba najbardziej ekstremalna odmiana spośród wszystkich słuchawek które miałem, do tego wysokich też nie szczędzą. 

Jeśli ten bas ma być mniej misiowaty a bardziej taki syntetyczny i z naciskiem na niski, to być może wspomniane w temacie Denony D600/7100 zrobiłby robotę. Ten niski był świetny szczególnie w tych drugich, bo D600 już dokładnie nie pamiętam - a tańszy model puszczałem z jakiegoś lekko mułowatego CD Denona. 

Za nieco ponad 2000 są Ultrasone Signature Pro - tylko one są brzmieniowo mocno znormalizowane i w kontekście oczekiwania jakichś fajerwerków i udziwnień mogą rozczarować. 

Mnie pod względem basu zaskoczyły planary - Aeon Closed i Hifiman HE560v1. Tylko że nie chodzi o ilość a zejście - bo np. średniego czy tam wyższego basu w porównaniu do dynamików może w nich brakować. 

Najbardziej spektakularne i takie kolumnowe wręcz granie, w skrócie można by użyć iście reklamowego sformułowania: "potęga dźwięku" to w nieprodukowanych już Ultrasone'ach Edition 9/Tribute 7 --> szczególnie na dobrym DAC'u i wzmaku z porządnym zasilaniem te pierwsze chodzą jak złoto, bo z telefonu tracą większość z tego swojego wygaru ;) Tylko że tu już gdzieś tak połowa budżetu (o Tributach nie wspominając) o ile się gdzieś je znajdzie. 

Chciałbym osiągnąć potężny efekt nisko schodzącego , zróżnicowanego basu (coś w stylu KEF M200, Silver Bullets, tylko wejść na wyższy poziom, nie lubię zbytnio midbasu, więc na tym bym się nie skupiał) najlepiej jakby umieszczony byłby na szerokiej i głębokiej scenie z naturalizmem instrumentów i rozdzielczością (EX800)  i nienatarczywymi wysokim tonami, które potrafią zabłyszczeć  bez absolutnie zadnej sybilizacji.

To byłby ideał. 😍

Generalnie : Bass z KEFM200 lub np. XB500 (oczywiscie bez tego rozlanego midbasu z xb500) + srednie i wysokie, scena z  EX800. Mogą być IEM-Y, ale widzę, po komentarzach na head-fi, że niektórzy porównują EX800 do Campfire Andromeda jako rownorzędnego zawodnika... Więc w moim przedziale cieżko będzie zrobić upgrade.

Zastanawiam się , czy nie lepiej kupić wzmacniacz z DACiem coś ala "IFI hip-dac". Może to by pomogło wskoczyć EX800 na jeszcze wyższy poziom?  Tylko problem w tym, że na Ipodzie albo laptopie nigdy nie przekraczam połowy skali głosności, więc nie wie czy to ma sens ?

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na słuchawkach dokanałowych się nie znam, nie uznaję tego typu dźwiękowego rozwiązania. Także tu nie doradzę ;)

 

Ale jeśli chodzi właśnie o nauszniki to Denony D7100 mogłyby Cię się spodobać,  bo niski bas miały z tego co pamiętam popisowy, a ogólnie wykop powiedziałbym że być może niezrównany gdybym nie znał Edition 9 - które jednak ten bas mają inny. Wracając do Denonów, wysokie tony mocno rozciągnięte, średnica gdzieś tam sobie grała w sinej dali. U mnie Denony 7100 nie sybilowały z tego co pamiętam. 

 

Za nieco więcej niż zakładany budżet tak jak pisałem były i chyba dalej są Ultrasone Signature Pro - to takie allroundery i efektu "wow" może nie być.

 

Z niskim basem świetnie sobie u mnie w torze radziły Aeony Closed i Hifimany HE-560v1. Nie wiem czy to przez jego obłość i powolność w porównaniu do szybkich z reguły dynamików (które jednak często mają tam roll-offa), czy może chodziło o zupełnie co innego. Być może inne planary są jeszcze lepsze w tym względzie, ale tu już inni musieliby doradzić.

 

Generalnie tak jak napisał @majkeljeden woli planarny bas a drugi będzie preferował ten z konstrukcji dynamicznych. Trzeba przekonać się samemu. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Audioquest Nightowl

 

Beyerdynamic DT1990 Pro

 

Używane Beyery T5p v2 jeszcze można dostać niekiedy do 2kzł. Ale taką prezentacje trzeba lubić ;) One są dość specyficzne ale mi się podobają i ze smartfona też bardzo ładnie mi grają. Z bardzo holograficzną sceną oraz konkretnym właśnie basem.

Edytowane przez pabloj
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co uszy to opinia. Tak po opisach @skylux70to bym t5p.2 na pewno nie polecał, bo u mnie grały one zwyczajnie płasko i bez życia - trochę tak jak niektórzy opisują Aeony Closed ;)Inna sprawa, że z czasem mi się to nawet zaczęło podobać. 

 

A skoro Hawki nie podeszły to i Owle raczej na straconej pozycji. Choć one są bardziej energiczne, więc może? 

 

1990 Pro nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Cytat

Z opisów D600 widzę, że naprawdę się wpisują w to co chciałbym usłyszeć, ale nowki  są cieżko dostepne.


IMO jedne z najbardziej niedocenianych słuchawek. Miałem obok model D7100 i sprzedałem, bo choć początkowo wydawał się lepszy to po przyzwyczajeniu ucha i wyrobienia się padów zaczęły mi grać po prostu słabo. D600 z czasem i odpowiednimi torami grały co raz lepiej, dla mnie ogólnie lepiej od wyższego modelu. Nie znam słuchawek które wymieniłeś, kiedyś miałem wadliwe XB700 (jeden przetwornik pierdział), ale D600 jak czytam opis Twoich preferencji - to tak właśnie grają. 😁 Takie połączenie z GeekOut który wzbogacał średnice i grał muzykalnie z dobrą holografią to był dream team nic tylko cieszyć się muzyką. Mają sejsmiczny bas i jest go sporo, nie rozlewa się jednak, średnica jest cofnięta, ale równa (neutralna), z odpowiednim źródłem potrafi być barwna. Górę ciężko opisać, ale ja ją oceniam pozytywnie, sybilantów nie słyszę (takie się zdarzały w modelu D2000), ale właśnie potrafi błysnąć. Jedną z największych tych zalet jest scena, jest głęboka i szeroka.  Według mnie ich zaletą jest mieszanka efektowności i naturalności (pod kątem prezentacji - ciężko to wyjaśnić, trzeba posłuchać)

Hmmm. W sumie nie myślałem o sprzedaży, ale ilość moich par mnie już zaczyna przytłaczać, a w zamkniętych długo nie wytrzymuje mimo dużej wygody jaką dają Denony. Jakbyś chciał mógłbym je puścić, ostatnio wymieniłem pady, jeszcze się nie wyrobiły. 

Ps. u mnie wygrały ostatecznie z DT-150 a to coś znaczy. 💪

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 23.03.2020 o 13:09, skylux70 napisał:

Piękne, ale czytalem porównanie z NightHawk, których słuchałem i bas nie zrobił na mnie żadnego wrażenia. Podobno bass mają słabszy niż te odsluchiwane NightHawki, więc chyba to nie będzie to.

@pabloj O tutaj ;)

 

Godzinę temu, MrBrainwash napisał:

Według mnie ich zaletą jest mieszanka efektowności i naturalności (pod kątem prezentacji - ciężko to wyjaśnić, trzeba posłuchać)

U mnie mniej więcej tak właśnie grały D600 jak je puszczałem bezpośrednio z dziury jakiegoś CD Denona bodajże z lat 90 :D W ogóle ja wtedy miałem kilka CD różnych firm i o dziwo te Denony całkiem nieźle różnicowały poszczególne źródła. Wychodziło mi na przykład brzmienie takie zdawałoby się przeźroczyste w barwie ale aż zanadto, wręcz odbarwione może nawet, a w innym przypadku (wspomniany tu CD Denona) takie ciekawe misiowate granie z wykopem. Jeśli HD650 są natural - a widziałem chyba takie określenia na hedfaju - to by było coś w ten deseń pod względem barwy i wypełnienia na tej konkretnej konfiguracji. 

Tak czy inaczej, bas w nich na pewno jest jednym z najbardziej zapadających w pamięć, kiedyś nawet od basoluba usłyszałem żebym ich nie sprzedawał ;)

Dla porównania takie T5p.2 nie zrobiły tu wrażenia.

 

Także skoro @MrBrainwashsprzedaje swoje to na pewno jest solidny kandydat do rozważenia. Nawet jakby nie podeszły to być może można by podesłać do @Perula na mody. 

 

Z bardziej "normalnych" i też bardzo dobrych jeśli chodzi o niski bas byłyby Denony D7200, gdzie tu już niektórym osobom brakowało tego wyższego. U mnie w torze barwa ciekawa, za to wygoda taka sobie. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję Panowie, nakierowaliscie mnie na markę na którą nie zwracałem uwagi. 

 

Niestety muszą być nówki. D600 juz niedostępne, D7100 tez nie. D7200 I D5200 sa za to dostępne postaram się dorwać je na odsłuchy. Duzo mocy potrzebują? Wzmacniacz wymagany? 

 

Meze 99 Neo podobno mają wąską scenę.

Audioquest NightHawk być może zasługują na drugą szansę, bo ostatnio wyrażenia na mnie nie zrobiły, ale w sumie EX800 na początku też nie, a teraz jak słucham EX800 to kopara opada i cieszę się, ze nikt ich nie chciał kupić bo bym popełnił największy błąd w swojej przygodzie z audio 🤣 Trzeba posłuchać trochę jak się ten wirus uspokoi. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

D600 z Geekoutem 450 imho grają bajecznie i takie combo za 1k dla basoluba jest świetne. Sam geekout robi im na prawdę dobrze i znacznie poprawia odbiór Denonków.

To jedyny słuchawki których nie sprzedałem, bo po prostu mam do nich sentyment.

 

DSR9BT grają baardzo basowo. Niedawno je kupiłem i w moje gusta wpasowują się w 100% (a mam podobne do twoich).

 

Dla mnie Hawki czy Owle nie grają. Ale ja słucham przeważnie EDM.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności