Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Najlepszy jakościowo bas w słuchawkach do 2000 zl.


skylux70

Pytanie

Witam, 

w pogoni za króliczkiem chciałbym się Was doradzić w jakich słuchawkach słyszeliście najlepszy jakościowo bass. 

 

Odrazu napomnę, ze nie chodzi o duża ilość middasu, który mocno uderza, tylko o różnorodny schodzacy bas jak w 16 calowym subwooferze. 

 

Moje doświadczenia :

 

1. KEF M200. Byłyby idealne gdyby nie komfort. Bas w nich ma wiele faktur, jest potężny. Dodatkowo świetna, rozdzielcza średnica i naturalna góra bez cienia sybilizacji. Jedynie komfort mnie powstrzymuje by czesto ich użytkować, czekam na inne tipsy by staly się używalne. 

 

1. Silver Bullets Fischer Audio modowane. 

Leżały u mnie prawie 7 lat w szufladzie, zanim odkryłem w nich ogromny potencjał. Po wyjęciu osłonki z wewnątrz słuchawki 

Bas ma większego kopa niż Kefy, schodzi tak nisko, że praktycznie każde zejście jest słyszalne. Mają sporą sceną, niestety okropna sybilizację i przeciętne średnie tony sprawiają, ze są opcją idealną tylko do niektórych gatunków muzyki. Do rocka się po prostu nie nadają. Rap brzmi w nich wybitnie. Najlepsze, ze bardzo łatwo rożnicują bas i pokazują jego różną fakturę. 

 

2. SONY EX800

Genialne całościowo, najbardziej szczegółowe, z najlepszą średnica i średnimi tonami jakie słyszałem, wymagaja jednak equalizacji. Bez tego bas nie dorównuje KEF M200 i Silver Bullets. Potrzebują wzmacniacza, zastanawiam się czy z nim mógłby wejść poziom wyżej. 

Mod polegający na zamknięciu portów mi sie nie podoba, za bardzo zamula dźwięk i bas. 

 

4. Zero Audio Basso

Schodzą niezwykle nisko, nie wymagaja equalizacji, ale też nie sa na nie podatne. Są w trakcie wygrzewania więc narazie dam im szansę. 

 

Źródło : Ipod touch 5 gen. wg mnie grający barwowo lepiej niż LGV30. 

 

Co mi się nie podoba:

Sony XB41 - mulacy bass, mało różnorodny, mulaca srednica jak ze studni, skrzeczace wysokie tony. 

 

Sony WH1000XM3 - poprawne granie, jak dla mnie zbyt grzeczne, bass schodzi delikatnie i bez nalezytej siły. 

 

Nad czym się zastanawiam :

1. Sony XB500 - słuchałem ich dawno tego, niestety tak dawno, ze pamiętam tylko, ze bas był naprawdę imponujący, ale poza tym bez szalu. Nie wiem, czy teraz bas w nich zrobilby na mnie wrażenie. Cena 500 dolarów na amazon.com trochę daje do myślenia, gdyz pamiętam jak były po 500zl. 

 

2. Future Sonics G10 - recenzje zapewniają, ze bas jest genialny, ale czy tak jest w rzeczywistości? 

 

 

3. KEF One 

 

4. JVC FXT 100

 

 

 

Rozwiążę każdą inną propozycję. Najlepiej jak odnosiła by się do sprzętu, który posiadam. 

 

Pozdrawiam. 

 

Edit:

Zapomniałem napisać, ze słuchawki powinny posiadać szeroką i głęboką scenę muzyczną. Z jakiegoś względu niskie zejście basu przy sporej scenie odbieram tak jakby wielki subwoofer grał w sporym salonie, z kolei nie chciałbym słuchawek grających w głowie z wąska sceną. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pioneer SE-CX8 lub 9. Subwoofer w uchu. Ale inne pasma też obecne. Ciężko taki bas znaleźć nawet w dużych nausznikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gumki do KEF ów jadą, ale szczerze nie wiem czy uda mi się dopasować ze względu na szeroki kanał. Gdyby kanał był węższy to wg mnie były by idealne słuchawki basowe. Wczoraj też sluchalem EX800 i pogrzebalem w korektorze mocniej i naprawdę juz niewiele im brakuje do nr. 1. Czy wzmacniacz mógłby faktycznie pomoc? Głośność osiągają sporą. Więc pytanie czy warto? 

 

Odnośnie Pioneer CX8, martwi mnie trochę to oznaczenie Club Sound. Podejrzewam spore pokłady middbasu. Czy mógłbyś opisać ten bass? Czy mają szeroką scenę? Dominuje subbas czy middbas? 

Z jakimi basowymi sluchawkami możesz porównać te pionniery? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podciągnąć trochę budżet, podpytać Maystra o jakiś rabacik i kupić Empire Ears Bravado?

Tyle że patrząc na odtwarzacze, to pchanie się w słuchawki w okolicach 2k jest trochę bez sensu, bo będą one ograniczane...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
22 minuty temu, skylux70 napisał:

Odnośnie Pioneer CX8, martwi mnie trochę to oznaczenie Club Sound. Podejrzewam spore pokłady middbasu. Czy mógłbyś opisać ten bass? Czy mają szeroką scenę? Dominuje subbas czy middbas? 

Z jakimi basowymi sluchawkami możesz porównać te pionniery? 

 

Ciężko mi porównać bo nie słyszałem jeszcze nawet w nausznych tak potężnego, subwooferowego basu. Dźwięk jest na porządnym poziomie, ten bas brzmi jakby to był uklad 2+1 czyli dwa źródła plus ten subwoofer. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Jaro54 napisał:

Ciężko mi porównać bo nie słyszałem jeszcze nawet w nausznych tak potężnego, subwooferowego basu. Dźwięk jest na porządnym poziomie, ten bas brzmi jakby to był uklad 2+1 czyli dwa źródła plus ten subwoofer. 

A jakich słuchawek sluchales? 

28 minut temu, Inszy napisał:

Podciągnąć trochę budżet, podpytać Maystra o jakiś rabacik i kupić Empire Ears Bravado?

Tyle że patrząc na odtwarzacze, to pchanie się w słuchawki w okolicach 2k jest trochę bez sensu, bo będą one ograniczane...

Raczej nie chciałbym wydawać powyżej 3000 na doki. Tymbardziej, ze odrazu trzeba byłby kupić player za 2000 do nich. Ale recenzje przeczytałem i faktycznie to byłoby to czego szukam brzmieniowo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
15 godzin temu, skylux70 napisał:

 

1. KEF M200. Byłyby idealne gdyby nie komfort. Bas w nich ma wiele faktur, jest potężny. Dodatkowo świetna, rozdzielcza średnica i naturalna góra bez cienia sybilizacji. Jedynie komfort mnie powstrzymuje by czesto ich użytkować, czekam na inne tipsy by staly się używalne. 

Może warto byłoby zrobić custom tipy? Też miałem m200 i to chyba absolutnie to co potrzebujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, espe0 napisał:

Może warto byłoby zrobić custom tipy? Też miałem m200 i to chyba absolutnie to co potrzebujesz.

A jak to zrobić? Myślałem też na Space One nausznymi, ale one chyba nie popisuja się az tak basami? 

 

Wzmacniacz do EX800 mógłby pomóc? 

52 minuty temu, Jaro54 napisał:

Ciężko mi porównać bo nie słyszałem jeszcze nawet w nausznych tak potężnego, subwooferowego basu. Dźwięk jest na porządnym poziomie, ten bas brzmi jakby to był uklad 2+1 czyli dwa źródła plus ten subwoofer. 

Tylko pytanie jakich nausznych sluchales? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, skylux70 napisał:

A jak to zrobić? Myślałem też na Space One nausznymi, ale one chyba nie popisuja się az tak basami? 

 

Musiałbyś iść gdzieś na wycisk ucha i zwrócić się później do firmy która to (custom tipy) wykonuje (np Lime Ears)

 

Mam KEF Space One Wireless - to nie jest ten bas którego szukasz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, skylux70 napisał:

2. SONY EX800

Genialne całościowo, najbardziej szczegółowe, z najlepszą średnica i średnimi tonami jakie słyszałem, wymagaja jednak equalizacji. Bez tego bas nie dorównuje KEF M200 i Silver Bullets. Potrzebują wzmacniacza, zastanawiam się czy z nim mógłby wejść poziom wyżej. 

Mod polegający na zamknięciu portów mi sie nie podoba, za bardzo zamula dźwięk i bas.

 

Zmień źródło i przełącz się na balans. Sony NW-WM1A albo ZX300/BA300S. Nadal nie będzie to subwoofer, ale jakościowo będzie to najwyższa półka.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 18.03.2020 o 10:02, espe0 napisał:

Musiałbyś iść gdzieś na wycisk ucha i zwrócić się później do firmy która to (custom tipy) wykonuje (np Lime Ears)

 

Mam KEF Space One Wireless - to nie jest ten bas którego szukasz.

Czyli Space One odpada. No chyba, ze poleciłbys te słuchawki ponad KEF M200 jeśli chodzi o całość dźwięku? 

 

Bass w One ma roll-off na subbasie? 

W dniu 18.03.2020 o 10:07, all999 napisał:

 

Zmień źródło i przełącz się na balans. Sony NW-WM1A albo ZX300/BA300S. Nadal nie będzie to subwoofer, ale jakościowo będzie to najwyższa półka.

Jest szansa wejść półkę wyżej nie wchodząc tak wysokie ceny  player ów? Może udałoby się to zrobić jakimś wzmacniaczem? 

Ostatnio dużo też czytałem o Beyerdynamics DT770  80 Ohm. Może ktoś słuchał i jest w stanie wydać opinie porównując do tego co sluchalem? I jaki wzmacniacz musiałbym do nich kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, skylux70 napisał:

Czyli Space One odpada. No chyba, ze poleciłbys te słuchawki ponad KEF M200 jeśli chodzi o całość dźwięku? 

 

Bass w One ma roll-off na subbasie? 

 

Bas ma swój ciężar i pełnię, lecz jest go tonalnie po prostu mało w porównaniu do basowych słuchawek. Bardziej powiedziałbym że subbas sobie ładnie mruczy kosztem średniego basu którego jest tu ledwo ledwo. To ciekawe i przestrzenne słuchawki z niezłą werwą. Niestety dla niektórych mogą okazać się zbyt jasne.

12 minut temu, skylux70 napisał:

subbasie?

Ale mam chyba Coś co by Ci się spodobało :D Sony MDR-100AAP. - Poczytaj o nich - to moje "popowe" słuchawki. Spełniają chyba wszelkie kryteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W tej chwili w forumowym komisie są Campfire Vegi w niewiele wyższej cenie. Jeśli chodzi o ilość i jakość basu to dalej niewiele iemow może się z nimi równać ,a i reszcie pasm nic nie brakuje

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, espe0 napisał:

 

Bas ma swój ciężar i pełnię, lecz jest go tonalnie po prostu mało w porównaniu do basowych słuchawek. Bardziej powiedziałbym że subbas sobie ładnie mruczy kosztem średniego basu którego jest tu ledwo ledwo. To ciekawe i przestrzenne słuchawki z niezłą werwą. Niestety dla niektórych mogą okazać się zbyt jasne.

Ale mam chyba Coś co by Ci się spodobało :D Sony MDR-100AAP. - Poczytaj o nich - to moje "popowe" słuchawki. Spełniają chyba wszelkie kryteria.

Zbyt jasne? Góra potrafi być za gorąca? Kuszą mnie strasznie bo mam w domu kolumny KEF Q950, które wygrały z kolumnami kilka razy droższymi. Potem KEF M200, tez genialne, oprócz komfortu. Ale jak mówisz, ze basu malo i bardzo jasne to chyba nie dla mnie xD  Chociaz szczerze powiedziawszy, ja lubię tylko różnorodny subbas, wysokim i średnim basem nie jestem zainteresowany i czesto je zmniejszam xD Najbardziej mnie interesuje czy usłyszę w nich wyraźnie i z potęgą ten najniższy subbas 20, 30 HZ. 

53 minuty temu, espe0 napisał:

Uuu przepraszam za sugestię poprzednią. Zapomniałem o budżecie :D ...to może jakieś fostexy albo denony?

Masz na myśli jakieś konkretne modele? 🙂

Godzinę temu, espe0 napisał:

 

Bas ma swój ciężar i pełnię, lecz jest go tonalnie po prostu mało w porównaniu do basowych słuchawek. Bardziej powiedziałbym że subbas sobie ładnie mruczy kosztem średniego basu którego jest tu ledwo ledwo. To ciekawe i przestrzenne słuchawki z niezłą werwą. Niestety dla niektórych mogą okazać się zbyt jasne.

Ale mam chyba Coś co by Ci się spodobało :D Sony MDR-100AAP. - Poczytaj o nich - to moje "popowe" słuchawki. Spełniają chyba wszelkie kryteria.

Poczytam, to jakas odmiana Sony MDR-1AM2? 

Godzinę temu, Loke13 napisał:

W tej chwili w forumowym komisie są Campfire Vegi w niewiele wyższej cenie. Jeśli chodzi o ilość i jakość basu to dalej niewiele iemow może się z nimi równać ,a i reszcie pasm nic nie brakuje

Niestety, muszą być nowki... 

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, skylux70 napisał:

subbas 20, 30 HZ

Generator fal wyciska z nich nawet 17hz. Może szło by zrobić mod z jakąś włókniną - będę miał czas to spróbuję je bezpiecznie przyciemnić. 

 

8 godzin temu, skylux70 napisał:

konkretne modele?

Fostex TH610

 

8 godzin temu, skylux70 napisał:

odmiana Sony MDR-1AM2?

Nie. Inny target. Bardzo rozrywkowe brzmienie i dużo mocno rozciągniętego basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, espe0 napisał:

Generator fal wyciska z nich nawet 17hz. Może szło by zrobić mod z jakąś włókniną - będę miał czas to spróbuję je bezpiecznie przyciemnić. 

 

Fostex TH610

 

Nie. Inny target. Bardzo rozrywkowe brzmienie i dużo mocno rozciągniętego basu.

To mnie zaciekawiłes. Potrzebuja wzmacniacza?  Sa podatne na equalizację? 

 

Fostex TH610 maja niezvyt fajna reckę na forum. TH900 byloby marzeniem, ale nie ten budzet. 

 

Te Soniaki tez mnie zaciekawiły, muszę o nich poczytać. 

PS. Czemu Jaro 54 ciągle wkleja tą samą wypowiedź??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, skylux70 napisał:

To mnie zaciekawiłes. Potrzebuja wzmacniacza?  Sa podatne na equalizację? 

 

Fostex TH610 maja niezvyt fajna reckę na forum. TH900 byloby marzeniem, ale nie ten budzet. 

 

Te Soniaki tez mnie zaciekawiły, muszę o nich poczytać. 

PS. Czemu Jaro 54 ciągle wkleja tą samą wypowiedź??? 

Jaro ma jakieś minusy z prawej strony i jego wypowiedź jest stale na samym dole.

 

Ja mam Space One Wireless na BT (po kablu grają gorzej)

tu masz moją reckę:

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, espe0 napisał:

Jaro ma jakieś minusy z prawej strony i jego wypowiedź jest stale na samym dole.

 

Ja mam Space One Wireless na BT (po kablu grają gorzej)

tu masz moją reckę:

 

 

Czytalem juz z piąty raz i dlatego tak mnie do nich ciągnie plus wiem, że to firma, która nie ma niewypałow. 

 

Doczytałem tez, ze bas w Sundarach jest bardziej zróżnicowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 minut temu, skylux70 napisał:

Czytalem juz z piąty raz i dlatego tak mnie do nich ciągnie plus wiem, że to firma, która nie ma niewypałow. 

 

Doczytałem tez, ze bas w Sundarach jest bardziej zróżnicowany? 

 

Fakt ma więcej faktur, ale mniej subbasu. Też jestem fanem KEFa - miełem iq50 i iq70 :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z doków Bravado, używki dostaniesz w okolicach 1600-1700zł, nic lepszego nie znajdziesz pod swoje wymagania i w założonym budżecie. Z pełnowymiarowych DT1770Pro, 1650zł z Thomann'a, na skórach grają tak, jak opisujesz.

 

TH-610 i TH-900 faktycznie bas mają wielofakturowy, ale tną wysokimi po uszach, a średnica nie ma wypełnienia, imo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, espe0 napisał:

 

Fakt ma więcej faktur, ale mniej subbasu. Też jestem fanem KEFa - miełem iq50 i iq70 :)

Oo no to nie dla mnie;) 

 

Czytam teraz o Ikko OH10. Warte są coś te sluchaweczeki? 

5 godzin temu, neonlight napisał:

Z doków Bravado, używki dostaniesz w okolicach 1600-1700zł, nic lepszego nie znajdziesz pod swoje wymagania i w założonym budżecie. Z pełnowymiarowych DT1770Pro, 1650zł z Thomann'a, na skórach grają tak, jak opisujesz.

 

TH-610 i TH-900 faktycznie bas mają wielofakturowy, ale tną wysokimi po uszach, a średnica nie ma wypełnienia, imo.

Poczytam o DT 1770Pro, rozumiem, ze będą rozwinięciem DT770 80 Ohm? 

Jaki wzmacniacz byłby pod nie odpowiedni? 

 

Ogladalem IFI  HiP DAC, ktoś próbował? 

Czy moze DAC, AMP pod  USB C dalby radę? IBASSO DC01? 

 

PS. Zamknąłem porty Sony EX800, ale nie taśmą co powodowalo potężne zmulenie basu i jego ogromną ilość, lecz pomalowanym na czarno plastrem z dziurkami ;) Scena pozostała ogromna, ilość i różnorodność basu znacznie się zwiększyła ;) Po dłuższym odsłuchu EX800 cała reszta brzmi to prostu mniej wyrafinowanie. Separacja, rozdzielczość i możliwość wyobrażenia sobie gdzie znajduje się dany instrument są czymś, czego w dokach nie słyszałem. Wow. Czasami warto spędzić trochę czasu na zapoznanie się z dokami xD 

IMG_20200322_193034.jpg

Edytowane przez skylux70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, skylux70 napisał:

Poczytam o DT 1770Pro, rozumiem, ze będą rozwinięciem DT770 80 Ohm? 

Jaki wzmacniacz byłby pod nie odpowiedni? 

 

Ogladalem IFI  HiP DAC, ktoś próbował? 

Czy moze DAC, AMP pod  USB C dalby radę? IBASSO DC01?

Zdecydowanie rozwinięcie, w każdym aspekcie. Najlepszy byłby dobry tranzystor, który trzymałby bas za mordę, przybliżył nieco średnicę, oraz dodał powietrza. Jednak z powodzeniem można je pędzić ze słabszych źródeł, osobiście podpinałem je pod DFB i świetnie się to razem zgrywało. Proponowałbym coś od ifi, wspomniany Hip Dac lub Nano iDSD BL, na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytałem i te DT1770Pro jednak nie dla mnie. 

Opis średnicy. 

'' To całkiem agresywna prezentacja, która może wydać się natarczywa – DT1770 to nie słuchawki dla szukających relaksu, czarowania dźwiękiem i delikatności.

 

Opis sceny:

"DT 1770 PRO to bardzo bezpośrednie słuchawki, wręcz narzucające się. Pierwszy plan pozostaje bardzo blisko, bez dystansu. Instrumenty są duże i serwowane wprost – nie wybrzmiewają gdzieś z oddali, lecz pojawiają się bezpośrednio przy uszach, także w głowie. Stereo jest mocno zarysowane, głębia słyszalna, separacja mocna, ale scena mała."

 

Tak jak wspominałem w 1 poście, najlepiej odczuwam niski bas jeśli scena jest szeroka, wtedy brzmi tak naturalnie, niesluchawkowo. Dodatkowo bezpośrednia średnica, narzucająca się... Na pewno nie dal mnie. 

 

Oczekuję słuchawek z potężnym nisko schodzacym, roznorodnym basem, szeroką sceną, oddaloną szczegółowa średnicą i nienatarczywą, czysta, wybrzewajaca górą. 

 

Wiadomo, jeśli cena bedzie niższa to priorytetem jest subbas, jesli natomiast cena jest około 2000 to chciałbym coś możliwie wpasujacego się w te preferencje. 

 

 

 

 

Edytowane przez skylux70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności