Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AKG K712 pro vs HiFiMan HE-560v2


Aro91

Rekomendowane odpowiedzi

Te porównanie będzie w nieco innym stylu niż zawsze, różnice obu modeli słuchawek podam w myślnikach, być może taki charakter porównania będzie bardziej czytelny dla większości.

Moje HE-560v2 użytkuje od paru miesięcy więc trochę już je poznałem, zaś AKG mam od 2 tygodni.

 

Mój tor pod słuchawki > wzmacniacz xDuoo TA-20, DAC Kenwood DM7090, RCA na skrętce komputerowej, pliki FLAC oraz MP3 z laptopa.

 

Słuchawki nie były w ogóle modowane i mają standardowy kabel.

 

Wygoda w obu modelach bardzo dobra, AKG lżejsze, lecz pady nieco mniej przylegały do głowy, HiFimany sa troche cięższe ale można się przyzwyczaić, pady bardzo fajnie przylegają do głowy.

Wykonanie przyzwoite w AKG i HiFimenach, chociaż chyba bardziej AKG z biegiem czasu potrafią skrzypieć, ale tu mogę się mylić.

 

Różnice obu modeli>

- Barwa w AKG jest bardziej przyciemniona, średnica nieco bardziej ocieplona i ciemniejsza, niskie tony delikatnie bardziej podbite.

- Aby za spoilerować ważną informacje napiszę, że HE-560v2 to poziom wyżej jeżeli chodzi o ogólna jakość grania.

- K712 pro mają u mnie czasem problem z zbytnim podbiciem w okolicach 2.5 khz, pewnie to wina nie najlepszej jakości DACa w Kenwoodzie.

- HE560 v2 grają trochę zbyt krzykliwie, ostro w średnicy, co ciekawe i zastanawiające grają ostrzej od AKG.

- Scenicznie oba modele prezentują dobry poziom, AKG grają ciut szerzej, mniej głęboko, nie tak wysoko, HE560v2 maja fajną scenę budując w głąb.

- Lepsza holografia w Hifimenach, czuć bardziej czytelne źródła pozorne, lepsza stereofonia, bardziej czyste tło, lepiej graja przy wielu składach.

- Co mi się bardzo podoba to rytmika, kontur który jest trochę lepszy w HE-560v2, AKG grają nie tak energicznie a bardziej spokojnie.

- Spójność w obu modelach bardzo dobra, jak bym miał zaryzykować to raczej HE560v2 grają jeszcze bardziej płynnie.

- Granie w AKG jest bardziej bliskie, przykładowo wokale często grały "w głowie" gdy HE560v2 nieco lepiej wypychają 1 plany na przód.

- Niestety lub stety sybilanty mocniej dawały się we znaki w HE560v2, utwór "Ira - Nie daj mi odejść" był tego przykładem.

- Bardziej czyste wysokie tony zaobserwowałem w Hifimenach, całościowo to te słuchawki mają wyższą rozdzielczość.

- k712 pro są bardziej miękkie, misiowate, mniej gęste, bardziej zwiewne.

- HE560v2 maja nieco za bardzo przekombinowaną średnicę, jest tam dziwne podbicie w średnim zakresie i wyższym.

- Jakość niskich tonów ogólnie lepszy w Hifimenach, są bardziej zarysowane, kontrolowane, zwinne, mają więcej miejsca na scenie by wybrzmieć, AKG grały bardziej ciasno, trochę bardziej  rozdmuchane i nie tak czytelne niskie tony.

- Wokale w obu modelach dobre, AKG mają bardziej potulne, misiowate, zaokrąglone wokale, HE560v2 to bardziej techniczny przekaz, nieco bardziej wypchnięte do przodu, więcej miejsca w głąb na ich wybrzmiewanie, bardziej wyraźne, jasne, niestety mają częściej problemy z sybilantami. Wokale imo lepszej jakości można uzyskać na planarach tylko, że trzeba im dobrać starannie tor.

- Hifimany grały nieco ciszej, przykładowo poziom głośności był ustawiany 4 stopnie wyżej niż w AKG (przy skali 0-95)

 

Oba modele mają swoje plusy i minusy, całościowo to HE560v2 oferowały wyższy poziom ale na moim torze AKG grały bardziej przyjemnie.

Na pewno AKG nie są tak wybredne co do toru i dlatego też grały nie tak ostro, krzykliwie w wyższych tonach.

Kto co woli, ja raczej wolał bym HE560v2 i im dobrać możliwie dobry tor.

 

AKG mają sporo plusów, nie jest to tak efektowne granie jak w Q701, bardziej spokojne, trochę charakterystyczne przez ich średnicę, gdy by miały lepszy kontur, więcej gęstego, precyzyjnego grania.

Dostajemy trochę dwa inne bieguny grania, lepsze technicznie, bardziej czyste, ciekawiej budowane w głąb, energiczne, trochę krzykliwe w zamian za spokojne, bliższe, miękkie, nie tak wyraziste, mniej konturowe granie.

Oba modele są warte pieniędzy (używki  AKG - 700zł vs HE-560v2 - 1100zł)

 

Dziękuje za podesłanie AKG K712 pro użytkownikowi "Hustler"

SAM_2658.thumb.jpg.7ba385779328733bf4a75031f4e3b0d9.jpg

 

SAM_2661.thumb.jpg.c2b920ee39805009c771ad99254a3eb9.jpg

 

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie AKG K712 są taką odskocznią od Hifiman Arya i Audez LCD-XC... nie są takie dokładne, ani szybkie, czy techniczne dobre... ale mają to coś, że zakładasz je na głowę i gra muzyka, jest miło, to w nich cenię. Zdecydowanie wolę je od np. HD650 czy HD660S. Generalnie uważam, że K712 to bardzo udane słuchawki, bardzo wygodne i a do tego im lepszy wzmacniacz im dodasz za towarzysza grają lepiej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Corvin74 napisał:

Dla mnie AKG K712 są taką odskocznią od Hifiman Arya i Audez LCD-XC... nie są takie dokładne, ani szybkie, czy techniczne dobre... ale mają to coś, że zakładasz je na głowę i gra muzyka, jest miło, to w nich cenię. Zdecydowanie wolę je od np. HD650 czy HD660S. Generalnie uważam, że K712 to bardzo udane słuchawki, bardzo wygodne i a do tego im lepszy wzmacniacz im dodasz za towarzysza grają lepiej. 

Lepszy wzmacniacz to jedno, trzeba im dodać balans :D:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, espe0 napisał:

Lepszy wzmacniacz to jedno, trzeba im dodać balans :D:D:D

oj tam, oj tam.. balans to wisienka na torcie, zresztą jeszcze nie porównywałem ich do wersji standardowej. Jak pożyczę to sprawdzę😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności