Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

57 minut temu, Spawn napisał:

To sprawdź na Wasapi bo asio to sobie każdy sam pisze do sprzętu i może jest do bani. Wasapi (Windows Audio Session API) to rozwiązanie microsoftu własnie aby ominąć mixera bo sami wiedzą jaki to syf. 

 

Różne sprzęty różnie reagują na te wtyczki bo przykładowo wspomniany RME ADI-2 DAC wasapi ma skopany i ograniczony jest do 44khz. Wtedy jesteś skazany na asio od producenta.

RME ADI-2 DAC był tworzony pod kolumny, nie pod słuchawki. 

Z pewnym zdziwieniem patrzyłem na Twoje ruchy i zakupy.

Kiedy zobaczyłem Twoją ofertę sprzedaży w Komisie, odetchnąłem z ulgą ...

Godzinę temu, Spawn napisał:

To sprawdź na Wasapi bo asio to sobie każdy sam pisze do sprzętu i może jest do bani. Wasapi (Windows Audio Session API) to rozwiązanie microsoftu własnie aby ominąć mixera bo sami wiedzą jaki to syf. 

 

Różne sprzęty różnie reagują na te wtyczki bo przykładowo wspomniany RME ADI-2 DAC wasapi ma skopany i ograniczony jest do 44khz. Wtedy jesteś skazany na asio od producenta.

Się podpisuję oboma ręcyma i nogyma ...

Wasapi "żondzi"

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wątpie abym był w stanie rozróżnić asio od wasapi w przypadku w którym obydwa pracują poprawnie. Problem jednak w tym że nie każdy sprzęt i soft wspiera obydwa tak samo. Główne zastosowanie ASIO to studio a cel to przede wszystkim minimalizacja opóźnień a WASAPI to stabilność i jakość połączenia.

 

@paratykus jak RME pod kolumny jak ma wmaka słuchawkowego a nawet specjalną dzkurke pod iemy? :)

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Osobiście wątpie abym był w stanie rozróżnić asio od wasapi w przypadku w którym obydwa pracują poprawnie. Problem jednak w tym że nie każdy sprzęt i soft wspiera obydwa tak samo. Główne zastosowanie ASIO to studio a cel to przede wszystkim minimalizacja opóźnień a WASAPI to stabilność i jakość połączenia.

 

@paratykus jak RME pod kolumny jak ma wmaka słuchawkowego a nawet specjalną dzkurke pod iemy? :)

 

Biję się w swoją chuderlawą pierś ( mea culpa), bom nie słuchał, ale przeczytałem na temat tego RME ADI-2 DAC większość tego co napisano w sieci. Wkręciłem się po prostu kiedyś w jego zakup. I wyszło mi to co powyżej pisałem. Mogę błądzić, mogę nie mieć racji.

O wybaczenie upraszam ( teraz następuje posypanie głowy popiołem ze spalonym opampów, przejściówek, kabelków i innych takich )

Pozostając w przyjaźni Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Różnice są zbyt duże aby można było mówić o ślepym teście.

 

Chyba Kolega pomylił schemat sylogistyczny. Skoro różnice są duże to ślepy test zdajemy obudzeni o 4.00 nad ranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Whooy napisał:

 

Chyba Kolega pomylił schemat sylogistyczny. Skoro różnice są duże to ślepy test zdajemy obudzeni o 4.00 nad ranem.

Jak dla mnie ślepy test ma sens gdy różnica jest niewielka. Ale z ciekawości zrobię wieczorem. Akurat ten test da się zrobić "na ślepo" samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ostatnio  kozystajac  z  czasu wolnego  wertowalem net  w  poszukiwaniu   ulepszen  do  foobara ,  i  jako  słuchakowiec ,  znalazłem  info   o  wtyczce   --- crossfed   ,  ktora   jakoby  miała poszerzac   efekt   stereo   by  słuchawki  nie  grały   w  glowie  ,  po  zainstalowaniu  efekt   był  odwrotny  od  zamierzonego ,  wywaliłem   ustrojstwo .  ale   w  spisie   dodatkow  była wtyczka  --vocal  exicter -- zainstalowałem  i  zadziałało  tzn   dziala  jak regulator  wysokich  tonów, zbyt  duza  dawka  zniekształca  dzwiek ....... hmmmkolejny  wynalazek    do kosza? ale  cos  mnie  tkneło   i  wyłaczyłem     korektor  eq  , ten  fabryczny , bo  jescze  mam 31-bandowy........ zaskoczyła  mnie   bardzo  dobra  jakosc   dwieku    plików............mozna  sprobowac  ..ja  juz  nie  bede korzystał  z  eq .

 ...i  to  na  13-to  lrtnim  notbuku  z  systemem  7   -     az  dziw   bierze  ze   to  tak  dobrze   gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pilotKA napisał:

wtyczka  --vocal  exicter -- zainstalowałem  i  zadziałało  tzn   dziala  jak regulator  wysokich  tonów, zbyt  duza  dawka  zniekształca  dzwiek

Ta wtyczka tak działa, że zniekształca dźwięk. Ja wolę słuchać bez dodatkowych zniekształceń.

"Adds harmonically related distortion to high frequencies to give more presence."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2021 o 20:36, Spawn napisał:

Co do crosfeedu to coś takiego przerzuca część lewego kanału na prawy i vice versa. Ma to niby symulować odsłuch na kolumnach gdzie słyszy się obydwa kanały obydwoma uszami. W słuchawkach scena staje się głębsza ale znacznie mniejsza na szerokość.

Kupiłem coś ostatnio z sprzętowym crossfedem i sprzedający zaargumentował też przydatnym zastosowaniem tej funkcji w starszych utworach z lat 50, 60, 70 gdzie ścieżki były nagrywane w mono. Nie wiem jeszcze jak taki przykładowo utwór : The Searchers : Needless and Pins zabrzmi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
43 minuty temu, krz napisał:

@majkel, porównywałeś jak różne wersje foobara wpływają na dźwięk? Po miesiącach wracam do foobara i widzę, że mamy już 1.6.7.

Nie. Robiłem w sumie kilka przesiadek na przestrzeni 15 lat. 0.8.3, 0.9.6, 1.1.3 bodajże i potem 1.5.1. W kontekście niniejszego wątku tylko jedna przesiadka. Zmiana była, ale też pojawiły się inne ustawienia przy okazji. Przykładowo Universal Volume Control, raz był domyślnie włączony, raz wyłączony, i samo to może zmienić brzmienie przy przesiadce.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona zaktualizowana. Inaczej wyliczony bufor, przejście na 24 bity. Zintegrowana informacja o SRC, drobiazgi różne dodane z tematu obsługi plików i sieci. Zlinkowany post z ustawieniami Windows i FF pod YT. W tym ostatnim zrobiony porządek i aktualizacja. Jak zawsze, można jechać z samych obrazków. Ogólnie postarałem się, żeby dało się wszystko ogarnąć wchodząc w pierwszy post, bez przewijania dyskusji.

  • Like 3
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś nieopatrznie zaktualizował foobara i się głowił, dlaczego jego ustawienia wyglądają inaczej niż w pierwszym poście - w najnowszych wersjach foobara WASAPI stało się domyślną opcją na wyjściu. Na screenie wersja z exclusive:

 

wasapi_exclusive.jpg.6e0a44d5742398bced5cc71bcedb08c5.jpg

 

Z tej racji kilka wydań zostało pozbawionych wyboru trybu (Push/Event) oraz całej osobnej podkategorii w Advanced/Playback. Dopiero 1.6.7 beta 5 przywraca możliwość ustawienia wielkości bufora. Tak prezentują się obecnie możliwości wyboru w Advanced/Playback:

 

advanced.jpg.9c8fccfdfb4e88df6626bade9ebf3839.jpg

 

E: Powyższy box w Advanced musi być zaptaszkowany. Peter, deweloper foobara, tako napisał na hydrogenaudio: Default mode is now push as it works properly on more devices.
I added an advanced preferences option to toggle this if you need the other mode for some device.

Edytowane przez joysofjoyc4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bugs fixed w poradach nt FF, Win, itp.

1. Wyłączenie wszystkich funkcji karty Wi-Fi związanych z zarządzaniem energii, czyli WoWLAN, itp., wyłączenie pobierania adresu przez Bluetooth AMP, włączenie GTK rekeying.

2. Windows - buforowanie dysków: ma być wyłączone opróżnianie bufora, nie buforowanie. Streaming lubi to.

3. FF - dodano wyłączenie skalowania wideo przy powiększaniu strony. Ustawienia wydajności - 1 wątek + przyspieszanie sprzętowe. YT lubi to.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

cześć

Ustawiłem foobara wg pierwszego postu i faktycznie gra teraz lepiej. Mam również zainstalowany MusicBee, też odpalam z Wasapi Exclusive event i gra to podobnie do foobara (Ifi hip dac). ALE słuchając z youtuba dźwięk jest już inny. Pojawia się jakby więcej basu, średnica jest lepiej dopełniona. Czy ktoś się spotkał z czymś takim już? Dodam, że system to Win10. Szczerze mówiąc to nie wiem, czy dźwięk z youtube nie podoba mi się bardziej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Proponuję zresetować do domyślnych, doinstalować wtyczkę WASAPI i tyle.

 

Zawsze mnie zastanawiało czy ktoś odpalał OCCT z AVX i jednocześnie korzystał z jakiegoś odtwarzacza w trybie WASAPI.

Z Pierestrojką OCCT, YouTube ze swoim  AAC 128kb/s, brzmi jak referencyjny wzorzec :)

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na dzień dzisiejszy nie używam już SRC, więc jak go nie włączysz, to i tak WASAPI ustawi taki bitrate jak plik źródłowy, a 32 nie dlatego, że mój konwerter tyle nie przyjmuje i mi się taka opcja nie pojawia. :) 

 

Możliwe, że mam teraz PPHS włączony z ustawieniem Ultra Mode i 16 bitów 44.1kHz, bo ja przez foobara słucham tylko ripów CD. Nie odpalałem dawno plików. 

 

Są konwertery, którym się opłaca włączyć 32 bity, albo wręcz nie da się ustawić innego rozmiaru danych niż 32 bity. To już sprawa indywidualna. 

 

Dawno tu nic nie pisałem, więc taka ciekawostka przy okazji - odpaliłem sobie Codec Tweak Tool dla LAV, bo takie mam zainstalowane do audio, i tam można wyłączyć domyślny dithering dla 16 bitów. Dzięki temu Firefox służący YT Music gra mi jeszcze lepiej, bo Sabre się nie odwdzięcza dźwiękowo za doczepianie pustych bitów. Tzn, mnie się to (już) nie podoba, co się wtedy dzieje. Skutek jest oczywiście tylko w trybie korzystania z Miksera Windows, innymi słowy Direct Sound. 

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, saudio napisał:

Ustawiłem mniej więcej tak jak w opierwszym poście, tylko za bardzo nie wiem po co 24bity a nie np. jak już to 32.

A czy poza studiem nagraniowym można gdzieś posłuchać 32 bits? 24bits już wykracza poza granicę słyszalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności