Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, miesosz napisał:

Kabel USB ? O to jest pytanie? 

Majkel jaki polecasz? Z przedziału:

1)  0-100zł

2) 100zł-500zł

3) 500zł-1000zł .

Tak wiem że voodoo, 🤔. Kiedyś jak bawiłem się RPI + wszystkie karty Allo + zasilanie na Akku.  Różnica zastosowanych dysków HDD - SSD była słyszalna. Na korzyść SSD. 

Jakie voodoo? Normalny towar u mnie. :D http://earstream.eu/page/73/Kable+USB/l Mógłbym Ci polecić Extreme v2, albo nowy model, którego nie ma na stronie. 400zł za metr wychodzi. U mnie wyparł Extreme z systemu. Akurat idę dziś wysłać jeden taki wydziergany wczoraj. Kupujący już przerzucił trochę ogólnie znanych marek i ich modeli. 

Dziś wieczorem będę badał modną ostatnio Fidatę oraz Entreqa otrzymanego do testów dzięki uprzejmości @Tytus1988

 

W temacie dysków - pod Windą na pewno poprawia granie wyłączenie buforowania zapisu na dysk twardy.

 

Rzeczywiście u mnie jest tak, że lapek z dyskiem HDD gra nieznacznie gorzej od takiego z SSHD, ale różnic jest więcej, np. chipset i procesor. RAMu tyle samo, a procek przy SSHD z niższej serii Intela, ale karta sieciowa WiFi na przykład bardziej na wypasie z mnóstwem opcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ markp:

Widzę, że masz to w małym palcu.
Czy możesz mi nieco rozjaśnić, jak to ogarnąć? Od zawsze korzystałem z Winamp i Foobar jest dla mnie jeszcze mało przyjazny...

P.S. Czym się różni tryb natywny od DoP?
Ten pierwszy pcha w kabel plik w niezmienionej postaci?


"Ostatnią wtyczką foo_input_sacd która natywnie wysyła pliki DSD do Foobara jest wersja 0.9.6. Nowsze wersje wysyłają do Foobara pliki DSD w trybie DoP. Ja preferuję tryb natywny, dlatego korzystam z tej starej wersji wtyczki. Ale można też użyć nowej wtyczki i na wyjściu Foobara zrobić konwersję DoP - DSD za pomocą DSD Transcoder."


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze opisany tryb DoP masz na tej stronie:

https://www.hifi.pl/slownik/dop.php

 

Na początek zabawy z plikami DSD na Foobarze proponuję zacząć od najprostszej konfiguracji. Pobierz i zainstaluj w Foobarze wtyczkę foo_input_sacd w wersji 1.2.6 (najnowsza wersja). To jest ta, do której podałeś wczoraj link. Jeśli będziesz chciał odtwarzać natywnie pliki DSD, to na tej stronie masz dokładny opis:

https://diyaudioheaven.wordpress.com/digital/pc-software/foobar-2000-for-dummies-part-3-new-experimental-sacd-plugin-v-0-9-x/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę i słyszę, że odtwarzanie DSD staję się już legendarnym gonionym króliczkiem, z cyklu mogę odtwarzać, ale nie mam czego.

Możliwości sprzętowe przerosły rynek.

A co z poczciwym PCM i całym dorobkiem artystycznym starej daty ?

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę zarówno o DSD, jak o klasycznych 24/96. Generalnie i tak mało jest materiału w DSD, a sporo plików to fake'i.

@ markp:
Dzięki wielkie.
Czy ów ciekawy i rozbudowany tutorial, pozwoli mi wycisnąć z obu typu plików to, co rozwinie ich skrzydła?

P.S. Mam na myśli, czy nie jest to przepis bardziej dla DSD, a 24/96 nie zagrają jak trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tanatos72 napisał:

 

Kolega zadał pytanie. Podpinam się pod nie.

Mój pierwszy kontakt z EAC, zarazem ostatni, był chyba 13 lat temu. Ergonomia i sposób konfiguracji tego programu skutecznie zachęcił mnie do zakupu dBpowerAmp, który kupiłem jako cały pakiet narzędzi wówczas, jak i teraz, mi potrzebnych. Chodzi o rippowanie, konwersję typu batch wielu zbiorów naraz, itp. Ponadto za upgrade do nowszej wersji nie płaci się tyle, co za pierwszy zakup. Podsyłają oferty czasem, albo można je sprawdzić, czy są. Kilka lat temu robiłem upgrade o nowe rzeczy i lepiej pasujące do mojego komputera możliwości kowertera formatów. Komp wciąż ten sam, więc dBpowerAmp też, i mam wszystko, czego potrzebuję.

Co tu można odpowiedzieć w ogóle? Najlepiej sprawdzić oba softy i wybrać, który się woli. Wiele lat temu zwolennicy EAC próbowali przekonywać o wielości opcji i parametrów konfiguracji oraz trybach rippowania aż do skrajnie wytrwałych, ale w dBpowerAmp też to jest.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 15.03.2020 o 12:25, majkel napisał:

Windows wszystko jest resamplowane do 16bit/48kHz, to masz de facto wszystko sprowadzone do tego samego, dość niskiego poziomu jakości. Ja mam ustawiony tryb udostępniania na 16 bit/44.1kHz w mikserze, bo praktycznie tylko takie pliki posiadam.

 

Ten resampling się skończył na przełomie aktualizacji w okolicach roku 2017.

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ending-the-windows-audio-quality-debate.19438/page-7 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Whooy napisał:

 

Ten resampling się skończył na przełomie aktualizacji w okolicach roku 2017.

 

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ending-the-windows-audio-quality-debate.19438/page-7 

 

Przeczytałeś chociaż to co wkleiłeś?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie trzeba roztrząsać wątku z forum, tylko popatrzeć, co pokazuje DAC jako próbkowanie, jeśli ma taką opcję. Natomiast to wszystko przestaje być na temat, gdy aplikacja działa w trybie wyłączności i sama narzuca parametry próbkowania. WASAPI w foobarze jest jednym z przypadków bezpośredniego dostępu do wyjścia audio. Tryb Exclusive w Tidalu kolejnym.

 

Tak na marginesie, mnie zupełnie zadowala jakość z Tidala według ustawień, jakie podawałem tu lub gdzie indziej. Natomiast cholernie on czuły na parametry przesyłu danych z internetu. Zaraz idę zaktualizować poradę na temat ustawień karty Wi-Fi, bo po przetestowaniu z dwoma różnymi aplikacjami do audio mam nowe wnioski. Zresztą sprzęt mi też idzie z jakością powoli do przodu. ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Whooy napisał:

Ja tak, ale czy Kolega?

 

 

Tylko pierwszy post z którego wynika że dopóki nie zainstalujesz dodatkowego softu i go poprawnie nie skonfigurujesz to windows robi z dźwięku mielonke o czym wiemy bo to słyszymy a ci co nie słyszą mogą sobie to teraz zobaczyć na wykresie.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak było. 

 

Natomiast ja mam propozycję, jeśli ktoś usłyszy różnicę ASIO (czy inne tam takie) vs Winda daję 2 klocki, jeśli nie, przyjmuję zapłatę w sprzęcie, jakieś słuchaweczki mogę przygarnąć. 

 

Są chętni?

 

Skoro różnica jest ewidentna, to chętnych na hajs będzie chyba wielu. Zapraszam uprzejmie na priv. Próba u mnie, można przynieść swoje słuchawki, czas nielimitowany - choć słychać to od razu, więc domyślam się, że będzie szybko.

 

😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to pewnie podpucha bo skoro Ty nie słyszysz róznicy to pewnie nie masz nawet skonfigurowanego systemu? Tez mogę proponować takie myki zeby usłyszeć u mnie tylko jaką ktos moze miec pewnosc ze nie mam zaszytego w systemie equalizera czy nawet roznicy poziomów? Starego misia na sztuczny miód chcesz nabrać? :)

 

Kolejną kwestią jest kto i jaki miał by cel aby kłamać ze slyszy roznice pomiedzy windowsowym mixerem a asio/wasapi? Przeciez do tego sluza darmowe wtyczki i darmowa konfiguracja. Nikt tu niczego nie sprzedaje.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjechać z własnym kompem i nawet DACem.

 

Ja to sprawdzałem wiele razy - autosugetia. Testowałem na ślepo, na spokojnie, dłuugie godziny. Nie ma różnic. ASIO czy mixer Windows w obecnej wersji systemu gra tak samo.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Whooy napisał:

Można przyjechać z własnym kompem i nawet DACem.

 

Ja to sprawdzałem wiele razy - autosugetia. Testowałem na ślepo, na spokojnie, dłuugie godziny. Nie ma różnic. ASIO czy mixer Windows w obecnej wersji systemu gra tak samo.

No bo ASIO w obecnej wersji Windows nie ma. Jeśli masz taką funkcję w sofcie lub sterownikach, to zostałeś nabrany przez jego autora. Singxer tak robi na przykład. Też sprawdziłem i potwierdzam, gra jak Direct Sound, czyli tamtędy leci. Natomiast WASAPI tak nie gra. Możesz sobie też wyłączać w locie Exclusive w Tidalu i zobaczyć czy się dźwięk zmienia oraz probkowanie na DACu. Ustaw np. 192kHz w mikserze. Na Tidalu nie ma takiego.

 

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene DACe też trudno rozróżnić. Większość gra tak samo. Są nierozróżnialne. Testowałem to na różnych DACach i czasem słychać bardzo minimalne różnice, ale tak na 30 prób to mam 60% trafności i to tylko przy urządzeniach z własną sygnaturą. RME Adi2 gra tak samo jak SMSL M500 czy Asus Xonar Esssence One Muses Edition a nawet wypożyczony ze sklepu wypas pt.  NuPrime Evolution DAC. Dlatego dałem sobie spokój. Neutralne DACe na nowych kościach to jest jedno i to samo, dlatego spocząłem na dwóch iFi oraz SMSL, dwa pierwsze są "osłodzone" a ostatni hi-fi i tyle. 

 

Jeśli ktoś słyszy jakąś przepaść to niech to udowodni, ma czas na próby no limit. Zaznaczam są różnice, ale między DACami o wyraźnej sygnaturze, a to mniejszość urządzeń. Większość gra tak samo - te na topowych kościach, zawsze grają tak samo, z bardzo nielicznymi wyjątkami, jeśli firma ma jakiś paradygmat brzmienia, to faktycznie to słychać; np. lampę w torze od razu słychać.

14 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

JA tam słyszę różnicę między WASAPI Exclusive Event oraz Push

 

Zrób ślepy test, bo gdy ja wiem, co gra to też słyszę kolosalne różnice.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Whooy napisał:

Można przyjechać z własnym kompem i nawet DACem.

 

Ja to sprawdzałem wiele razy - autosugetia. Testowałem na ślepo, na spokojnie, dłuugie godziny. Nie ma różnic. ASIO czy mixer Windows w obecnej wersji systemu gra tak samo.

 

Może tak być że u Ciebie nie słychać bo przykładowo wcale może nie iść bitperfect lub sprzęt coś nie domaga. Nie słyszałem Twojego systemu to skąd mam wiedzieć jak gra i co na nim słychać a co nie. Tezy o autosugestii można sobie od razu odpuścić bo sam wkleiłeś wyżej linka gdzie masz zmierzone ogromne zniekształcenia na spokojnie słyszalnym poziomie (poziom już 60db jeśli się nie mylę bo podziałka zamazana) jak idzie przez mixera windowsowego. Dodam że pisane o tym było od lat, nawet ten wątek został założony rok przed tymi pomiarami więc jedyne co one zrobiły to potwierdziły że to musi być słychać. 

 

My mamy pomiary na potwierdzenie a Ty co masz? Czemu to my mamy coś udowadniać? Ty najpierw udowodnij że nie słyszysz bo ja w to nie wierze.

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki pomysł, niech ktoś, komu się chce zrobi sobie porównanie dźwięku DACa miedzy Windami w wersji 

 

10.0.16299.1087 lub późniejszej

 i dowolnej wcześniejszej np. 10.0.10240.17394

 

to spadnie z fotela, jaka jest różnica.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Whooy napisał:

Ja mam taki pomysł, niech ktoś, komu się chce zrobi sobie porównanie dźwięku DACa miedzy Windami w wersji 

 

10.0.16299.1087 lub późniejszej

 i dowolnej wcześniejszej np. 10.0.10240.17394

 

to spadnie z fotela, jaka jest różnica.

 

 

 

 

 

 

Jak masz ustawiony bitperfect to różnicy nie będzie natomiast może być w momencie w którym lecisz przez windows mixer i jeśli coś miedzy wersjami poprawili lub jeszcze bardziej zepsuli z tymi zniekształceniami z linku który wkleiłeś wcześniej.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kompów w firmie i sprawdziłem to bardzo dokładnie. iFi Pro za 10 koła grał znacznie gorzej od iFi Neo tańszego o 65% na starszym buildzie. Także te legendy z mchu i paproci, że w Windows się nic nie zmienia i to g a nie system to w buty sobie można wsadzić.

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Jak masz ustawiony bitperfect to różnicy nie będzie natomiast może być w momencie w którym lecisz przez windows mixer i jeśli coś poprawili lub jeszcze bardziej z tymi zniekształceniami z linku który wkleiłeś wcześniej.

 

Cały czas gram na ASIO, te same ustawienia, wszystko tak samo, sterowniki, etc.

 

Edytowane przez Whooy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź na Wasapi bo asio to sobie każdy sam pisze do sprzętu i może jest do bani. Wasapi (Windows Audio Session API) to rozwiązanie microsoftu własnie aby ominąć mixera bo sami wiedzą jaki to syf. 

 

Różne sprzęty różnie reagują na te wtyczki bo przykładowo wspomniany RME ADI-2 DAC wasapi ma skopany i ograniczony jest do 44khz. Wtedy jesteś skazany na asio od producenta.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba po którejś aktualizacji coś się wykrzaczyło. Po odpaleniu foobara2k nie mogę odtwarzać dźwięków z innych aplikacji (tak jak powinno być przy WASAPI Exclusive), ale Windows 10 pozwala regulować głośność suwaczkiem systemowym. 

 

Ktoś ma pojęcie czemu tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności