Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy najwyraźniej nie widzieli na oczy ustawień „MIDI” w maku skoro twierdzą ze trzeba się godzić na „sztywne”. :woot:

Ja nie korzystam, bo nie prowadzę studia nagrań; ale już nawet sama audirvana pozwala na szerokie dostosowanie parametrów i sposobu odtwarzania plików (co mam gdzieś bo z nich też prawie nie korzystam:D).

Jedyna różnica to taka, że audio w oknach to kulawe druciarstwo, a w maku wszystko działa jak należy i od kopa, co potwierdzają ludzie zawodowo zajmujący się dźwiękiem.

Oczywiście nie neguję, że użytkownicy okien (zwłaszcza na mitach:D) mogą czerpać ogromną przyjemność z godzinnego instalowania wykrzaczających się druciarskich sterowników i wtyczek, wzajemnego wspierania i łączenia w bólu z powodu niemożności odsłuchania nowego daca, ale dla mnie ten rodzaj perwesji jest po prostu mało podniecający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz się już natknąłem na teksty z różnych źródeł że jak kiedyś studia nagrań pracowały tylko na macach tak teraz to jest pół na pół i generalnie klimat jest taki że jak ktoś wymienia stary sprzęt to raczej kupuje coś po windowsa. Powody są dość proste, niższa cena, większa, w zasadzie niezliczona ilość wtyczek VST pod windą i to że jak raz podepniesz i poprawnie ustawisz interface to działa on tak samo na macu jak i windowsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy winda jest taka zła pod audio i problematyczna? Ja tam nigdy żadnych problemów i pod XP, czy teraz na 10 nie miałem i nie mam. Słucham sobie normalnie z windows media playera bo wraz z tym nowym muzyka groove grało mi to przyjemniej od foobara, a w odróżnieniu od dwóch pozostałych jest prosty w obsłudze, mogę sobie zminimalizować go żeby mi nie przeszkadzał, do tego współpracuje z przyciskami na klawiaturze (play/pause itp.). 

 

Co nie zmienia faktu że lubię sprzęty apple'a i pewnie z czystej ciekawości bym sobie kiedyś jakiś ich komputer sprawił. Tym bardziej jeśli gra to podobnie to iPodów touch (przynajmniej tych starszej generacji jak 4G). Mój Daczek na Cirrusie gra praktycznie jak taki większy iPhone 4G i za to go lubię :) Do tego śmiga jako plug & play bez sterowników. 

Niemniej jednak z tyłu głowy pozostaje kwestia ewentualnych gier, niby nie mam grafiki w kompie bo używam konsol do tego celu, ale czasem mnie coś nosi żeby czegoś nie dokupić. Tym bardziej, że teraz takie gry za darmo na epicu dają ;)

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Spawn napisał:

 

Ustaw najniższe na którym dźwięk Ci się nie tnie.

Ja jadę na najwyższym od dłuższego czasu, o ile mówimy o sprzętowym. Dla oficjalnych sterowników XMOS to jest 34 w wersji konwertera bez CPLD. Z CPLD można wyżej wpisać, ale i tak najlepiej gra na 34 lub nieco mniej. Bufor ogólny mam teraz 5x34=170ms.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Mam  Hifime Sabre ES9023, i sugerowane  ustawienia  sprawdziły się i na tym Dac-u.

Szukając optymalnych ustawień buforów, zmieniam je o 1 i jednocześnie ustawiam bufor główny na różnych poziomach.

Jednak wychwycenie subtelnych różnic, wymaga czasu. Odsłuchy poszczególnych wartości ustawień, odbywam z przerwami nawet godzinnymi. Słuch się jednak " przyzwyczaja" i po pewnym czasie wyrażnych różnic nie  zauważam.

 

A trochę z innej beczki zapytam, czy budżetowy Dac Xmos, to wyrażny postęp w porównaniu do taniego ES9018?

Pytam, bo chyba już za długo zasiedziałem się na moim Hifime. Miałem Dac-e na Wolfsonie, na TDA, następny na Sabre był wówczas krokiem naprzód.

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odświeże temat. Miałem wszystkie Dragonfly, Lusya dac i jeszcze trochę większych dac. Większość grała dobrze z telefonem, jednak z pc brzmiały lepiej. Aktualnie mam Cyrus Soundkey i na chwile obecna to chyba jedyny dac który gra mi lepiej z telefonem niż z pc z windowsem. Przy ustawieniu wasapi exclusive w aimpie gra w miare ok, jednak przy puszczaniu filmu przez MPC lub VLC pojawia się denerwujący trzask, o czym pisałem w innym temacie, poniżej cytuję:

 

"Najczęściej słucham youtube i gry 48hz oraz flac  16/44,1khz. Dragonfly najlepiej mi działał po ustawieniu w windowsie 24/44,1khz ale nie był wybredny. Cyrus gra mi dobrze w aimpie 3 w ustawieniu Wasapi Exclusive Event 44,1khz.  Problem występuje przy:

 

- VLC przy włączaniu filmu jest strzał w słuchawkach, przy niskim ustawieniu głośności (np. 20%) jest cichy, na 50 czy 100% jest to głośny strzał. Jeżeli to wzmak to czemu nie występuje w aimpie? Dodatkowo przy ustawieniu głośności w VLC na 0% i przewijaniu słychać zniekształcenia, takie bzyczenie nawet gdy wyciszę dźwięk w windowsie.

- w grach słychać zniekształcenie gdy minimalizuje grę do pulpitu

 

Co próbowałem:

 

- przepinanie usb 2.0, 3.0 i zewnętrzny hub aktywny nic nie daje

- zmiana kabla usb, odsunięcie dac od komputera, monitora itp. aby nie łapał zniekształceń

- odłączenie huba aktywnego i niepotrzebnych rzeczy urządzeń pod usb

 

Myślałem o ifi IDefender, może przyczyną jest pętla masy?

 

Od tego czasu trochę się bawiłem z izolatorami usb, m.in. z nostromo dokładnie taki https://nostromo.audio/pl/zasilacze-do-urzadzen-audio/29-adapter-usb-nostromo-wtyk-microusb.html i aktualnie mam Hifimediy USB isolator. Obydwa przynoszą poprawę w niektórych dac (w przypadku Cyrus bardzo małą). Problem trzasku pozostał, powodem wydaje się tryb Direct Sound, jednak zastanawia mnie czemu w trybie Wasapi Exclusive dac gra wciąż gorzej niż przy takich samych ustawieniach w androidzie z apką Onkyo Player. Zacząłem szukać alternatywy dla wbudowanego mixera systemowego. Znalazłem Voicemeter Virtual Audio Mixer i w którymś ustawieniu (chyba z asio4all) problem zniknął w Potplayerze ,MPC i VLC. Program jest płatny i ma dużo zbędnych ustawień, czy znacie jakąś inną alternatywę aby ustawić globalnie Wasapi dla odtwarzaczy wideo i przeglądarki Chrome? Oglądam dużo youtube, w sumie mógłbym skonfigurować do tego VLC ale.. po co :P

 

 
Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tutaj będą wszelakie ustawienia Windows 10. :)

Oprócz załączonych obrazków jest jeszcze trochę ustawień zasilania w Windows, ale już mi brakło weny tym razem robić screenshoty. W każdym razie trzeba tam ustawić minimalną i maksymalną prędkość procesora na 100%, kartę graficzną w tryb najmniejszej energii, wszelkie szyny PCIE i USB na maksimum wydajności, żadne tryby oszczędzania i inne takie strategie, to samo karty sieciowe.

 

O co biega na ikonach? Foobara pominę i to co się da przeczytać, ale w managerze zadań - trzeba wyłączyć zdublowane urządzenie Sky Song DFU dla XMOSa, bo to tylko zasoby zabiera. Nie odinstalowywać, bo się zainstaluje znowu po ponownym podłączeniu. Wyłączyć. To samo zrobić dla kodeka audio, który już siedzie dla karty zintegrowanej. Wyłączyć wszelkie nieużywane sprzęty - u mnie to BT, kamera, mikrofon, karta Ethernet.

Wyłączyć opróżnianie bufora dla stacji dysków. W laptopie jest to szczególnie niepotrzebne, bo on jest sam sobie UPSem. Zaawansowane ustawienia systemu - wybrać te na maksimum wydajności. Zawsze można wrócić do wygodniejszych, gdyby pewne ubytki irytowały, ale my tu przecież budujemy transport do plików i streamingu najlepszy na świecie. ;)

W opcjach zaawansowanych przestawić priorytet na Usługi działające w tle.

W Widoku Plików z menu Exploratora - przejść Widok, z prawej ikona opcje, w applecie znowu Widok -> Uruchom okna w osobnych procesach.

Co do kart sieciowych - tu jest przykład na prostego Qualcomma, który opcji ma tyle co nic. Generalnie, trzeba mu zwiększyć bufory do maksimum, wyłączyć tryb ad hoc, a reszta domyślna.

W innym laptopie mam kartę Wi-Fi Intela i tam jest jazda. W skrócie:

- włączyć Throughput Booster

- wyłączyć ARP offload for WoWLAN

- włączyć NS offload for WoWLAN

- Tryb HT (lub inaczej nazwany ten szybszy) - tak

- Channel width - 20MHz Only

- Ad Hoc Channel - na pewno nie 0, bo wszyscy go mają wokół ustawionego na domyślny. :) 4-5 będzie już OK. Ustawić w routerze taki sam, jak jest opcja.

- WMM nie

- wyłączyć magic packety, Wake On WLAN, WoWLAN Disconnect, itp. duperele

- Mixed mode protection: CTS-to-self Enabled

- Bluetooth AMP - nie

- Transmit Power na Medium (o ile łapie dobrze access point)

- Roaming Aggressiveness: Lowest

- Packet coalescing - tak

- Fat Channel Intolerant - tak

- GTK Rekeying - nie

- U-APSD Support - nie

- Tryb WLAN 802.11 - ten szybszy z zakresu używanego pasma, czyli np. g nie b

 

Jeszcze co do routera - u mnie 4G. Włączyć uPnP, Zapora - nie, DMZ - nie, filtr MAC - nie, SIP ALG - tak, port ten domyślny; NAT - asymetryczny, optymalizacja regionu - nie, kanał - inny niż Auto, dobrać na ucho ;)

 

Mozilla Firefox, czyli przeglądarka grająca znacznie lepiej od wynalazków Microsoftu, w tym Edge, i lepiej od Chrome. Mówimy o YT.

- wyłączyć automatyczne przewijanie

- wyłączyć płynne przewijanie

- wyłączyć aktualizowanie w tle

- wyłączyć sprawdzanie pisowni

- w ustawieniach wydajności przestawić liczbę wątków na 1, przyspieszanie sprzętowe włączone

- wyłączyć DRM

- w opcji skalowania zaznaczyć "Powiększaj tylko tekst"

- wyłączyć sterowanie multimediami z urządzeń mobilnych (chyba, że ktoś korzysta)

- z sekcji Przeglądanie można zostawić wyświetlanie klawiatury ekranowej, reszta off

YouTube słuchać w trybie pełnego ekranu. Jakość ustawiamy na sztywno najwyższą dostępną. Auto-odtwarzanie lepiej mieć wyłączone. Adnotacje - nie.

 

win4.png

win1.png

win6.png.png

win3.png

win5.png

win1.png

win2.png

Edytowane przez majkel
Zmiana zaleceń Windows i FF
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podziękowania za zaangażowanie w temacie.

Moje pytanie dotyczy uniwersalności sugerowanych ustawień.

 

Cytuję '' to są optymalne ustawienia dla ES9038Q2M gonionego XMOSem''.

 

Czy ustawienia są optymalne tylko dla tego rodzaju przetwornika, czy też sprawdzą się w innych konfiguracjach sprzętowych?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You Tube trudno traktować jako źródło dobrej jakości dźwięku.

Standard to 128 kb/s, w wersji  Premium mamy  dźwięk w jakości 256 kb/s AAC.

I chyba nic się na razie nie zmieni.

 

18 minut temu, audionanik napisał:

Skąd ta pewność?

Tutaj pytanie i odpowiedź:

 

https://support.google.com/youtubemusic/thread/33007029?hl=en

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, audionanik napisał:

Skąd ta pewność?

Webm którego obecnie używa youtube jako kodek ma opusa który koduje w 48k.

Zresztą czy trudno sobie ściągnąć i sprawdzić kodeki?

 

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, audionanik napisał:

Skąd ta pewność?

Jakbyś był Hibim, to też byś ją miał. Dla mnie to kompletna bzdura z tymi 48kHz, a jeszcze większa ustawiać takie próbkowanie w Windows, szczególnie że prawie wszystkie moje pliki offline to ripy CD. Oczywiście z WASAPI to nie ma znaczenia, bo on wymusza próbkowanie, ale pod Direct Sound ma.

 

15 minut temu, Broda napisał:

You Tube trudno traktować jako źródło dobrej jakości dźwięku.

Standard to 128 kb/s, w wersji  Premium mamy  dźwięk w jakości 256 kb/s AAC.

I chyba nic się na razie nie zmieni.

 

Tutaj pytanie i odpowiedź:

 

https://support.google.com/youtubemusic/thread/33007029?hl=en

Obydwaj cytowani panowie to amatorzy w temacie i można się ich wypowiedziami przejmować tak jak góralską prognozą pogody. Ten drugi nawet dostał przed chwilą kciuka w dół ode mnie. Bez urazy, ale dobrze wiem, jak brzmi AAC 128-256kb/s. Nawet wiem jak brzmi 500kb/s VBR, którymi mam w większości zapchany pen drive w samochodzie.

Teraz, hibi napisał:

Webm którego obecnie używa youtube jako kodek ma opusa który koduje w 48k.

 

A to skąd wiesz? Link do źródła poproszę, tylko nie post jakiegoś kolesia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Broda napisał:

To jeszcze doprecyzujmy, że ja się do tej pory wypowiadałem wyłącznie na temat strony internetowej YouTube.com. To by było kompletnie bez sensu, żeby udostępniać dane w formatach nawet 4K i kompresować przy okazji audio. Na podstawie powyższego muszę odpuścić próbowanie YouTube Music, co miałem w planach. Zostaje zapłata za Premium i pozostanie z klasycznym serwisem YT, który ma dla mnie szereg zalet choćby ponad Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel bez urazy, ale YT standaryzuje każdy nadesłany plik.

Możesz go wysłać w akceptowanym formacie, ale  odtwarzacz YT zagra ją  w ich ustalonym formacie.

Możesz to sprawdzić osobiście wysyłając plik i pobierając go potem.

Edytowane przez Broda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majkel napisał:

To jeszcze doprecyzujmy, że ja się do tej pory wypowiadałem wyłącznie na temat strony internetowej YouTube.com. To by było kompletnie bez sensu, żeby udostępniać dane w formatach nawet 4K i kompresować przy okazji audio. Na podstawie powyższego muszę odpuścić próbowanie YouTube Music, co miałem w planach. Zostaje zapłata za Premium i pozostanie z klasycznym serwisem YT, który ma dla mnie szereg zalet choćby ponad Tidala.

Pokory trochę :D

 

14 minut temu, audionanik napisał:

Nie za dobrze to świadczy o Tidalu, bo niektóre rzeczy grały mi gorzej z niego niż z yt.

Daj przykład jak pamiętasz w wątku tidala co by nie zaśmiecać.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności