Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe do 500 zł


masseur

Pytanie

Cześć. Ostatnio szukałem słuchawek dokanałowych do muzyki filmowej typu Hans Zimmer i Alan Walker. Padło na RHA MA750i. Słuchawki brzmie nieźle, ale brakuje im trochę sceny/przestrzeni/otwartości. Dźwięk w nich jest ściśnięty, trochę za mało rozległy. Również wokale mogłyby być trochę bardziej wysunięte. Słuchawki są nowe, grały póki co jakieś 2-3 godziny, więc pytanie czy jak dłużej pograją, rozgrzeją się, to polepszą się te aspekty, o których napisałem wyżej?

 

Drugie pytanie. Jakie polecilibyście dokanałówki do 500 zł, które będą trochę lepsze od RHA pod tymi względami, o których wspomniałem, ale jednocześnie nie stracą na jakości w innych aspektach, np. nie chciałbym słabszych basów/dołów niż te, które oferują RHA.

Sprzęt, z którego puszczam muzykę: Xiaomi Mi 9T Pro

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Shanling ME100 lub TinHiFi T4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiecie czy mogę gdzieś sprawdzić te Shanlingi ME100 ? Chodzi mi o to, że chciałbym je zamówić do domu, sprawdzić czy odpowiada mi ich brzmienie, a jeśli nie, to zwrócić.

 

Jak te Shanlingi w ogóle wypadają w porównaniu z Aune E1? Które byłyby lepsze do Hansa Zimmera , Alana Walkera, zgodnie z moimi preferencjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mała aktualizacja. Po większej liczbie godzin spędzonych z RHA mogę powiedzieć czego mi w nich brakuje i co bym w nich zmienił:

1. Jak wspomniałem wyżej: przestronniejsza scena. 

2. Bardziej wysunięty i mniej przytłumiony wokal

3. Odrobinę mocniejszy dół (ale nie chcialbym, żeby sprawiał , że brzmienie będzie bardziej przytłumione)

 

Izolacja nie powinna być gorsza niż w RHA. Fajnie jakby była lepsza (ale to nie jest bardzo istotne. Ważniejsze są te punkty powyżej), ale może być na tym samym poziomie. Byle by nie była gorsza.

 

Czy po tej aktualizacji wciąż Shanlingi ME100 będą najlepszym wyborem? Pod uwagę brałem jeszcze te modele: Pinnacle P2, MX2 PRO, więc może któryś z nich będzie lepszy? A może żaden i powinienem pozostać przy RHA I liczyć na to że z czasem zaczną grać bliżej moich oczekiwań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Shanling ME100 ciut lepsze od P2, z tym że jak upolujesz na dropie za niecałe 32$ to wtedy P2 są rewelacyjne w stosunku jakość cena. ME 100 to konkurent dla Tin Hifi T4. Powinny wszystkie 3 modele (ME 100, T4, P2) spełnić Twoje wymagania. Tak jak pisałem jeśli P2 dorwiesz w super cenie to warto. T4 też były na dropie za 79$ plus wysyłka i ewentualny VAT. Co do ME 100 to pisz do @Maystermoże dostaniesz jakiś sensowny rabat. Mam te 3 słuchawki i wcale nie zamierzam się ich pozbywać. Warto dla nich zainwestować w kabel zbalansowany jeśli masz źródło z wyjściem zbalansowany. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Widzę, że MEE P2 są na allegro za 300 zł https://allegro.pl/oferta/mee-audio-pinnacle-p2-hifi-audiofilskie-mmcx-mic-8791460516 . Do tego mógłbym dorzucić jakiś tani wzmacniacz, np. xDuoo XQ-25 za 200 zł i zmiescilbym się w 500 zł. Warto dorzucić do tego wzmacniacza? 

Lepszą opcją będzie P2 + xDuoo czy ME100 bez wzmacniacza?

Edytowane przez masseur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czy Shanlingi ME100 są dostępne w jakimś sklepie, który umożliwa zwrot dokanałówek ? Pinnacle P2 wiem, że są dostępne w RMS, który akceptuje zwroty, a jeśli chodzi o ME100, to Ceneo pokazuje jedynie 3 sklepy, w których są dostępne: audiomagic.pl, Audeos, HardPC, z czego ten ostatni wiem, że nie akceptuje zwrotów. Nie wiecie jak te dwa pozostałe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności