Skocz do zawartości

Wymiana kabla etymotic ER4 XR


kamul

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, uszkodził mi się kabel w ER4XR i zastanawiam się, czy jego wymiana to prosta rzecz, czy lepiej to zanieść do jakiegoś zakładu?

Z tego co się orientuję kabel jest z konektorami mmcx, ale nie chciałbym czegoś dodatkowo uszkodzić. może jakieś podpowiedzi?

Czy każdy kabel z tymi końcówkami podejdzie, czy tylko oryginalny etymotica? Swoją drogą wolał bym inną opcję, gdyż ten od etymotic wydaje się być słabej jakości...

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kamul napisał:

Hej, uszkodził mi się kabel w ER4XR i zastanawiam się, czy jego wymiana to prosta rzecz, czy lepiej to zanieść do jakiegoś zakładu?

Z tego co się orientuję kabel jest z konektorami mmcx, ale nie chciałbym czegoś dodatkowo uszkodzić. może jakieś podpowiedzi?

Czy każdy kabel z tymi końcówkami podejdzie, czy tylko oryginalny etymotica?

 

Wymiana prosta bo po prostu ciągniesz za wtyczkę i się wypina tyle że czasami trzeba użyć sporo siły i nie wolno szarpać na boki. Kabel Etymotica ma takie wypustki kwadratowe przez co po wpięciu nie kręci się w gnieździe. Podejść podejdzie każdy inny kabel mmcx tylko że będzie się kręcił bo nie będzie miał tych wypustek.Gorzej się przez to aplikuje słuchawki bo trzeba łapać powyżej kabla za same korpusy słuchawek ale działać będzie bez problemu. Ja mam wymieniony w swoich ER4XR na zbalansowany na przykład.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Spawn napisał:

 

Wymiana prosta bo po prostu ciągniesz za wtyczkę i się wypina tyle że czasami trzeba użyć sporo siły i nie wolno szarpać na boki. Kabel Etymotica ma takie wypustki kwadratowe przez co po wpięciu nie kręci się w gnieździe. Podejść podejdzie każdy inny kabel mmcx tylko że będzie się kręcił bo nie będzie miał tych wypustek.Gorzej się przez to aplikuje słuchawki bo trzeba łapać powyżej kabla za same korpusy słuchawek ale działać będzie bez problemu. Ja mam wymieniony w swoich ER4XR na zbalansowany na przykład.

Ok, dzięki wielkie za info :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Spawn napisał:

 

Wymiana prosta bo po prostu ciągniesz za wtyczkę i się wypina tyle że czasami trzeba użyć sporo siły i nie wolno szarpać na boki. Kabel Etymotica ma takie wypustki kwadratowe przez co po wpięciu nie kręci się w gnieździe. Podejść podejdzie każdy inny kabel mmcx tylko że będzie się kręcił bo nie będzie miał tych wypustek.Gorzej się przez to aplikuje słuchawki bo trzeba łapać powyżej kabla za same korpusy słuchawek ale działać będzie bez problemu. Ja mam wymieniony w swoich ER4XR na zbalansowany na przykład.

 

u @Jimmi Dragon  można zamówić z wypustkami. drożej acz wygodniej. 

 

 

podejrzewam, że wtyki się nie zepsuły, bo ten tym jest dość solidny, i wystarczy kabel naprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł nowy kabel, nie ori i z tego co widzę, jest problem z utrzymaniem się słuchawki, zastanawiam się czy wszystkie zamienniki tak będą miały. Ma za to jeden duży plus, brak efektu mikrofonowego...

1 godzinę temu, mykupyku napisał:

 

u @Jimmi Dragon  można zamówić z wypustkami. drożej acz wygodniej. 

 

 

podejrzewam, że wtyki się nie zepsuły, bo ten tym jest dość solidny, i wystarczy kabel naprawić

Przetworniki są ok, bo właśnie słucham na tym nowym kablu, tylko muszę jakoś umocować słuchawki, żeby się nie odłączały przy wyjmowaniu z uszu (na razie użyłem "pro" rozwiązania tj. taśmy izolacyjnej... :P ) 

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób fotki

9 minut temu, kamul napisał:

Dotarł nowy kabel, nie ori i z tego co widzę, jest problem z utrzymaniem się słuchawki, zastanawiam się czy wszystkie zamienniki tak będą miały. Ma za to jeden duży plus, brak efektu mikrofonowego...

Przetworniki są ok, bo właśnie słucham na tym nowym kablu, tylko muszę jakoś umocować słuchawki, żeby się nie odłączały przy wyjmowaniu z uszu (na razie użyłem "pro" rozwiązania tj. taśmy izolacyjnej... :P ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

A na pewno wklikało się do końca?

Ciężko powiedzieć, nie chcę tego robić "na siłę" , samo z siebie nie wypada, ale pociągnięcie np. z ucha jeśli złąpałem seal, odłącza słuchawkę i zostaję z kablem w ręku i słuchawką w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kamul napisał:

Ciężko powiedzieć, nie chcę tego robić "na siłę" , samo z siebie nie wypada, ale pociągnięcie np. z ucha jeśli złąpałem seal, odłącza słuchawkę i zostaję z kablem w ręku i słuchawką w uchu.

 

To na pewno się nie wklikało. No chyba że obudowa wtyku mmcx jest za szeroka i zawadza o obudowę słuchawek.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, retter napisał:

Zobacz co to jest koszulka termokurczliwa ;) tylko ostrożnie ;)

- Tapatalk
 

To wiem ;) to teraz to rozwiązanie doraźne, bo chciałem zobaczyć czy w ogóle działa. Nie mniej może jednak za słabo to "wkliknąłem"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

MMCX maja pierścień więc musisz mieć WYCZUWALNY OPÓR z klikiem w obie strony.

- Tapatalk
 

Ok, faktycznie, teraz poczułem wyraźne kliknięcie i się trzyma.

 

Dzięki wielkie wszystkim :) 

 

Wtyku łamanego poszukam, bo trochę śmiesznie wyglądają te "antenki" z uszu.

 

Na przyszłość nie polecam używać "stałego" klipsa przy słuchawkach, kurtką pociągnąłem i oryginalny kabel się uszkodził... (z ori klipsem nie ma problemu bo się odczepia, ale co to wtedy za trzymanie...)

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności