Skocz do zawartości

Przyszłościowy wzmacniacz do słuchawek.


pacto

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem raczej mało wtajemniczony jeżli chodzi o techniczną część sprzętu audio(chętnie się o tym pouczę, więc jeżeli ktoś ma jakieś dobre źródło to też jest mile widziane), poszukuję więc jakiegoś dobrego wzmacniacza do HD650. Obecnie grają z moim starym FX Audio X6 ale czuję się przez to trochę grzeszny. Co rozumiem przez przyszłościowy, chodzi mi o coś, czego raczej nie będę musiał szybko zmieniać, nawet jeżeli dojdzie do zmiany słuchawek. Nie jestem pewien co do wzmacniaczy lampowych, słyszałem, że świetnie się zgrywają z HD650, ale nie wiem czy chcę iść w tę stronę. Kolejna sprawa to że szukam też jakiegoś DACa i natknąłem się na taki specyfik jak miniDSP 2x4 HD. Czy jest to możliwe, żeby mieć podłączone do niego słuchawki i np. jakiś system głośników, żeby on tym mógł sterować? Czy dobierając AMP do słuchawek jest jakakolwiek szansa, że mogę jednocześnie kupić AMP do głośników na przyszłość? Jeżeli te pytania wydają się głupie to najmocniej przepraszam, ale lepiej zapytać niż rzucić pieniądze w piach. Oczywiście jest też problem dostępności,  więksość rzeczy które znalalzłem i mi się podobają, to tylko import ze Stanów, co wiąże się z dodatkowymi i to nie małymi kosztami.

To, co samemu udało mi się znaleźć 

  • Schiit stack(magni + mani) jako DAC + AMP,
  • JDS Labs Atom,
  • Liquid Spark.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że 1000 za dac i tysiąc za amp to chyba właściwy kierunek jeśli ma być na dłużej.

W tych cenach to raczej używki. Jeśli combo to Polecam Bursona Playmate. Za ok 2000 mozesz juz coś używanego wyrwać.

https://www.bursonaudio.com/products/playmate/

 

 

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zainteresować się takim zestawem jak  SMSL SP200 + SMSL M300, ale nie mieści się w 1k. W PL drożej z ali taniej. Z minusów, nie podepniesz monitorów studyjnych i wzmacniacza słuchawkowego po xlr, tylko jedno z nich będzie można po xlr (i dlatego go odpuściłem).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMVHO w tym budżecie zakładanego rozwiązania nie znajdziesz... Możesz ewentualnie zainwestować w DAC modi multibit (co już mocno ograniczy środki na AMPa), i przeczekać z jakimś używanym, czyt. tanim wzmakiem dla słuchawek. Przy tym rozwiązaniu przy ewolucji na głośniki, przynajmniej DACa nie będziesz musiał zmienić/kupić. Choć przy tej kasie, to bym polował na używanego asgarda 3 multibit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, jak zwykle ciężka decyzja. Sam już nie wiem, jakiś czas temu byłem nastawiony na schiit stack, tym bardziej, że mają swój sklep w EU i nie będzie problemów z zasilaczem, ale im więcej czytam, to ludzie raczej mówią, że jest to sprzęt jak najbardziej OK, ale w tych pieniądzach można lepiej(np. właśnie liquid spark, czy atom) ale nie widzę tego w żadnych sklepach, nie mówiąc już o jakimś testowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie polecę, bo sam mam X6 i nic lepszego nie słuchałem 🙂 Napisałem tylko o kolumnach aktywnych, bo one eliminują problem wzmacniacza. Sygnał puścisz z daca z kombo. 

Gdyby miał tysiąc złotych, to spróbowałbym topping D3 pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz nad zwiększeniem, budżetu i kupieniem czegoś, co będzie mogło być 'end game'em dla mnie, a konkretnie SMSL SP200. Używałbym do niego swojego FX Audio X6 jako DAC i za jakiś czas zmieniłbym na coś lepszego. Czy takie rozwiązanie brzmi sensownie? Słyszałem bardzo dobre opinie o tym wzmacniaczu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, pacto napisał:

Zastanawiam się teraz nad zwiększeniem, budżetu i kupieniem czegoś, co będzie mogło być 'end game'em dla mnie, a konkretnie SMSL SP200.

CIACH

Dość śmiałe stwierdzenie z tym "end game'em" ... :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest legit, to oficjalny sklep SMSL. I tak, jest "używany". Domyślam się, że to zwroty od klientów, którzy się rozmyślili w ciągu kilku dni po otrzymaniu sprzętu. Powinien być zatem w stanie "jak nowy". Zaintrygowałeś mnie i w pracy doczytam jak z gwarancją i może też się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lampa w przypadku HD650 to zły pomysł. Będzie za ciepło i za wolno.

 

Do HD650 pod względem wysterowania i zapasu mocy, mogę polecić Ci do rozważenia xDuoo XD-05 plus od @bigmaras, wczoraj słuchałem w tej konfiguracji. Musisz tylko skontrolować czy nie przeszkadza Ci mniej precyzyjny balans na pokrętle głośności. Zapas mocy jest naprawdę zacny, a DAC gra bardzo przestrzennie i z dużą dozą powietrza - siedzi w nim najnowszy AK4493EQ ... Co do porównania z SMSL SP200 to się nie wypowiem, niby DAC stacjonarny vs przenośny, ale idąc za z recenzjami head-fi nie jest to wcale takie oczywiste. Na pewno poziom szumu na niskoomowych nausznikach będzie niższy na SMSL, ale już na HD650 nie zauważysz różnicy.

https://www.head-fi.org/showcase/xduoo-xd-05-plus.23940/reviews

 

Aaaa i odnośnie wyjścia na głośniki... Ten DAC ma bardzo czyste wyjście line-out z pominięciem potencjometru i wej/wyj cyfrowe. U mnie po podłączeniu do sprzętu stacjonarnego, scena z eliptycznej pogłębiła się(na plus), separacja instrumentów też. Jedyne czego mi trochę brakuje w porównaniu do DACów z Sabre to bardziej wysuniętej średnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności