Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sprawdź czy masz dobrą fazę na lewej i prawej słuchawce.


espe0

Rekomendowane odpowiedzi

Dopiero co postowałem w wątku DIY, że znalazłem taki problem w swoich. Zarówno do tego problemu jak i do sprawdzania fazy kolumn używam właśnie wymienionego filmiku. Także ja polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bob2000 napisał:

Moja faza i faza moich wszystkich bajerów jest ok :D


A które to słuchawki mają problem z fazą?

Nawet przy mh1c zdarzają się takie które mają "kolor" do minusa. Problem sporadyczny ale wystepuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PanWojtek napisał:

Nie lepiej, po prostu sprawdzić przy pomocy baterii, w która stronę się wychyla membrana, zamiast tyle kombinować, szukać specjalnych nagrań..

Po co mam rozbierać słuchawki i szukać baterię skoro mogę to sprawdzić w tak prosty i wygodny sposób? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 16:44, PanWojtek napisał:

Nie lepiej, po prostu sprawdzić przy pomocy baterii, w która stronę się wychyla membrana, zamiast tyle kombinować, szukać specjalnych nagrań..

 

Taka porada dla kogoś "nie w temacie" może być zgubna, bo pomyśli że podłącza się na dłużej, niż tylko chwilę i może sobie zjarać słuchawki przykładając do cewki napięcie stałe, od którego nic nie będzie słychać za to zacznie się ciepło na cewce wydzielać. Wbrew pozorom wystarczy 1,5V akumulatorek i niskoimpedancyjne słuchawki. Można w impulsie wygenerować dobrych parę amperów. Akumulatory tak już mają.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie do końca rozumiem. Zła polaryzacja - jeden przetwornik podłączony poprawnie + do +,  a drugi + do -? Przecież coś takiego jest niedopuszczalne i od razu słychać, że coś jest nie tak. Czy może jak obydwa kanały mają zamienioną polaryzację? - byłem przekonany, że w takim przypadku też jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Argennto napisał:

Czy może jak obydwa kanały mają zamienioną polaryzację?

To jest ciężkie do wychwycenia - jak masz tak od nowości to prawie wcale. Lecz to również źle. Poprawne podłączenie zawsze wypycha cewkę resorem w górę przetwornika przy przyłożeniu prądu stałego. Możesz sobie to zasymulować w programie do edycji dźwięku odwracając fazę na obu kanałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co gdy mamy do czynienia ze słuchawkami gdzie jest więcej niż jeden przetwornik? A co jeszcze gorsza jeden dynamiczny plus 2 armaturowe na stronę jak w moich :) A podczas konstruowania słuchawek niewykluczone, że jeden z nich ma specjalnie odwróconą fazę, żeby zgrać się fazowo z resztą, a sama zwrotnica wprowadza przesunięcia fazowe. Jak ma to miejsce w kolumnach głośnikowych gdzie głośnik wysokotonowy ma często zamienioną fazę względem niskośredniotonowego. Robi się to skomplikowane. Tu mógł by się wypowiedzieć ten facet co robi te IEM'Y z Custom Art

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Argennto napisał:

A co gdy mamy do czynienia ze słuchawkami gdzie jest więcej niż jeden przetwornik? A co jeszcze gorsza jeden dynamiczny plus 2 armaturowe na stronę jak w moich :) A podczas konstruowania słuchawek niewykluczone, że jeden z nich ma specjalnie odwróconą fazę, żeby zgrać się fazowo z resztą, a sama zwrotnica wprowadza przesunięcia fazowe. Jak ma to miejsce w kolumnach głośnikowych gdzie głośnik wysokotonowy ma często zamienioną fazę względem niskośredniotonowego. Robi się to skomplikowane. Tu mógł by się wypowiedzieć ten facet co robi te IEM'Y z Custom Art

 

W temacie chodzi o wykluczenie prostych jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności