Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Niimbus US4+


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma jeszcze tematu o Niimbusie, a warto się zapoznać, choć cena powala.

Pierwszy raz słuchałem na AVS z Empyranami i Kaan Cube grało to super, ale wiadomo wystawa, krótki odsłuch, nieznany sprzęt towarzyszący....

Pewnie przyjdzie czas aby coś więcej napisać, ale na wstępie trzeba przyznać ma coś w sobie. Trudno to opisać, bo nie za bardzo wiem z czym porównać, tak to jest jak się słyszy coś po raz pierwszy. Scena, separacja, holografia, delikatna szczegółowa góra, tektoniczny bas, intymne wokale. A nie powinno się nic pisać na szybko.

ED681CBB-4A22-4ACE-80A8-C5DC481ED00C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kawał kloca, ledwo wszedł...

Wielkie podziękowania dla @kurop za możliwość przetestowania tego cuda.

20210107_144936_HDR.jpg

Dynamika Niimbusa urywa głowę na tyle że mój GS-X mini brzmi przy nim wręcz ospale. nie jest to AMP dla tych co lubią mocne ocieplenie, góra jest w nim mocno zaznaczono i może wydawać się ostra, średnica jest dociążona i bardzo przejrzysta, bas bardzo mocny i głęboki, świetnie kontrolowany, bardzo dobre zejście, wagony powietrza i świetna rozdzielczość. Bardzo dobra scena i holografia, wzmacniacz jest bardzo przejrzysty i wymaga równie dobrej reszty toru. Źródła są bardzo duże. Technicznie to wzmacniacz niemal doskonały. Ogólnie Niimbus dość mocno przypomina mi Brystona BHA-1 (oba dual mono) tyle że jest od niego lepszy we wszystkim. Szkoda tylko że nie jest tańszy...

Edytowane przez vonBaron
  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez to cholerstwo pół nocy nie spałem, nie wiem czemu wczoraj Niimbus wydawał mi się ostry na górze, dziś w ogóle tego nie czuję, jest bardzo łagodnie. Ogólnie ten AMP jakby łączy najlepsze cechy wzmacniacza tranzystorowego i lampowego, nie ma mowy o sterylności czy analityczności (przynajmniej z moim DACkiem), jest bardzo muzykalnie, noga sama chodzi, czysta radość ze słuchania. Nie potrafię na ten moment znaleźć wad oprócz oczywiście ceny ;)

Słuchałem na razie D8000 i EF i obie pary grają świetnie z Niimbusem.

 

Teraz na uszach mam TH-900 i nie słyszałem w nich do tej pory tak dobrej kontroli basu, Niimbus trzyma je w ryzach kapitalnie. Bałem się trochę tego połączenia ze względu na wysoką skuteczność Fostexów. Potencjometr w US4 jest chyba najlepszy jaki widziałem, działa skokowo ale ma dużo kroków i wolno narasta.

Edytowane przez vonBaron
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się podłączyć Abyssy pod Niimbusa i tak jak myślałem jest świetnie, wzmacniacz nieco wygładził ich wysokie tony, bas kopie jeszcze mocniej a średnica nabrała masy, absolutnie referencyjne połączenie. Ogólnie wydaje mi się że to takich słuchawek jak Utopie, Susvary czy Abyssy właśnie ten wzmacniacz będzie dla nich najlepszym partnerem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności