Skocz do zawartości

Najlepsze\najgorsze sprzętowe zakupy 2020


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

@pilotKA Gratuluje. 5 stówek? - wow. Rzeczywiście mega udany zakup. Obie pary grają jak to planary, ale mi się podoba to że są inne choć nie są aż tak inne. Klasowe granie z możliwością dopasowania brzmienia pod muzykę i humorek. Jedne błyszczą neutralną średnicą, a drugie basem i kolorytem. Czego chcieć więcej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna para była na necie  z uzywek tzn na olx ---- a chetke miałem  od dawna. 580-tki chyba były drozsze od 400i   dlatego  najpierw padło  na hifimany.....

 

   mr Brain   --- jak w tym  kontekscie wypadaja  hd58x ? ja zraziłem sie do senhajzerów  po modelu hd 595   - całokowity brak dołu. i boje sie lini hd  lecz tylko hd  zostaje na placu boju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pilotKA napisał:

   mr Brain   --- jak w tym  kontekscie wypadaja  hd58x   

 

Ciężko powiedzieć to zupełnie co innego. Hd58x mają dobry bas jak na otwarte dynamiki, ale w kategoriach absolutnych nie jest to szał. HD58x trzeba bardziej zaliczać sposobem grania do HD6-- a tych trzeba posłuchać na własne uszy inaczej ciężko zrozumieć o co w nich chodzi, a chodzi o coś innego niż w planarach czy chodźby beyerach. Senki się raczej kupuje dla fakturek na średnicy, jej specyficznego grania. I w tym aspekcie będą pewnie sporo lepsze od serii 5.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pilotKA napisał:

 mr Brain   --- jak w tym  kontekscie wypadaja  hd58x ? ja zraziłem sie do senhajzerów  po modelu hd 595   - całokowity brak dołu. i boje sie lini hd  lecz tylko hd  zostaje na placu boju.

Od siebie dodam, że posiadając HF580 i akceptując ich "komfort" użytkowania, nie ma sensu iść w jakiekolwiek Sennheiser'y (poza HD800/820), bo to jest "półka" niżej w SQ. ;)

 

A jeśli masz na myśli przez "całkowity brak dołu" to, że nie ma subbasu, to w Sennheiser'ach go nie uświadczasz, ich główny walor to średnica.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest tak jak pisze @neonlight choć w niższej półce SQuowej i bez oczekiwań co do potęgi basu to dają one pewien odmienny styl grania z akcentem na średnice, który możem się podobać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kiedyś sprzedawałem AKG K712 PRO to kupił je gość, który miał Massdropowe HD 58X Jubilee i był bardzo zadowolony ze zmiany. Już nawet abstrahując od basu i sceny to napisał, że ogólnie grają zdecydowanie lepiej niż Sennheisery. Odnośnie HF580 to odradzano mi je w mp3store jakoś tuż po premierze.

 

Ogólnie są gusta i guściki, więc w miarę możliwości trzeba słuchać wszystkiego samemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hustler napisał:

Ogólnie są gusta i guściki, więc w miarę możliwości trzeba słuchać wszystkiego samemu.

 

Amen tu dat. ;)

 

Lecz przed sprzedażą K712pro ostatnio porównywałem wszystkie trzy na SP200 i AKG na tym sprzęcie akurat wypadły blado po za troszkę większą sceną od senków. Mogą się jednak podobać na dobrze dobranym źródle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hustler -- jesli Ci odradzano  te 580 tki to niesłusznie , chyba ze cenowo były  na poczatku nie do przełkniecia..

 

Neonlight -skoro tak piszesz ze hd800\820 sa lepsze od 580-tek  to mnie uspokajasz,chocby patrac  na cene tych pierwszych.  takstary rzeczywiscie sa nieco przyciezkawe i maja małe otwory w padach , jak na moje uszyska. poza tym  - jest ok.

 

mrBrain ---- warto wymienic 702ki  nie modowane na  712ki ??? ,mam 702 i one  popadaja troche  w jasnosc jednak. moze  lampa by  je  ocaliła ?

 

pomeczyłem dzis  po 1,5 roku niesłuchania-- hd 595   i  graja  gorzej od superlux 330 .   595  sa  10 cio letnie , tak gwoli scisłosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zakupy 2020:

 

Grudzień-kupiony w listopadzie, ale przyszedł w grudniu- konwerter usb/spdif SkySong XMOS XU208, niestety raczej wylatuje, a Gustard u12 zostaje, bo w polączeniu z Matrix element H gra to lepiej niż Sky Song z Matrix

 

Listopad-Gothic Audio AG8/2  USB 1.5m, lepszy od WW Starlight

 

Październik- Teac D-700-mój obecny głowny dac, Wireworld Electra 3 2m-mam do niego mieszane uczucia, Siver Audio Siver Stream 50cm kabel współosiowy, Orelle DA-180-mój pierwszy DAC R2R,który przypomniał mi o emocjach w muzyce

 

Wrzesień- Wireworld Supernova 6 2m-jednak kable optyczne to nie moja bajka, Merlin cables black widow kabel zasilający 1.5m- sprzedałem, Wireworld Matrix2 listwa- taka sobie

 

Lipiec- zbalansowany kabel occ do oppo pm-2 5m, Wireworld Stratus 5 2m

Czerwiec- Wireworld Silver Electra 5 3m-nadaję szczególowośći i trojwymiarowości, Russ Andrew PowerPak  12V  2A zasilacz-używałem ze Staxami i zrozumiałem jak ważny jest w ich wypadku prąd zasilający

 

Maj- Oppo PM-2- moje obecnie glówne słuchawki , Wireworld electra 5 2m- używam go razem ze wzmacniaczem, czysty i poukładany, muzykalny

 

Kwiecień-Norne Audio therium IEM kabel kupione dla etymotic, Pathos converto Mk1- używam obenie głównie jego wzmacniacza z Teac-d700

 

Wygląda na to, że w zakupach 2020 królowały w u mnie kable i dacki

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 08:44, marek_m napisał:

Najlepsze:

  • IFI Zen Blue & IFI Zen Can
  • xDuoo TA-01B
  • BD DT1770 Pro
  • Meze 99 Noir (Drop)

 

Przed końcem roku, doszły 3 pary bardzo wygodnych słuchawek :) 

  1. BD Tygr 300R
  2. AQ NH
  3. Hifiman 400i 2020
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NuYam napisał:

 

 

Maj- Oppo PM-2- moje obecnie glówne słuchawki

 

Z jakim zestawem słuchasz Oppo ? Stacjonarnie czy mobilnie ? Ja swoje napędzam teraz AK Kann Alpha i bardzo dobrze to brzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie spodziewałem, że tego sporo przybyło. Ale jak człowiek się zastanowi... :)

Nie dzielę na najgorsze/najlepsze, bo w każdy sprzęcie można coś odkryć lepszego/gorszego z różnym połączeniem.

1. DAP SR25 w połączeniu z HD650 jak znalazł do jazzowych koncertów live, bliska scena instrumentów ( ale potrzebny AMP, który zapewne będzie w 2021 )

2. HD650 - nie słyszałem lepszych słuchawek, jakby idealne do mojego słuchu ( wiem, jeszcze wiele przede mną :P )

3. Topping A30+D30 , jako biurkowe combo do DT990E ( sprzęt jakby był stworzony do Beyerów niskoomowych, ale to moje zdanie )

4. Kabel do HD650 od @Jimmi Dragon , ( piękna biżuteria )

5. Nie może również zabraknąć kabla do HE400i od @Perul i wkładki AKG Foam Net Pad dały lepsze doznanie w HE400i ( przygarnąłem w końcu neutralną czystość planarów )

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 3.12.2020 o 06:38, requal napisał:

 Apple dongle

Który konkretnie? Mam jakiś i gra fajnie, po cieplejszej stronie mocy, ale jest trochę cichy - mh1c grają odpowiednio głośno dopiero, jak zrobię na nim głośność na maksa

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno ten właśnie co masz, dostepny w sklepach firmowych za 30zl. Ponoć nieco lepszy jest Samsunga dongle. Jest dość cichy przez narzucone ograniczenia w EU. 

Lubię go. Nie mogę się tylko zdecydować, czy wolałem prezentację z UAPP czy Neutrona.. 

11 minut temu, Play napisał:

Który konkretnie? Mam jakiś i gra fajnie, po cieplejszej stronie mocy, ale jest trochę cichy - mh1c grają odpowiednio głośno dopiero, jak zrobię na nim głośność na maksa

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Pewno ten właśnie co masz, dostepny w sklepach firmowych za 30zl. Ponoć nieco lepszy jest Samsunga dongle. Jest dość cichy przez narzucone ograniczenia w EU. 

Lubię go. Nie mogę się tylko zdecydować, czy wolałem prezentację z UAPP czy Neutrona.. 

 

Jakby zdjąć to ograniczenie, to by był naprawdę super w tej cenie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, euter napisał:

 

Jak byś określił różnicę w prezentacji?

W Neutronie ma większą głębię, gra obszerniej średnicą z mniejszym podbarwieniem. Niestety Neutron mi go nie wczytuje bezpośrednio (bezpośredni dostęp do USB).

 

Edit: Wlazłem jakoś w ten bezpośredni dostęp. Nawet jak sie zaznaczy w opcjach ,wzmocnienie sprzętowe" to robi się naprawdę głośny. 

Edytowane przez requal
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2020 o 08:44, marek_m napisał:

Najlepsze:

(...)

  • xDuoo TA-01B

Naprawdę dobre to TA01B. Zamówiłem sobie nawet zasilacz iFi (ipower 12v) do niego. Zobaczę, czy jeszcze coś wniesie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności