Skocz do zawartości

Najlepsze\najgorsze sprzętowe zakupy 2020


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy rok 2020 - już marzec. Czas na nowy temat bo zakupy to "Neverending Story".

 

U mnie udany zakup 2020 - dokanałówki Shanling ME500 Platinum Edition. Doki które ergonomicznie pasują do moich uszu i mają fajny dźwięk. Ciężko teraz o doki, które pasują do moich nietypowych uszu (lewe szczególnie). Boję się że z ME700 może być problem.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Nowy rok 2020 - już marzec. Czas na nowy temat bo zakupy to "Neverending Story".

 

U mnie udany zakup 2020 - dokanałówki Shanling ME500 Platinum Edition. Doki które ergonomicznie pasują do moich uszu i mają fajny dźwięk. Ciężko teraz o doki, które pasują do moich nietypowych uszu (lewe szczególnie). Boję się że z ME700 może być problem.

 

Zapomniałeś dodać, że niezniszczalne.:)

 

A w temacie, Sennheiser Momentum True Wireless. Idealnie wpasowały się w moje uszy, a o to w TW głównie chodzi.

Edytowane przez chico99
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bluedio T7+, fajne jeśli chodzi o wygodę i jakość wykonania :) . Niestety dźwiękowo jest słabo, bo strasznie plastikowa średnica. Nie wiem czy dam to radę ogarnąć modami, bo to wina bliskiej ścianki z tyłu przetwornika.

 

Takstary HF580, bardzo fajne planary - oczywiście już po zmodowaniu, bo oryginalnych nawet nie słyszałem ;) .

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Takstary HF580, bardzo fajne planary - oczywiście już po zmodowaniu, bo oryginalnych nawet nie słyszałem ;) .

 

Używki, z chin, czy ze sklepu jeśli można wiedzieć? Szkoda, że po 169$ nie chodzą tak jak.na początku. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MrBrainwash napisał:

 

Używki, z chin, czy ze sklepu jeśli można wiedzieć? Szkoda, że po 169$ bie chodzą tak jak.na początku. 

Używane z forum. Trafił się egzemplarz z fabrycznie odwróconymi fazami, zanim do tego doszedłem, to sporo przeróbek zrobiłem, i jak w końcu doszedłem co jest nie tak, to nie chciało mi się "odkręcać" modów, tylko po to, żeby sprawdzić jak fabrycznie grały.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brunnerius napisał:

Amp9 ;) w sumie nabytek "machniom" ale dla mnie strzał w dyche. Kiedyś robiłem do niego podejście ale widać nie byłem wtedy gotowy aby go docenić. Teraz doceniam.

 

Mam tak samo. Czułem potencjał w tym ampie ale nie miałem wtedy odpowiednich słuchawek, chyba ...

Pewnie też bym wrócił do amp9 ale nie mam już dx220.;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

Na chwilę obecną Sabaj Da3 + Sennheiser Hd545 + miedź Perula

Mod zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na pewno już mogę dodać tutaj zasilacz liniowy od Lucarto.

Myślę że nie przesadzę jak napiszę że podniósł oba IFI o półkę wyżej (ciekawe czy @Nicodem się zgodzi bo też go ma).
Czystość dźwięku, dynamika, brak cyfrowości, lepsza scena, holografia i detal, no bajka :wub:

Edytowane przez vonBaron
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 15.03.2020 o 15:22, Play napisał:

Na chwilę obecną Sabaj Da3 + Sennheiser Hd545 + miedź Perula

kilka sprzętów kupiłem na testy w tym roku. dalej uważam, że powyższy zestaw + skórki hm5 + zaklejenie otworów z tyłu przetwornika (ostatecznie po 3 na każdej słuchawce) jest moim najlepszym zakupem tego roku oraz swoistym best bang for buck.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem rachunek sumienia i.. łoo matko i córko. Straciłem kontrolę nad tym. Od listopada 2019 wydałem ok. 9,5k😱 (nie licząc płyt).

W kolejności tak jakoś:

X5 III, KZ ZNS Pro + BT, Leckerton, FH1+naprawa przez esper0, IT01S, Spin Fit, JVC Spiral Dot, pianki comply(nie używałem i nawet nie wiem gdzie są), WH-1000XM3 + pady Dekoni, TRN BT20S, FH5, SR25, dwa kabelki od Perula, kabelek kinboofi mmcx+kilka przejściówek, Lotoo Paw S1, Smabat M2(jeszcze nie przyszły), TH610+kabel zbalansowany od Perula (w realizacji)

 

..rwa i po co ja jeszcze zaglądam do komisu i okazji😬?

 

A najlepszy zakup to na tę chwilę bezapelacyjnie FH5, ale mam nadzieję, że to będą Fostexy po wygrzaniu.

 

 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze:

  • IFI Zen Blue & IFI Zen Can
  • xDuoo TA-01B
  • BD DT1770 Pro
  • Meze 99 Noir (Drop)

Najgorsze:

  • Nie pamiętam, tak szybko się z nimi rozstałem :D 

 

4 godziny temu, Rafacio napisał:

Straciłem kontrolę nad tym.

 

Nie Ty jeden, ale mało kto się do tego przyznaje :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zadowolony z zakupów z tym, że nie wszystkie były mi potrzebne

 

SMSL SP200 - jest super bo czystości sygnału nie wyobrażam sobie lepszej, a przy tym jest neutralny, a ja to lubię przy uważnym słuchaniu. Dźwięki się rozkleiły, rozdzielczość i szczegółowość zwiększyły. Nieźle różnicuje źródła, więc jak ktoś chce się w lego audiofilskie pobawić to jest tu jakieś pole do działania. Tylko nie wiem czy nie zrezygnować ze stacjonarki bo kiedy pracuję to nie słucham muzyki, a kiedy nie pracuje to nie chce mi się siedzieć przy biurku. 

 

Sonata HD pro - co tu dużo pisać... referencja. Tanie, małe, mocne, czyste i neutralne w brzmieniu w subiektywnie nieco odmiennym cirrusowym wydaniu.

 

Sabaj DA3 - gra właściwie jak D10+SP200 z subtelnymi odstepstwami które są na minus, ale mogą być też odbierane na plus. Lubię korzystać z filtrów i bardzo mi odpowiada cyfrowa regulacja głośności, balans dodaje mocy i wypełnienia. 

 

ES100 - mobilno-funkcjonalne objawienie. Gra czysto, kształtnie, przyjemnie, lekko zaokrąlone i uniwersalnie granie. Nie ma wyżyłowanych żadnych aspektów, ale nie musi bo takiego strojenia się dobrze słucha. + do tego świetne EQ i też mozliwość zabawy filtrami. Dobra moc (balans) i wygoda.

 

Qudelix 5K - to co wyżej. Z tym, że ma więcej charakteru. Jakość mniej więcej podobna, ale charakter sprawia, że słychać tak jakby się dużo więcej działo, szczególnie w efektach przestrzennych i na średnicy. 

 

HD58x - słuchawki na których można polegać. Mają swoje wady brzmieniowe w znaczeniu audiofilskości (trochę przytlumiona prezentacja, której może brakować powietrza i otwartości, brzmienie dość ciemne, granie takie normalne bez fajerwerków) , ale dają też dużo w zamian (dobra jakość, duża szczególowość, separacja, bardzo fajne obrazowanie, dobrze schodzą w paśmie jak na otwarte słuchawki, nie są ani przesadzone ani odchudzone na skrajach, na średnicy niczego nie brakuje). Na moje ucho to to takie dziecko małżeństwa HD600 z HD380 :D

 

HF580 - W zasadzie dopiero teraz odkrywam jaki to był fenomenalny zakup i dochodzę do wniosku, że jest to brzmienie które bardzo dobrze wpisuje się w to czego cały czas szukałem. Przynajmniej jedno z brzmień które można uzyskać w jednym pakiecie. Skutecznie przystopowały moje dalsze poważne poszukiwania. Jest to rozrywkowe granie, ale na wysokim poziomie kultury. Nie robią WoW, ale wciągają bez reszty, pozwalając odkrywać cały czas coś dobrego. 

 

HE-4XX - chciałem mieć planary w kolekcji nie wiedziałem czy kupić takstary czy hifimany więc kupiłem obie pary. Jednak okazało się że obie chcę zatrzymać. Takstary funowe, ale kulturalne, hifimany bardziej neutralne, naturalne, ale dające pewne wow. Potrafią dać bardzo ciekawe efekty przestrzenne i ogólnie graja z fajną otwartością brzmienia. Jedne i drugie mają bardzo smooooth brzmienie co też jest fajne i urozmaicenie od dynamików. Może spróbowałbym Sundary, ale tymi się jeszcze nie nacieszyłem. Wyczerpaly mi temat w tej kategorii na jakiś czas.

 

Amiron Home - kupione z impulsu, jakaś intuicja zadziałała. Nie wiedziałem, że mi ich brakowało póki ich nie posłuchałem. Kupione w promocji, choć dalej nie będące w mojej skali jakąś wyjątkową okazją, ale czasem do pewnych cech trzeba dopłacić. Godny następca K712. Choć bardziej efekciarskie i umilające brzmienie, gdzie K712 jeszcze pretendują do zrównoważonego brzmienia. Tutaj limity zostały zdjęte.;) dalej mają rozsądny IMO balans tonalny, ale nie przeszkadza mi, że nie probują być HiFi tylko dać przyjemne zrelaksowane a jednocześnie koncertowo-ożywcze granie. Fajnie skalują efekty na róznych źródłach. Niestety musialem wysłać je na reklamacje i czekam teraz na ich powrót i kabelek zbalansowany. 

 

EDIT:

 

Doszły jeszcze Tygr 300R - kupione na przeczekanie czasu bez Amironów. Nie jest to ten sam poziom, choć również bardzo wysoki, gdzie prezentują podobną beyerdynamicową szkołe grania, ale zmienionym balansie tonalnym. Przekaz bardziej wyrównany i ciemniejszy. Jestem bardzo zadowolony z zakupu i postanowiłem dłuższy czas się z nimi nie rozstawać. Są dobrą alternatywą dla HD58x, gdy potrzeba większej sceny mocniejszych skrajów pasma i jeszcze wyraźniejszej separacji dźwięków. Ciężko jest ich nie docenić, a kosztują tyle że bez wyrzutów sumienia można sobie na nie pozwolić. 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MrBrainwash napisał:

Sabaj DA3 - gra właściwie jak D10+SP200 z subtelnymi odstepstwami które są na minus, ale mogą być też odbierane na plus. Lubię korzystać z filtrów i bardzo mi odpowiada cyfrowa regulacja głośności, balans dodaje mocy i wypełnienia.

To ciekawe, bo Sabaj kosztuje ułamek ceny tego zestawu, a przy jego funkcjonalności to w ogóle wydaje się być świetną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności