Skocz do zawartości

ATH-AD500X trzeszczą przy basie


ZawiszaTheBlack

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w złym miejscu to wybaczcie, ale postanowiłem napisać od razu jak tylko znalazłem to forum.

 

Kupiłem w październiku zeszłego roku słuchawki ATH-AD500X (w Top HiFi na Andersa) i byłem z nich bardzo zadowolony, ale w grudniu przy basie zaczęła mi trzeszczeć lewa słuchawka. Oddałem słuchawki do serwisu, ale "nie stwierdzono awarii", więc przetestowałem je w sklepie. Trzeszczenia rzeczywiście nie było, ale za to zauważyłem, że bas na ichnim wzmacniaczu jest jakiś taki "płaski" i "szeroki" (taki sam jak u kumpla, który mi je polecił). Na odchodne mi powiedziano, że to może być wina karty dźwiękowej i powinienem sprawdzić je na innych sprzętach. Sprawdziłem na trzech i problem pojawił się za każdym razem. Mało tego, niedługo potem szlag trafił również prawą słuchawkę. Mam teraz dylemat. Zastanawiam się czy kupić ATH-AD500Z, bo są zamknięte i prawdopodobnie wytrzymalsze na bas (o ile to bas jest winowajcą), nie wspominając o wygodzie ich noszenia, ale z drugiej boję się, że problem znów się pojawi, a 600 zł piechotą nie chodzi. W tym wszystkim irytuje mnie, że wydałem pieniądze i problem jest realny, a serwis stwierdził, że nie ma żadnego problemu.

 

Dodam na koniec, że jestem słuchawkowym laikiem, który chce po prostu dobrych słuchawek. No i wciąż nie daje mi spokoju ten płaski bas (kwestia sprzętu czy equalizera?), który nie powodował trzeszczenia.

 

Z góry dziękuję za pomoc/rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zamiast podbijać bass ściszyć resztę pasma w tym EQ, tak jak się powinno to robić, żeby nie było clippingu. Jeśli tak robisz lub problem pozostanie, to wtedy najpewniej wina słuchawek. Może słuchasz dość głośno i przetwornik osiąga swoje maksymalne wychylenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności