Skocz do zawartości
  • 0

Sluchawki do 2k


LustVanGoth

Pytanie

Moje typy na dzien dzisiejszy to:

 

AKG k712 

Sennheiser hd 600, hd 650 i hd 660s

Beyerdynamic DT 1990 pro

Beyerdynamic DT 1770 pro

Beyerdynamic DT 770 pro

Beyerdynamic DT 990 pro

Hifiman sundara

 

Szukam duzej sceny, dobrego basu ale nie duzego, by dobrze graly z kazdym gatunkiem (glownie rock, metal, industrial, eurodisco, dance, elektronika, instrumentalna, damski wokal) , nie kolorowaly zbytnio brzmienia. Posiadam AKG k702 i jestem z nich zadowolony graja razem z fiio x5 2 gen w kompie jako DAC ale potrzebuje drugiej pary sluchawek tylko do domu :)

 

Edytowane przez LustVanGoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jak już napisałem spodobały mi się planarne,ale w sklepie w Bydgoszczy z interesującego mnie przedziału cenowego był tylko jeden model więc postanowiłem poczytać recenzję i coś wybrać. Wybór padł na Thieaudio Phantom o których było sporo szumu.
Dodam że w zestawie przyszły adaptery 2.5 do 3.5mm i 2.5 do 4.4mm,a więc podłączysz je do wszystkiego, jakość adapterów najwyższą półka. Są także w kable, Jack 3.5mm i 2.5mm. O ile ten 3.5mm jest standardowy jak na tą półkę cenową,to ten 2.5 mm to jakość jakbyś wydał $200 na sam kabel.
Tak wyglądają moje z grillami wykonanymi na zamówienie.
I linki do 2 recenzji



c70cdd2542d10ce0ac0fca9ec902e189.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Też mam K702 i Fiio X5, tylko 3 generacji. Dt1990 i K812 są dużo lepsze. Zresztą DT990 moim zdaniem też, tylko wersja Edition, bo Pro nie mają dużej sceny. No i... HD650 też są dużo lepszy ;) HD660 nie znam. Ludzie piszą, że HD650 nie mają dużej sceny, ale trochę się z tym nie zgodzę, nie mają takiej rozciągniętej w szerz, jak K702, ale za to mają scenę 3D jakiej na 702 nie da się osiągnąć. Planarne Sundary to też bardzo dobre słuchawki, ale nie, nie mają żadnych magicznych przewag nad dynamicznymi, to tylko autosugestia...

 

Osobiście brałbym DT1990, bo są najłatwiejsze do napędzenia z w/w, z Fiio już grają całkiem nieźle, mają wymienne pady zmieniające dźwięk, są świetnie wykonane i kupisz nowe na gwarancji w tym budżecie. Tylko DT1990 mają dużo więcej sopranów, niż K702 (można to zmienić dokupując inne pady). Oczywiście najlepiej iść do mp3store i posłuchać samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

A ja proponuje spróbować HIFIMAN he-4xx lub 400i. Posiadam je jak i sundary oraz Senki 58x. he-4xx można kupić 3x taniej niż sundary a na peno nie grają 3x gorzej. W pewnych aspektach grają nawet lepiej. Mają większą przestrzeń, więcej powietrza niż sundary i sennheisery. Może mniej detali i szczegółów niż sundary ale grają delikatniej, lepiej wybaczają niedoróbki masteringu utworów. Dzwiękowo polecam zdecydowanie, do muzyki scenicznej, koncertowej są świetne. Największy minus to jakość Hifimana, rozlatujące się pady, trzeszczące pałąki, lub problemy z przetwornikami. Kupując lepiej mieć konkretny egzemplarz w ręku i go przesłuchać, obejrzeć czy jest ok. Używane mogą być tak samo dobre jak nowe. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Compton napisał:

AKG K812 używki.

Ja za swoje dałem 1650 zł w idealnym stanie z kilkuletnim przebiegiem.

W tej cenie grają dla mnie jak złoto.

 

Nie mam zaufania do uzywek chyba ze od osoby mi znanej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodam komentarz na podstawie moich osobistych doświadczeń.
Gdy jakiś czas temu szukałem pełnowymiarowych słuchawek miałem podobną do twojej listę słuchawek. Umówiłem się w mp3store na odsłuch tych modeli. Wziąłem pieniądze i pojechałem. Testowałem je z Fiio M9+wzmacniacz ifi. Po przesłuchaniu różnych modeli Sennheiser,Beyerdynamic,AKG, byłem rozczarowany. W mojej ocenie grały kiepsko. Skończyło się na tym że nic nie kupiłem. Pomyślałem że może w tej cenie(między 1k a 2k) nie ma poprostu nic interesującego pośród wokóusznych (w owym czasie miałem dokanałowe za ok.1k).
Znowu zacząłem poszukiwania,poniekąd nastawiony na większy wydatek. I w tym czasie przeczytałem recenzje słuchawek planarnych. Zastanowiła mnie ona i zacząłem kopać. Skończyło się na tym że pojechałem do mp3store i posłuchałem planarnych. Moje odczucia od razu były zgoła inne niż poprzednim razem. Słuchając planarnych z tej samej półki cenowej co poprzednio miałem wrażenie jakbym słuchał czegoś że znacznie wyższego pułapu cenowego,mam na myśli że grały wyraźnie dużo lepiej niż wszystkie poprzednie testowane modele. W tej chwili słucham muzyki tylko na planarnych,wszystkie inne posiadane przezemnie słuchawki dokanałowe poszły w odstawkę.
Tak że sugeruję żebyś wziął po uwagę słuchawki wykonane w tej technologii.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Dodam komentarz na podstawie moich osobistych doświadczeń.
Gdy jakiś czas temu szukałem pełnowymiarowych słuchawek miałem podobną do twojej listę słuchawek. Umówiłem się w mp3store na odsłuch tych modeli. Wziąłem pieniądze i pojechałem. Testowałem je z Fiio M9+wzmacniacz ifi. Po przesłuchaniu różnych modeli Sennheiser,Beyerdynamic,AKG, byłem rozczarowany. W mojej ocenie grały kiepsko. Skończyło się na tym że nic nie kupiłem. Pomyślałem że może w tej cenie(między 1k a 2k) nie ma poprostu nic interesującego pośród wokóusznych (w owym czasie miałem dokanałowe za ok.1k).
Znowu zacząłem poszukiwania,poniekąd nastawiony na większy wydatek. I w tym czasie przeczytałem recenzje słuchawek planarnych. Zastanowiła mnie ona i zacząłem kopać. Skończyło się na tym że pojechałem do mp3store i posłuchałem planarnych. Moje odczucia od razu były zgoła inne niż poprzednim razem. Słuchając planarnych z tej samej półki cenowej co poprzednio miałem wrażenie jakbym słuchał czegoś że znacznie wyższego pułapu cenowego,mam na myśli że grały wyraźnie dużo lepiej niż wszystkie poprzednie testowane modele. W tej chwili słucham muzyki tylko na planarnych,wszystkie inne posiadane przezemnie słuchawki dokanałowe poszły w odstawkę.
Tak że sugeruję żebyś wziął po uwagę słuchawki wykonane w tej technologii.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

Planarne to chyba sa te HiFiMAN Sundara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

Dodam komentarz na podstawie moich osobistych doświadczeń.
Gdy jakiś czas temu szukałem pełnowymiarowych słuchawek miałem podobną do twojej listę słuchawek. Umówiłem się w mp3store na odsłuch tych modeli. Wziąłem pieniądze i pojechałem. Testowałem je z Fiio M9+wzmacniacz ifi. Po przesłuchaniu różnych modeli Sennheiser,Beyerdynamic,AKG, byłem rozczarowany. W mojej ocenie grały kiepsko. Skończyło się na tym że nic nie kupiłem. Pomyślałem że może w tej cenie(między 1k a 2k) nie ma poprostu nic interesującego pośród wokóusznych (w owym czasie miałem dokanałowe za ok.1k).
Znowu zacząłem poszukiwania,poniekąd nastawiony na większy wydatek. I w tym czasie przeczytałem recenzje słuchawek planarnych. Zastanowiła mnie ona i zacząłem kopać. Skończyło się na tym że pojechałem do mp3store i posłuchałem planarnych. Moje odczucia od razu były zgoła inne niż poprzednim razem. Słuchając planarnych z tej samej półki cenowej co poprzednio miałem wrażenie jakbym słuchał czegoś że znacznie wyższego pułapu cenowego,mam na myśli że grały wyraźnie dużo lepiej niż wszystkie poprzednie testowane modele. W tej chwili słucham muzyki tylko na planarnych,wszystkie inne posiadane przezemnie słuchawki dokanałowe poszły w odstawkę.
Tak że sugeruję żebyś wziął po uwagę słuchawki wykonane w tej technologii.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 


co kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 minut temu, Kuba_622 napisał:

Też mam K702 i Fiio X5, tylko 3 generacji. Dt1990 i K812 są dużo lepsze. Zresztą DT990 moim zdaniem też, tylko wersja Edition, bo Pro nie mają dużej sceny. No i... HD650 też są dużo lepszy ;) HD660 nie znam. Ludzie piszą, że HD650 nie mają dużej sceny, ale trochę się z tym nie zgodzę, nie mają takiej rozciągniętej w szerz, jak K702, ale za to mają scenę 3D jakiej na 702 nie da się osiągnąć. Planarne Sundary to też bardzo dobre słuchawki, ale nie, nie mają żadnych magicznych przewag nad dynamicznymi, to tylko autosugestia...

 

Osobiście brałbym DT1990, bo są najłatwiejsze do napędzenia z w/w, z Fiio już grają całkiem nieźle, mają wymienne pady zmieniające dźwięk, są świetnie wykonane i kupisz nowe na gwarancji w tym budżecie. Tylko DT1990 mają dużo więcej sopranów, niż K702 (można to zmienić dokupując inne pady). Oczywiście najlepiej iść do mp3store i posłuchać samemu :)

 

Bralem te 1990 pod uwage ale duzo recenzji wybieralo te sandary ponad je no ale co fakt to fakt musze isc i je uslyszec, 812 odpadaja nie kupuje uzywek a nowe to za duza kasa moze kiedys jak stanieja :) zeby przesluchac te sluchawki to musze tam dzwonic i sie umawiac przed czy odrazu na miejscu mi udostepnia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hifiman he-4xx to bliźniak he-400i. Radzę poszukać i posłuchać ich przed zakupem Sundar. he-4xx mozna mieć 3x taniej niż Sundary a różnice są znikome. Z Sundarami jest taki problem że po przesiadce z Sennheiserów HD-600, 650 wydaja się za ostre, zbyt bezpośrednie. Natomiast jak się do nich przyzwyczai to inne słuchawki wydaja się zamulone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 1.03.2020 o 11:49, wfmsiekierka napisał:

Jak już napisałem spodobały mi się planarne,ale w sklepie w Bydgoszczy z interesującego mnie przedziału cenowego był tylko jeden model więc postanowiłem poczytać recenzję i coś wybrać. Wybór padł na Thieaudio Phantom o których było sporo szumu.
Dodam że w zestawie przyszły adaptery 2.5 do 3.5mm i 2.5 do 4.4mm,a więc podłączysz je do wszystkiego, jakość adapterów najwyższą półka. Są także w kable, Jack 3.5mm i 2.5mm. O ile ten 3.5mm jest standardowy jak na tą półkę cenową,to ten 2.5 mm to jakość jakbyś wydał $200 na sam kabel.
Tak wyglądają moje z grillami wykonanymi na zamówienie.
I linki do 2 recenzji
 

 

 

 

 

c70cdd2542d10ce0ac0fca9ec902e189.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 8 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Te sluchawki podobno trzeba przerobic zeby graly dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności