Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki tws do 500zl


Osti30

Pytanie

Witam. Bardzo mocno byłem nastawiony na zakup pamu slide mini. Ale przeszło mi po recenzji Klawiatura. Teraz nie wiem co kupic zastanawiam się nad shanling mtw100. Chodziły mi po głowie Jabra Elite 65t ale te przyciski nie dotykowe. No i na koniec chodzą mi bardzo Sony 1000mx3 ale używane w dobrej cenie pomóżcie albo podrzućcie jakieś typy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, paratykus napisał:

"ciekawe gdzie mnie ta ciekawość zaprowadzi"

Przecież wiesz gdzie - w kolejne zakupy 😉

Ehh znowu, oby nie :D Miałem faze na planary, przeszło przez moje łapy parę, na razie zostały hifimany ale ostatnio w ogóle ich nie używam i myślę czy zostawić czy nie.... Sinusoida yebana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchajcie w dobrej cenie moge kupić jabry Elite 75t. Powiedzcie mi czy ktoś tutaj słuchał tego może ktoś używa i czy warto je zakupić według was? Bo narazie stanęło nad tymi lypertec tevi. Za bardzo nie zależy mi nad tym Anc. Wystarczy mi pasywne wygluszanie. Ale całościowo te jabry czy lypertec?

Edytowane przez Osti30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@paratykus obiecałem opisać wrażenia związane z Urbanista Paris :)

 

Otóż: wrażenia aktualnie z połączenia Tidal + OnePlus 6 (ale źródło nie ma większego znaczenia raczej, więc skupie się na tym) - ciepłe granie, sporo pukającego basu, ogólnie bez żadnych modyfikacji brzmienie jakby pod kocykiem i trochę kartonowate. Ale nie jest to kicha, po prostu trochę za ciepło i za dużo basu jak dla mnie, za mało powietrza. Góra mocna, ale nie syczy. W detalach ocenił bym 5/10. Przydało by się trochę więcej powietrza. I średnica trochę wycofana, ja lubię ciepłe granie ale z wysuniętą średnicą.

 

Słuchawki są ładnie podatne na EQ, w moim przypadku w tunerze audio OP6 ustawiłem opcję Sound Enhancement na OnePlus Bullets (v2), a EQ: 68 Hz: -1 dB, 6 kHz: +2 dB, 14 kHz: +5 dB - i na tą chwilę jestem zadowolony. Już samo przełączenie na profil OP Bullets daje im dużo więcej powietrza i przestrzeni.

 

Testowałem słuchawki z gumkami hybrydowymi Symbio W (z pianką i bez pianki), kolejna poprawa w brzmieniu i komforcie (ja lubię te gumki), aczkolwiek z rozmiarem M nie mieszczą się w etui, dlatego na próbę zamówiłem rozmiar S. Jeżeli chodzi o oryginalne gumki to są 3 rozmiary, ale 2 mniejsze wyglądają bardzo podobnie. Używam największych, które w normalnych okolicznościach były by dla mnie za duże (zwykle używam M, te nazwał bym L), w dodatku materiał jest dość miękki i cienki - takie najtańsze gumki. Aczkolwiek udało mi się złapać na nich seala.

 

Etui małe i wygodne, wkładanie i wyciąganie słuchawek proste. Co do baterii nie wypowiem się na razie.

 

Sterowanie - cóż cofam moje słowa które tutaj wypisywałem na temat "łatwości obsługi panelu, który mamy w uchu" :D Wcale nie jest to takie łatwe. No może trafić w konkretne miejsce jest względnie łatwo, ale niestety panel też musi być na tyle czuły aby każde dotknięcie rozpoznawać, a tutaj tak nie ma. Tragedii nie ma, trzeba się przywyczaić i być precyzyjnym ale spodziewałem się, że będzie lepiej :)

 

Podsumowując - jest spoko ale bez szału. Spróbować, jeżeli można zwrócić ;) Nie będę ich polecał,  nie wezmę na siebie takiej odpowiedzialności.

 

Edit:

A co mi się najbardziej podoba w tych słuchawkach? Kompletny brak kabli i swoboda z tym związana :D

Edytowane przez x X x
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, x X x napisał:

@paratykus obiecałem opisać wrażenia związane z Urbanista Paris :)

 

 

Dzięki za tak obszerne opisanie wrażeń.

Spodziewałem się, że to takie Urbanista Stockholm, ale dokanałowe więc gdybałem sobie, że po prostu bas będzie bardziej obfity, a reszta bez zmian. Jednak piszesz, że lepiej ich nie mieć niż mieć 😉

Pewnie, jak można zwrócić to zwracaj.

A jak z wykonaniem ? "Pachną" budżetówką czy jest lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie nazwał bym siebie ekspertem co do opisywania dźwięku, więc ten mój opis trzeba brać przez pół, a na pewno jest on bardzo subiektywny (i w kontekście bardziej do tego co mam). Na pewno też nie są jeszcze wygrzane, więc może się zmienić na plus to brzmienie bez ulepszeń. Ogólnie na prawdę nie jest źle, ale trzeba im trochę pomóc ;)

 

Zwracać - nie zwracam, zostają :) Przynajmniej na razie. Nie jest źle, jestem zadowolony, a jak będą mi pasowały Symbio w rozmiarze S i wejdą do pudełka to będzie jeszcze lepiej (Symbio z pianką to bardzo fajne nakładki wpływające na brzmienie).

 

Wykonanie - nie ma się do czego przyczepić. Spasowanie super. Żadnych ostrych krawędzi. Wygląda na produkt klasy średniej półki / premium. Plastik z którego wykoane jest etui (taki sam jak słuchawki) brzydko pachnie, ale zapach stał się już mniej intensywny, więc to pewnie pozostałości post produkcyjne. Na słuchawkach mogą się zbierać mokre ślady od potu (matowy plastik, więc siłą rzeczy), ale łatwo je wyczyścić i nie ma po tym śladu.

 

@paratykus jakbyś chciał rozważyć zakup to mogę Ci je podesłać na odsłuch to sam ocenisz :)

Edytowane przez x X x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

xXx - dzięki za propozycję 🙂

Mam Lypertek Tevi TWS i na ten moment mi wystarczą.

Pytałem z ciekawości, jako posiadacz pchełek Urbanista.

Mnie jeszcze do odsłuchania zostały Sony WF-1000xm3.

Mimo ich słabych notowań na naszym Forum jestem ich bardzo ciekaw.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, x X x napisał:

@paratykus a może wymiana doświadczeniowa na testy - Paris za Tevi?

 

Słucham sobie właśnie Frank Turner "1933" i brzmi super :)

Jak się nasłucham Tevi to dam znać.

Mam je tydzień z okładem, a teraz na weekendowy wypad zapomniałem zabrać kabla USB C więc trochę jest głód słuchania na ten moment.

 

edit: Tevi grają w dosyć zrównoważony sposób. Mnie brakuje w nich trochę basu mimo, że bass headem nie jestem.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, x X x napisał:

Bo ja to bym chętnie tych Tevi posłuchał, a nigdzie ich nie ma :D Dlatego taki deal proponuję, więc jak chcesz. Odezwe się na PW 👌

Ja je miałem na odsłuch, zostały. Z tym, że byłem zainfekowany przez 2 tyg.i pół głuchy.

Teraz uszy OK to na weekend zapomniałem kable i etui było bez prądu 😞

Tak więc daj mi z tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
55 minut temu, Hadas napisał:

Czy miał ktoś z was do czynienia ze słuchawkami Huawei Freebuds 3 i mógłby napisać kilka słów o nich?

Czemu akurat te?

Pamiętaj, że konstrukcja typu "pchełki" nigdy nie da Ci takiej pasywnej redukcji szumów jak np. dokanałówki, a jeśli pasywna redukcja jest kiepska to aktywna (ANC) też nie zadziała na miarę swoich możliwości - płacisz więc w tych Huawei za funkcję, która nie do końca będzie działać tak jak powinna.

Poza tym Freeduds3 nie mają kodeka aptX, tylko SBC i AAC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, paratykus napisał:

Czemu akurat te?

Pamiętaj, że konstrukcja typu "pchełki" nigdy nie da Ci takiej pasywnej redukcji szumów jak np. dokanałówki, a jeśli pasywna redukcja jest kiepska to aktywna (ANC) też nie zadziała na miarę swoich możliwości - płacisz więc w tych Huawei za funkcję, która nie do końca będzie działać tak jak powinna.

Poza tym Freeduds3 nie mają kodeka aptX, tylko SBC i AAC.

Dostałem te słuchawki w zestawie z telefonem. Leżą na moim biurku nowe, jeszcze ich nie otwierałem, myślę o ich sprzedaży.

 

Aspekty techniczne, które są dostępne na intrenecie już znam.

Tu widzę wiele plusów tych słuchawek. Związanych głównie z ich przenośnym charakterem i kompaktową budową, co nie jest dla mnie najważniejsze. Tak jak juz wspomniałeś, w swojej klasie brakuje im dokanałowej budowy.

 

Obecnie używam Creative Aurvana Live i czegoś tego typu potrzebuje na BT. Pełnią mojego szczęścia byłoby gdyby nowe słuchawki grały lepiej :)

 

…ale mam douszne Freebuds 3;

Szukam wiec teraz na forum, jakieś subiektywnej opinii kogoś, kto wie więcej o słuchawkach niżeli testerzy na youtube :)

Edytowane przez Hadas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na ten moment TWS do 500 zł raczej nie zagrają jak duże nauszniki po kablu, więc albo czekasz na dalszy rozwój TWS, albo licząc się z ograniczeniami korzystasz ze swobody bez kabli, adapterów i pałąków na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
36 minut temu, paratykus napisał:

Na ten moment TWS do 500 zł raczej nie zagrają jak duże nauszniki po kablu, więc albo czekasz na dalszy rozwój TWS, albo licząc się z ograniczeniami korzystasz ze swobody bez kabli, adapterów i pałąków na głowie.

Nigdy nie pomyślałem że zagrają lepiej od nausznych ale jeżeli grają jakościowo jak moje stare Sony MDR-EX90 to jestem wstanie to zaakceptować.

 

Czy ktoś miał do czynienia z tymi słuchawkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zachwycam się właśnie Edifierami TWS6 - armatura, ale brzmią w sumie jak hybrydy. Bas nadal jest i ciągle dość głęboki, chociaż zejście w subbas jest lepsze w modelu Edifier TWS5 z przetwornikami dynamicznymi. Mega klarowne granie, precyzyjna i jasna góra, ciągle nieźle zrównoważona i szczegółowa średnica, duża przestrzeń. Mam obok Creative Outlier Air Sports, uważam że TWS5 i TWS6 brzmią lepiej i mają mniej problematyczne tipsy, łatwiej o uszczelnienie kanałów słuchowych.

 

Mam też Jabry Elite 75t, które lubię po obowiązkowej korekcji w aplikacji, bo standardowo basu jest stanowczo za dużo, mimo że popisuje się subbasem. Przesiadłem się na nie z Jabra 65t, które to miały więcej średnicy, ale braki w basie. Muszę przyznać, że jakbym teraz stał przed wyborem, to brałbym Edifier TWS6, które kosztują ponad 300 zł mniej od 75t. Gorzej, że nie ma zmiany utworów za pomocą paneli dotykowych, bo jest asystent, a takie TWS5 oferują kontrolę muzyki, ale nie mają asystenta. Nakładki ergonomiczne kiepskie, bo mają ostre haczyki - drażnią ucho. Ale same TWS6 małe, minimalistyczne i wygodne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 15.03.2020 o 13:03, maciux napisał:

Zachwycam się właśnie Edifierami TWS6 - armatura, ale brzmią w sumie jak hybrydy. Bas nadal jest i ciągle dość głęboki, chociaż zejście w subbas jest lepsze w modelu Edifier TWS5 z przetwornikami dynamicznymi. Mega klarowne granie, precyzyjna i jasna góra, ciągle nieźle zrównoważona i szczegółowa średnica, duża przestrzeń. Mam obok Creative Outlier Air Sports, uważam że TWS5 i TWS6 brzmią lepiej i mają mniej problematyczne tipsy, łatwiej o uszczelnienie kanałów słuchowych.

 

Mam też Jabry Elite 75t, które lubię po obowiązkowej korekcji w aplikacji, bo standardowo basu jest stanowczo za dużo, mimo że popisuje się subbasem. Przesiadłem się na nie z Jabra 65t, które to miały więcej średnicy, ale braki w basie. Muszę przyznać, że jakbym teraz stał przed wyborem, to brałbym Edifier TWS6, które kosztują ponad 300 zł mniej od 75t. Gorzej, że nie ma zmiany utworów za pomocą paneli dotykowych, bo jest asystent, a takie TWS5 oferują kontrolę muzyki, ale nie mają asystenta. Nakładki ergonomiczne kiepskie, bo mają ostre haczyki - drażnią ucho. Ale same TWS6 małe, minimalistyczne i wygodne.

Pytanko. Tws6 maja sporą przestrzen np w porownaniu ze zwyklymi sluchawkami rha ma750i? Szukam alternatywy dla nich ale dalej sie zastanawiam czy bezprzewodowe = gorsza jakość, czy niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności