Skocz do zawartości

Fanklub perełek słuchawkowych w kontekście cena/jakość


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

32 minutes ago, MrBrainwash said:

Myślę, że w kategorii jakość/cena to SHP9500 są prawdziwym hitem (~300-400zł) jeśli ktoś lubi dużo powietrza w przekazie. Wybrałbym je zamiast DT990pro jakbym miał zostawić sobie jedną z tych dwóch par. 

 

I jakie ładne! :D

 

Znalezione obrazy dla zapytania: SHP9500

 

Apropo, sonicznie mocno się różnią od Fidelio X/L?

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2020 o 13:28, Oskar2905 napisał:

Tez jestem ciekaw bo mi chyba najbardziej pasuje dynamiczny driver. Co do takich perełek dynamicznych to z mojej strony polecę studyjne Sony z serii mdr-xxx. Tanie słuchawki a są używane do dzisiaj w wielu miejscach profesjonalnie :) . Jeśli czegoś słuchacie to jest prawdopodobieństwo że w studiu było to słuchane przez te słuchawki :)https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sony_MDR-V6

Też mam mh1, mh1c i mh750. Spróbuj mh750. Praktycznie to samo ale z innym kablem. Co prawda konstrukcja nie taka fajna i trochę bardziej plastikowa niż mh1/mh1c ale zupełnie inna wygoda bo kabel jest taki zwykły jak w każdych iemach.

Wg. Mnie zupełnie inne słuchawki. Mh1c na znacznie jakościowo bass, nie tak zmulony midbasse jak mh750, rozdzielczość dźwięku i separacja to też dwa różne światy. 

 

MH1C sa magiczne. Tak jak kolega wyżej wspomniał tam praktycznie nie ma się do czego doczepic. Mh750 mimo wielu podejść zawsze grały tylko poprawnie. 

 

Oprócz MH1C, KEF M200 grają jak słuchawki conajmniej kilka razy droższe, ale komfort najgorszy z jakim miałem do czynienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj dwa różne światy. X2 są lepsze w odzwierciedlaniu niuansów, ale SHP grają mega przestrzennie z masą powietrza. To było tak, że sprzedałem SHP aby dołożyć do X2, ale jak założyłem X2 na głowę to trochę żałowałem.tej decyzji. SHP grają jasno, ale rozrywkowo, dźwięcznie w swoim własnym stylu. Wyrafinowanie trochę kuleje, nie zagrają do końca przekonywująco, ale dają taki "wow" factor, tak mi grały po za głową, jakby wyjść na dach a X2 trochę jakby zejść do piwnicy - bardziej w głowie. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perełki...

 

- SoundMagic PL30 Plus - doki do 100 zł, raczej ciepłe, dla mnie ergonomiczne. Dobry dźwięk jak na tą cenę. Mam je i nie oddaję.

- VE Monk Classic - świetne, tanie pchły za małą kasę.

- Aune E1 - znakomite dźwiękowo doki, choć ergonomia już nie taka super. Ale w mojej kolekcji muszą być.

- Oppo PM3 - ukochane nauszne. Choć zawiodły w sensie wytrzymałości. Ale to granie i ekskluzywny wygląd bez ozdóbek !. Dyskretny urok i elegancja. I do domu i na zewnątrz.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perul napisał:

zmodowane drewniane Cyberdrive (klon M&J GL1)

 

 

 

https://www.amazon.com/Cyberdrive-High-Resolution-Stereo-Headphones-402WI/dp/B074ZPDCCX

To te? Jakie mody i jak to gra po nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Play napisał:

To te 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał:

Tak, to te. Mody to zmiana padów, i dorobienie basreflexów.

Gra po nich tak jak lubię (ty zdaje się masz podobny gust), czyli ciepło, ale nie ciemno, bo ten wysokotonowy jest dobrze słyszalny, aczkolwiek z racji na jego technologię niemęczący. Jedyne co mogłoby być lepsze to trochę szybszy bas i ilość najniższego basu (tego który jest słyszalny tylko w specyficznych utworach). Pod tym względem lepiej wypadają oryginalne M&J GL1, bo tam z racji większej pojemności muszli, można zastosować damping przetwornika, który poprawia zejście. W tych Cyberdrive też można go zastosować, ale kosztem średnich tonów i ilości basu. Za to M&J GL1 mają zdecydowanie mniej ciekawe średnie tony. Zamierzam przełożyć przetworniki z GL1 do innej budy, żeby uzyskać i fajny bas, i fajne średnie (bo wysokie są super).

Tak ogólnie to bardzo specyficzne przetworniki, ilość i jakość basu bardzo zależy do czego się je podepnie - prawdopodobnie ze względu na zastosowaną "zwrotnicę" w postaci kondensatora, która różnie zachowuje się w zależności od napięcia źródła (tu są moje domysły, może @majkel się wypowie, bo on dużo lepiej się zna na takich zależnościach). Na wzmacniaczu (zasilanym symetrycznie +-15V) mocno zamulają, na Meizu pro 5 już mniej, podobnie na V30 w High Gain, natomiast na V30 w Low Gain już OK i na Pionku XDP100R również.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MrBrainwash napisał:

@pabloj dwa różne światy. X2 są lepsze w odzwierciedlaniu niuansów, ale SHP grają mega przestrzennie z masą powietrza. To było tak, że sprzedałem SHP aby dołożyć do X2, ale jak założyłem X2 na głowę to trochę żałowałem.tej decyzji. SHP grają jasno, ale rozrywkowo, dźwięcznie w swoim własnym stylu. Wyrafinowanie trochę kuleje, nie zagrają do końca przekonywująco, ale dają taki "wow" factor, tak mi grały po za głową, jakby wyjść na dach a X2 trochę jakby zejść do piwnicy - bardziej w głowie. 

 

Ciekawe czy nowa wersja 9600 utrzyma ten stosunek jakości do ceny. Konstrukcyjnie nie za wiele się zmieniły, więc przynajmniej zachowają ergonomię.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Karmazynowy napisał:

 

Ciekawe czy nowa wersja 9600 utrzyma ten stosunek jakości do ceny. Konstrukcyjnie nie za wiele się zmieniły, więc przynajmniej zachowają ergonomię.

Wow nawet nie wiedziałem że robią kontynuację. Mi by wystarczyło, aby bas poprawili i zachowali cenę. Wtedy dalej by królowały w tej niszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te Fidelio X3 ładnie się prezentują :) Tak schludnie ale elegancko zarazem, gdyby jeszcze elegancko grały :E. Mogliby chociaż wykresem  rzucić a tu nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.03.2020 o 19:49, Perul napisał:

Zmodowane BossHiFi B8, zmodowane drewniane Cyberdrive (klon M&J GL1), zmodowane Takstary HF580 - tutaj dopiero TH900 podobały mi się ciut bardziej i to niekoniecznie pod każdym względem, bo głównie o bas chodzi.

Z wcześniejszych, zmodowane AKG K172HD, zmodowane CAL.

Co fajne, żadne z wymienionych powyżej nie wymagają drogiego toru, żeby dobrze zagrać :) .

 

 

 

@Perul które z w/w zagrają prosto z v30?  b8 w low gain, a jak reszta? te cyberdrive i hf580

 

Edytowane przez Brain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyberdrive też zagrają 

W dniu 23.03.2020 o 09:34, Perul napisał:

Tak, to te. Mody to zmiana padów, i dorobienie basreflexów.

Gra po nich tak jak lubię (ty zdaje się masz podobny gust), czyli ciepło, ale nie ciemno, bo ten wysokotonowy jest dobrze słyszalny, aczkolwiek z racji na jego technologię niemęczący. Jedyne co mogłoby być lepsze to trochę szybszy bas i ilość najniższego basu (tego który jest słyszalny tylko w specyficznych utworach). Pod tym względem lepiej wypadają oryginalne M&J GL1, bo tam z racji większej pojemności muszli, można zastosować damping przetwornika, który poprawia zejście. W tych Cyberdrive też można go zastosować, ale kosztem średnich tonów i ilości basu. Za to M&J GL1 mają zdecydowanie mniej ciekawe średnie tony. Zamierzam przełożyć przetworniki z GL1 do innej budy, żeby uzyskać i fajny bas, i fajne średnie (bo wysokie są super).

Tak ogólnie to bardzo specyficzne przetworniki, ilość i jakość basu bardzo zależy do czego się je podepnie - prawdopodobnie ze względu na zastosowaną "zwrotnicę" w postaci kondensatora, która różnie zachowuje się w zależności od napięcia źródła (tu są moje domysły, może @majkel się wypowie, bo on dużo lepiej się zna na takich zależnościach). Na wzmacniaczu (zasilanym symetrycznie +-15V) mocno zamulają, na Meizu pro 5 już mniej, podobnie na V30 w High Gain, natomiast na V30 w Low Gain już OK i na Pionku XDP100R również.

Drewniane Cyberdrive to M&J GL2 nie GL1, które mamy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HF580 też zagrają, choć nie na pełnię swoich możliwości.

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Drewniane Cyberdrive to M&J GL2 nie GL1, które mamy

Przetwornik taki sam, nawet podmieniałem jeden z drugim, bo byłem zdziwiony jak różnie grają, ale wyszło, że to zasługa tylko mniej pojemnej muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności