Skocz do zawartości

Fanklub perełek słuchawkowych w kontekście cena/jakość


pabloj

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja zacznę (a mowa jest o świetnych słuchawkach dynamicznych, którym dalibyście największą ocenę pod kątem cena/jakość).

 

Taka perełka dynamiczna - cena/jakość -, która już bez żadnych modów gra świetnie to oczywiście Koss Porta Pro.

A tutaj, po powrocie z salonu @Perul'a z dwoma nowymi odpinanymi kabelkami, na 'miedzi Perula' w tym zbalansowanym XLR :D

 

Dopiero zaczynam odsłuchy po modzie, więc proszę jeszcze nie pytać jak gra 😜

 

image.png

Edytowane przez pabloj
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też jestem ciekaw co balans do  nich wnosi, bo u siebie nie maiłem do czego podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie do pobicia, to są Sony MH1C. Grają trochę jak miniaturowe HD650. Kosztują 30 zł...

Do tej pory wszystkie te tanie hity (KSC75, Superluxy, KZ itp.) mnie rozczarowywały - bo niby coś robiły zaskakująco dobrze jak na swój przedział cenowy, ale inne rzeczy robiły źle i ostatecznie ciężko mi się na nich słuchało muzyki. W dźwięku tych małych Sony nic mi nie przeszkadza, a to już ogromna zaleta, powiem więcej - gdyby nie "audiofilska choroba" i ciągła chęć poszukiwania czegoś trochę lepszego, to mógłbym żyć z tymi Sony podłączonymi do telefonu i po prostu czerpać przyjemność z muzyki :) Żeby nie było tak różowo, to dodam, że wygoda jest fatalna, kabel mają najgorszy ze wszystkich słuchawek, jakie miałem, dlatego mało ich używam.

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw bo mi chyba najbardziej pasuje dynamiczny driver. Co do takich perełek dynamicznych to z mojej strony polecę studyjne Sony z serii mdr-xxx. Tanie słuchawki a są używane do dzisiaj w wielu miejscach profesjonalnie :) . Jeśli czegoś słuchacie to jest prawdopodobieństwo że w studiu było to słuchane przez te słuchawki :)https://en.m.wikipedia.org/wiki/Sony_MDR-V6

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

Dla mnie nie do pobicia, to są Sony MH1C. Grają trochę jak miniaturowe HD650. Kosztują 30 zł...

Do tej pory wszystkie te tanie hity (KSC75, Superluxy, KZ itp.) mnie rozczarowywały - bo niby coś robiły zaskakująco dobrze jak na swój przedział cenowy, ale inne rzeczy robiły źle i ostatecznie ciężko mi się na nich słuchało muzyki. W dźwięku tych małych Sony nic mi nie przeszkadza, a to już ogromna zaleta, powiem więcej - gdyby nie "audiofilska choroba" i ciągła chęć poszukiwania czegoś trochę lepszego, to mógłbym żyć z tymi Sony podłączonymi do telefonu i po prostu czerpać przyjemność z muzyki :) Żeby nie było tak różowo, to dodam, że wygoda jest fatalna, kabel mają najgorszy ze wszystkich słuchawek, jakie miałem, dlatego mało ich używam.

 

Też mam mh1, mh1c i mh750. Spróbuj mh750. Praktycznie to samo ale z innym kablem. Co prawda konstrukcja nie taka fajna i trochę bardziej plastikowa niż mh1/mh1c ale zupełnie inna wygoda bo kabel jest taki zwykły jak w każdych iemach.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę Musical Fidelity MF100/200/200B. W cenie w jakiej są na amazonie, iboodzie to tak jak określił po zakupie 200B @Superata kradzież za taką jakość dźwieku. Mam MF100x2 i 200B. kto słuchał to wie o czym mówie. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Oskar2905 napisał:

Też mam mh1, mh1c i mh750. Spróbuj mh750. Praktycznie to samo ale z innym kablem. Co prawda konstrukcja nie taka fajna i trochę bardziej plastikowa niż mh1/mh1c ale zupełnie inna wygoda bo kabel jest taki zwykły jak w każdych iemach.

 

Można brać którekolwiek mh750 z Allegro, czy są jakieś podróbki?

 

11 minut temu, pabloj napisał:

@Kuba_622 Mnie KZ ZS6 bardzo rozczarowały, szybko się ich pozbyłem.

 

Tak, też je miałem i nie wytrzymałem w nich nawet 15 min. :) Z tych wszystkich KZ to największe wrażenie zrobiły na mnie ZS10, technicznie to już są naprawdę dobre słuchawki, ale ta nienaturalna barwa dźwięku... słuchawki zaprojektowane przez cyborga dla cyborgów do analizowania dźwięków, bo na pewno nie do słuchania muzyki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pabloj może wyrzuć z tytułu wątku "dynamicznych" to by można było dopisać np. Blony BL-03, czy Senferey DT6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Perul said:

@pabloj może wyrzuć z tytułu wątku "dynamicznych" to by można było dopisać np. Blony BL-03, czy Senferey DT6.

Dobra zmieniłem tytuł, na perełki słuchawkowe :)

---
Edit.
Osłuchałem się troszkę z nowymi kabelkami do moich KPP.

 

image.png

 

Testowane na w pełni zbalansowanym DAC/Ampie Aune S6 (który ma jednak aż 20 Ohm impedancji wyjściowej na dziurze XLR, a KPP mają 60 Ohm) oraz na SMSL SP200, który nie jest wewnętrznie zbalansowany, natomiast udostępnia taką dziurkę dla wygody, do tego jest na niej takie samo napięcie jak na SE, więc tym łatwiej wyłapać różnice w kablach.

 

Kabel XLR

I na Aune S6 i na SMSL SP200 wyraźnie większa scena, więcej powietrza między instrumentami, srednica zyskuje jakby konkretniejszą stereofonie, bas bardziej rozciągnięty niż punktowy, kapkę wyraźniejsze talerze/cymbałki itd, z większą masą wybrzmiewają. Co ciekawe, bardziej podoba mi się z rzekomo niezbalansowanego SP200 niż Aune S6. Być może powodem jest wysoka impedancja wyjściowa Aune, bo słychać bułe na basie po XLR, jest go trochę za dużo wtedy. O niebo lepsza kontrola basu na wyjściu XLR SMSLa, bardzo mi się podoba on tu podoba. Jest taki.. trochę.. audiofilski no : P Scena i holografia są tutaj obłędne jak na tę cenę słuchawek!

Wnioskuje, że zatem to konstrukcja kabla (więcej żył) powoduje te zmiany, a nie sam sygnał zbalansowany.

 

Kabel SE

Scena kapkę mniejsza, natomiast nadal Koss Portowo szeroka, przekaz jest bardziej zbity ale taki sprężysty, za sprawą mniej napowietrzonego basu, a bardziej punktowego, który zdaje się mieć przez to większą 'rozdzielczość', zdaje się być dynamiczniejszy. Ale mniej przestrzenny, nie otacza nas tak mocno w koło głowy jak w kablu XLR, i ten tez bardziej wolę, gdyż ten bardziej punktowy dość szybko mnie męczy.

 

@Perul TY czarodzieju, zrobiłeś mi Hi End z słuchawek za 150zł :D

 

 

 

Edytowane przez pabloj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Dla mnie nie do pobicia, to są Sony MH1C. Grają trochę jak miniaturowe HD650. Kosztują 30 zł...

Do tej pory wszystkie te tanie hity (KSC75, Superluxy, KZ itp.) mnie rozczarowywały - bo niby coś robiły zaskakująco dobrze jak na swój przedział cenowy, ale inne rzeczy robiły źle i ostatecznie ciężko mi się na nich słuchało muzyki. W dźwięku tych małych Sony nic mi nie przeszkadza, a to już ogromna zaleta, powiem więcej - gdyby nie "audiofilska choroba" i ciągła chęć poszukiwania czegoś trochę lepszego, to mógłbym żyć z tymi Sony podłączonymi do telefonu i po prostu czerpać przyjemność z muzyki :) Żeby nie było tak różowo, to dodam, że wygoda jest fatalna, kabel mają najgorszy ze wszystkich słuchawek, jakie miałem, dlatego mało ich używam.

 

IMG_20200213_183142.jpg

 

😎😎😎

 

Ja dodam starą serię Sennheisera HD5x5. Za trzy stówki można dostać granie na poziomie hd600/650. 

Edytowane przez Play
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

IMG_20200213_183142.jpg

 

😎😎😎

 

Ja dodam starą serię Sennheisera HD5x5. Za trzy stówki można dostać granie na poziomie hd600/650. 

Albo przerabiane albo podróbki. Nie miały plecionego kabla. Mam kilka sztuk dodawanego do sprzętu Sony i tam jest kabel nie pleciony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Jaro54 napisał:

Albo przerabiane albo podróbki. Nie miały plecionego kabla. Mam kilka sztuk dodawanego do sprzętu Sony i tam jest kabel nie pleciony

To przeróbka od @espe0, specjalisty od MH1C i MH755 ;)

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechały dziś Nightowle od @Nicodem i od razu po kilku utworach już słyszę, że będzie to perełka cena/jakość! Zdaje się, że to barrrrrdzo moje granie. No nic, słuchamy dalej :)

Przetrzepie je przez różne ustawienia swoich torów, żeby dobrać im to co dla nich najlepsze. Szkoda tylko, że mają takie dziwne mini wtyki, nie mogę przez to podłączyć swojego kabla do balansu. Gdzieś można jakieś konwetery na szybko kupić na zbalansowanego minijacka?

 

image.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności