Jump to content
Oferta specjalna MP3Store.pl - Słuchawki dokanałowe i akcesoria KINERA, QUEEN OF AUDIO i CELEST nawet do 25% taniej! ×

Craft Ears Fanklub

Vaiet

Recommended Posts

Stokowy kabel nie przystoi do jakości Omnium, a dopłata 180 euro za najlepszy, kosztowa. Jeszcze dzień, dwa odsłuchów  a ja już się zastanawiam, jak będą wyglądały moje "customy" :D, Mam pomysł na korpus, ramkę, a przedni panel zastanawiam się co by pasowało.

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-iem-cables-7N.html?spm=a2g0o.productlist.search.0

Edited by KaszaWspraju

No stokowy kabel jest do wymiany, jego jedyny plus to że jest elastyczny i fajnie się układa.

W przypadku Omnium można śmiało iść w customy, tutaj nie można się pomylić, no chyba że ktoś często rotuje słuchawkami to wiadomo, ciężko odzyskać $.

Nie wiem...nigdy nie miałem okazji porównać, z tego co wyczytałem dźwięk niewiele się zmienia.

Swoją drogą jeszcze raz wielkie podziękowania dla @jedrula1, który zgodził się pomierzyć moją parę po zakończonym okresie produkcji. Takie rzeczy tylko w CE :)

Edited by Palpatine

W dniu 22.06.2024 o 21:06, KaszaWspraju napisał(a):

Stokowy kabel nie przystoi do jakości Omnium, a dopłata 180 euro za najlepszy, kosztowa. Jeszcze dzień, dwa odsłuchów  a ja już się zastanawiam, jak będą wyglądały moje "customy" :D, Mam pomysł na korpus, ramkę, a przedni panel zastanawiam się co by pasowało.

https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-iem-cables-7N.html?spm=a2g0o.productlist.search.0

Dzięk za feedback w sprawie kabla - cos wymyślimy lepszego na przyszlosc! 

Co do customow - wszystko zrobimy :D

W dniu 22.06.2024 o 21:11, Palpatine napisał(a):

No stokowy kabel jest do wymiany, jego jedyny plus to że jest elastyczny i fajnie się układa.

W przypadku Omnium można śmiało iść w customy, tutaj nie można się pomylić, no chyba że ktoś często rotuje słuchawkami to wiadomo, ciężko odzyskać $.

Nie mogę się bardziej zgodzić  - customy to inna liga ;) 

W dniu 22.06.2024 o 21:24, KaszaWspraju napisał(a):

Duża zmiana po przejściu z uniwersalnych, co zmienia się na lepsze co na gorsze dźwiękowo?

Poza fitem, izolacja i wygoda (która jest zupełnie na innym poziomie) bas zyskuje troszkę więcej struktury oraz górka lekko się wygładza nie tracąc na szczegółowości. 

17 godzin temu, Palpatine napisał(a):

Nie wiem...nigdy nie miałem okazji porównać, z tego co wyczytałem dźwięk niewiele się zmienia.

Swoją drogą jeszcze raz wielkie podziękowania dla @jedrula1, który zgodził się pomierzyć moją parę po zakończonym okresie produkcji. Takie rzeczy tylko w CE :)

Przyjemność po naszej stronie! 

• Like 1

Teraz, Dirian napisał(a):

Ktoś się orientuje gdzie można zrobić taki odlew ucha do customów i jaki jest tego koszt? 

Wyciski można zrobić bezpośrednio u nas w biurze w Poznaniu - wtedy wyciski są pobierane bezpłatnie. Wyciski można również pobrać w jakimkolwiek gabinecie audiologicznym - polecamy sieci Audiomed, Audiofon, Strefa Słuchu, Amplifon lub Geers. Wyciski takie mogą być płatne - do 50 zł za sztukę, chociaż często są również pobierane bezpłatnie. 

• Thanks 1

W dniu 24.06.2024 o 11:57, jedrula1 napisał(a):

Dzięk za feedback w sprawie kabla - cos wymyślimy lepszego na przyszlosc! 

Co do customow - wszystko zrobimy :D

Nie mogę się bardziej zgodzić  - customy to inna liga ;) 

Poza fitem, izolacja i wygoda (która jest zupełnie na innym poziomie) bas zyskuje troszkę więcej struktury oraz górka lekko się wygładza nie tracąc na szczegółowości. 

Ujednolicicie wtyki z każdego końca by kabel stanowił optycznie jakiś zamysł, całość. pomysł na customy wyślę na pw.

Edited by KaszaWspraju
  • Like 1

Teraz, KaszaWspraju napisał(a):

Ujednolicicie wtyki z każdego końca by kabel stanowił optycznie jakiś zamysł, całość. pomysł na cytostomu wyślę na pw.

Dzieki! Weźmiemy to pod uwagę :) 

W dniu 24.06.2024 o 11:57, jedrula1 napisał(a):

CUT

Przy custom-tipsach zmiany zaobserwowałem podobne 👍 (choć moje nie są idealne, bo robione pod Monarchy).

Na razie sparowałem Omnium z SA Athena II i jest zdecydowanie lepiej... sub-bass pozostał na swoim poziomie, średnicę ociepliło - wokal, ale co najważniejsze to trochę "rozszerzyło" scenę na boki, i nie ma się wrażenia jej "gęstości", już tak wszystko nie gra "w głowie" - plany się poukładały.

To co mi się podoba w tych słuchawkach to tzw "thumb effect" :) , są po prostu muzykalne, i ciężko znaleźć materiał, który im będzie 'przeszkadzał'.

Przy pierwszym kontakcie, byłem zaniepokojony wagą, ale w uchu nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu 👌 Posłucham, postaram się więcej napisać. 

• Like 1

@Palpatine i @HappyBlack
Przykuli uwagę.

@Mayster
Sprzedał pierwsza działkę, a

@jedrula1
zanęcił.

Przekroczyłem przez was rubikon. :D

Ps Podziękowania dla zespołu Craf Ears za piątkowe spotkanie.

Slogan “Robimy wszytko” po czym tłumaczył dlaczego nie da się tego zrobić 😉 rozbawiło mnie to bardzo. Jedak udało się, mam nadzieję, osiągnąć zamierzany efekt.

Edited by KaszaWspraju
  • Like 1
  • Haha 1

13 godzin temu, trez0r napisał(a):

Na razie sparowałem Omnium z SA Athena II i jest zdecydowanie lepiej... sub-bass pozostał na swoim poziomie, średnicę ociepliło - wokal, ale co najważniejsze to trochę "rozszerzyło" scenę na boki, i nie ma się wrażenia jej "gęstości", już tak wszystko nie gra "w głowie" - plany się poukładały

Szukam czegoś o podobnej charakterystyce tylko że w oplocie.

13 godzin temu, trez0r napisał(a):

co mi się podoba w tych słuchawkach to tzw "thumb effect" :) , są po prostu muzykalne, i ciężko znaleźć materiał, który im będzie 'przeszkadzał'.

Tak…plus wyjątkowo duże źródła pozorne.

2 godziny temu, KaszaWspraju napisał(a):

Ps Podziękowania dla zespołu Craf Ears za piątkowe spotkanie.

Czyli CIEM…słusznie. 

2 godziny temu, KaszaWspraju napisał(a):

Slogan “Robimy wszytko” po czym tłumaczył dlaczego nie da się tego zrobić 😉 rozbawiło mnie to bardzo.

Jestem na etapie „robimy wszystko”😉

10 minut temu, Palpatine napisał(a):

Szukam czegoś o podobnej charakterystyce tylko że w oplocie.

Zamów bezpośrednio u producenta... idzie pocztą, nawet sprawnie, koszt dodatkowy to ~9 pln za zgłoszenie do oclenia. Tak było z ~2 lata (?) temu. Jedyny minus to spliter, który się rysuje od samego patrzenia. Może poprawili.

W dniu 22.06.2024 o 20:15, Palpatine napisał(a):

Myślałem o Lavri do Omnium, ale z tego co piszesz to jednak pomyślę o czymś innym niż srebro.

IMVHO z Lavri będzie za 'sucho', ja postaram się jeszcze podpiąć Ego Audio Gin, Prudence.

8 minut temu, KaszaWspraju napisał(a):

@Palpatine  Spróbuj poskładać kabel tutaj:

https://eliseaudio.com/products/plussound-x8-series-cable-iem

image.png

PS ma @Mayster, i ten sam konfigurator... nie widzę sensu kupować poza PL. Sam mam serie X, Exo - miedzi, GPC - ale uważam, że Ego Audio/Effect Audio/PWA brzmią bardziej 'techniczniej'.  

• Thanks 2

33 minuty temu, Najner napisał(a):

Właśnie oglądałem i chciałem tutaj wrzucić, bo @KaszaWspraju szukał kabelka do Omnium, a autor filmu coś w tym temacie poleca. 

Wiesz... to jest koles z head-fi, gdzie jego recki to maja oceny 4.5/5, albo 5/5 :P W sumie, to mu sie wszystko podoba. 

Tak, wiem, ale to chyba też dlatego, że gość recenzuje raczej tylko sprzęt z wysokiej półki, nawet w filmie mówi, że sięga głównie po TOTL ;)

3 minuty temu, Najner napisał(a):

Tak, wiem, ale to chyba też dlatego, że gość recenzuje raczej tylko sprzęt z wysokiej półki, nawet w filmie mówi, że sięga głównie po TOTL ;)

Abstrahujac, nawet od 'kategorii' sprzetow, czy takie oceny maja sens?

Imo żadne oceny w świecie audio nie mają sensu, bo szybko tracą wartość przy tym progresie jaki mamy np. w świecie IEM. Dla mnie wartość mają jedynie testy w odniesieniu do innych sprzętów.

• Like 5
  • Thanks 1

21 godzin temu, Najner napisał(a):

Właśnie oglądałem i chciałem tutaj wrzucić, bo @KaszaWspraju szukał kabelka do Omnium, a autor filmu coś w tym temacie poleca. 

Poleca ten kabel.

https://shop.musicteck.com/products/astral-acoustics-pulse-2pin-4-4mm

Według niego podbija sub bass i łagodzi odrobinkę górę.

19 godzin temu, Najner napisał(a):

Imo żadne oceny w świecie audio nie mają sensu, bo szybko tracą wartość przy tym progresie jaki mamy np. w świecie IEM. Dla mnie wartość mają jedynie testy w odniesieniu do innych sprzętów.

There you go ;)

• Like 1