Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Craft Ears Fanklub


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.11.2021 o 17:00, pabloj napisał:

@wegiel21Ja tylko dwa modele CraftEars osłuchałem, Two i Four, ale oba to klasa, potrafią konkurować nawet z wokółusznymi w wyższej kategorii cenowej.

 

Czy to prawda z tym rozciągnięciem i podbiciem subbasu?
Aurum-1024x477.jpg

Prawda ;) Skromnie i mozliwie najbardziej obiektywnie moge powiedziec, ze bass to tylko jedna z wielu mocnych stron Aurum ;)

 

A poza tym - mamy teraz blackweekowe zniżki. W najbliższym czasie na pewno nie będzie lepszej okazji na złożenie zamówienia + wszystko realizujemy przed świętami ;)

 

1. Cała seria Genesis (Cuprum, Argentum, and Aurum) -15%

2. Cała seria Craft (Craft 2, Craft 4, and Craft 6) -10%

3. Nowy limitowany design Black Aurum tylko podczas Black Week w cenie słuchawek. 

 

Oferta trwa do końca listopada. 

 

IMG_5153-Edit.thumb.jpg.96bfab25d3a28e545d336edf78a12f8d.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HappyBlack to co nieco o dźwięku Aurum:

- a priori, to bardzo wymagające słuchawki (jak Kinera Nanna), więc wymagają mocnego źródła, by pokazać co potrafią, tanie dongle i smartfony, to zdecydowanie za mało dla nich;

- to granie na planie "W" zestrojone ze smakiem; podbity jest przede wszystkim subbas i niższy bas, średnica jest neutralna (a la Harman, więc wokale są wysunięte), a góra jest zaakcentowana w wyższej części;

- bardzo fajny subbas - jest stosunkowo mocny, ale jednocześnie precyzyjny, chociaż nie jest ultra twardy; jest świetną podstawą w elektronice, ale nie jest na tyle mocno zaakcentowany, by psuć wrażenia w klasyce i akustyce;

- bas zaakcentowany w najniższej części, a wyżej jest równiejszy; nie wypełnia przestrzeni jak subbass, ale jest czysty, szczegółowy i stosunkowo szybki z dobrze zdefiniowanym uderzeniem;

- niższa średnica jest neutralna; nie jest przesadnie ocieplona, ale nie brakuje jej też masy; instrumenty jak bębny, gitary basowe czy kontrabas są dobrze zdefiniowane;

- wokale przed instrumentami, co podnosi klarowność; żeńskie nieco mocniej wysunięte, ale nie są podawane w samą twarz; prezentowane w sposób gładki, ale są energiczne i dobrze oddają emocje;

- góra spokojna w niższym sopranie, delikatnie przyciemnione, ale szczegółowa z naturalnymi talerzami; mały akcent w wyższym sopranie i bardzo wyraźnie zaakcentowana wyższa oktawa (ponad 10 kHz), co dodaje masę powietrza, poszerza scenę;

- scena jest bardzo szeroka, ma dobrą wysokość i przyzwoitą głębię; świetna separacja w osi X, dobra separacja kanałów;

- to bardzo efektownie grające słuchawki, ale dźwięk jest tak wyważony, że są jednocześnie bardzo uniwersalne i sprawdzają się w wielu gatunkach, a poziom techniczny jest naprawdę dobry (wysoka szczegółowość i rozdzielczość);

 

Ogólnie, to jedna z najbardziej atrakcyjnych opcji do 1500 USD, może nawet 2000 USD. Dobrze reagują także na zmianę kabli, dzięki czemu można wycisnąć z nich jeszcze więcej niż na niezłym, stockowym CM Cable Bright (4). O tym jednak więcej w niedalekiej przyszłości, gdy trafi do mnie spersonalizowana pod kątem wyglądu sztuka.

 

Pytaj @jedrula1 o sample, zdecydowanie warte odsłuchania.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2021 o 15:30, Methuselah napisał:

@HappyBlack to co nieco o dźwięku Aurum:

Aurum czy Argentum?

( :

 

 

W tzw. międzyczasie rzeczywiście udałem się osobiście do @jedrula1 na odsłuch i miałem przyjemność wypróbować zarówno Craft TWO, jak i model Argentum (Jędrek proponował mi także Aurum, ale odmówiłem z obawy przed tym, że mnie do siebie zanadto przekonają).

 

To była moja pierwsza styczność z IEMami z górnej półki, do tej pory używałem (i nadal z nich korzystam) Tin HiFi T4, a pokrótce innych budżetówek.

 

Wrażenia trudno opisać, nie umiem tak dokładnie przełożyć doznania na słowa.
Co mogę powiedzieć: nie miałem pojęcia, że muzyka może tak brzmieć. Niesamowite. Zupełnie inne przestrzenie głębi.

 

Między oba tymi modelami da się wysłyszeć różnice; da się zauważyć, że dźwięk zmienia sygnaturę, ale całość nadal brzmi naturalnie - słychać, że coś nie jest wzmacniane kosztem innego pasma. Próbując różnych budżetowych rozwiązań akurat ta kwestia zawsze mnie kłuła - jeśli jakieś grajki były ciepłe, to od razu góra była spłaszczona.

 

Tutaj wszystko pozostaje niesamowicie klarowne, tak jak lubię.


Wcześniej myślałem, że słyszenie palców pociągających za struny to jakaś grafomania (wybaczcie mi za te bluźnierstwo), ale cóż.. faktycznie idzie to wychwycić.

 

 

Skończyło się na tym, że rzeczywiście skusiłem się na customowe Argentum.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.12.2021 o 15:30, Methuselah napisał:

O tym jednak więcej w niedalekiej przyszłości, gdy trafi do mnie spersonalizowana pod kątem wyglądu sztuka.

No i gdzie to coś więcej, a może nadal czekasz w kolejce? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że jeszcze gdzieś tam tkwi w kolejce.

 

Ze względu na COVIDa, Craft Ears zaliczyło porządne obsuwy - słuchawki zamawiane pod koniec listopada miały być pierwotnie gotowe przed świętami Bożego Narodzenia, podczas gdy dopiero dzisiaj otrzymałem informację, że udało się je sklecić i czekają na wysyłkę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, HappyBlack napisał:

Możliwe, że jeszcze gdzieś tam tkwi w kolejce.

 

Ze względu na COVIDa, Craft Ears zaliczyło porządne obsuwy - słuchawki zamawiane pod koniec listopada miały być pierwotnie gotowe przed świętami Bożego Narodzenia, podczas gdy dopiero dzisiaj otrzymałem informację, że udało się je sklecić i czekają na wysyłkę.

 

 

Więc moje jednak wcale nie były długo wykonywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Żonie pokrywka od dobrego garnka spadła, uchwyt się odspawał, czarna rozpacz, najlepszy garnek popsuty. Bałem się jak na temperaturę zareaguje, bo, że chwyci kropelka, to wiedziałem. Bez problemu, zostałem bohaterem domu. Na pięć minut, bo okazało się, podłogi nie umyłem…

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam dwie pary, Craft Two i Craft Six, kupione do roli IEMów w kapeli rockowej. Oczywiście customowe odlewy. Po ponad roku używania w różnych warunkach mogę tylko powiedzieć, że szósteczki sprawdzają się zawsze i do wszystkiego, mega uniwersalne i selektywne. Słychać doskonale cały miks, wszystkie szczegóły. Szczególnie istotne na próbach, gdy potrzebujesz mieć cały aranż, a nie tylko niezbędne rzeczy aby zagrać jako tako koncert. Z kolei dwójki są zestrojone sporo niżej i w mojej opinii lepiej nadają się dla basisty czy perkusisty, bo mają potężny punch.
Do słuchania muzyki również szóstki zdecydowanie lepiej mi leżą, bo dwójki deczko za ciemne. Nie zrozumcie mnie jednak źle, bo obie pary biją na głowę większość uniwersalnych słuchawek, jakie miałem okazję sprawdzać. Odlewy robią mega robotę i komfort słuchania przy pełnym odcięciu od otoczenia to świetne doświadczenie. Polecam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

CraftEars The One

image.thumb.jpeg.e9654c902f0bf11f197e7433ae75fe97.jpeg

 

Nowy model, bazujący na customowym 14 mm planarze.

 

Trwają pre-ordery.

799€, dostawa w połowie października.

 

https://craftears.com/products/craft-ears-theone-universal

 

https://www.facebook.com/craftears/posts/pfbid0v4KZcsxLmpDXPW9j9ERhdE8LgzsBJ9mUciNFWHJ3ohVw6vUJ1ALwbJwrt6etd4xXl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, HappyBlack napisał(a):

CraftEars The One

image.thumb.jpeg.e9654c902f0bf11f197e7433ae75fe97.jpeg

 

Nowy model, bazujący na customowym 14 mm planarze.

 

Trwają pre-ordery.

799€, dostawa w połowie października.

 

https://craftears.com/products/craft-ears-theone-universal

 

https://www.facebook.com/craftears/posts/pfbid0v4KZcsxLmpDXPW9j9ERhdE8LgzsBJ9mUciNFWHJ3ohVw6vUJ1ALwbJwrt6etd4xXl

Ten Pan nie kłamie :D

Zapraszamy! 

 

Od siebie jeszcze moge dorzucić link do recenzji zrobionej przez Ear Fidelity! 

https://www.youtube.com/watch?v=kCc0y0KsxSY&ab_channel=EarFidelity

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.09.2023 o 16:58, jedrula1 napisał(a):

Ten Pan nie kłamie :D

Zapraszamy! 

 

Od siebie jeszcze moge dorzucić link do recenzji zrobionej przez Ear Fidelity! 

https://www.youtube.com/watch?v=kCc0y0KsxSY&ab_channel=EarFidelity

Bedziesz w tym roku na AVSie? Pewnie potrzebuja malej elektrowni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, trez0r napisał(a):

Bedziesz w tym roku na AVSie? Pewnie potrzebuja malej elektrowni...

Ależ oczywiscie, bedziemy mieli swoje stoisko nie tylko z The One, ale i rownież z czymś jeszcze... :D 

A co do The One, to lubia prad, ale bez przesady :D Przenosny DAC/AMP daje rade w 100%! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zawitały do mnie Aurum (dzięki @Mayster!), pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wykonanie flagowe - śliczne, leciutkie, mega wygodne (super siedzą w uchu, jak przyklejone). Dźwięk również fantastyczny - duża rozdzielczość w całym paśmie, piękne wokale, bliska średnica, szeroka scena, wyraźna (ale niemęcząca) góra. Nie będą na pewno miały łatwo, bo będę je porównywał z moimi ulubionymi obecnie dokami (U4S), dam znać co z tego wyjdzie.

 

20231121_231414.jpg

Edytowane przez Najner
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał(a):

Zawitały do mnie Aurum (dzięki @Mayster!), pierwsze wrażenie bardzo dobre. Wykonanie flagowe - śliczne, leciutkie, mega wygodne (super siedzą w uchu, jak przyklejone). Dźwięk również fantastyczny - duża rozdzielczość w całym paśmie, piękne wokale, bliska średnica, szeroka scena, wyraźna (ale niemęcząca) góra. Nie będą na pewno miały łatwo, bo będę je porównywał z moimi ulubionymi obecnie dokami (U4S), dam znać co z tego wyjdzie.

 

Jak będziesz miał okazję (może też Jędrzej lub Maciej udostępnią testówkę na forum) to sprawdź ich nowego flagowca CE Omnium. Must try! :D Dla mnie to światowy poziom w kategorii TOTL IEM , znacznie bardziej mi trafiły niż Aurum. Słuchałem ich na AVS i były to jedna z najlepszych IEMów jakie tam usłyszałem. Są bardziej dynamiczne, muzykalne, lepsze technicznie niż Aurum. Maja też ciekawą konfigurację przetworników no i słychać, że Jędrzej to były perkusista :Dbębny brzmią tak jak powinny. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności