Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube, małe kolumny do 1000 PLN


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Joyse1962 napisał:

Myślałem o:

Edifier 2.0 R1600TIII, Edifier 2.0 R1700 Bluetooth, Edifier 2.0 R1850DB.

Odradzam Ci edifiery. Miałem r1600 tiii kilka lat, zmieniłem na jbl 305 i to jest inna bajka. Popatrz na monitory studyjne do 1000 zł za parę (jbl 305, presonus eris e5).

 

Tutaj masz erisy 5 sprzedawane przez użytkownika  @Andrewek https://m.olx.pl/oferta/glosniki-eris-e5-stan-idealny-CID751-IDDIms4.html#4c800cea5e

Dobra oferta za parę.

 

Chyba, że takie też są dla Ciebie za duże, to wtedy może eris e4.5 lub fostex pm0.3d.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@bob2000 Mam problem.

Po podłączeniu Eris E5 do Audiotrak Prodigy Cube na dwa sposoby:
1. 2x jack 6,3 / 2x rca, lub
2. 2x rca / 2x rca
słychać piszczenie / szum.
Jedyna szansa na ich prawidłowe działanie to ustawienie na INPUT GAIN w okolice zera, przez co dźwięk jest cichy.

Co może być przyczyną problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje JBL 305 też mają jakiś tam szum własny (przynajmniej tak myślę, że to on) i dodatkowo słychać w nich pierdnięcia/skwierczenie które ma miejsce w pc. Np. jak ruszam myszką to słychać, że coś, chyba na płycie głównej, skwierczy i przenosi się to na głośniki. Nie udało mi się rozwiązać tej niedogodności, ale podczas odtwarzania muzy jest ok, więc dałem sobie z tym spokój. Pewnie masz te samo, szumy własne plus sianie z pc po usb. Chyba, że masz jeszcze jakąś elektronikę koło audiotraka, która sieje i słysz to w głośnikach. Coś na zasadzie jak komóra działająca w pobliżu głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będziesz musiał się z tym pogodzić... albo zwrócić.

Pamiętam, że edki 1600 nie szumiały mi tak mocno jak JBL 305 i nie ściągały śmieci (albo nie było tego słychać z odległości), ale dźwiękowo cieniutkie w porównaniu do JBL.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob2000 Na pogodzenie się nie ma szans, zbyt uciążliwe.

Podpiąłem jack -> 2xRCA bezpośrednio pod kartę dźwiękową w PC, i.. grają świetnie!

Wychodzi na to, że nie lubią się z Audiotrakiem.
Nie chcę jednak pozbywać się Audiotraka, bo jest bardzo wygodny przy korzystaniu ze słuchawek, kontrola głośności, przełączanie.

Chyba spróbuję JBL 305.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności