Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 500-700zł


Szczurov

Pytanie

Siema! 

 

Poszukuję słuchawek z żywym dżwiekiem i o charakterystyce V. 

 

Nie mogą być nudne, nie lubię gdy dżwięk jest płaski, musi być energiczny, a cisza musi być ciszą a bas basem itd. 

Po prostu muszą być dynamiczne. 

 

Słucham każdej muzyki od filmowej do rocku po pop. 

 

Muzyka jakiej słucham to:

Twenty one pilots, Lana Del Rey, Whitney Houston, Beatles, Elvis Presley, The Baseballs, Sunrise Avenue, Gnus Cello.

 

Żródło to Tidal master i flaci. 

Odtwarzane z laptopa ale planuje dokupić daca ale nie wiem jeszcze jakiego. 

 

Czy Beyerdynamic Dt 990 edition 250ohm to dobry wybór? czy lepiej coś innego?  Czy warto dopłacać do tej wersji czy brać wersje pro 250ohm?

Nie wiem czy słuchawki otwarte spełnią moje wymagania co do dynamiki

 

Mogą być otwarte bo używane będą w domu. 

 

Czy z dac SMSL M3 będą współgrały te dt 990? Czy rozejrzeć się za innym? 

 

Budżet słuchawki + dac to 1100zł.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

"karta dżwiękowa w tanim laptopie za 800zł"

"czyli co? mam kupić słuchawki za 500zł i żródłem ma być 8 letni laptop z kiepską kartą dżwiękową" - absolutnie nie, masz rację, tor gra tak jak jego najsłabszy element.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To może taki zestaw kup:

1) BTR5 jako usb DAC

2) słuchawki:

- Musical Fidelity MF100 z amazon.co.uk za 46,70 funta lub

- BossHiFi z aliexpres za ok 60$

Mimo małej ilości ohmów zapewni ci porządny dźwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli ma być ciepłe brzmienie, dużo basu i konstrukcja otwarta, to jeśli zakup na allegro działa jak w sklepie internetowym to kup i przetestuj sobie Fidelio X2. Jak nie przypasują zwrócisz, jak przypasują to będziesz miał bardzo mocnego zawodnika i to takiego do którego łatwiej dobierzesz źródło (mniej wydasz, kupisz jakiegoś "pena") albo okaże się, że twój tel/otdwarzacz/karta czy co tam już masz zagra Ci z nimi wystarczająco dobrze. 

 

Ta muzyka którą podałeś brzmi conajmniej dobrze na X2. 

 

Jeśli bardziej zależy Ci na scenie i rozłożystości dźwięku (większym luzie) to w bym akurat BD mogą być.lepsze. Jednak szczegółowość(rozdziepczość/szybkość), fun, wykończenie dźwięku (wystarczy czysto grające neutralne źródło aby grały smacznie) jest po stronie fidelio IMO. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, MrBrainwash napisał:

....jeśli zakup na allegro działa jak w sklepie internetowym to kup i przetestuj sobie Fidelio X2...

 

X2 na Allegro kosztują 699 PLN, na Amazon.de 732 PLN.

Osobiście wybrałbym Amazona - bezproblemowy zwrot 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Cóż kupiłem dt 990 i zastanawiam się nad daciem. 

 

Na moim lapku grają fajnie ale trochę za mało basu i nie ogarniam dlaczego na smartfonie xperia e5 grają lepiej a nawet znacznie lepiej więcej średnicy mają. 

 

Cóż wszędzie piszą że najwygodniejsze a jednak za duże na moją głowę i trochę cisną ale idzie wytrzymać zobaczymy jak ułożą się pady. 

 

Jak za 600zł dupy nie urywa ale jestem zadowolony no i żałuję że nie wzięłem zamkniętych. 

 

A i jak najlepiej je nosić bardziej z przodu czy z tyłu głowy? 

 

Fidelio też by nie podpasowały bo również są otwarte. 

 

Aktualnie odsłuc**je i na creedence clearvater revival  Fortunate son wymiatają słuchać wszystkooo. 

 

Na Umbrella Baseballs nieco za mało średnicy ale myślė że jak zastosuję daca to będą jeszcze piękniej grać. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Piotr NL napisał:

e1da 9038d, też czekam na niego, pozamiata konkurencję pod dywan.

Coś woesz o tym jak on gra z DT990?

 

Według mnie to one potrzebują coś więcej niż zasilanie z usb, ale ale nie wiem... może będzie nadrabiał synergią i jakością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie demonizowałbym, DT990 Edition 250 grają całkiem nieźle prosto z dziurki mojego Surface. Brakuje wykopu i powiedzmy takiego audiofilskiego dopieszczenia dźwięku, ale to nie jest jakaś gigantyczna różnica, zwłaszcza jak się słucha muzyki, a nie sprzętu (5 - 10% a nie 50...).

Co do taniego przenośnego sprzętu - Fiio A5 świetnie sobie z nimi radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 minut temu, pabloj napisał:

@Kuba_622 Przestań wreszcie! Bo będę musiał je kupić ...

 

Specjalnie dla Ciebie napiszę, że słabo się nadają do głośnego słuchania (duży pik na sopranie), są jasne, dość chude i grają z dystansem - dla wielu zestaw cech nie do zaakceptowania. A, jeszcze ta guma na pałąku potrafi uciskać w czubek głowy, nie jest to wykonanie na poziomie Tesli. Mam nadzieję, że Cię zniechęciłem do zakupu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Kuba_622 No właśnie nie, bo ja nie lubie głośno słuchać, a te reszte co opisałeś moge sobie poprawić swoim torem, który ma mnogość ustawień żeby podciągnąć to i owo :D Te pady beyerowskie z modelu dt990 mnie oczarowały, i ani Amirony ani T5P2 takich wygodnych nie mają, ani żadne inne słuchawki co miałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 minut temu, neonlight napisał:

Lampka jakaś, Aune T1, może coś od xduoo. ;)

 

Aune za 1199.

 

Jak czytałem o diy wzmaczniaczach lampowych to pisali że lampowe są najlepsze do kolumn a w słuchawkach można nie poczuć różnicy nie wiem na ile w tym jest prawdy bo pisali to na elektrodzie. 

Mam trochę doświadczenia w elektronice jednak nie ze sprzętem audio po poczytaniu o wzmakach diy zrezygnowałem. 

 

Po wysłuchaniu dt 990 człowiek nie chce wracać do mdr zx110, jedynie ten welur poci uszy. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
42 minuty temu, Szczurov napisał:

Aune za 1199.

 

Jak czytałem o diy wzmaczniaczach lampowych to pisali że lampowe są najlepsze do kolumn a w słuchawkach można nie poczuć różnicy nie wiem na ile w tym jest prawdy bo pisali to na elektrodzie. 

Mam trochę doświadczenia w elektronice jednak nie ze sprzętem audio po poczytaniu o wzmakach diy zrezygnowałem. 

 

Po wysłuchaniu dt 990 człowiek nie chce wracać do mdr zx110, jedynie ten welur poci uszy.

Miałem na myśli używany sprzęt. ;)

 

Dobra rada - Nie czytaj elektrody, bo tam sami snafcy som. :D Lampa do kolumn, a do słuchawek tranzystor, bo i tak różnicy się nie usłyszy - większej bzdury nie czytałem. :D

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak masz bardzo ograniczone środki to istnieje coś takiego jak FX-AUDIO DAC-X6. Budżetowe rozwiązanie. Według kropki.audio jest ok, ale nie wiem czy będzie to dobry kompan do dt990, sygnatura/sopran. Chociaż to wszystko i tak zależy od słuchacza. Zawsze możesz zwrócić. Jednak jeśli nie chcesz bawić się w zwroty to go odpuść, bo to ryzykowny klocek :D.

Edytowane przez bob2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności