Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do 500-700zł


Szczurov

Pytanie

Siema! 

 

Poszukuję słuchawek z żywym dżwiekiem i o charakterystyce V. 

 

Nie mogą być nudne, nie lubię gdy dżwięk jest płaski, musi być energiczny, a cisza musi być ciszą a bas basem itd. 

Po prostu muszą być dynamiczne. 

 

Słucham każdej muzyki od filmowej do rocku po pop. 

 

Muzyka jakiej słucham to:

Twenty one pilots, Lana Del Rey, Whitney Houston, Beatles, Elvis Presley, The Baseballs, Sunrise Avenue, Gnus Cello.

 

Żródło to Tidal master i flaci. 

Odtwarzane z laptopa ale planuje dokupić daca ale nie wiem jeszcze jakiego. 

 

Czy Beyerdynamic Dt 990 edition 250ohm to dobry wybór? czy lepiej coś innego?  Czy warto dopłacać do tej wersji czy brać wersje pro 250ohm?

Nie wiem czy słuchawki otwarte spełnią moje wymagania co do dynamiki

 

Mogą być otwarte bo używane będą w domu. 

 

Czy z dac SMSL M3 będą współgrały te dt 990? Czy rozejrzeć się za innym? 

 

Budżet słuchawki + dac to 1100zł.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Znalazłem je tylko na niemieckim amazonie a używek nie chcę. 

 

Wolałbym coś co można dostać w polskich sklepach. 

 

Dość mocno zastanawiam się nad Dt 770 pro 250ohm.

 

Obecnie posiadam Sony mdr zx110 kupione za 59 zł 7 lat temu więc to będzie spory przeskok, one są zamknięte i podoba mi się ich dżwięk ale oczekuje większej szczegółowości i ostrości. 

 

 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli mówisz że ten dac smsl m3 jest byle czym? 

 

I tak planuję kupić daca bo z integry w laptopie to żadna jakość. 

 

Wolałbym coś z tego sklepu bo mogę wziąść z odbiorem osobistym. 

 

https://m.euro.com.pl/sluchawki-1,af2,aa5.bhtml

 

A sennheisery 599? Grają dynamicznie? 

Edytowane przez Szczurov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Szczurov napisał:

Czyli mówisz że ten dac smsl m3 jest byle czym?


Nie napisałem że M3 jest byle czym. Chodziło mi o to, że Beyery Pro 250 Ohm bez względu ma to czy to 990 czy 770 są bardziej wymagające co do źrodła niż Fidelio X2. Z M3 Beyerow nie słuchałem więc się nie wypowiem na temat tego połączenia. Musisz sprawdzić sam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już któraś osoba pisze, ze Beyerdynamic Dt 990 są wymagające, OK. W takim razie co polecacie pod nie?

Przyznam szczerze, ze bardzo mnie kręcą te słuchawki (rozważałem jeszcze Sennheiser 599) - dużo dobrych opinii, tylko nadal nie wiem z czym one grają dobrze :)

 

( co nieco znalazłem tu:  https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-beyerdynamic-dt990-edition-600-ohm/  )

Edytowane przez CCpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, CCpl napisał:

 

Ta recenzja to chyba jakiś popsutych... Kocyk na średnicy, parne scena, niedostatek oddechu i separacji?! To brzmi jak żart, zresztą dobrze ktos tam w komentarzach to podsumował.

I jeszcze to, że Edition grają prawie identycznie jak 990 pro, co jest całkowita nieprawda, ja Pro nie cierpię, a 990 Edition to jedne z moich ulubionych słuchawek bez względu na cenę...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Ta recenzja to chyba jakiś popsutych... Kocyk na średnicy, parne scena, niedostatek oddechu i separacji?! To brzmi jak żart, zresztą dobrze ktos tam w komentarzach to podsumował.

I jeszcze to, że Edition grają prawie identycznie jak 990 pro, co jest całkowita nieprawda, ja Pro nie cierpię, a 990 Edition to jedne z moich ulubionych słuchawek bez względu na cenę...


Nie chce mi się czytać tej recenzji, ale rozumiem o czym mówisz. 

Edition są fajne (tutaj może - podobno bardziej rozrywkowa - wersja 32om z jakimś małym fajnym dac/amem by zrobiła robotę np. ifi-hip kiedy bedzie dostępny z podobno niezłym bassboostem). Dobre słuchawki, aczkolwiek dźwięk jasny i żywy, ale taki ułagodzony. Niby dość czyste granie, ale dodają taki swój aksamit do przekazu. Trzeba to (po)lubić.

Natomiast Fidelio X2 według mnie się wpasowują w potrzeby autora. Są żywe w dźwięku, ale ciepłe i mają to mięcho i "brud" (kiedy trzeba). Jakościowo prima sort tak jak beyery, albo lepiej (choć to zależy od ucha).  

Co prawda do wokali damskich wolę inne słuchawki, ale tu wcale tak źle nie wypadają, powiedziałbym że mają dołożoną nutkę ciepła, co może być nawet przyjemne. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Szczurov napisał:

....Wolałbym coś z tego sklepu bo mogę wziąść z odbiorem osobistym...

 

Odbiór osobisty z Euro AGD zamyka możliwość zwrotu do 14 dni (jest spór oto czy to jest zgodne z prawem, ale Euro tak to interpretuje).

Innymi słowy, IMHO odbiór osobisty to zły pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

Nie znam tych słuchawek, więc nie tyle polecam co wydaje mi się, że warto się nimi zainteresować (nawet dokładając trochę) pewnie napędzić je można z DF więc w budżecie byś się zamkną. Sam bym je przetestował, ale opieram się pokusie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K702 płaskie brzmienie, DT880 podobnie, DT770 250ohm rozrywkowe, ale potrzebny mocny wzmacniacz, lepiej wziąć wersję 80ohm.

 

@Szczurov dozbieraj i bierz te, spełniają wszystkie Twoje wymagania i zagrają z byle czego.

 

Denon AH-D7100

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mogę już więcej dozbierać, nawet te 600zł to za dużo to tym bardziej 1400.

 

A te fidelio mają wyrażny środek?

 

Chcę słuchawki które są neutralne, wcześniej chciałem v ale po poczytaniu artykułów zdecydowałem że chcę tak aby było góry, środka, dołu po trochu żeby bas nie zdominował wokalu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Majo %-) bas nie zasłabia średnicy tylko ją wypełnia. Tylko średnie w tych słuchawkach nie są wyeksponowane, ale to nie tak, że są schowane. Podobnie w DT990 edition, to że graja Vką nie znaczy że mają niewyraźną średnice. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight  A dt 990 edition 250 ohm lub 32 ma płaski dżwięk również? choć słyszałem opinie że 32 ohm gra gorzej niż 250.

 

No i też że smsl m3 tworzy dobrą synergię z dt 990 dlatego że gra bardziej basowo a dt 990 mają więcej sopranu. 

 

Ogólnie brałbym coś ze stajni Sony dlatego że obecne mdr zx110 bardzo mi się podobają, są wytrzymałe, nawet poduszki nie wytarte i mają dobry  nawet bardzo dobry dżwięk. 

 

Jednak sony nie posiada wyższych modeli bez bluetootha któremu nie ufam, dlatego że nawet jeśli podepne jackiem to różne mechanizmy mogą ingerować w dżwięk. 

 

 

Wybór jest bardzo trudny, pytanie czy te studyjne słuchawki pokroju dt 990 zapewnią fun ze słuchania muzyki. 

 

Nawet ja sam w sumie nie wiem czego oczekuję, wiem natomiast jedno, ma to być efekt wow w porównaniu z sony mdr zx110+laptop acer. 

 

Też się jeszcze zastanawiam nad tym czy brać zamkniętę, półotwarte czy otwarte i nie wiem jaki ma to wpływ na dżwięk. 

Z komfortu to jedynie by plastikowe elementy nie kuły.

 

No i zwracam uwagę na wykonanie, gdy dowiedziałem się o tym że dt 990 nie są aluminiowe to się zawiodłem, no i ta recenzja na audiofanatyku o kocyku na średnich+ fakt że są otwarte a niestety za oknem mam budowę i nie wiem czy to nie będzie przeszkadzało.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przy tej liczbie wątpliwości i dylematów, prawdopodobieństwo, że trafisz z zakupem jest bliskie zeru.

 

IMHO:

  1. wstrzymaj się z zakupem - czytaj, odwiedzaj sklepy i słuchaj;
  2. jeżeli się w końcu zdecydujesz na zakup, zrób to przez net. W razie rozczarowania, odeślesz i wrócisz do pkt. 1.

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Szczurov napisał:

No i zwracam uwagę na wykonanie, gdy dowiedziałem się o tym że dt 990 nie są aluminiowe to się zawiodłem, no i ta recenzja na audiofanatyku o kocyku na średnich+ fakt że są otwarte a niestety za oknem mam budowę i nie wiem czy to nie będzie przeszkadzało.

 

DT990 Edition są częściowo metalowe i są bardzo dobrze wykonane jak na ten przedział cenowy :)Ekskluzywne wykonanie to masz DT1990 ale tam za tę jakość musisz zapłacić dużo więcej.

I ja tam absolutnie żadnego kocyka nie słyszę! Tak samo jak dusznego dźwięku czy słabej separacji. Polecam poczytać komentarze pod tą recenzją:

 

 

"Strasznie negatywana opinia i krzywdząca tak wspaniałe słuchawki…990 600ohm to jedne z najlepszych słuchawek co miałem, a były to i HD800 ,LCD3, T1, D7000,TH900….więc sama śmietanka…
Na ich tle 900 600ohm wypadają rewelacyjnie w swojej cenie.
Najbardziej zdziwiło mnie że autor ocenił że 990 są parne w przekazie…kocyk na średnicy?
Wolne żarty…990 to jedne z najbardziej napowietrzonych i przestrzennych słuchawek co miałem….
Beż żadnego modu grają już rewelacyjnie…delikatnie, ze słodką górą , lekko cofniętą średnicą ale wyraźną , dobrym sprężystym basem.
Takie T90 wypadają już tu gorzej scenowo, nie mają takiej sceny i powietrza jak 990.
Jedynie HD800 przychodzą mi na myśl…990 to takie mniejsze HD800, ale słodziej grające i przyjemniej, bez sybilacji.
W cenie 900zł to rewelacja dla kogoś kto szuka relaksu z dużą ilością detalu, dobrym basem i sporą sceną.
Słucham na Rapture z dostosowaną lekko średnicą, bliżej słuchacza."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Szczurov napisał:

@neonlight  A dt 990 edition 250 ohm lub 32 ma płaski dżwięk również? choć słyszałem opinie że 32 ohm gra gorzej niż 250.

Ogólnie brałbym coś ze stajni Sony dlatego że obecne mdr zx110 bardzo mi się podobają, są wytrzymałe, nawet poduszki nie wytarte i mają dobry  nawet bardzo dobry dżwięk. 

Jednak sony nie posiada wyższych modeli bez bluetootha któremu nie ufam, dlatego że nawet jeśli podepne jackiem to różne mechanizmy mogą ingerować w dżwięk.

DT990 grają rozrywkowo, czyli tak, jak prawdopodobnie oczekujesz, ale nie wiem, czy złapią dobrą synergię z Twoim SMSL'em.

Coś słabo szukałeś, bo w ofercie Sony jest model MDR-Z1R za 11 000zł, niżej MDR-Z7 za blisko 2500zł i MDR-1A za ok. 750zł, i ten ostatni mogę polecić, aczkolwiek DT990 i Fidelio X2, to zdecydowanie krok dalej pod względem SQ oraz, komfortu użytkowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja bym przy takich wymaganiach z miejsca skreślił AKG K701/702, DT880 i NightHawki. Zarówno DT990 oraz Fidelio X2 wydają się być dobrym wyborem. Obecnie to Philipsy są tańsze, oba modele są bardzo dobrze wykonane. Beyerdynamic są dla mnie wygodniejsze, bo wręcz leżą na głowie i pałąk wywiera mały nacisk na głowę. Z kolei Fidelio X2 mają odpinany kabel i pady sprawiają wrażenie bardziej wytrzymałych. DT990 są bardziej wymagające i nie zagrają z ziemniaka. U mnie ostatecznie zostały Philipsy, ale to już kwestia gustu - jakie komu granie bardziej odpowiada.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczurov - z całym szacunkiem ( cały wątek przeczytałem ), ale Ty nie wiesz Kolego tak naprawdę czego chcesz.

Powinieneś zrobić objazdówkę po sklepach. Nasłuchać się jak koala liści eukaliptusa. Spisywać modele, które odsłuchasz. Przemyśleć wszystko i wrócić na Forum.

Ostygnij trochę, bo widzę, że masz parcie na kupno "już". Kto prędko kupuje, kupuje dwa razy.

Piszesz o ewentualnym wzmaku, a jednocześnie mówisz, że nie możesz więcej wydać na słuchawki.

Przecież sam sobie mnożysz koszty tym wzmakiem ( kiepskim "prądowo" zresztą), a jednocześnie ciągle czytam - 250 Ohm.

Coś się tak Kolego przyparł do tych większych Ohmów?

Dlaczego sugerujesz się recenzjami nie będąc wcale osłuchanym ?

To, że recenzent ( każdy recenzent ) ma swoje preferencje, upodobania i spojrzenie na temat, nie znaczy, że masz być jego bezwzględnym wyznawcą.

To Tobie i tylko tobie ma się podobać. V-ka nie jest niczym złym, do części gatunków jest wręcz wskazana.

Zaś co do Twoich Sony to każde słuchawki z przedziału 500-600 zet, które można napędzić "z kartofla" zagrają od nich lepiej, prawdopodobnie.

Z tym, że nie znaczy to, że Tobie będzie się taka sygnatura dźwięku i przekaz podobać.

Dlatego musisz na spokojnie posłuchać różnych słuchawek. Najlepiej ze swoim źródłem.

 

To nie był atak na Twoją osobę 🙂

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W moim mieście nie ma sklepu muzycznego a najbliższy to 150km w Gdańsku lub Bydgoszczy, nie będę jechał taki kawał drogi. 

 

@paratykus

Poczytałem i w kilku opiniach było że 32 ohm grają gorzej niż 250ohm, mają zbyt mocną górę. 

 

I wychodzę z założenia że im większy opór tym lepszy przetwornik i tym samym lepsza jakość dżwięku. 

Może się mylę. 

 

I powiedzcie czy karta dżwiękowa w tanim laptopie za 800zł będzie dobrze grała na jakichkolwiek słuchawkach? 

 

Co prawda dżwiek na mdr zx110 jest na nim lepszy niż na smartfonie. 

 

Dlatego właśnie potrzebuję daca/karty dżwiękowej obojętnie jakie słuchawki wybiorę lub nie wybiorę. 

Nawet dla 32 ohm wydaje mi się że dac będzie przydatny i znacznie polepszy jakość dżwięku w porównaniu do tej laptopowej. 

 

czyli co? mam kupić słuchawki za 500zł i żródłem ma być 8 letni laptop z kiepską kartą dżwiękową? Dla moich obecnych słuchawek mdr zx110 za 59zł taka karta w zupełności wystarcza. Ale czy uzyskam chociażby na fidelio x2 pełną jakość dżwięku na tej wbudowanej dżwiękówce? 

 

Dlatego właśnie uparłem się na daca dlatego że posiadam kiepskie żródło i niekoniecznie ze względu na te 250ohm.

 

Chcę propozycje najlepszych słuchawek do 700zł zamkniętych, otwartych, półotwartych. 

Mają mieć wyrażny wokal i basu i sopranu po równo. 

 

Chcę naprawdę piękny głęboki dżwięk najtańszym kosztem. 

 

Najlepiej zamknięte ale jeśli nie spełnią mych wymagań mogą być otwarte. 

 

Najważniejsza jakość dżwięku. 

 

Ja się nie znam, moje jedyne i pierwsze słuchawki które służą mi wiele lat to sony mdr zx110, wcześniej słuchałem na pchełkach z lg l5. 

 

Więc nie mam doświadczenia. 

 

Ale wiem że dobre żródło może dość znacznie podnieść jakość. 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności