Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Denon Heos 7 vs Dynaudio Music 3 vs Naim Mu-so Qb


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim! 

 

Stoję przed wyborem czegoś grającego do sypialni, z racji na ograniczoną ilość miejsc gdzie owo ustrojstwo można postawić, wybór padł na głośnik ze zintegrowanym odtwarzaczem. Nie mam doświadczeń z podobnymi sprzętami, dlatego chciałem zasięgnąć opinii i poprosić o relację kogoś, kto podobnego sprzętu używa. Zdaję sobie sprawę z jego ograniczeń i tego, że nie zagra to tak dobrze jak przyzwoite stereo, ale kiedyś miałem przenośne głośniki bt Denon Envaya Mini i Bose Soundlink Mini i w podobnych zastosowaniach sprawowały się całkiem przyzwoicie. Do tej pory znalazłem 3 kandydatów (ale jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje w podobnych cenach, to jestem otwarty), oto oni: 

 

1. Naim Mu-so Qb- jeśli chodzi o design, to chyba najbardziej mi się podoba. Jak to gra, to niestety nie wiem. Na plus- podobno dobra aplikacja sterująca, na minus- brak equalizera i cena- 2799 zł. 

2. Dynaudio Music 3- 2390 zł, ogólnie raczej recenzje pochlebne, o dźwięku różnie to piszą, ale generalnie chwalą 

3. Denon Heos 7 HS2- ponoć trochę dużo basu (ale niby nie jakoś dużo więcej niż w Naimie), ale ma eq i najlepszą cenę- 1699 zł. 

 

Jeśli ktoś użytkował lub chociaż chwilę miał styczność z którymś z ww sprzętów, to chętnie przeczytam jego opinię. Jeśli ktoś jakieś miał podobne sprzęty i poleca lub odradza takie rozwiązanie, to też proszę coś napisać. :) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ze względu na miejsce wygrał Ultimate ears Megablast. Z powyższych słuchałem Denona i Naima, a ponadto Technicsa Ottava. Wg mnie najlepszy Naim, ale to tylko moje subiektywne zdanie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, second napisał:

@espe0 A mógłbyś coś z pamięci napisać o brzmieniu Denon vs Naim?

Denonowi brakowało troszkę "hifi" - grał poprawnie, żywiołowo. Naim to już jakby poziom wyżej. Więcej informacji podanych w bardzo przyjemnej barwie.

 

Dodam od siebie że oba głośniki słuchałem w innych warunkach, a w przypadku takiego sprzętu szalenie ważna jest akustyka pomieszczenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich wymienionych, zdecydowanym faworytem był, jest i będzie w mojej ocenie Muso. 
To zupełnie inna liga niż cała reszta.

Heos 7 w obecnej wyprzedażowej cenie jest spoko, ale apka Heosa to dramat nad dramaty. 
To, że Naim nie ma Eq to w mojej ocenie zaleta-jest po prostu zestrojony tak jak Naim tego chcial i kropka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie. Żeby sobie skomplikować sprawę znalazłem jeszcze 2 propozycje: Sonos Play:5 i Yamaha MusicCast 50. Fakt, ponad 2k za nie-stereo to trochę dużo, dlatego cena Denona jest tak kusząca. W sklepie ostatnio miałem okazję posłuchać sparowanych ze sobą 2 KEFów LSX i to by było to, brzmieniowo miazga, niestety tylko ta cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności