Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Muzykalne słuchawki z ocieploną średnicą (ok. 700 zł)


Pies Pogrzebany

Pytanie

Cześć. :)

Szukam słuchawek dokanałowych i/lub wokółusznych (chyba trochę bardziej preferowałbym dokanałówki), które charakteryzowałyby się ciepłym, muzykalnym brzmieniem; zaznaczę, że nie chodzi mi o dużą ilość niskich tonów (nie jestem bassheadem), tylko raczej o dobre wypełnienie/wycieplenie średnicy i łagodną górę (nie znoszę jazgotliwości wysokiego pasma). Fajnie by było, gdyby poza tym oferowały przyzwoitą scenę i separację, ale pod tym względem nie muszą być wybitne. ;) Źródłami będą przenośny odtwarzacz Shanling M0 oraz - stacjonarnie - FiiO E10k Olympus 2. Budżet jaki mogę przeznaczyć na słuchawki to ok. 700-800 zł; używany sprzęt jak najbardziej wchodzi w rachubę. Najczęściej słucham muzyki rockowej, ale tak naprawdę nie celuję w żaden konkretny gatunek, bo dość regularnie zdarza mi się też słuchać muzyki elektronicznej (głównie ambienty), jazzowej, symfonicznej czy instrumentalnej.

Obecnie moimi "głównymi" słuchawkami są Edifiery H880 i jestem z nich całkiem zadowolony, ale ich brzmienie kładzie nacisk raczej na najniższe tony i brakuje mi czasem tego przyjemnego "ciepełka" na średnicy; podpięcie pod zintegrowaną kartę dźwiękową w pececie trochę w tej kwestii pomaga, ale jednocześnie pogarsza scenę i separację, które na FiiO są całkiem przyzwoite. Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś dobrego "ciepłego" źródła, ale chyba skuteczniej będzie po prostu kupić nowe słuchawki; niemniej, gdyby ktoś mógł polecić takie źródło do 700 zł to też będę happy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
10 godzin temu, Pies Pogrzebany napisał:

Autor wzmacniacza twierdzi inaczej - nawet podaje, że HD650 były jednymi ze słuchawek testowych do tego projektu - http://nwavguy.blogspot.com/2011/07/o2-headphone-amp.html

Słuchawki wysokoomowe potrzebują dość wysokiego napięcia zasilania od wzmacniacza, żeby prąd który przez nie płynie był spory. O2 z tego co widzę (2 baterie po 9V) ma zasilanie 18V, podczas gdy ZENek ma 30V. Sam nawet zauważyłeś, że przy zmniejszeniu gaina brzmienie jest cieplejsze, bardziej musisz potencjometr podkręcić, czyli dać wyższe napięcie. Tak jak pisałem wcześniej miałem kiedyś O2 i sprawdzałem z 300 omowymi HD580 i HD560, i nie było to szczególnie udane połączenie (zwłaszcza w przypadku tych drugich).

Swoją drogą HD580 zagrały mi fajnie dopiero na wzmaku lepszym od (dobrego) klona Lehmanna - to jest ta sama cewka, jaka jest w HD600 i HD650, więc jest tak samo trudna do napędzenia. To, że jest głośno nie oznacza, że słuchawki są dobrze wysterowane.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja słuchałem HD650 na o2 i na Lovely Cube. Na tym drugim bardziej mi się podobały. Nie dlatego, że na o2 było źle, czy że była niższa jakość dźwięku. LC coś robił ze sceną wpompowywał więcej powietrza i poszerzał scenę. W sumie na obydwu mi się podobały, tylko chyba (dla mnie) senki zyskują na manierach klonów. Podobnie jest z FCL i HD58x. SQ nie jest lepsze, tylko FCL robi mi za "lampę". ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Perul napisał:

O2 z tego co widzę (2 baterie po 9V) ma zasilanie 18V, podczas gdy ZENek ma 30V.

 

Tylko ja go używam wyłącznie na zasilaniu z gniazdka. Zdaje się, że jedna z baterii we wzmaku jest uszkodzona, bo gdy odłączę go od sieci pojawia się charakterystyczny elektroniczny sygnał kwadratowy. Ponadto mogę powiedzieć, że na low-gainie jego brzmienie mi się bardzo podoba, a high-gain z tą podkreśloną czystością/ostrością dźwięku nadal dobrze sprawdza się np. przy muzyce poważnej albo niektórych nagraniach elektronicznych. :)
 

3 godziny temu, MrBrainwash napisał:

FCL robi mi za "lampę". ;)


Chętnie posłuchałbym zarówno LC jak i FCL, ale żadnego nie mam pod ręką, a z tego O2 po odkryciu różnic w brzmieniu pomiędzy low i high gain jestem już całkiem zadowolony, więc nie będę ryzykował zakupów. ;) Może jakiś użytkownik niedaleko mnie będzie kiedyś to miał i uprzejmie pozwoli na zrobienie małego odsłuchu, wtedy chętnie wypróbuję. Na razie w planach mam tylko te testy z lampą, bo na amerykańskim internecie bardzo polecają podłączenie tych słuchawek do Bottlehead Cracka i jestem ciekaw efektów po wpięciu się do jakiejś przyzwoitej lampy. (Tak, wiem, że będzie bardzo ciepło, ale ja mam dużą tolerancję dla ciepełka. :D)

Edytowane przez Pies Pogrzebany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Pies Pogrzebany napisał:

Tylko ja go używam wyłącznie na zasilaniu z gniazdka.

A jakie to ma znaczenie (poza gorszą stabilnością zasilania), skoro z zasilacza też jest 18V.

 

Do testów z lampą masz niedrogo Bravo II.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Pies Pogrzebany napisał:

 

Tylko ja go używam wyłącznie na zasilaniu z gniazdka. Zdaje się, że jedna z baterii we wzmaku jest uszkodzona, bo gdy odłączę go od sieci pojawia się charakterystyczny elektroniczny sygnał kwadratowy. Ponadto mogę powiedzieć, że na low-gainie jego brzmienie mi się bardzo podoba, a high-gain z tą podkreśloną czystością/ostrością dźwięku nadal dobrze sprawdza się np. przy muzyce poważnej albo niektórych nagraniach elektronicznych. :)
 


Chętnie posłuchałbym zarówno LC jak i FCL, ale żadnego nie mam pod ręką, a z tego O2 po odkryciu różnic w brzmieniu pomiędzy low i high gain jestem już całkiem zadowolony, więc nie będę ryzykował zakupów. ;) Może jakiś użytkownik niedaleko mnie będzie kiedyś to miał i uprzejmie pozwoli na zrobienie małego odsłuchu, wtedy chętnie wypróbuję. Na razie w planach mam tylko te testy z lampą, bo na amerykańskim internecie bardzo polecają podłączenie tych słuchawek do Bottlehead Cracka i jestem ciekaw efektów po wpięciu się do jakiejś przyzwoitej lampy. (Tak, wiem, że będzie bardzo ciepło, ale ja mam dużą tolerancję dla ciepełka. :D)

 

BRAVO V2 jak i Little Bear V1 to wyraźnie ingerowały w dźwięk dawały mi ekstra wrażenia, ale to było dalekie od HiFi które jest moją preferencją. Dlatego do kolumn bym mógł wziąć sobie coś lampowego ale nie do słuchawek. 

 

Porównywałem O2 do Lyra. I w dobrych realizacjach wolałem O2. 

 

Mówię to wszystko jako ciekawostkę. FCLa trawię bo to co robi jest subtelne. Choć swoją drogą dla Ciebie mógłby to być krok w dobrą stronę.

 

Na Twoim miejscu przetestowałbym iFi hip-dac lub ifi zen dac. Mają podbicie basu i podobno grają w zrelaksowany sposób. Podobno Zen nieciekawie w pomiarach wychodzi, ale ludzie słuchają i są zadowoleni z tego co słyszą....

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolejny raport.

Zestaw FiiO FH5 (na tipsach bi-flange) + Sansa Clip Plus sprawdza mi się bardzo dobrze i jest to dla mnie przenośny endgame - prawdę mówiąc FH5 po podłączeniu do Objective2 też brzmią świetnie (chociaż wolę lekko podkolorowane i odrobinę odchudzone granie Clipa, na O2 jest już trochę za dużo "mięsa"), ale jednak dokanałówki średnio nadają się do pracy przy komputerze.

 

Dotarł do mnie wzmacniacz lampowy od White Bird Amplification. HD650 grają na nim faktycznie najfajniej z dostępnego mi sprzętu stacjonarnego, ale jednak dochodzę do wniosku, że chyba poszukam sobie jeszcze jakichś słuchawek nausznych o dość podobnym brzmieniu do tych Senków, tylko z większą ilością sub-bassu. Czy ktoś mógłby zaproponować coś w tym kierunku do 1000 zł? Podoba mi się łagodna góra i fajna średnica HD650, ale powiedzmy, że jestem gotów poświęcić trochę tej średnicowej słodkości w zamian za większego "kopa". :)

Edytowane przez Pies Pogrzebany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Pies Pogrzebany napisał:

słuchawek nausznych o dość podobnym brzmieniu do tych Senków, tylko z większą ilością sub-bassu. Czy ktoś mógłby zaproponować coś w tym kierunku do 1000 zł? Podoba mi się łagodna góra i fajna średnica HD650, ale powiedzmy, że jestem gotów poświęcić trochę tej średnicowej słodkości w zamian za większego "kopa". :)

Fidelio X1, zdecydowanie subbas jest i łagodna średnica (X2 nie mają łagodnej średnicy).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Perul napisał:

Fidelio X1, zdecydowanie subbas jest i łagodna średnica (X2 nie mają łagodnej średnicy).


Wyglądają bardzo ciekawie, ale widzę, że ich impedancja wynosi 30ohm, a producent tego wzmacniacza lampowego zaleca minimalną impedancję podłączanych słuchawek na poziomie 32ohm - zastanawia mnie, czy nie będzie jakichś zniekształceń z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Pies Pogrzebany

Ciepłe słuchawki są najczęściej dociążone na basie, z doków mógłbyś sprawdzić w jakimś sklepie stacjonarnym MP3Store Final E5000 oraz FiiO FH3 które są bardziej sub-basowe od FH5

No i oczywiście Etymotic ER3XR byłyby tu jak znalazł tylko nie wiem jak się zapatrujesz na tę głęboką aplikację w uchu i związany z tym dyskomfort na etapie przyzwyczajania. Alternatywnie można iść w pianki lub custom tipsy, ale ER3 to są przesłodkie ciepłe na średnicy słuchawki z dużą detlicznością i realizmem bez żadnej jednocześnie ostrości w sopranach

 

Co do 650 to naturalną ich alternatywą z silniejszym basem są Senki Jubilee HD 58X z DROPa

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przeglądając forum znalazłem jeszcze informację, że HiFiMAN HE-300 mogą odpowiadać moim oczekiwaniom; widzę, że łatwiej jest je dostać na Allegro, niż wspomniane wcześniej Fidelio X1. Czy ktoś miał okazję posłuchać obu tych modeli i może je jakoś porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności