Jump to content
  • 0
Pies Pogrzebany

Muzykalne słuchawki z ocieploną średnicą (ok. 700 zł)

Question

Cześć. :)

Szukam słuchawek dokanałowych i/lub wokółusznych (chyba trochę bardziej preferowałbym dokanałówki), które charakteryzowałyby się ciepłym, muzykalnym brzmieniem; zaznaczę, że nie chodzi mi o dużą ilość niskich tonów (nie jestem bassheadem), tylko raczej o dobre wypełnienie/wycieplenie średnicy i łagodną górę (nie znoszę jazgotliwości wysokiego pasma). Fajnie by było, gdyby poza tym oferowały przyzwoitą scenę i separację, ale pod tym względem nie muszą być wybitne. ;) Źródłami będą przenośny odtwarzacz Shanling M0 oraz - stacjonarnie - FiiO E10k Olympus 2. Budżet jaki mogę przeznaczyć na słuchawki to ok. 700-800 zł; używany sprzęt jak najbardziej wchodzi w rachubę. Najczęściej słucham muzyki rockowej, ale tak naprawdę nie celuję w żaden konkretny gatunek, bo dość regularnie zdarza mi się też słuchać muzyki elektronicznej (głównie ambienty), jazzowej, symfonicznej czy instrumentalnej.

Obecnie moimi "głównymi" słuchawkami są Edifiery H880 i jestem z nich całkiem zadowolony, ale ich brzmienie kładzie nacisk raczej na najniższe tony i brakuje mi czasem tego przyjemnego "ciepełka" na średnicy; podpięcie pod zintegrowaną kartę dźwiękową w pececie trochę w tej kwestii pomaga, ale jednocześnie pogarsza scenę i separację, które na FiiO są całkiem przyzwoite. Zastanawiałem się nad zakupem jakiegoś dobrego "ciepłego" źródła, ale chyba skuteczniej będzie po prostu kupić nowe słuchawki; niemniej, gdyby ktoś mógł polecić takie źródło do 700 zł to też będę happy. :)

Recommended Posts

• 0

Pozwolę sobie raz jeszcze ożywić temat. Dokanałówki mam kupione, więc zastanawiam się jeszcze nad nausznymi - w końcu zawsze mogę na coś zbierać pieniądze. :) Na internecie przeczytałem, że FiiO Olympus 2 bez problemu "udźwignie" Sennheisery HD650, dlatego wstępnie założyłem sobie, że będą to następne słuchawki, które chciałbym kupić. Tutaj pojawia się moje pytanie: czy brzmienie tych Senków jest ciemne? Przyznam, że dla mnie brzmienie "ciemne" i "ciepłe" to nie to samo - "ciemny" sprzęt gra dla mnie w głównej mierze najniższym dołem, muzyka sprawia wrażenie "wytłuszczonej"; "ciepłe" brzmienie postrzegam jako koncentrujące się na wyższym paśmie basowym i właśnie niższej średnicy - niskiego basu może w nim być wręcz mało. Na angielskim internecie ludzie traktują te pojęcia jako równoważne i w opisach brzmienia HD650 widzę na zmianę określanie ich jako grających ciemno i ciepło. Czy tak w istocie jest? Chciałbym mieć jedną parę dobrych słuchawek wokółusznych, które grają podobnie do połączenia KOSS PortaPro + Sansa Clip plus - czyli właśnie wyższym dołem i niższym środkiem, z trochę mniejszą ilością najniższych tonów i z "wygładzonymi" wyższymi pasmami.

• 0

Mam kossy i HD650. Dla mnie senki są jaśniejsza.

• 0
1 minutę temu, komeko napisał:

Mam kossy i HD650. Dla mnie senki są jaśniejsza.

O, to ciekawe, bo w kilku miejscach widziałem marudzenie, że te HD650 są dość "misiowate" i mają przytłumioną górę (co mi osobiście by jakoś bardzo nie przeszkadzało). Będę musiał spróbować ich gdzieś posłuchać przed zakupem; faktem jest jednak, że jeżeli są trochę jaśniejsze od Kossów, to jeszcze nie problem.

• 0

Kossy po prostu nie sięgają daleko. HDki są o wiele lepiej rozciągnięte na krańcach. Przytłumione były te przed 2007 roku oraz jak mają padnięte pady.

• 0
Godzinę temu, Pies Pogrzebany napisał:

..czyli właśnie wyższym dołem i niższym środkiem, z trochę mniejszą ilością najniższych tonów i z "wygładzonymi" wyższymi pasmami.

HD650 tak właśnie grają, przy czym są ciemnawe w stosunku do np. Beyerdynamic'ów, te powyżej 2007r. również (mam nówki sztuki). Fiio Olympus bym odradził, to jest słaby jakościowo sprzęt.

Edited by neonlight

• 0

Po recenzjach na internecie widzę, że Audio-Technica ATH-AD500x też ponoć gra (lekko) ocieplonym środkiem i mid-bassem, do tego da się je bardzo tanio kupić na portalach aukcyjnych. Zastanawiam się, jak brzmienie tych AT ma się do brzmienia Senków HD650 - które są bardziej muzykalne, ciepłe (ale nie ciemne/zamulone) i przyjemne w odbiorze. Czy warto brać ten model pod uwagę, czy jednak zbierać powoli na Sennheisery?

• 0
W dniu 13.03.2020 o 15:55, Pies Pogrzebany napisał:

Na internecie przeczytałem, że FiiO Olympus 2 bez problemu "udźwignie" Sennheisery HD650,

Wiele bzdur można przeczytać w Internecie.

Ciemny dźwięk to taki, w którym jest więcej niskich tonów niż wysokich. Wrażenie ciepła wynika z podbicia dolnej części pasma. Może więc być dźwięk ciepły i jasny jednocześnie. HD650 są ciemne i ciepłe.

• 0
21 minut temu, Pies Pogrzebany napisał:

Po recenzjach na internecie widzę, że Audio-Technica ATH-AD500x też ponoć gra (lekko) ocieplonym środkiem i mid-bassem, do tego da się je bardzo tanio kupić na portalach aukcyjnych. Zastanawiam się, jak brzmienie tych AT ma się do brzmienia Senków HD650 - które są bardziej muzykalne, ciepłe (ale nie ciemne/zamulone) i przyjemne w odbiorze. Czy warto brać ten model pod uwagę, czy jednak zbierać powoli na Sennheisery?

Ma się mniej więcej tak, jak różnica w ich cenie.. Znaczy różnica w cenie dobrze oddaje różnice w dźwięku :)

1 minutę temu, marek_m napisał:

A może BD DT770 80 Ohm ?

Recenzja

Niecałe 520 PLN na Amazon.de

Uważasz DT770 za ciemne słuchawki z gładką górą? Serio? ;)

W dniu 13.03.2020 o 16:37, Pies Pogrzebany napisał:

O, to ciekawe, bo w kilku miejscach widziałem marudzenie, że te HD650 są dość "misiowate" i mają przytłumioną górę (co mi osobiście by jakoś bardzo nie przeszkadzało). Będę musiał spróbować ich gdzieś posłuchać przed zakupem; faktem jest jednak, że jeżeli są trochę jaśniejsze od Kossów, to jeszcze nie problem.

Prawdopodobnie to opinia tych samych osób, które twierdziły, że Fiio E10K bez problemu napędza HD650 :D

• 0
11 minut temu, Kuba_622 napisał:

Wiele bzdur można przeczytać w Internecie.

No, dość to dziwne, że ludzie dosłownie wrzucali zdjęcia z tą kombinacją i twierdzili, że nie zdarzyło im się jeszcze, by zabrakło im mocy. Zresztą, sam je pewnie przetestuję za jakiś czas w jakimś salonie audio i ocenię wtedy czy ma to sens.

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/86m2c3/new_setup_day_hd650_and_fiio_e10k/

9 minut temu, Kuba_622 napisał:

Znaczy różnica w cenie dobrze oddaje różnice w dźwięku

Miałem na myśli różnice tonalnościowe. Zdaję sobie sprawę z tego,  że ponad dwa razy tańsze słuchawki będą grały gorzej. ;) Choć i z tym różnie bywa, bo zdarzyło mi się u znajomego słuchać sprzętu za kilka tysięcy, który nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia - gusta i guściki.

Edited by Pies Pogrzebany

• 0
12 minut temu, Kuba_622 napisał:

Uważasz DT770 za ciemne słuchawki z gładką górą? Serio? ;)

A tak napisałem ? Serio ? ;) 

• 0
W dniu 13.03.2020 o 15:55, Pies Pogrzebany napisał:

Pozwolę sobie raz jeszcze ożywić temat. Dokanałówki mam kupione, więc zastanawiam się jeszcze nad nausznymi - w końcu zawsze mogę na coś zbierać pieniądze. :) Na internecie przeczytałem, że FiiO Olympus 2 bez problemu "udźwignie" Sennheisery HD650, dlatego wstępnie założyłem sobie, że będą to następne słuchawki, które chciałbym kupić. Tutaj pojawia się moje pytanie: czy brzmienie tych Senków jest ciemne? Przyznam, że dla mnie brzmienie "ciemne" i "ciepłe" to nie to samo - "ciemny" sprzęt gra dla mnie w głównej mierze najniższym dołem, muzyka sprawia wrażenie "wytłuszczonej"; "ciepłe" brzmienie postrzegam jako koncentrujące się na wyższym paśmie basowym i właśnie niższej średnicy - niskiego basu może w nim być wręcz mało. Na angielskim internecie ludzie traktują te pojęcia jako równoważne i w opisach brzmienia HD650 widzę na zmianę określanie ich jako grających ciemno i ciepło. Czy tak w istocie jest? Chciałbym mieć jedną parę dobrych słuchawek wokółusznych, które grają podobnie do połączenia KOSS PortaPro + Sansa Clip plus - czyli właśnie wyższym dołem i niższym środkiem, z trochę mniejszą ilością najniższych tonów i z "wygładzonymi" wyższymi pasmami.

Ciężko o tak ciemnie słuchawki jak Porta Pro. Wysokiego basu mają spoooro, a góry pasma prawie w ogóle.  Ja nie kojarzę drugich aż tak ciemnych słuchawek nausznych. 

Możesz uderzyć w używane Audioquest Nighthawk, chyba jedne z najbardziej ocieplonych słuchawek, które można dostać do 1000 zł 

Edited by Damix

• 0

@Pies Pogrzebany

Możesz się początkowo opierać i być zdziwionym (inni również) ale biorąc pod uwagę to czego oczekujesz, najbardziej polecałbym Tobie Koss Porta Pro + recabling kolegi @Perul na jego świetnej miedzi. 

• Ten jego kabelek jakimś cudem uspakaja te słuchawki, na tyle, że już tak nie walą basem po uszach, a nadal mają bardzo fajnie podkreśloną, rysowaną grubą kreską, dźwięczną średnicę.
  • Całkiem niezłą holografie oraz ogromną wielką scenę.
  • Do tego po recablingu masz możliwość podłączania im innych kabelków jeśli najdzie cię taka ochota żeby coś popróbować innego, np miedź posrebrzaną w przyszłości czy cuś.
  • Kolejny plus, grają dobrze praktycznie ze wszystkiego, są mega muzykalne. 

Obecnie to moje ulubione słuchawki otwarte jakie mam i jakie testowałem :) Nie wiem czy da rade znaleźć coś lepszego łączącego powyższe zalety w cenie do 1000zł. Aaaa i no właśnie, z twojego budżetu jeszcze ze 3 stówki zostaną w kieszeni ; )

A tak to wygląda:  (jeśli byś się zdecydowałem to daj znać Perulowi, że chcesz taki sam kabelek jak zrobił pablowi).

image.png

• 0

To ja zaproponuje Beyery DT911, grają ciepło, z łagodną górą - zupełnie nie jak typowe Beyery.

• 0
3 godziny temu, Damix napisał:

Ciężko o tak ciemnie słuchawki jak Porta Pro

Może rozjeżdżamy się przez złe rozumienie pojęć z mojej strony, dlatego inaczej: zależy mi na ciepłej, dobrze dociążonej średnicy i wyraźnym (ale niekoniecznie dominującym) mid-bassie. Regularnie trafiam na słuchawki, które grają wyraźnie "ciemniej" niż KOSSy, ale w tym sensie, że mają dużo sub-bassu (którego Porta Pro ze względu na swoją konstrukcję zbyt wiele mieć nie mogą) i ich środek oraz mid-bass jest raczej wycofany; tak grają np. moje Edifiery H880 albo FiiO FH5 na tipsach balanced (na szczęście na z innych tipsach i z pomocą eq jestem w stanie zmienić ich brzmienie i uwypuklić niższą część środka, a jednocześnie uspokoić najniższe tony).

Szukam słuchawek wokółusznych, które grałyby właśnie głównie niższą średnicą (wypełnienie) i mid-bassem (ocieplenie) - jako dwie propozycje mam na razie Sennheisery HD650 i ATH-AD500x; sprawdzę jeszcze te Audioquest Nighthawki i wspomniane przez Perula Beyery, dzięki. :)

Co do rekablingu KOSSów, musiałbym najpierw posłuchać by uwierzyć ;). Jestem mocno sceptyczny w kwestii większych zmian w brzmieniu po rekablingu (chyba, że pierwotny kabel był naprawdę mizernej jakości).

• 0

@Pies Pogrzebany W takim razie możesz spróbować posłluchać Takstar hf580. Tylko nie wiem czy jakiś salon audio teraz w ogóle otwarty jest ;d Wątpie.

A skąd jesteś tak apropo?

• 0
2 godziny temu, Pies Pogrzebany napisał:

Szukam słuchawek wokółusznych, które grałyby właśnie głównie niższą średnicą (wypełnienie) i mid-bassem (ocieplenie)..

HD650 jak w mordę strzelił! Nie znam lepszych pod Twoje wymagania i w założonym budżecie. 👍

2 godziny temu, pabloj napisał:

@Pies Pogrzebany W takim razie możesz spróbować posłluchać Takstar hf580.

One nie grają midbasem i wypełnioną średnicą, ale też są ciekawą propozycją, na pewno do sprawdzenia. :)

Edited by neonlight
  • Like 1

• 0
11 godzin temu, Pies Pogrzebany napisał:

nie słuchałem łeb w łeb, więc ciężko mi powiedzieć które są cieplejsze, ale ATH są bardziej żywiołowe, a Senki spokojniejsze. i wydaje mi się, że Senki to jednak wyższa liga

• 0
12 godzin temu, Pies Pogrzebany napisał:

Może rozjeżdżamy się przez złe rozumienie pojęć z mojej strony, dlatego inaczej: zależy mi na ciepłej, dobrze dociążonej średnicy i wyraźnym (ale niekoniecznie dominującym) mid-bassie. Regularnie trafiam na słuchawki, które grają wyraźnie "ciemniej" niż KOSSy, ale w tym sensie, że mają dużo sub-bassu (którego Porta Pro ze względu na swoją konstrukcję zbyt wiele mieć nie mogą) i ich środek oraz mid-bass jest raczej wycofany; tak grają np. moje Edifiery H880 albo FiiO FH5 na tipsach balanced (na szczęście na z innych tipsach i z pomocą eq jestem w stanie zmienić ich brzmienie i uwypuklić niższą część środka, a jednocześnie uspokoić najniższe tony).

Szukam słuchawek wokółusznych, które grałyby właśnie głównie niższą średnicą (wypełnienie) i mid-bassem (ocieplenie) - jako dwie propozycje mam na razie Sennheisery HD650 i ATH-AD500x; sprawdzę jeszcze te Audioquest Nighthawki i wspomniane przez Perula Beyery, dzięki. :)

Co do rekablingu KOSSów, musiałbym najpierw posłuchać by uwierzyć ;). Jestem mocno sceptyczny w kwestii większych zmian w brzmieniu po rekablingu (chyba, że pierwotny kabel był naprawdę mizernej jakości).

To w takim razie wspomnisne nighthawk, HD650 (choć to nadal łagodne brzmienie przy pozostałych opcjach ), Ath-r70x chociaż poniżej 1000 zł ciężko je wyrwać.

• 0

Z tym, że Hawki i Owle to w mojej opinii trudne słuchawki, i grają dobrze (a nawet wybitnie) dopiero z odpowiedniego toru, nie są aż tak uniwersalne jak np wspomniane Kossy (szczególnie po odpowiednim recablingu). Jeśli już zmieścić się w budżecie to można szukać Hawków, bo Owle drożej chodzą. Natomiast czy one dobrze zagrają z tym co autor tematu posiada to nie wiem. Na pewno zagrają dobrze z DragonFly Redem (sprawdzałem gdyż go posiadam, a Hawk i Owle miałem ostatnio przyjemność odsłuchiwać, po czym sam Hawki później kupiłem).

Jeszcze ważna sprawa @Pies Pogrzebany Jeśli byś szedł w Hawki, to pilnuj tego żeby były z orginalnym kablem.

Edited by pabloj

• 0

Kupiłem mniej-więcej 10-letnie używane Sennheisery HD650 za 450 zł. ;) Wymieniłem pady na nowe (oryginalne), bo te stare były już w koszmarnym stanie. O ile na starych i sflaczałych padach słuchawki faktycznie grały dość "analogowo" (tj. dużo środka i tonów z przełomu środka i basu) i dało się wyczuć ten słynny kocyk, to na nowych padach jest dużo jaśniej, ostrzej i bardziej detalicznie. Prawdę mówiąc mam nadzieję, że te nowe pady za niedługo też się trochę "spłaszczą", bo w tej chwili ich brzmienie określiłbym raczej jako wypadające gdzieś w połowie drogi pomiędzy analitycznością a muzykalnością - jest fajnie, ale odrobina dodatkowego ciepełka byłaby przeze mnie mile widziana. ;) Najchętniej podpiąłbym je pod jakiś lampowy wzmacniacz, ale najpierw musiałbym mieć możliwość jego przetestowania. :D Ponadto mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że E10K Olympus 2 naprawdę nie jest złym budżetowym źródłem do tych słuchawek - nie zauważyłem żadnych poważniejszych "skaz" na ich brzmieniu; nie słychać przestrów, bas się nie rozłazi (choć, jak wspominałem, nie ma go na razie jakoś szczególnie dużo), separacja i detaliczność stoją na zupełnie przyzwoitym poziomie, a i głośność jest absolutnie wystarczająca (nawet przy odsłuchu muzyki poważnej). Wiadomo, sam chętnie dorzuciłbym jeszcze do swojego zestawu jakiś przyzwoity wzmacniacz, ale na początek mi to wystarczy.

W planach mam jeszcze przetestowanie padów welurowych od Dekoni, bo z tego co widzę na wykresach z ich strony ocieplają one brzmienie - no, chyba że oryginalne wcześniej same się trochę "ułożą." ;) Tak czy inaczej, ciekawe słuchawki, na pewno zostaną ze mną na dłużej.

Edited by Pies Pogrzebany

• 0

@Pies Pogrzebany Najtaniej lampowo i z DACem na pokładzie byłby Aune T1 mk2 lub mk3 ;) Do HD650 powinien być 'jak znalazł' w sensie ocieplenia średnicy, nadania jej mocy.

• Like 1

• 0
2 minuty temu, pabloj napisał:

@Pies Pogrzebany Najtaniej lampowo i z DACem na pokładzie byłby Aune T1 mk2 lub mk3 ;) Do HD650 powinien być 'jak znalazł' w sensie ocieplenia średnicy, nadania jej mocy.

Ooo, brzmi ciekawie, dzięki. Poczytam na jego temat. :)