Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Streamer głównie do Tidal


mulleekk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Poszukuję niedrogiego urządzenia, które ma być podłączone do wzmacniacza Marantz PM5004. Marantz nie ma wejścia optycznego. Główną rzeczą na której mi zależy to obsługa Tidal. Kwota jaką mógłbym wydać na urządzenie, to coś w granicach 1000 zł. Lecz im mniej, tym lepiej. Dotychczas podłączony był LG V30 jack RCA lecz zastanawiam się, czy nie ma czegoś, gdzie nie będę musiał ciągnąć kabli przez pół mieszkania. 

Znajdzie się coś do tej kwoty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marek_m napisał:

Yamaha MusicCast WXAD-10

 

Ewentualnie Bluesound Node 2i, ale to już dużo drożej.

Do kupienia tutaj.

 

 

Kupiłem tą Yamahę. Jeszcze nie podłączyłem, zrobię to wieczorem. Masz jakieś doświadczenie z tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

Mam w domu kilka sprzętów Yamahy z systemem MusicCast (amplituner, głośniki, swego czasu PianoCraft).

 

Wszystko działa bez zarzutu, pod warunkiem że jest dobra sieć WiFi.

Słyszałem, że akurat w WXAD 10 jest problem z Tidalem. Możesz powiedzieć coś więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.02.2020 o 19:11, marek_m napisał:
  1. Nie bardzo - nie miałem.
  2. Problemy - myślę, że jakość sieci jest kluczowa.

Kup przez neta, jeżeli rzeczywiście będą problemy oddasz.

Jeszcze jedno pytanie. Wyłącza się to aplikacją czy przyciskiem na dole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkimi urządzeniami Yamaha MusicCast sterujesz z poziomu aplikacji.

 

Jeżeli wyłączysz przyciskiem to ponowne włączenie również będzie wymagało fizycznego naciśnięcia przycisku (procedura do stosowania jak jedziesz na długie wakacje, ale na co dzień nie ma takiej potrzeby). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 17:32, marek_m napisał:

Wszystkimi urządzeniami Yamaha MusicCast sterujesz z poziomu aplikacji.

 

Jeżeli wyłączysz przyciskiem to ponowne włączenie również będzie wymagało fizycznego naciśnięcia przycisku (procedura do stosowania jak jedziesz na długie wakacje, ale na co dzień nie ma takiej potrzeby). 

A używałeś dysku sieciowego z tym urządzeniem? O co w tym w ogóle chodzi, bo szczerze, to nie mam pojęcia jak to ugryźć. Chodzi o to, że z komputera udostępniam dysk na którym mam muzykę i leci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mulleekk napisał:

z komputera udostępniam dysk na którym mam muzykę i leci?

 

Takiej konfiguracji nie testowałem.

 

Miałem natomiast dedykowany NAS Synology i z nim wszystko działało bezproblemowo, przy czym NAS traktowałem wyłącznie jako "wariant awaryjny".

 

Mając dostęp do zasobów Tidal i Spotify, własna biblioteka wydawała mi się aż nadto uboga :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
W dniu 24.02.2020 o 09:45, Chcheckitout napisał:

Bluesound Node 2i pod Tidal to bajka. 

 

Ja gram takim Node-em od paru lat. Nie dawno zmodowałem zasilanie w oparciu o płytkę od Kamila z forum audiostereo. Spora zmiana in plus pod kątem budowania wrażenia sceny, jakości niskich częstotliwości i klarowności brzmienia. Zasilacz i płytka to ok 700 PLN ale z używanym Node-em to klasowe granie za rozsądne pieniądze. Mimo wszystko największym atutem Node-a jest aplikacja i stabilność soft-u, nie zastanawiasz się czy zadziała łapiesz tel i heja :). Na własnym przykładzie polecam posłuchać mimo z pozoru podłego DAC-a zaaplikowanego przez Kanadyjczyków.

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 15.02.2021 o 11:48, Tajniakos napisał:

 

Ja gram takim Node-em od paru lat (...) mimo z pozoru podłego DAC-a zaaplikowanego przez Kanadyjczyków.


A można z niego wypuścić niemodyfikowane zera i jedynki, bit perfect, do zewnętrznego DAC-a lepsiejszego od tego który siedzi w Bluesound?

 

Coś jeszcze polecanego do TIDALa jako czysty, bez-DAC-owy, streamer? 
Ktoś miał do czynienia z IFI Zen Stream?

spacer.png

 

 

Edytowane przez Piotr_Mojo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co wy z tym tidalem przeciez to beznadziejnie zgrana muzyka. Porownajcie z qobuzem. Mogles troche zaoszczedzic: Dell Wyse 3030 za 100 zł plus Daphile. Gra to Qobuza i Tidala i więcej. Jako pilot choćby świetny Squeezer z PlayStore.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo płyt na tym kłobuzie to nie ma. A jakość? Jak ktoś słyszy jakieś wielkie różnice to ma problem. Ja nie mam, bo nie słyszę. Spotify mi wystarcza, a wybór muzyki, interfejs, propozycje przedstawiane mi na podstawie moich wyborów dla mnie są na najlepszym poziomie. Aczkolwiek wszystkich streamingów nie próbowałem, bo mi się nie chce zwyczajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa wypowiedź. "Nie chce mi się", "Nie słyszałem", "Masz problem jak słyszysz różnicę". No no nieźle 😄

 

Akurat spotify gra OK choc jakosci CD nie ma. Natomiast tidal gra po prostu źle. Podbite wysokie i troche niskie natomiast utrata detali jest spora a na MQA jest nie lepiej a nawet i gorzej. Nie da się tego słuchać jak dla mnie. Qobuz jest za to jak ratunek. Po prostu dobrze zgrane. Jest i detal i rozdzielczosc a HiRes rozpieszcza. Polecam. Na razie nie ma oficjalnie w Polsce no ale mozna sluchac skoro ja słucham 😀

Edytowane przez michbest
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, michbest napisał:

Qobuz jest za to jak ratunek. Po prostu dobrze zgrane. Jest i detal i rozdzielczosc a HiRes rozpieszcza. Polecam. Na razie nie ma oficjalnie w Polsce no ale mozna sluchac skoro ja słucham 😀

Tylko mało muzyki tam jest jak dla mnie. Dwa. Niektórzy strasznie się tu s...ą o piractwo. A czy takie używanie Qobuza to nie jest piractwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności